Si të shikoni kanalin jashtë Francës në vitin 2020 – të shpejtë dhe të lehtë


Nëse dëshironi më të mirën e televizionit francez në internet, e dini që rrjeti i Canal është zgjedhja e dukshme. Mbi të gjitha, nuk ka asnjë mënyrë më të mirë për të kapur Le Grand Journal më të fundit ose të shikoni filmat e hitit të ri gjatë Festivalit të Kanës. Ajo që po kërkoni tani është një mënyrë për të parë Canal +, C8, CNews dhe Infosport + nga kudo.

Nëse jeni në Francë ose kudo tjetër në Bashkimin Evropian, kanalet e Canal janë lehtë për t’u arritur. Por shikuesit e etur në pjesën tjetër të botës ende kanë vetëm hyrje të kufizuar, ose nuk kanë aspak qasje, në këtë pjesë popullore të TV Francez.

Pra, nëse po përpiqeni të shihni formacionin e plotë të Canal + (ose një nga tre kanalet e tjera të ofruara nga rrjeti i Canal) nga SH.B.A., Kanada, Zvicra, Australia, dhe gjetkë, fatkeqësisht do të ndaleni nga geoblocks.

Nuk ka pse të jetë kështu! Me një VPN të aftë, mund të hyni në kanalet e Canal pa mundim – por do të duhet të zgjidhni mjetin e duhur për punën. Ndiqni këtë udhëzues për të zbuluar gjithçka që ju duhet të dini se si të shikoni Kanalin nga kudo në botë.

Si të shikoni kanalin jashtë Francës: Udhëzues i shpejtë

Marrja e aksesit në transmetimet e ndryshme të drejtpërdrejta të rrjetit të Kanalit është një detyrë e thjeshtë, për sa kohë që ju keni një VPN të përshtatshme.

Këtu është një udhëzues i shpejtë hap pas hapi:

 1. Zgjidhni një VPN të fortë. Ne do t’ju japim pesë VPN të rekomanduara më poshtë – zgjedhja jonë # 1, CyberGhost, ofron një përzierje të përsosur të fuqisë së zhbllokimit dhe lehtësisë së përdorimit.
 2. Lidhu me një server francez.
 3. Shfletoni në faqen e drejtpërdrejtë të Canal.
 4. Zgjidhni kanalin tuaj.
 5. Shikojeni falas * pa ndonjë geoblocks në rrugë!

Filloni të shikoni TANI!

* Ndërsa rrymat në rrjetin e Canal janë në dispozicion falas, disa transmetime të Canal + (siç janë ndeshjet e futbollit Ligue 1) kërkojnë një abonim të veçantë. Nëse shihni një mesazh me një kohëmatës si ai më poshtë, mos u shqetësoni – VPN juaj po funksionon mirë, por nuk do të keni qasje në atë transmetim të veçantë nëse nuk blini paketën e kërkuar të TV-së. Përndryshe, ju do të jeni në gjendje të vazhdoni të shikoni rrjedhën kur skadon afati i afatit.

orë-kanalit-jashtë-france (1)

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kanalin jashtë Francës

Si shumë rrjete të tjera televizive në internet, Kanali është i kufizuar gjeografikisht në disa rajone të zgjedhura. Për një kohë të gjatë, Kanali ishte i kufizuar vetëm në Francë, por nisma “TV Kudo” e BE-së kohët e fundit u ka lejuar të gjithë shikuesve brenda BE-së të hyjnë në përmbajtjen e rrjetit popullor francez.

Ky është një lajm i shkëlqyeshëm nëse jetoni në Evropë, por nëse jeni vendosur diku tjetër (si SH.B.A., Kanada, apo Australia), ju jeni akoma pa fat. Në disa vende (psh. Québec), ju do të keni të kufizuar vetëm hyrjen në një menu të kufizuar të programeve. Në shumicën e të tjerëve, në vend të një transmetimi live, do të shikoni në gabimin e mëposhtëm:

orë-kanalit-jashtë-france (2)“Gabim. Nuk mund të qaseni në përmbajtje, ju lutemi kontrolloni lidhjen tuaj të internetit. “

Kështu që do t’ju duhet një mënyrë për të anashkaluar geoblocks të rrjetit Canal, sepse problemi me lidhjen tuaj të internetit është në thelb që nuk është në Francë.

