Si të shikoni Lojërat X të Verës nga Kudo tjetër në vitin 2020

Lojërat X të Verës po vijnë në Minneapolis, por ju mund të mos jeni në gjendje të shikoni nëse jeni jashtë vendit. Kjo është për shkak se geoblocks do t’ju pengojnë të shikoni prurjet nga një vend tjetër.

Ne jemi këtu për të ndihmuar. Me udhëzuesin tonë të shpejtë, ju mund të transmetoni Lojërat X të Verës nga 1 gusht deri me 4 gusht.

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e SH.B.A. në Sling TV Orange

ESPN, ESPN2 dhe ABC po transmetojnë Lojrat X në SH.B.A. Ju mund t’i shikoni të gjitha ato kanale me Sling TV Portokalli paketë. Për të parë transmetimin amerikan:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me serverë të SH.B.A. me shpejtësi të lartë për transmetim (NordVPNservice është zgjedhja jonë kryesore për Lojërat X). Regjistrohu për shërbimin dhe shkarkoni aplikacionin e tyre.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit në SH.B.A..
 3. Shkoni në Sling TV dhe regjistrohuni në Pako portokalli për të marrë ESPN, ESPN2 dhe ABC (Nëse nuk keni një metodë pagese të bazuar në SH.B.A., blini një kartë dhuratë të TV Sling në MyGiftCardSupply.com dhe ndiqni udhëzimet për të riblerur kartën dhe të regjistroheni në Sling TV Orange).
 4. Hyni në Sling TV, zgjidhni kanalin tuaj dhe transmetoni të gjitha veprimet!

Shikoni lojrat X TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e Kanadasë në CTV

CTV do të transmetojë disa ngjarje të Lojërave X në Kanada. Ju do të duhet një ofrues TV (për shembull, Rogers ose Bell) për të hyrë në rrjedhën e drejtpërdrejtë të CTV. Për të parë Lojërat X në CTV:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverat kanadezë (ne rekomandojmë NordVPN Për Lojërat X). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Kanada.
 3. Shkoni te www.tsn.ca/live dhe regjistrohuni duke përdorur ofruesin tuaj të TV.
 4. Transmetoni ju jeni Lojërat!

Shikoni lojrat X TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e Kanadasë në TSN

TSN do të transmetojë shumë Lojëra X në anglisht në Kanada. Për të parë Lojërat X në TSN:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Kanada (ne rekomandojmë NordVPN Për Lojërat X). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Kanada.
 3. Shkoni në www.tsn.ca dhe regjistrohuni në TSN Direct. Ju duhet të keni një kartë krediti kanadeze.
 4. Hyni në TSN Direkt dhe transmetoni Lojërat!

Shikoni lojrat X TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e Kanadasë në RDS

RDS transmeton Lojrat X në frëngjisht në Kanada. Për të parë Lojërat X në RDS:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Kanada (NordVPNservice është rekomandimi ynë për Lojërat X). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Kanada.
 3. Shkoni te www.rds.ca dhe regjistrohuni në TSN Direct. Ju duhet të keni një kartë krediti kanadeze.
 4. Hyni në RDS Direct dhe kënaquni!

Shikoni lojrat X TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e Evropës

Eurosport është duke transmetuar Lojrat X në të gjithë Evropën. Për të parë transmetimin evropian:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Evropë (ne rekomandojmë NordVPN për Lojërat X). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit në Evropë (gjuha do të varet nga vendi që ju zgjidhni).
 3. Shkoni në eurosportplayer.com dhe blini një pajtim. Mund të përdorni PayPal.
 4. Hyni dhe transmetoni Lojërat!

Shikoni lojrat X TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni Meksikën, Amerikën Qendrore ose Transmetimin e Amerikës së Jugut

ESPN Amerika Latine po transmeton Lojrat X në Meksikë, Amerikë Qendrore, Amerikë Jugore. Ju duhet një ofrues TV (për shembull, Dish Móvil, DirecTV, ose Cablevisión) për të transmetuar ESPN Amerikën Latine. Për të parë Lojërat X:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Meksikë, Amerikë Qendrore ose Amerikë Jugore (theNordVPNservice është më e mira për Lojërat X). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Meksikë, Amerikën Qendrore ose Amerikën e Jugut.
 3. Shkoni te www.espn.com/watch dhe regjistrohuni përmes ofruesit tuaj të TV.
 4. Shijoni Lojërat!

