Si të shikoni Kupën Botërore të Kriketëve të ICC nga Kudo tjetër në vitin 2019


Vitrina Kryeministri e një kriketi One Day vjen në Angli dhe Uells në vitin 2019. Bëni gati, sepse 2019 ICC Cricket World Cup është këtu! Kështu që regjistrohu tani për një VPN dhe shikoni çdo ndeshje që fillon në Oval dhe duke përfunduar te Lordi!

Dhjetë ekipe kanë mbijetuar në kualifikim dhe kanë përparuar në Kupën e Botës. A kampion bote së shpejti do të gjenden. Por nëse jeni jashtë vendit, mund të humbisni çdo ndeshje.

Sidoqoftë, mund të shikoni çdo moment që krijon një kampion. vetëm regjistrohu për një VPN dhe përdor udhëzuesin tonë të shpejtë për të parë më të mirët në kriket ndërkombëtarë!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni Australian Broadcast of the ICC Cricket World Cup

Kanali 9 po tregon Kupën e Botës ICC Cricket në Australi. Për të parë Kupën e Botës ICC:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Australi (ne rekomandojmë ExpressVPN për Kupën e Botës ICC Cricket). Regjistrohuni dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Australi.
 3. Shkoni në www.9now.com.au regjistrohu.
 4. Kur është koha për ndeshjen, regjistrohuni dhe kënaquni!

Shikoni Kupën e Botës ICC Cricket TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin në Mbretërinë e Bashkuar të Kupës Botërore të Kriketave të ICC

Sport Sky po transmeton Kupën e Botës ICC Cricket në Mbretërinë e Bashkuar. Ju do të duhet një llogari Sky Sports për t’u lidhur me transmetimin në Mbretërinë e Bashkuar. Për të parë transmetimin në Mbretërinë e Bashkuar të Kupës Botërore të ICC:

 1. Zgjidhni një shërbim me shpejtësi të lartë VPN me serverat në Mbretërinë e Bashkuar (shërbimi ExpressVPN është rekomandimi ynë për Kupën e Botës ICC Cricket). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 3. Shkoni në www.skysports.com dhe regjistrohuni. Do t’ju duhet një kod kodi në Mbretërinë e Bashkuar dhe një ID e llogarisë Sky Sports.
 4. Identifikohu dhe shijoni ndeshjet!

Shikoni Kupën e Botës ICC Cricket TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin në treg të Kupës Botërore të Kriketit të ICC-së në Indi

Hotstar po tregon Kupën e Botës ICC Cricket në Indi. Ju duhet një numër celular në Indi për t’u regjistruar në Hotstar. Për të parë Hotstar:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Indi (ne rekomandojmë ExpressVPN për Kupën Botërore të Kriketëve të ICC). Regjistrohuni dhe instaloni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe lidheni me një server në Indi.
 3. Shkoni në www.hotstar.com dhe regjistrohuni. Ju do të duhet një numër celular në Indi për t’u regjistruar.
 4. Hyni në Hotstar dhe kënaquni!

Shikoni Kupën e Botës ICC Cricket TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin në Zelandën e Re të Kupës së Botës ICC Cricket

Pass Fan po transmeton Kupën e Botës ICC Cricket në Zelandën e Re. Për të parë Fan Pass:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Zelandën e Re (shërbimi ExpressVPN është më i miri për kriket). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe lidheni me një server në Zelandën e Re.
 3. Shkoni te fanpass.co.nz dhe regjistrohuni.
 4. Në ditën e ndeshjes, regjistrohuni dhe kënaquni!

Shikoni Kupën e Botës ICC Cricket TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin në Pakistan të Kupës Botërore të Kriketave të ICC

PTV po transmeton Kupën Botërore të Kriketit ICC në Pakistan. Për të parë PTV:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Pakistan (shërbimi ExpressVPN është më i miri për kriket). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe lidheni me një server në Zelandën e Re.
 3. Shkoni në sports.ptv.com.pk/public/sportslive dhe kënaquni!

Shikoni Kupën e Botës ICC Cricket TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e Afrikës së Jugut të Kupës Botërore të Kriketave të ICC

SuperSport po tregon Kupën Botërore të Kriketit të ICC në Afrikën e Jugut. Për të parë SuperSport:

 1. Zgjidhni një VPN të shpejtë me serverë në Afrikën e Jugut (ne rekomandojmë ExpressVPN për Kupën e Botës ICC Cricket). Regjistrohuni dhe instaloni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Afrikën e Jugut.
 3. Shkoni në www.supersport.com dhe regjistrohuni. Ju do të duhet një numër celular në Afrikën e Jugut.
 4. Kur të fillojnë ndeshjet, futuni në SuperSport dhe kënaquni!