Por mund të jetë me një VPN! Ja se si funksionon – ju mund të lidheni me një server të vendosur në Francë, duke ndryshuar në mënyrë efektive vendndodhjen tuaj virtuale. Kur jeni duke ngarkuar rrjedhën, do ta bëni këtë me një adresë IP franceze, e cila nuk do të shkaktojë mesazhin e gabimit më lart.

Përbërja e zhbllokimit është një nga përfitimet e VPN-ve, por ka edhe shumë më tepër. Nëse nuk jeni i ri në këtë softuer, ju ftojmë në udhëzimin e fillestarit tonë, ku mund të mësoni më shumë rreth VPN dhe pse duhet të merrni parasysh përdorimin e një.

Sidoqoftë, duhet të dini se jo të gjitha VPN-të ofrojnë të njëjtën përvojë – disa prej tyre nuk janë të përshtatshme për transmetim, dhe të tjerët luftojnë me zhbllokimin. Nëse dëshironi të siguroheni që keni zbritur në VPN të përsosur për të shikuar Canal jashtë Francës, Këtu janë disa tregues për t’ju ndihmuar:

 • Sa më shumë serverë, aq më mirë. Shumë prurje me tela dhe kanale televizive në internet kanë sisteme të ngushta zbulimi për të renditur në listën e zezë VPN, proxies dhe zhbllokues të tjerë. Për të shmangur lidhjet e dështuara dhe blloqet e tjera VPN në përpjekjen tuaj për të hyrë në Canal nga jashtë, ju dëshironi një shërbim që ofron shumë serverë francezë – dhe shton rregullisht IP adresa të reja franceze.
 • Shpejtësia është e rëndësishme. Në qoftë se ISP-ja juaj nuk do të përdorë bandën tuaj, një VPN do të ngadalësojë lidhjen tuaj poshtë. Pyetja e vërtetë këtu është se sa. Me VPN-të më të shpejta në treg, ndryshimi nuk është i dukshëm, kështu që ju mund të vazhdoni të shijoni transmetimet tuaja në HD. Pra, është me rëndësi jetike që ju të zgjidhni një VPN miqësor për transmetimin.
 • Asnjëherë sakrifikoni intimitetin. Ka VPN atje që janë të shkëlqyera për transmetim, por gjithashtu mbajnë regjistrat e lidhjes tuaj dhe përdorimit të gjerësisë së bandës. Nëse vlerësoni intimitetin tuaj, shmangni ato. Ju nuk duhet të tregtoni siguri për performancën – përkundrazi merrni të dy lista jonë e VPN-ve më të mira pa log.

Tani e dini se çfarë të kërkoni – por si e gjeni VPN që ka të gjitha tiparet e rëndësishme, dhe më shumë? Na lejoni të ju kursejmë ca kohë, dhe shikoni pesë zgjedhjet tona më të mira VPN për shikimin e Kanalit nga jashtë Francës më poshtë.

VPN-të më të mira për shikimin e kanalit jashtë Francës

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Për ata që duan zhbllokim të thjeshtë në vetëm disa klikime, CyberGhost është zgjidhja ideale. Ky VPN i jep “lehtësinë e përdorimit” një kuptim të ri me profilet e tij paraprake dhe nuk mban asnjë regjistër, gjithashtu, kështu që të dhënat tuaja të ndjeshme janë të sigurta. Ka 240 servera francezë për të zgjedhur, me 24 prej tyre shtuar vetëm kohët e fundit!

