Si të shikoni Kupën e Melburnit nga kudo në vitin 2020

Garat e kalit nuk bëhen kurrë më të mëdha se sa në Flemington Racecourse të martën e parë në nëntor. Kjo është arsyeja pse Kupa e Melburnit është “gara që ndalon kombin”. Por nëse jeni jashtë Australisë, geoblocks mund të ju pengojnë të shihni garë.

Mos u shqetëso, unë jam këtu për të ndihmuar! Ja se si mund të përdorni një VPN për të transmetoni Kupën e Melburnit kudo që të jeni.

Udhëzues i shpejtë – Shikoni Kupën e Melburnit në Rrjetin Dhjetë

Rrjeti Dhjetë po tregon Kupën e Melburnit në Australi. Për të parë Kupën e Melburnit në Rrjetin Dhjetë:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë dhe servera në Australi. Rekomandoj NordVPN për të përshkuar garat e kalit.
 2. Regjistrohuni dhe shkarkoni aplikacionin.
 3. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Australi.
 4. Shkoni në 10play.com.au, zgjidhni rrjedhën tuaj dhe kënaquni!

Shikoni Kupën e Melburnit Tani!

Udhëzues i shpejtë – Shikoni Kupën e Melburnit në Racing.com

Racing.com po transmeton Kupën e Melburnit në Australi. Për të parë Kupën e Melburnit në Racing.com:

 1. Zgjidhni një VPN me serverë me shpejtësi të lartë në Australi. NordVPN është rekomandimi im për garat me kalë. Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server të vendosur në Australi.
 3. Shkoni te www.racing.com dhe regjistrohuni për Racing +. Është falas!
 4. Hyni në lumë dhe kënaquni!

Shikoni Kupën e Melburnit Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kupën e Melburnit

Të martën e parë në nëntor, një komb i tërë ndalet për të parë Kupën e Melburnit. Sshtë dita më e madhe e garave në Australi çdo vit. por nëse nuk jeni në Australi, mund ta humbisni.

Kjo është për shkak transmetuesit kanë gjeo-kufizime në transmetimet e tyre, kështu që dikush jashtë vendit të tyre nuk mund të vëzhgojë. Kur dëshironi transmetojnë televizionin Australian, ju duhet të look si ju jeni në Australi. Një VPN ju ndihmon të bëni atë gjë.

Kur lidheni me një VPN, mundeni zgjidhni vendndodhjen e serverit. Kur zgjidhni një server në Australi, faqet e transmetimit mendojnë se jeni në Australi dhe ata zhbllokojnë rrjedhën e tyre. Tani mundesh shikoni përmbajtjen që dëshironi.

Një VPN ju jep lirinë për të parë atë që dëshironi, kudo që të jeni, por kjo nuk është gjithçka që ata mund të bëjnë. Ata gjithashtu ju mbajnë të sigurt dhe të sigurt në internet.

VPN kodojnë trafikun e rrjetit tuaj, duke ju mbrojtur nga kushdo që dëshiron të shohë atë që jeni duke bërë në internet. Në këtë mënyrë, kur hakerat ose qeveritë duan të shohin të dhënat që po dërgoni, shkarkoni ose transmetoni, jeni i sigurt nga sytë e tyre të këqij.

Ju rekomandoj zgjidhni një shërbim më të vlerësuar me premium. Shërbimet e transmetimit dhe transmetuesit shpesh mund të njohin VPN me cilësi të ulët me teknologji anti-VPN. Rezultati është geoblocks. VPN Premium mund të shmangin bllokimin e softverit duke përdorur enkriptimin më të sigurt, dhe ato ofrojnë shpejtësi të lartë për rrjedhat e garave tuaja të kalit.

Me një VPN, ju merrni transmetimin në internet që ju meritoni: i sigurt dhe i arritshëm lirisht. Regjistrohuni për një VPN premium sot dhe shikoni se çfarë mund të bëjë për ju!

3 VPN-të më të mira për shikimin e Kupës së Melburnit

1. NordVPN

Rekomandimi im # 1 i VPN për shikimin e Kupës së Melburnit është NordVPN. Serverat e tij janë në nivele të larta për të anashkaluar kufizimet gjeo-gjeografike, dhe rrjeti siguron të gjithë shpejtësinë që ju nevojitet për transmetimin e garës.

NordVPN ofron një listë të gjerë serveresh që përfshin mbi 200 në Australi dhe më shumë se 5000 në të gjithë botën.

Rrjeti ju ofron disa karakteristika të përparuara për t’ju dhënë një përvojë të sigurt dhe të sigurt në internet. SmartPlay përmirëson lidhjen tuaj të transmetimit. CyberSec mbron pajisjen tuaj nga reklamat dhe malware. Një VPN e dyfishtë ofron një shtresa shtesë e enkriptimit për lidhjen tuaj.

