Si të shikoni Kupën Solheim nga Kudo tjetër në vitin 2020


Evropa dhe SH.B.A shkojnë kokë më kokë përsëri në Kursin Centenary në Skoci për këtë Kupa e 16-të Solheim. Por nëse jeni jashtë vendit, mund të humbisni tre ditë garën më të madhe në ekipin e golfit të grave. Kjo është për shkak se geoblocks ju pengojnë të transmetoni përmbajtje jashtë vendit.

Mos u shqetëso, ne mund të ndihmojmë. Përdorni udhëzuesin tonë të shpejtë për të rrjedhin çdo moment të rivalitetit më të mirë në LPGA.

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin në Mbretërinë e Bashkuar ose Irlandë në Sky Sports

Sport Sky po transmeton Solheim Cup në Britani të Madhe dhe Irlandë. Ju duhet të jeni një klient i Sky TV për të transmetuar Kupën Solheim në Sky Sports. Për të parë Kupën Solheim në Sky Sports:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverat në Mbretërinë e Bashkuar ose Irlandë (ne rekomandojmë golfin NordVPNfor). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit në Mbretërinë e Bashkuar ose Irlandë.
 3. Shkoni në www.skysports.com dhe krijoni një llogari në faqen e internetit.
 4. Shkoni në www.sky.com dhe lidhni llogarinë tuaj Sky me llogarinë tuaj të internetit. Do t’ju duhet numri i llogarisë tuaj Sky.
 5. Kur të jeni gati, futuni në Sky Sports dhe transmetoni Solheim Cup!

Shikoni Kupën Solheim TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin në Mbretërinë e Bashkuar ose Irlandë në TANI TV

Ju mund të përdorni TANI TV për të transmetuar Sky Sports pa një llogari Sky. Për të transmetuar lojëra në TANI TV, duhet të shkruani një adresë në Mbretërinë e Bashkuar. Për të parë Kupën Solheim në TANI TV:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Mbretërinë e Bashkuar ose Irlandë (NordVPNservice është rekomandimi ynë). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit në Mbretërinë e Bashkuar ose Irlandë.
 3. Shkoni te nowtv.com dhe blini një ditë ose muaj për të kaluar Sky Sky (nëse nuk keni një kartë krediti në Mbretërinë e Bashkuar ose Irlandë, blini një TANI të një karte dhurate TV në currys.co.uk dhe ndiqni udhëzimet për të ribërë në kartën e dhuratave ).
 4. Hyni TANI TV dhe kënaquni!

Shikoni Kupën Solheim TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin amerikan në Channel Golf

Kanali i Golfit po transmeton Solheim Cup në SH.B.A.. Ju duhet një ofrues TV (për shembull, Sling TV, DirecTV, ose DISH) për të parë rrjedhën e Golf Channel. Për të parë Kupën Solheim në Golf Channel:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverët e SH.B.A.-së (ne rekomandojmë NordVPNfor golfin që transmeton). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit në SH.B.A..
 3. Shkoni te stream.golfchannel.com/golf, futuni tek ofruesi juaj i TV * dhe transmetoni në turne!

* Nëse nuk keni një ofrues TV të SH.B.A.-së, mund të përdorni Sling TV Blue me paketën Sports Extra nëse nuk keni një metodë pagese të bazuar në SH.B.A. Bleni një kartë dhuratë të TV Sling në MyGiftCardSupply.com dhe ndiqni udhëzimet për të riblerur kartën dhe të regjistroheni në Sling TV.

Shikoni Kupën Solheim TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kupën Solheim

Kupa Solheim vë në lëvizje Evropën kundër SH.B.A.-së për të drejtat përfundimtare, trans-Atlantike të lëkundjes. Por nëse jeni jashtë vendit, geoblocks mund të ju pengojnë të shihni të gjitha veprimet nga Kursi Njëvjetor. Kjo është për shkak se faqet e transmetimit janë shpesh kërkohet që të bllokojnë këdo jashtë vendit të tyre.

Kjo është ajo ku një VPN mund të ndihmojë. Kur lidheni me një VPN, ju zgjidhni vendndodhjen e serverit trafiku juaj i rrjetit kalon. Pastaj, kur lidheni me një sit me streaming, ata e shohin atë vendndodhjen e serverit sikur të ishte vendndodhja juaj. Ata zhbllokojnë rrjedhën dhe ju lejohet të shikojnë rrjedhën e tyre.

Kur përdorni një VPN, gjeo-kufizimet nuk janë më problem. Por kjo nuk është gjithçka që mund të bëjnë. Ata gjithashtu ju mbrojnë në internet.

VPN kodojnë trafikun e rrjetit tuaj, duke mos lejuar që dikush të shohë atë që po bën në internet. Qeveritë, ndërmarrjet dhe individët vazhdimisht përpiqen të marrin në konsideratë të dhënat tuaja. Me një VPN që kodon të dhënat tuaja, je i sigurt nga kushdo që dëshiron të vjedh të dhënat tuaja.

Vetëm të jetë i sigurt për të zgjidhni një VPN të nivelit të lartë. Transmetuesit shpesh mund të njohin VPN me cilësi të ulët dhe të bllokojnë lidhjet e tyre. Një VPN me cilësi të lartë fsheh veten më mirë, duke ju ndihmuar thyej geoblocks.