Shikoni lojrat X TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin në Brazil

ESPN Brasil po transmeton Lojrat X në Brazil. Ju duhet një ofrues TV (për shembull, Claro, Sky, ose Vivo) për të transmetuar ESPN Brasil. Për të parë transmetimin në Brazil:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Brazil (NordVPNservice rekomandohet për Lojërat X). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Brazil.
 3. Shkoni te www.espn.com.br/watch/ dhe regjistrohuni përmes ofruesit tuaj të TV.
 4. Transmetoni Lojrat!

Shikoni lojrat X TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin në Indonezi

Trans7 po transmeton Lojrat X në Indonezi. Për të parë transmetimin në Indonezi:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Indonezi (ne rekomandojmëNordVPNPër Lojërat X). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Indonezi.
 3. Shkoni në www.trans7.co.id dhe transmetoni Lojërat!

Shikoni lojrat X TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Lojërat X të Verës

Sportistët më të mirë në sportet ekstreme po bashkohen për katër ditë me emocionet më të mëdha në tokë. Por nëse jeni jashtë vendit, mund të mos jeni në gjendje t’i shihni ata duke tundur turmat në Minneapolis. Kjo është për shkak se transmetuesit shpesh kërkohet të bllokojnë transmetimet e tyre nga kushdo që është jashtë vendit të vet.

Po sikur të mund të kalosh gjithë rrugën tënde trafiku i rrjetit përmes një serveri në vendin e transmetuesit? Pastaj, kur të lidheni me transmetuesin përmes këtij serveri, ata do të mendojnë se jeni në vendin e tyre. atëherë ju mund të shikoni çdo minutë të Lojrave X pa marrë parasysh se ku je.

Kjo është ajo që bën një VPN për ju. Kur lidheni me një VPN, ju zgjidhni një vendndodhje i gjithë trafiku i rrjetit tuaj do të kalohet. Pastaj, kur transmetuesi e sheh atë server si vendndodhjen tuaj, ata do ta bëjnë zhbllokoni rrjedhën e tyre, duke ju lejuar të shikoni.

Por kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë. Ai gjithashtu mbron të dhënat tuaja ndërsa jeni në internet.

VPN kodojnë trafikun e rrjetit tuaj ndërmjet pajisjes tuaj dhe serverit VPN. Pavarësisht nëse është ISP-ja juaj, qeveria, apo hakerat me qëllim të keq, njerëzit duan të dinë se çfarë po bëni. Një VPN mund t’ju mbrojë nga ata që po përpiqen t’ju ndjekin juve dhe aktivitetin tuaj në internet.

Sigurohuni që ju zgjidhni një VPN me cilësi të lartë, pse. Shërbimet me cilësi më të ulët mund të mos jenë në gjendje të shmangin geoblocks. Ose mund të mos përdorin metodat më të mira të kriptimit. Shërbime me cilësi të lartë jo vetëm që do të jenë më mirë për tu lidhur në rrjedhën tuaj, por do t’i mbrojë të dhënat tuaja në mënyrë më efektive.

VPN ju japin gjithçka ju dëshironi në internet: lirinë dhe sigurinë. Pra, regjistrohu sot dhe merre më e mira e të dy botëve.

VPN-të më të mira për shikimin e Lojrave X të Verës

1. NordVPN

Përfitimet e NordVPN

NordVPN ofron një listë e gjatë e veçorive me një çmim të arsyeshëm, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për të qenë VPN juaj. Karakteristikat përfshijnë SmartPlay për të përmirësuar lidhjen tuaj streaming, dhe Double VPN për të përmirësuar sigurinë tuaj në internet. Dhe të tyre CyberSec funksion ndihmon për të bllokuar reklamat dhe malware nga sistemi juaj.

një zgjedhje e shkëlqyeshme për zhbllokimin e përmbajtjes, NordVPN mund të ju ndihmojë të shmangni kufizimet gjeografike. Ajo ofron një listë të gjerë të serverëve në të gjithë globin, duke ju dhënë mjaft kombi dhe vendndodhje. Plus, mundeni lidhni deri në 6 pajisje njëkohësisht, duke ju lejuar të qëndroni të lidhur kudo ku shkoni.

një udhëheqës i industrisë në mbrojtjen e të dhënave, NordVPN siguron që të dhënat tuaja të qëndrojnë të sigurta. Dhe të tyre politikë e rreptë e mos-logs e mban të sigurt edhe pasi të keni hyrë në llogari.

