Si të shikoni komedinë ABC nga kudo në vitin 2020

Nëse nuk jetoni në Shtetet, shikuar komedinë tuaj të preferuar të kohërave në momentin kur transmeton do të vijë me një kosto. Kjo është për shkak shumica e përmbajtjeve është e bllokuar gjeografikisht për shkak të të drejtave të autorit dhe licencave të shpërndarjes, dhe nuk është në dispozicion për ata që banojnë jashtë SH.B.A..

Edhe pse, ekzistojnë mënyra të caktuara për të anashkaluar gjeo-bllokimin dhe për të përfituar materiale të kufizuara: gjithçka që ju nevojitet është rrjet privat virtual ose një VPN dhe a Llogari PayPal.

Përdorimi i një VPN do të fshehë vendndodhjen tuaj dhe do të zhbllokojë përmbajtjen nga kudo në botë, duke ju dhënë qasje të pakufizuar në ABC Comedy pa marrë parasysh se ku e gjeni veten të jetë. Ai gjithashtu do të sigurojë sigurinë tuaj dhe do të sigurohet që informacioni juaj personal dhe adresa IP nuk do të zbulohen ose do të jenë qasje nga palë të treta me qëllim të keq.

Sidoqoftë, për të marrë përvojën më të mirë të transmetimit dhe për të siguruar sigurinë tuaj gjatë shfletimit në internet, është e rëndësishme të zgjidhni një me performancë të lartë dhe i besueshëm Ofruesi VPN. Nëse nuk jeni të njohur me botën VPN dhe dëshironi të mësoni më shumë rreth ofruesve të ndryshëm dhe sërë karakteristikave që ato ofrojnë, ju ftojmë ngrohtësisht të kontrolloni udhëzuesin e fillestarit tonë.

Prandaj, për të hyrë në ABC Comedy, gjithçka që duhet të bëni është thjesht të ndiqni shpejtë dhe lehtë “Si të shikojmë” udhëzues menjëherë poshtë dhe filloni transmetimin.

Si të shikoni: Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një VPN të përshtatshme – Ju mund të gjeni zgjedhjet tona më poshtë, përfshirë këtu # 1 NordVPN
 2. Ndiqni udhëzimet e ofruesit tuaj për të instaloni dhe vendosni VPN.
 3. Lidhu me një server VPN në Shtetet e Bashkuara.
 4. Hapur dhe hyni në Komedinë tuaj ABC llogari.
 5. fillim që kalon përmes Hulu dhe kënaqësi!

Filloni të shikoni Tani!

SHËNIM: Transmetimet e drejtpërdrejta të ABC janë në dispozicion përmes shumë platformave të transmetimit multichannel me bazë në SH.B.A., duke përfshirë Hulu (shiko tonë “Si të shikojmë me Hulu” shuarje e shpejtë më poshtë), Sling TV, YouTube TV dhe TV Live – të gjitha këto janë gjithashtu të kufizuara gjeografikisht në SH.B.A..

Pse keni nevojë për një VPN 

Siç u përmend shkurtimisht më lart, ABC punon bazuar në një gjeo-lokacioni ndjekja e programeve që është në gjendje të identifikojë vendndodhjen e përdoruesve të tij. Pasi që ABC Comedy është në dispozicion vetëm në territorin e SH.B.A., nëse e gjeni veten jashtë për pushime, arsye pune, ose po jetoni në një vend tjetër, pa marrë parasysh nëse jeni një qytetar amerikan apo jo, do të jeni mbyllur të programit.

Blerja e një lidhje VPN do të rivotojë trafikun tuaj në një server në destinacionin tuaj të zgjedhjes. Duke u lidhur me një server në Shtetet e Bashkuara, ofruesi VPN do ta bëjë rrjetin ABC të mendojë se jeni vërtet i vendosur fizikisht në territorin e tij aktual dhe do të zhbllokoni të gjithë përmbajtjen tuaj të dashur.

Megjithatë, jo të gjithë ofruesit e VPN janë në gjendje t’ju administrojnë me mjetet dhe veçoritë për një përvojë ideale. Ndërsa disa ofrues nuk janë as në gjendje të aftë në SH.B.A., të tjerë që ndryshojnë në ato shpejtësia e lidhjes, koha e vonesës, buffering dhe Bandwidth (për sa kohë mund të transmetosh).

Shtë e rëndësishme të zgjidhni një VPN që ka shumë servera në të gjithë SHBA, Bandwidth i pakufizuar, shpejtësi të shpejtë dhe eshte shumë e sigurt.

VPN-të më të mira për të parë komedinë ABC

Që nga krijimi ynë si një Autoritet për VPN dhe intimitetin në internet, ne i kemi kushtuar kohën tonë për të vlerësuar dhe krahasuar sa më shumë ofrues janë të mundshëm.

