Si të shikoni Kanalin 9 (9 Tani) Australinë nga Kudo në 2020


A po vdes të kapësh të preferuarat e tua Aussie, si Love Island dhe Doctor Doctor? Atëherë do t’ju duhet të keni akses të plotë në shërbimin e transmetimit të Kanalit 9 Tani në Australi!

Fatkeqësisht, 9Now përdor teknologjinë e gjeolokimit në bllokojnë përdoruesit jashtë Australisë. Nëse nuk keni një IP Australiane, do të humbisni. Kjo eshte, nëse nuk përdorni një VPN.

VPN me cilësi me serverat Australianë munden zhbllokoj 9 Tani nga kudo në botë.

Ne do t’ju tregojmë si për të përdorur një VPN për të zhbllokuar 9Now. Ne gjithashtu do t’ju japim këshilla më të mira për të gjetur një VPN që siguron transmetim të qetë dhe pa telashe.

Ndiqni tonë udhëzues i shpejtë dhe ju do të kapeni me Burrat e Shtëpisë në asnjë kohë.

Si të shikoni: Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një VPN – Mburoja e Hotspotështë zgjedhja jonë # 1!
 2. Lidhu me një server në Australi.
 3. Hyni në 9Now ose regjistrohuni për një llogari të re.
 4. Strehim i lumtur!

Filloni të shikoni TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kanalin 9 Australi

9Now bllokon shikuesit jashtë Australisë. Pra, nëse jetoni ose udhëtoni jashtë shtetit, do t’ju duhet një VPN për të zbuluar se kush e ka lënë bashkëshortin e tyre të ri në altar në Married në Sight Sight këtë javë.

Një VPN krijon një lidhje e sigurt midis pajisjes tuaj dhe një server të largët në Australi. kjo e bën të duket sikur po hyn në 9Now nga Australia, e cila trukon faqen në internet duke ju lejuar të transmetoni. Shumë shërbime transmetimi këto ditë mund të njohin adresat IP të lidhura me serverët VPN. VPN-të më të mira për transmetim anashkaloni këto blloqe duke rrotulluar adresat IP ata ofrojnë.

Ju gjithashtu do të jeni në gjendje zhbllokuar shërbime të tjera gjeo-të kufizuara, si Stan dhe TenPlay.

Për përvojën më të mirë të transmetimit 9Now, do t’ju duhet një VPN me servera me shpejtësi të lartë në Australi. Do të duhet gjithashtu të ofrojë Bandwidth i pakufizuar. Nuk ka asgjë më të keqe sesa të humbasësh lidhjen tënde përgjysmë përmes një episodi të PDK-së!

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Një VPN me cilësi do të shifrojë gjithashtu trafikun tuaj të internetit mbroni informacionin tuaj personal.

Shikoni një VPN me karakteristika të sigurisë së lartë, si Kriptimi 256-bit, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës. VPN me cilësi të lartë janë mënyra më e mirë për të mbajtur lidhjen tuaj të sigurt gjatë shfletimit të internetit.

VPN-të më të mira për shikimin e Kanalit 9 Australi

1. Mburoja e pikave të nxehta

Mburoja të nxehta lidhje super të shpejtë dhe Bandwidth i pakufizuar bëjeni zgjedhjen e përsosur për transmetimin 9 Tani. Mund lehtë anashkalojë geoblocks kështu që ju mund të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara Australiane.

Hotspot Shield ruan të dhënat tuaja me Kriptimi 256-bit si dhe mbrojtje nga malware dhe phishing. Do t’ju paralajmërojë automatikisht nëse uebsajti që po vizitoni dihet se përmban malware, dhe pastaj do ta bllokojë atë.

Hot Shot Shield ka aplikacione intuitive për të gjitha pajisjet tuaja. Mund ta provoni pa rrezik me një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh dhe a Gjykim falas 7 ditor. Për të mësuar më shumë, lexoni përshtypjet nga përdoruesit e vërtetë të Hotspot Shield.

Hotspot Shield mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video.

Mbështet përrua: 

 • Po, P2P lejohet në të gjithë serverët.

Hotspot Shield punon në këto pajisje

 • Windows, macOS, Android, iOS, Chrome.

Shikoni me Mburojën e Hotspot!