Nëse doni të dini pse NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të qenë VPN juaj, lexoni përshtypjet e klientëve tanë.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

NordVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Profili i përkushtuar përrua:
Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Lojrat X në NordVPN TANI!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Ka shumë njerëz që lëvizin shumë shpejt në Lojërat X. Ju duhet shumë bandwidth nëse doni që rryma juaj të vazhdojë me ta. Dhe ExpressVPN jep disa nga shpejtësia më e mirë e lidhjes në treg.

ExpressVPN është e shkëlqyeshme për zhbllokimin e përmbajtjes nga një gamë e faqeve të internetit dhe vendeve në të gjithë globin. Ai përfshin kriptimi i nivelit të lartë, duke ju mbajtur të sigurt në internet. Dhe mund edhe ndani trafikun tuaj midis lidhjes suaj lokale dhe VPN.

Nëse doni të lidheni me pajisje të shumta, ExpressVPN ju lejon të regjistroheni deri në 5 pajisje njëkohësisht. Ju madje mund të zgjidhni protokollin që përdorni për lidhjen tuaj. Por, nëse keni ndonjë problem, 24/7 ndihmë live chat është në dispozicion për ju.

Për të mësuar më shumë rreth pse ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju, lexoni përshtypjet tona të përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Prove falas: Gjyq 7-ditor për iOS dhe Android

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Profili i përkushtuar përrua:
Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Lojërat X në ExpressVPN TANI!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Me qendër në Rumani, CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyer për këdo që ka nevojë për lidhje në Evropë. Plus, ata ofrojnë serverat e konfiguruar posaçërisht për transmetim, duke e bërë më të lehtë për fillestarët VPN të gjejnë lidhjen e tyre.

CyberGhost përfshin kriptimi i shkallës ushtarake për të siguruar të dhënat tuaja. Ajo bllokon gjurmuesit, reklamat dhe përmbajtjen e keqe në internet, duke mbrojtur pajisjen tuaj. Dhe ata kanë një politikë e rreptë e mos-logs, duke siguruar anonimitetin tuaj.

Nëse dëshironi më shumë mundësi lidhjeje, ato gjithashtu ofrojnë serverë të konfiguruar posaçërisht për torrenting dhe të tjera ndarja e skedarëve. Plus, mund të lidheni deri në 7 pajisje njëkohësisht.

Mund të mësoni më shumë rreth CyberGhost kur lexoni përshtypjet tona të përdoruesit!

Garancia për kthimin e parave: 30 ditë në plane të shkurtra; 45 ditë në plane 6-mujore ose më gjatë

Prove falas: Gjyq 7 ditor për celular; Një provë Windows 1-ditore ose 3-ditore e disponueshme

CyberGhost mund të zhbllokojë:
Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:
Po; tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Lojërat X në CyberGhost TANI!

përmbledhje

Nëse jeni jashtë vendit dhe doni të shihni ngjarja më e madhe e vitit sportive ekstreme, ju duhet një VPN. Regjistrohu sot dhe nuk do të të duhet të humbasësh asgjë që ndodh në Minneapolis.

Ende përpiqeni të kuptoni se cili VPN është i duhuri për ju? Ne rekomandojme NordVPN për shikimin e Lojrave X. Dhe sigurohuni që të shikoni në faqen tonë të marrëveshjeve dhe kuponave për të kursyer edhe më shumë!

Leximi më tej

Nëse doni të mësoni më shumë rreth VPN:

 • Si të zgjidhni VPN më të mirë – Këshilla për fillestarët VPN
 • Bllokuesit e reklamave më të mirë (dhe më të këqij)
 • Marrëveshjet më të mira të VPN & Kodet e Kuponit
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me