Shikoni Kupën e Botës ICC Cricket TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kupën Botërore të Kriketave të ICC

Turneu më i madh ODI në botë po ndodh, dhe ju doni të shikoni. Por kufizimet gjeografike po ju pengojnë të shikoni ndeshjet. Ju duhet një mënyrë për t’i shikuar ato, por nuk mundesh kur je jashtë vendit.

Një VPN mund të ndihmojë. Kur lidheni me një VPN, ju zgjidhni një server me të cilin do të kalohet i gjithë trafiku juaj në internet. Pastaj, kur transmetuesi kontrollon vendndodhjen tuaj përmes adresës tuaj të IP, ata do të mendojnë se ju jeni aty ku është ai server.

Kjo do të thotë që ju mund të lidheni me një server VPN, nga kudo që të jeni, dhe shikoni rrjedhën tuaj. Do të çliroheni nga geoblocks, duke ju lejuar të shikoni atë që dëshironi, nga ku dëshironi, kudo që të jeni.

Vetëm sigurohuni që ju zgjidhni një VPN me cilësi të lartë. Transmetuesit shpesh mund të zbulojnë VPN me cilësi të ulët dhe t’i bllokojnë ato. VPN me cilësi të lartë janë më të vështira për tu identifikuar, duke ju lejuar juve lidheni me prurjet që doni të shikoni.

Por kjo nuk është e vetmja gjë që ata bëjnë. Ata gjithashtu kodoni aktivitetin tuaj të rrjetit, duke ju mbrojtur nga kushdo që përpiqet të heqë dorë nga trafiku juaj në internet. Kjo do të thotë që VPN ndihmojnë të ruaj të sigurt edhe pse ato ju sjellin më shumë në internet se kurrë më parë.

VPN-të më të mira për shikimin e Kupës Botërore të Kriketit të ICC

1.ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ka disa nga shpejtësia më e mirë e lidhjes në tregun VPN. Shtë ideal për të parë sporte të drejtpërdrejta dhe nuk ka probleme të zhbllokojë përmbajtjen nga një gamë e faqeve të internetit dhe vendeve në të gjithë globin në deri në 3 pajisje në të njëjtën kohë.

Ofruesi ofron mbështetje live chat 24/7 për t’ju ndihmuar në çdo hap të rrugës. Karakteristikat e përparuara përfshijnë encryption solid dhe zgjedhja juaj e protokolleve, plus aftësinë për të ndarë trafikun tuaj për të qëndruar të lidhur me pajisjet lokale ndërsa shikoni një ndeshje.

I dashur nga përdoruesit dhe i respektuar nga ekspertët e sigurisë, ExpressVPN do të ofrojë qasje të lehtë dhe streaming streaming për të gjithë Kupën e Botës ICC. Shtë gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyeshme për përrua dhe aktivitete të tjera me gjerësi të gjerë.

Shikoni shqyrtimet tona të përdoruesve për të parë pse ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Prove falas: Gjyq 7-ditor për iOS dhe Android

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Profili i përkushtuar përrua:
Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Kupën Botërore të Kriketave të ICC në ExpressVPN TANI!

2.NordVPN

NordVPN me çmime të arsyeshme merret me përmbajtje transmetimi lehtësisht dhe me lehtësi zhbllokon përmbajtjen nga kudo. Ata ofrojnë një rrjet të madh të përhapur në të gjithë globin, duke ju dhënë shumë hyrje në përrenj Rreth botës.

NordVPN përqendrohet në sigurinë, privatësinë dhe zhbllokimin e përmbajtjes. Ata janë një udhëheqës i industrisë në mbrojtjen e të dhënave. Një abonim i vetëm ju lejon lidhni deri në 6 pajisje në të njëjtën kohë, dhe SmartPlay tipar e bën tepër të lehtë transmetimin e drejtpërdrejtë të ngjarjeve.

Ofruesi i bazuar në Panama përdor kriptimi i shkallës ushtarake dhe karakteristika shtesë të nivelit të lartë, përfshirë Double VPN dhe CyberSec, të cilat punojnë për të bllokuar reklamat dhe malware. Një politikë e rreptë e mos-logs siguron anonimitetin tuaj ndërsa transmeton.

Dëshironi të dini më shumë? Lexoni vlerësimet e përdoruesve tanë për të parë pse NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

NordVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Profili i përkushtuar përrua:
Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Kupën Botërore të Kriketave të ICC në NordVPN TANI!

3.CyberGhost

CyberGhost VPN

CyberGhost është një tjetër zgjedhje e besueshme për shikimin e Kupës Botërore të ICC, me një profil i paracaktuar i transmetimit kjo e bën lidhjen të lehtë për fillestarët VPN.

