Si të shikoni Lojërat e Ishullit Gjibraltar 2019 nga Kudo tjetër


Gjibraltari po pret atletët nga 24 ishuj në dy-vjeçare Lojërat e ishullit në vitin 2019. Kjo ngjarje u jep atletëve nga ishujt e largëta përtej Atlantikut dhe rrethinat e saj një shans për të rrëmbyer vëmendjen e vëmendjes. Regjistrohuni për një VPN tani dhe ju mund të shihni mbulimin e lojrave nga GBC.

Kjo Lojëra Ishulli është një shans për të atletët nga ishujt e vegjël të shkëlqejë në një skenë të madhe. Por nëse jeni jashtë Gjibraltarit, ju mund të mos jeni në gjendje të shihni mbulimin e Lojërave.

Mos u shqetëso, ne kemi një zgjidhje. Vetëm ndiqni udhëzuesin tonë të shpejtë dhe do të keni mundësi të shihni se çfarë po ndodh në Lojërat Island.

Udhëzues i shpejtë: Shikoni lojrat ishull në GBC

Korporata e Transmetimit të Gjibraltarit (GBC) siguron mbulimin e Lojërave të Ishullit. Për të parë mbulimin e Lojërave Island në GBC:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Mbretërinë e Bashkuar (ne rekomandojmë NordVPN për transmetimin e Lojrave Island). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit në Mbretërinë e Bashkuar.
 3. Shkoni te www.gbc.gi/tv/watch-live dhe transmetoni Lojërat!

Shikoni Lojërat Islandë TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Lojërat në Ishujt

Ju dëshironi të shihni disa atletë fantastikë që vijnë nga ishuj të vegjël garojnë kundër njëri-tjetrit. Por nuk mundesh, sepse nuk je në Gjibraltar për Lojërat e Ishullit. Geoblocks po ju pengojnë të shihni sportet që dëshironi të shihni.

Transmetuesve shpesh u kërkohet të bllokojnë transmetimet e tyre nga kushdo që është jashtë vendit të tyre. Pra, nëse doni të shikoni GBC, ju duhet një mënyrë për t’u dukur sikur jeni në një vend ku rryma e tyre nuk bllokohet. Kjo është ajo ku një VPN mund t’ju ndihmojë.

Kur lidheni me një VPN, mundeni zgjidhni vendndodhjen që trafiku i rrjetit tuaj të kalohet përmes. Pastaj, kur të doni të shikoni GBC, ata mendojnë se ju jeni në atë vend. Atëherë ata ju lejojnë juve shikojnë rrjedhën e tyre.

Por VPN nuk janë vetëm për të punuar rreth geoblocks. Ata gjithashtu ndihmojnë të ruaj të sigurt në internet.

VPN kriptoni trafikun e rrjetit tuaj midis sistemit tuaj dhe serverit. Kjo parandalon cilindo që të shohë se çfarë po bën në internet. Kështu që, kur hakerat, ISP-të ose qeveritë përpiqen të monitorojnë trafikun e rrjetit tuaj, ata shohin vetëm informacione të koduara.

Sigurohu qe ti zgjidhni një shërbim me cilësi të lartë kur zgjidhni një VPN, sidoqoftë. Nëse shërbimi juaj është me cilësi të ulët, transmetuesit mund ta njohin atë dhe ta bllokojnë atë. Një shërbim me cilësi të lartë është më i vështirë për tu zbuluar, duke ju lejuar juve lidheni me rrjedhat që doni të shihni.

Plus, kur përdorni një shërbim me cilësi të lartë, ju merrni shpejtësi më të mëdha për lidhjet tuaja. Ju duhet shumë bandwidth kur transmetoni, dhe rrjeti juaj duhet të vazhdojë. Me një shërbim cilësor, ju merrni shpejtësinë që ju duhet vazhdoni me sportistët në Lojërat Island.

Lojërat Island do të vijnë së shpejti. Ju mund të jeni gati për gjithçka kur jeni regjistrohu sot për një VPN!

VPN më të mira për shikimin e lojërave në ishull

1.NordVPN

rishikim nordvpn (1)

Prmime të arsyeshme dhe të lehtë për t’u përdorur, NordVPN është kënaqësia e një përdoruesi të ri. Dhe me një rrjet i madh i serverëve në të gjithë globin dhe kriptim i shkëlqyeshëm, është i shkëlqyeshëm edhe për pro VPN.