Të gjitha këto karakteristika janë në dispozicion përmes shumë aplikacion i lehtë për t’u përdorur kjo e bën të thjeshtë të gjesh lidhjen që ju nevojitet. Mund edhe lidhni deri në 6 pajisje menjëherë. Pastaj, pasi të dilni, NordVPN politikë e rreptë e mos-logs mban të sigurt anonimitetin tuaj.

Dëshironi më shumë arsye për ta bërë NordVPN zgjedhjen tuaj? Kontrolloni rishikimet e përdoruesve.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

NordVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer në BBC, Amazon Prime Video, Sling TV, dhe më shumë.

Mbështet përrua:
Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Kupën e Melburnit me NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

ExpressVPN - vpnMentor

Kërkon një rrjet të shpejtë për të vazhduar me një garë kali. Në fund të fundit, një rrymë HD bën thirrje për shumë bandwidth. Me disa nga shpejtësia më e shpejtë në tregun VPN, ExpressVPN jep të gjithë gjerësinë e brezit që ju duhet për të vazhduar me Melbourne Cup.

E shkëlqyeshme për zhbllokimin e përmbajtjes nga një gamë e faqeve të internetit dhe vendeve në të gjithë botën, ExpressVPN ju jep prurjet që dëshironi. Ka mbaruar 3,000 serverë për të zgjedhur në 90+ vende, përfshirë Australinë.

Ju ofron juve Kriptimi i shkallës ushtarake AES 256-bit për përvojën më të sigurt në internet. Mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe IP ju japin më shumë qetësi gjatë kohës që jeni duke shikuar ose duke kërkuar.

Me një licencë, mundeni lidhni deri në 5 pajisje në të njëjtën kohë. ExpressVPN ju lejon të qëndroni të lidhur me faqet lokale duke ju lejuar ndani trafikun tuaj të rrjetit. Ju madje mund të zgjidhni protokollin tuaj.

Nëse keni probleme në lidhje, 24/7 mbështetje chat live është atje për ju.

Nëse doni më shumë informacione rreth ExpressVPN dhe çfarë mund të bëjë për ju, hidhini një sy rishikimet e klientëve.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, iPlayer BBC, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:
Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Kupën e Melburnit me ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Nëse nuk jeni i ri për VPN, atëherë CyberGhost është zgjidhja juaj më e mirë për një VPN të lehtë për t’u përdorur. Rregullimi intuitiv ju bën që të transmetoni Kupën e Melburnit në asnjë kohë.

Rrjeti CyberGhost përfshin një listë e madhe e mbi 90 vendeve, që përfshin Australinë, dhe më shumë se 5,300 serverë gjithsej për të zgjedhur.

CyberGhost ofron serverë të dedikuar për transmetim të dizajnuara për të shpërthyer geoblocks dhe mbani një lidhje të qëndrueshme dhe të shpejtë. Dhe, nëse do të torrentoheni përmes VPN tuaj, ai gjithashtu ofron serverë për këtë.

Aplikacioni bllokon gjurmuesit në internet, reklamat dhe përmbajtjen me qëllim të keq nga pajisja juaj, duke e mbajtur aktivitetin tuaj në internet të sigurt. i saj politika e mos-logs fshin historinë e faqes suaj të internetit kështu që askush nuk mund të shohë dhe të shohë se çfarë po bën në internet.

Pavarësisht se ku dhe si dëshironi të shikoni garën e kalit, mundeni lidhni deri në 7 pajisje njëkohësisht.

Mësoni më shumë rreth CyberGhost dhe karakteristikat e tij kur lexoni rishikimet e përdoruesve.

Garancia për kthimin e parave: 14 ditë në plane të shkurtra, 45 ditë në plane 6-mujore ose më gjatë

Prove falas: Gjykim 1-ditor për desktop ose pajisjet e lëvizshme

CyberGhost mund të zhbllokojë:
Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për Netflix, BBC iPlayer, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:
Po; tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Kupën e Melburnit në CyberGhost Tani!

përmbledhje

Novemberdo nëntor, Kupa e Melburnit krijon një komb të adhuruesve të garave. Edhe nëse nuk jeni në Australi, mund të bashkoheni me eksitimin me një VPN. Regjistrohu dhe shikoni se çfarë mund të bëjë një VPN për ju!

Nëse nuk mund të vendosni se cili VPN është i duhuri për ju, ju rekomandoj NordVPN për të transmetuar garat e kalit, për serverat e saj të shpejtë dhe të sigurt.

Sigurohuni që të shikoni faqe e marrëveshjeve dhe kuponave për të parë se si mund të kurseni në pajtimin tuaj!

Leximi më tej

Nëse doni të mësoni më shumë rreth VPN-ve, shikoni këto faqe, gjithashtu:

 • VPN-të më të mira për Australinë – për Siguri, Streaming dhe Shpejtësi
 • VPN-të më të mira për Zelandën e Re – për siguri, transmetim dhe shpejtësi
 • VPN më të mira për pajisje dhe lidhje të shumta
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me