Si të shikoni Kupën e Botës Rugby Sevens 2018 Online


Merrni një fillim për ngjarjen më të madhe të Rugby të vitit, Kupën e Botës Rugby Sevens 2018. Organizuar nga World Rugby, the Kupa e Botës Rugby Sevens 2018 do të zhvillohet këtë vit për tre ditë në Shtetet e Bashkuara në AT&T Parku në San Francisko nga 20 korrik – 22 korrik.

Këtë herë është një turne si askush tjetër me më shumë veprim dhe më shumë eksitim, duke i dhënë një fazë qendrore gjithsej 84 ndeshje (52 burra dhe 32 gra).

Disa rrjete dhe kanale do të transmetojnë ngjarjen kryesore në internet, por jo të gjithë janë të arritshëm nga vendndodhja juaj për shkak të kufizimeve gjeografike. Përveç kësaj, faqja zyrtare falas nuk duket se ka shumë informacione rreth transmetimit të drejtpërdrejtë. Pra, nëse doni të siguroheni që mund të shihni çdo ndeshje, lexoni më tej.

Udhëzuesi juaj i shpejtë për të shikuar çdo episod të shtatëdhjetë Kupës së Botës Rugby falas

1. Merrni një VPN të besueshëm. Kjo është më e mira.
2. Lidhu me Kanada
3. Shkoni në DAZN.com
4. Regjistrohuni dhe provoni një muaj falas
5. Shikoni çdo ndeshje të Shtatëdhjetë Kupës së Botës Rugby

Merrni një VPN për Kupën Botërore të Rugby

Për më shumë informacion dhe detaje, shikoni udhëzuesin tonë hap pas hapi më poshtë.

Shtatë Kupa Botërore Rugby Sevens 2018 Kanalet Transmetuese

Ka disa kompani transmetuese që do të transmetojnë Kupën Botërore të Rugby këtë vit, por nëse nuk jeni i vendosur në disa vende, ose nëse nuk keni pajtim, nuk do të keni mundësi t’i shihni lojërat.

Këtu keni një listë të të gjitha kanaleve të transmetimit të Kupës Botërore të Rugby Sevens, të transmetuara:

Website Uebfaqja Zyrtare e Serisë Rugby 7s e Serisë së HSBC (kjo faqe është falas, por jo gjithmonë funksionon.)
● DAZN (Gjermani, Austri, Zvicër, Japoni dhe Kanada)
● Sky NZ (Zelanda e Re)
Sports Sky Sports (MB)
● Dhjetë Luaj (Australi)
Sports NBC Sports (SHBA)

Shumica e këtyre vendeve të transmetimit janë të bllokuara gjeo-bllok në shumë vende evropiane dhe pjesë të tjera të botës. Për shembull, DAZN është i arritshëm vetëm në disa vende, kështu që nëse jeni vendosur diku tjetër, do të përshëndeteni me këtë mesazh të trishtuar kur vizitoni uebfaqen:

Kjo është arsyeja pse ju nevojiten mjete gjeo-spoofing si një VPN të jetë në gjendje të zhbllokojë ato faqe dhe transmetoni Rugby World Cup Sevens 2018 nga kudo në botë.

Një VPN do t’ju ndihmojë të shikoni Shtatëdhjetë Kupën Botërore Rugby

VPN janë mjete të shkëlqyera të kriptimit për t’ju ndihmuar të prishni vendndodhjen tuaj të vërtetë për të marrë qasje në kanalet tuaja të preferuara të transmetimit dhe të shikoni Shtatë Kupat e Botës Rugby pa një sherr.

Dhe nuk janë të gjitha. Një VPN gjithashtu siguron lidhjen tuaj të internetit dhe mbron të dhënat tuaja personale sa herë që jeni në internet. Nëse doni të dini më shumë rreth VPN, mund të filloni një goditje me këtë artikull.

Zgjedhja e VPN e duhur mund të jetë e ndërlikuar. Për të transmetuar Shtatë Kupat e Rugby World Sevens vazhdimisht pa buffering, ju duhet një VPN e besueshme që është optimizuar për transmetim dhe ofron kriptim të fortë, shumë vendndodhje të serverëve, bandë të pakufizuar dhe shpejtësi të lartë.

Ndërsa ka disa VPN falas që mund të bëjnë hile, nëse dëshironi për të siguruar një transmetim me cilësi të lartë nga kudo ku jeni, ju rekomandojmë të regjistroheni në një VPN premium.

Këshillë e nxehtë: Nëse doni vetëm një VPN të transmetojë Kupën Botërore të Rugby, atëherë mund të regjistroheni në një VPN me një garanci për 30 ditë kthim të parave – si – dhe të merrni një rimbursim pas lojërave.

Të gjithë VPN-të e listuara më poshtë kanë një garanci për kthimin e parave:

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Shikoni Kupën Botërore të Rugby në DAZN falas

Siç u përmend më parë, DAZN do të transmetojë Kupën e Botës Rugby Sevens 2018 live në lokacione specifike (Gjermani, Kanada, Zvicër, Austri dhe Japoni).

Nëse nuk jetoni në njërën nga ato vende, nuk do të keni mundësi të hyrni në DAZN. Por, me një VPN, ju mundeni.

Ja si:

1. Regjistrohu për një llogari VPN sipas zgjedhjes suaj dhe shkarkoni atë në pajisjen tuaj.

2. Ndiqni udhëzimet në faqen e internetit për të arritur me sukses instaloni dhe konfiguroni aplikacionin VPN. Shtë një proces shumë i thjeshtë që zgjat vetëm disa minuta.

3. Nisni aplikacionin VPN (ne po e përdorim si një shembull), dhe pastaj goditi butonin për të hapur listën e vendndodhjeve të serverit.

4. Lidhu me një nga vendndodhjet ku DAZN është në dispozicion. Ne zgjodhëm një server në Kanada.

5. Tani, filloni shfletuesin tuaj dhe shkoni në faqen e internetit DAZN.

6. Regjistrohu për një pajtim. (Mos u shqetëso, ju merrni një muaj falas).
7. Klikoni në butonin “Regjistrohuni Tani” dhe pastaj Krijo nje llogari.

8. Vendosni detajet tuaja të pagesës dhe përfundoni pajtimin tuaj.

Mbarove! Tani keni një provë falas për muaj, kështu që ju mund të shikoni çdo ndeshje të lojrave dhe më pas anulloni pajtimin tuaj.

Mos harroni të akordoni për të parë Rugby World Cup Sevens 2018 në 20-22 korrik.

Dëshironi të merrni një marrëveshje të madhe në një VPN? Faqja jonë e marrëveshjeve ka çdo zbritje që mund të gjeni.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map