Kryesisht i përqendruar në intimitetin, sigurinë dhe zhbllokimin e përmbajtjes, NordVPN është një udhëheqës i industrisë në mbrojtjen e të dhënave. e tyre Double VPN opsioni dyfish shifron të dhënat tuaja dhe ato CyberSec funksion bllokon reklama dhe malware. Mund të lidheni madje deri në 6 pajisje menjëherë, përmes një llogarie të vetme.

e tyre SmartPlay tipar ju ndihmon të lidheni kur jeni duke transmetuar. Plus, me një politikë e rreptë e mos-logs, anonimiteti juaj është i siguruar edhe pasi të shkëputeni.

Gjeni pse NordVPN është shërbimi ynë më i vlerësuari duke lexuar vlerësimet e përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

NordVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Profili i përkushtuar përrua:
Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Lojrat e Ishullit në NordVPN TANI!

2.ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Me disa nga shpejtësia më e mirë e lidhjes në dispozicion, ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për shikimin e Lojërave Island. Lista e tyre e gjerë e serverëve ofron shumë mundësi vendesh dhe vendndodhjesh. Dhe aftësia e tyre për të shmangur gjeo-kufizimet siguron që ju mundeni shkoni në rrjedhat që dëshironi.

Ju mund të lidhni llogarinë tuaj ExpressVPN në deri në 5 pajisje njëkohësisht. Kriptimi i tyre është i shkëlqyeshëm, dhe mundeni madje ndani trafikun tuaj midis lidhjes suaj lokale dhe VPN. Nëse ju merrni një çështje, e tyre 24/7 mbështetje chat live është aty për t’ju ndihmuar në çdo hap të rrugës.

E shkëlqyeshme për përdoruesit dhe e respektuar nga ekspertët e sigurisë, ExpressVPN është një zgjedhje kryesore në tregun VPN. Dhe me shpejtësitë që ata ofrojnë, ato janë i shkëlqyeshëm për përrua, transmetim dhe aktivitete të tjera me gjerësi të gjerë.

Lexoni rishikimet e përdoruesve tanë për të parë pse ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të qenë VPN juaj.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Prove falas: Gjyq 7-ditor për iOS dhe Android

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Profili i përkushtuar përrua:
Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Lojërat Island në ExpressVPN TANI!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Me një listë e madhe e serverëve në të gjithë botën, CyberGhost ju ofron mundësi të shumta lidhjesh. Dhe me 7 lidhje të njëkohshme në dispozicion, do të keni shumë mundësi në fundin tuaj.

Keni nevojë për ndihmë për transmetim ose përrua? CyberGhost ofron serverë që janë konfiguruar posaçërisht për transmetim ose për torrent. Në këtë mënyrë, ju jeni të sigurt për një lidhje të fortë, të shpejtë, pa probleme që do të vazhdojë përmbajtjen tuaj të shkojë.

me kriptimi i shkallës ushtarake, dhe softver që bllokon reklamat, gjurmuesit dhe malware, CyberGhost ju mban të sigurt në internet. Dhe, falë politikës së tyre të rreptë të mosbërjes, ata ju mbaj anonim pasi të keni shkëputur.

Nëse doni të mësoni më shumë, sigurohuni që të kontrolloni vlerësimet tona të përdoruesit!

Garancia për kthimin e parave: 30 ditë në plane të shkurtra; 45 ditë në plane 6-mujore ose më gjatë

Prove falas: Gjyq 7 ditor për celular; Një provë Windows 1-ditore ose 3-ditore e disponueshme

CyberGhost mund të zhbllokojë:
Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:
Po; tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Lojrat e Ishullit në CyberGhost TANI!

përmbledhje

Nga Kajmanët dhe nga Åland, nga Falklands dhe nga Rodos, konkurrentët po vijnë në Gjibraltar. Lavdia e sportit do të festohet nga ata nga vendet e largëta në mes të deteve të mëdha të botës. Me një VPN, ju mundeni shiko momentet madhështore të Lojërave të Ishullit, pa marrë parasysh se ku je.

Nëse nuk jeni të sigurt se cili VPN është i duhuri për ju, ne rekomandojmë NordVPN për Lojërat Island. Sigurohuni që të kontrolloni faqen e marrëveshjeve dhe kuponave për të parë se si mund të kurseni edhe më shumë!

Leximi më tej

Nëse doni të mësoni më shumë rreth VPN:

 • Cilët VPN mund të hyjnë në të vërtetë DAZN? Përditësuar për vitin 2020
 • 5 VPN-të më të mira për Evropën – Për siguri, transmetim & Shpejtësitë në vitin 2020
 • 5 VPN më të mira për PayPal – Më të Sigurt & 100% duke punuar në vitin 2020
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map