Liria e internetit dhe siguria e internetit. Kjo është më e mira e të dy botëve. Kështu që regjistrohuni sot në një VPN dhe merrni internetin që ju meritoni.

VPN më të mira për shikimin e Solheim Cup

1.NordVPN

Përfitimet e NordVPN

Me NordVPN, ju merrni një mori karakteristikash të shkëlqyera që e bëjnë atë tonë # 1 Shërbimi i përgjithshëm VPN. Këto përfshijnë SmartPlay për transmetim më të mirë, CyberSec për mbrojtjen e pajisjes tuaj dhe Double VPN për siguri të përmirësuar. Dhe të gjitha këto karakteristika janë në dispozicion me një çmim shumë të arsyeshëm.

NordVPN është një udhëheqës i industrisë në mbrojtjen e të dhënave. Rrjeti është i shpejtë, i besueshëm dhe i dizajnuar për sigurinë, privatësinë dhe përmbajtjen e zhbllokimit. Plus, ka NordVPN që serverët janë përhapur në të gjithë globin, duke ju dhënë mundësi të shumta lidhjeje.

Ndërfaqja e përdoruesit është e qartë dhe e lehtë për t’u përdorur, edhe për fillestarët. Ju madje mund të përdorni një llogari NordVPN për t’u lidhur deri në 6 pajisje menjëherë. Dhe politika e rreptë e tyre për mos-logs mbron anonimitetin tuaj edhe pasi të keni hyrë në llogari.

Nëse doni të dini më shumë rreth NordVPN dhe pse është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju, lexoni përshtypjet tona të përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

NordVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Profili i përkushtuar përrua:
Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Kupën Solheim në NordVPN TANI!

2.ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Keni nevojë për shumë bandwidth për të vazhduar me një top të vogël, të bardhë, duke lëvizur nëpër një hapësirë ​​të gjelbër. ExpressVPN jep atë gjerësi bande, me disa prej tyre shpejtësia më e shpejtë e lidhjes në treg. Plus, nuk ka asnjë problem të zhbllokojë përmbajtjen në të gjithë botën.

Karakteristikat e përparuara përfshijnë aftësinë për të zgjedhur protokollin tuaj të rrjetit. Ju gjithashtu mund të ndani trafikun tuaj midis VPN dhe lidhjes lokale, duke ju mbajtur të lidhur me pajisjet lokale. Ata madje përfshijnë një kaloni vrasës në ju mbrojtur nëse lidhja juaj VPN mbyllet papritur.

Mund të përdorni ExpressVPN për t’u lidhur deri në 5 pajisje njëkohësisht. Dhe nëse nuk keni probleme, 24/7 mbështetje chat live është aty për t’ju ndihmuar në çdo hap të rrugës.

Ju mund të mësoni më shumë rreth ExpressVPN dhe shërbimet e tij duke lexuar vlerësimet e përdoruesve tanë!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Prove falas: Gjyq 7-ditor për iOS dhe Android

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Profili i përkushtuar përrua:
Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Kupën Solheim në ExpressVPN TANI!

3.CyberGhost

CyberGhost VPN

Nëse jeni duke kërkuar një ndihmë shtesë shtesë me një VPN, CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata ofrojnë konfiguruar posaçërisht serverë streaming që e bëjnë më të lehtë gjetjen e lidhjes që ju nevojitet. Këta serverë ju ndihmojnë thyej geoblocks dhe mbash një lidhje të qëndrueshme për ju lumë.

CyberGhost gjithashtu ofron një pasuri të serverat në të gjithë globin që ju ndihmojnë të merrni lidhjet që ju nevojiten. Ju madje mund të lidheni deri në 7 pajisje në të njëjtën kohë, duke ju lejuar të qëndroni të lidhur kudo.

Aplikacioni CyberGhost ndihmon për të bllokoni gjurmuesit online, reklamat dhe përmbajtjen me qëllim të keq. Kriptimi i shkallës ushtarake i mban të dhënat tuaja të sigurta në internet. Dhe të gjitha këto karakteristika janë në dispozicion me një çmim të arsyeshëm.

Dëshironi të dini më shumë rreth CyberGhost? Pastaj hidhini një sy vlerësimeve të përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 ditë në plane të shkurtra; 45 ditë në plane 6-mujore ose më gjatë

Prove falas: Gjyq 7 ditor për celular; Një provë Windows 1-ditore ose 3-ditore e disponueshme

CyberGhost mund të zhbllokojë:
Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:
Po; tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Kupën Solheim në CyberGhost TANI!

përmbledhje

Kupa Solheim do të hedhë edhe një herë Evropën kundër SH.B.A.-së përmes 3 ditëve të garave për ndeshje. Ju mund të jeni gati për konkursin me një VPN. Kështu që regjistrohu sot dhe shijoni çdo goditje që e jep Kupën në një kontinent.

Ende nuk mund të vendosë se cili VPN të zgjedhë? Ne ju rekomandojmë NordVPN për streaming golfi. Dhe mund të kurseni edhe më shumë kur vizitoni faqen e marrëveshjeve dhe kuponave!

Leximi më tej

Ju mund të mësoni më shumë rreth VPN dhe ato që mund të bëjnë për ju kur të përgatisni artikujt e mëposhtëm:

 • VPN më të mira për pajisjet e shumta & Lidhjet
 • VPN më e mirë me prova falas
 • VPN më të mira të iPlayer të BBC për të parë jashtë vendit
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map