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN ofron Bandwidth i pakufizuar në 5,200+ serverë me shpejtësi të lartë në 62 vende, përfshirë 197 servera në Australi.  Karakteristikë e tij e përshtatshme SmartPlay do kaloni automatikisht në serverin që ju nevojitet të jetë në. Ju nuk keni nevojë të ndryshoni serverat me dorë.

NordVPN-së protokolet e shifrimit të fundme dhe të rreptë politika pa log do t’i mbajë të dhënat tuaja private. Apliket e pasura me karakteristika gjithashtu përfshijnë një ndërprerës automatik vrasës.

Easyshtë e thjeshtë për t’u instaluar, kështu që ju do të transmetoni të preferuarat tuaja Aussie brenda disa minutash!

Provoni NordVPN pa rrezikshmëri me një 30 ditë garanci për kthimin e parave për zbuloni pse është një hit në mesin e përdoruesve të VPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikojeni me NordVPN!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost është a VPN e shpejtë dhe e besueshme për transmetim. Ajo ka mbi 5.700 serverë në të gjithë botën, përfshirë 56 servera me shpejtësi të lartë në Australi.

Ajo ofron karakteristika të sigurisë së lartë për të mbrojtur të dhënat tuaja, si Kriptimi 256-bit dhe një e rreptë politika pa log.

Cyberghost-së aplikacione të lehtë për t’u përdorur ejani me një profil të paravendosur që optimizon cilësimet tuaja për transmetim.

Mund ta provoni shërbimin pa rrezik për 45 ditë për të zbuluar pse është një përdorues i preferuar për sigurinë në internet. CyberGhost gjithashtu ofron një gjykim falas 7-ditor për përdoruesit iOS, Android dhe Windows.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost!

4. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ofron shpejtësi rrufeje për transmetim. Ajo ka karakteristikat më të mira të sigurisë në dispozicion, si Kriptimi AES me 256-bit, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

ExpressVPN operon servera në 148 vende, përfshirë Melbourne, Sidnei, Brisbane dhe Perth. Ajo gjithashtu ka përdorim të lehtë aplikacione për çdo platformë kryesore, përfshirë ruterat.

Instalimi është i lehtë me udhëzuesit e saj të plotë të konfigurimit. Por mos harroni vetëm fjalën tonë për të, shikoni se çfarë duhet të thonë përdoruesit e vërtetë.

ExpressVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha shërbimet e tij VPN, plus a Gjykim falas 7 ditor për aplikacione celulare.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN!

5. VyprVPN

Teknologjia unike e Kameleonit VPN e VyprVPN ju lejon anashkaloni geoblocks me 9 lehtësi. Ajo ofron qasje të sigurt, anonime dhe të pakufizuar në të gjithë përmbajtjen tuaj të preferuar.

Megjithëse operon një rrjet i vogël i drejtësisë 700 servera, VyprVPN zotëron dhe mirëmban 100% të pajisjeve të tij. Kjo i jep asaj shpejtësia dhe besueshmëria që përdoruesit e saj kanë qenë duke vrapuar rreth.

Kur regjistroheni me VyprVPN, ju merrni një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

VyperVPN mund të zhbllokojë: 

 • Netflix, Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua: 

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

VyperVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Routers, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox.

Shikoni me VyprVPN!

përmbledhje

A VPN do të anashkalojë geoblocks kështu që ju mund të transmetoni në Kanalin 9 tregon se doni.

VPN me cilësi të lartë ofrojnë hyrje të sigurt te përmbajtja gjeo-e kufizuar nga kudo në botë.

Nuk jeni i sigurt se cili VPN është më i miri për ju? Ne ju rekomandojmë Hotspot Shield, dhe mund ta provoni falas!

Filloni Gjykimin Tuaj falas të Shield Hotspot tani!

Leximi më tej

Shikoni marrëveshjet tona më të mira VPN dhe kuponat për të kurse para në shërbimin tuaj.

Nuk jam i sigurt se çfarë të shikosh tjetër? Mësoni se si të përdorni kodet sekrete të filmit të Netflix!

Po kërkoni të zgjeroni bibliotekën tuaj? Ju gjithashtu mund të zhbllokoni Hulu nga kudo.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map