Në përgjithësi, CyberGhost është i përsosur për fillestarët dhe ekspertët, dhe shumë përdorues e lavdërojnë atë për këtë. Kontrolloni atë për veten tuaj me 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN ka mbi 150 serverë vetëm në Francë, si dhe shpejtësi të flaktë dhe një politikë pa log. ’Shtë një nga ofruesit kryesorë të VPN për një arsye – kompania kujdeset për përdoruesit e saj, siç tregohet nga azhurnimet e vazhdueshme të shërbimit. Kriptimi i fuqishëm, një periudhë 3-ditore falas e rimbursimit dhe e dobishme 30-ditore rrumbullakoni karakteristikat tërheqëse të këtij shërbimi premium VPN.

Nëse dëshironi një VPN me performancën më të mirë të raftit, mbështetje të shkëlqyeshme për bisedë të drejtpërdrejtë dhe vlerë e madhe për paratë tuaja (megjithëse do të paguani pak më shumë sesa me disa VPN të tjera), nuk mund të gaboni me NordVPN. Shtë një popull i preferuar.

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Nëse nuk do të zgjidhesh për asgjë tjetër lidhjet më të shpejta, Shpejtësitë e ExpressVPN me siguri do t’ju bëjnë përshtypje. Karakteristika shtesë si tunelizimi i ndarë dhe MediaStreamer DNS e bëjnë këtë VPN edhe më tërheqës, dhe encryption solid që kombinohet me politikën e rreptë të prerjeve zero sigurojnë që të dhënat tuaja të jenë të sigurta dhe private.

ExpressVPN është një VPN jashtëzakonisht e aftë, por nuk është e lirë. Sidoqoftë, mundeni provoni pa rrezik për një muaj të tërë dhe shikoni se për çfarë bëhet fjalë për të gjitha llojet e vlerësimit të përdoruesve.

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

Rrjetet e mëdha të serverëve zakonisht preferohen, por PrivateVPN është një përjashtim. Edhe pse ka vetëm rreth 80 server (dy prej tyre në Francë), ky VPN menaxhon me kujdes rrjetin e serverëve të tij dhe mbetet e shkëlqyeshme për zhbllokimin e përmbajtjes. Kriptimi është shumë i mirë, dhe intimiteti juaj do të ruhet pa vend falë politikës së mos prerjeve.

PrivateVPN madje do t’ju ndihmojë me një setup në distancë nëse keni nevojë për një dorë! Sshtë një VPN i mrekullueshëm i buxhetit që jep – vlerësimet e përdoruesve e vërtetojnë atë. Përfitoni nga 30 ditë garanci për kthimin e parave për të parë nëse jeni dakord.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

5. Qasja në Internet private (PIA)

Pajisjet e hyrjes në internet private

PIA ofron një shërbim të paketuar VPN me një çmim shumë të përballueshëm. Është e konsideruar VPN përfundimtar miqësore për buxhetin, me mijëra servera në të gjithë botën, 46 prej të cilëve janë në Francë. Aty eshte nje Garanci 7-ditore e kthimit të parave, por pjesa më e mirë është se ju mund të mbështeteni në politikën e prerjeve zero si dhe encryption të shkëlqyera për t’ju mbajtur të sigurt.

E vetmja pengesë e vërtetë e PIA është se është me qendër në SH.B.A. – kjo mund të jetë një çështje madhore për vetëdijen për intimitetin për shkak të ligjeve të SHBA për ruajtjen e të dhënave. Deri më tani, VPN ka qenë ballafaquese dhe transparente në lidhje me ato çështje, një arsye që ka një vijim besnik.

Shikoni ofertat e PIA-s

përmbledhje

Pavarësisht nga vendndodhja, mund të mbështeteni në shërbimin tuaj të besueshëm VPN për të eleminuar geoblocks dhe t’ju japin qasje të pakufizuar në TV në internet të Canal. Thjesht zgjidhni VPN-në tuaj, lidheni veten dhe shijoni shfaqjet e shkëlqyera!

Po kërkoni një pazar? Shikoni marrëveshjet më të fundit, më të nxehta të VPN-së, studiuesit tanë kanë gjetur dhe merrni një VPN premium për çmimin e një shërbimi zbritje! Ofertat ndryshojnë gjatë gjithë kohës, prandaj kontrolloni shpesh.

Filloni Provimin Tuaj FALAS CyberGhost Tani!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map