Ky VPN ka mbaruar 5.700 serverë në të gjithë botën, duke ju dhënë mundësinë e përdorimit të një bote përmbajtjeje. Lidhjet e njëkohshme në deri në 7 pajisje ju lejojnë të ndani një llogari me miqtë kështu të gjithë mund të shikojnë aksionin.

Aplikimet gjithashtu punojnë për të bllokuar gjurmuesit në internet, reklamat dhe përmbajtjen me qëllim të keq, dhe plani 18-mujor është një mundësi e mirë nëse planifikoni të vazhdoni të shikoni sporte në të ardhmen.

VPN me bazë Rumune ka një mori vlerësimesh pozitive të përdoruesve dhe ofron serverë të dedikuar për përrua dhe për ndarjen e skedarëve të tjerë.

Për të mësuar më shumë rreth këtij VPN dhe çfarë mund të bëjë për ju, shikoni vlerësimet e përdoruesve tanë!

Garancia për kthimin e parave: 30 ditë në plane të shkurtra; 45 ditë në plane 6-mujore ose më gjatë

Prove falas: Gjyq 7 ditor për celular; Një provë Windows 1-ditore ose 3-ditore e disponueshme

CyberGhost mund të zhbllokojë:
Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:
Po; tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Kupën Botërore të Kriketëve të ICC në CyberGhost TANI!

4.Surfshark

A Rrjeti i specializuar në transmetim, Surfshark është një zgjedhje e shkëlqyeshme për këdo që dëshiron të zhbllokojë Kupën Botërore të ICC. Rrjeti i tyre është i shpejtë, i sigurt dhe i dizajnuar posaçërisht për t’ju sjellë përmbajtjen që dëshironi.

Nëse doni të përdorni shumë pajisje, ato ofrojnë lidhje të pakufizuara. Nëse jeni të shqetësuar për sigurinë, e tyre CleanWeb funksion bllokojnë reklamat, gjurmuesit, malware dhe përpjekjet e phishing. Nëse jeni të shqetësuar për ndjekjen, ata kanë një politikë e rreptë pa log dhe një ndërrim vrasës nëse lidhja humbet.

Dëshironi të dini më shumë rreth Surfshark? Shikoni vlerësimet e përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Surfshark mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:
Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni Kupën Botërore të Kriketave të ICC në Surfshark TANI!

5.PrivateVPN

Një rrjet më i vogël VPN, PrivateVPN nuk qëndron në tregun VPN. Por, ajo madhësi e vogël i mban gjithashtu ato pa pamje për transmetuesit. Madhësia e tyre e vogël në të vërtetë mund t’i ndihmojë ata, pasi ata shpesh mund të vjedhin rreth geoblocks pa ndonjë problem.

Megjithëse rrjeti i vogël prezanton gjithashtu çështje të mundshme me pengesat, ato janë shumë lehtë për buxhetin tuaj. Dhe karakteristikat e tyre të shkëlqyera të sigurisë dhe Bandwidth i pakufizuar ju ndihmon të merrni kudo ku të duhet të shkoni.

A jeni nervoz për instalimin e VPN tuaj? Nuk ka asnjë problem me PrivateVPN! Ju mund të telefononi një agjent për mbështetjen e klientit dhe ata do të instaloni softverin tuaj VPN nga distanca!

Nëse doni të dini më shumë rreth këtij VPN të vogël por të fuqishëm, shihni se çfarë duhet të thonë përdoruesit tanë!

Garancia për kthimin e parave: 45 ditë

PrivateVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Profili i përkushtuar përrua:
Të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni Kupën Botërore të Kriketëve të ICC në PrivateVPN TANI!

përmbledhje

Kupa Botërore e Kriketëve ICC është e gatshme për të kurorëzoni ekipin më të mirë në një ditë kriket Ndërkombëtare. Me një VPN, ju mund të transmetoni çdo ndeshje që do të përcaktojë kampionatin botëror. Regjistrohu sot dhe bëhu gati për çdo moment!

Nëse nuk jeni të sigurt se cili VPN është i duhuri për ju, ne rekomandojmë ExpressVPN për Kupën e Botës ICC Cricket. Shikoni në faqen tonë të marrëveshjeve dhe kuponave dhe mund të kurseni edhe më shumë!

Leximi më tej

Për të mësuar më shumë rreth VPN, hidhini një sy këtyre artikujve:

 • VPN më të mira të iPlayer të BBC për të parë jashtë vendit (Vetëm ato që punojnë)
 • VPN-të më të mira (të provuara) pa log | | Mbetet anonim & privat
 • Si të zgjidhni VPN më të mirë – Këshilla për fillestarët VPN
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map