Me këtë në mendje, ne kemi krijuar një 3 top listat e VPN-ve më të forta, më të shpejta dhe më të sigurta në dispozicion në treg për transmetimin e përmbajtjes së SH.B.A.-së:

1. NordVPN

 • Zhbllokon ABC Comedy, Netflix, Hulu dhe shërbime të tjera streaming
 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • Qindra servera të shpejtë, miqësorë P2P
 • Aplikacione vendase për Windows, macOS, Android dhe iOS

Merrni NordVPN

2. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

 • Serverë globalë që kanë akses në të gjithë përmbajtjen e kufizuar
 • Kriptimi më i lartë në dispozicion & Mbrojtje WiFi
 • Rregullo asnjë politikë shkrimesh, transaksione të sigurta dhe biseda
 • Aplikacione me shumë platformë për të gjitha pajisjet tuaja

CyberGhost VPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

 • Zhbllokon ABC Comedy, Netflix, Hulu dhe shërbime të tjera streaming
 • Rrjedha e pakufizuar, shpejtësi të lartë dhe 148 vendndodhje VPN
 • Kriptimi më i mirë në klasë, vrasja e ndërprerës, tuneli i ndarjes
 • Protokollet VPN

Merrni ExpressVPN

Si të shikojmë me Hulu (Quide e shpejtë)

Pasi të keni një VPN, puna juaj nuk ka përfunduar. Ndërsa tani mund të hyni në faqen e internetit pa ndonjë problem, ju ende duhet të paguani për përmbajtjen.

ABC kërkon që ju të zgjidhni një ofrues që paguani në mënyrë që të shikoni TV. Por nëse nuk keni një ofrues të TV kabllor amerikan (dhe pse do të bëni?), Nuk do të keni mundësi të përdorni qasje në përmbajtje.

Për fat të mirë, ABC e pranon Hulu si një ofrues dhe kjo është vendi ku ne fitojmë.

Hulu është një uebfaqe me bazë abonim që ofron mijëra shfaqje televizive për tu transmetuar. Ata gjithashtu kanë një partneritet me ABC, gjë që e bën këtë edhe më të mirë.

Për t’u pajtuar me Hulu, duhet të keni një kartë krediti amerikane, por ekziston një rrugëdalje! Ju mund të përdorni ndonjë kartë krediti për të blerë një kartë dhuratë në MyGiftCardSupply.

Quide e shpejtë:

1. Shkoni te MyGiftCardSupply.com dhe blini një kartë dhuratë Hulu.

2. Largohuni nga Hulu, lidhni VPN-në tuaj me një server amerikan dhe ndiqni udhëzimet në MyGiftCardSupply për të riblerur kartën tuaj.

3. Hyni në abc.go.com (me VPN-në tuaj ende të aktivizuar) dhe klikoni në “më shumë ofrues”.

Zgjidhni Hulu si ofruesin tuaj.

4. Hyni me kredencialet tuaja dhe shijoni të drejtpërdrejtë në të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara ndërsa ato premierë!

5. Ju gjithashtu mund të shikoni vetëm shfaqjet tuaja të preferuara në Hulu, por do të duhet të prisni një ditë pasi ata të ajrosen për t’i transmetuar ato.

Mund të Shikoj me Sling TV?

Nëse keni lexuar ndonjë nga artikujt tonë të tjerë si të shikoni (si HBO tonë), ne priremi të rekomandojmë Sling TV. Kjo është për shkak se ata ofrojnë një TV të shkëlqyeshëm pa pasur nevojë për një ofrues kabllo (dhe ju mund të përdorni një kartë dhuratë Paypal për të blerë një pajtim).

Nëse tashmë keni një abonim në TV Sling, atëherë do të ishte e vlefshme të provoni të shikoni ABC duke përdorur shërbimet e tyre. Sidoqoftë, është pak e ndërlikuar.

Sling TV siguron qasje në ABC, por vetëm në zona të caktuara. Nëse mund të merrni një server VPN në Chicikago, Houston, Fresno-Visalia, Los Angeles, New York, Philadelphia, ose San Francisco, atëherë mund të kërkoni qasje në ABC. Por ky është vetëm hapi i parë.

Më pas duhet të shtoni “Broadcast Extra” në shërbimin tuaj dhe të ndryshoni pajtimin tuaj. Kushton 5 dollarë shtesë në muaj, dhe duhet të prisni derisa Sling TV të rishikojë llogarinë tuaj dhe të vërtetojë pajtimin tuaj. Në përgjithësi, është një dhimbje, veçanërisht nëse ekziston një shans që serveri juaj VPN të bjerë dhe ju do të duhet të kaloni në një vend tjetër ku ABC nuk është i arritshëm.

Ne ju rekomandojmë të blini një pajtim në Hulu për të parë shfaqjet tuaja të preferuara të komedisë ABC.

Më shumë artikuj që mund të shijoni:

 • Farë është një VPN dhe a keni nevojë për një të tillë?
 • VPN-të më të mira për Torrentët – 2020

 • 6 VPN më të mirë për Filmat Streaming – Më i Shpejti i vitit 2020 & Cheapest
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me