Si të shikoni Grand Prix Ruse 2019 nga kudo

Ndërsa afrohet Grand Prix Ruse në Soçi 27-29 Shtator, Lewis Hamilton drejton Sebastian Vettel në Kampionatin Botëror të Shoferëve. Tensionet janë të larta pasi të dy u përplasën në Monza, me Vettel duke u rrotulluar gjatë xhiron e parë.

Nëse dëshironi të vazhdoni me veprimin, opsionet e paguara përfshijnë Rrjetet ESPN në SH.B.A., të disponueshme përmes shumë shërbimeve streaming, përfshirë YouTube TV, Sling TV dhe Xfinity. Mbulimi në Mbretërinë e Bashkuar sigurohet nga Sky Sports në TANI TV, me mbulim falas dhe pikat kryesore të siguruara nga Channel 4. Rrjedhat e lira janë gjithashtu të disponueshme përmes RTL të Gjermanisë, që tregon çdo garë F1.

këto transmetuesit janë të bllokuar në shumicën e vendeve, por do të jeni në gjendje përdorni një VPN për të parë nga kudo, pasi është metoda më e thjeshtë për të anashkaluar kufizimet gjeografike. Vetëm ndiqni udhëzuesin tonë hap pas hapi dhe shiko më poshtë për listën tonë të ofruesve të besueshëm të VPN.

Si të shikoni Grand Prix Ruse 2019: Udhëzues i shpejtë

  1. Regjistrohu për një VPN. Ju do të duhet një me serverë të vendosur në vendin që po planifikoni të përdorni (p.sh. Mbretëria e Bashkuar për TANI TV, Gjermani për RTL, SH.B.A. për YouTube TV & ESPN). Rekomandimet tona përfshijnë CyberghostVPN.
  2. Shkarkoni dhe regjistrohuni në aplikacionin VPN.
  3. Zgjidhni një server në vend me transmetimin që dëshironi të shihni.
  4. Shkoni në faqen e internetit të një shërbimi streaming me atë rrjet dhe regjistrohuni ose regjistrohuni.
  5. Akordoni në 28 Shtator për kualifikimet, dhe 29 Shtator për garën e madhe!

Filloni të shikoni Tani

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Grand Prix Live 2019 të Rusisë

A VPN ju lejon të zgjidhni një server në një vend ku Grand Prix nuk është i bllokuar, kështu që do të dukeni sikur po shihni brenda këtij vendi. Ky është një fillim, por do t’ju duhet gjithashtu një VPN me serverë që janë në të vërtetë të aftë për t’u lidhur me transmetuesin.

Për shkak se shërbimet e transmetimit mund të bllokojnë IP-të VPN, një server i vendosur në Gjermani nuk do t’ju lejojë të përdorni qasje në RTL. Prandaj sigurohuni që VPN të jetë në gjendje të zhbllokojë përmbajtjen që dëshironi para se të angazhoheni në një plan pajtimi. VPN-të më të mira kanë mjete obfuskimi që i lejojnë ata të zhbllokojnë pothuajse çdo rrjedhë ose uebfaqe, kudo tjetër.

VPN juaj gjithashtu duhet të jetë në gjendje të encryptojë të dhënat tuaja shpejt dhe me siguri nëse doni ndonjë mundësi të transmetimit pa fshehje. Shpejtësitë e lidhjes janë kritike kur bëhet fjalë për transmetimin e përmbajtjes HD përmes internetit, që do të thotë shumica e opsioneve VPN falas nuk do të funksionojnë për ju.

Ofruesit e mirë ofrojnë gjithashtu siguri dhe intimitet shtesë në internet. Ata do t’i mbajnë të fshehura të dhënat tuaja dhe IP tuaj të fshehura, duke ju lejuar të shfletoni internetin pa pasur nevojë të shqetësoheni për askënd që ju spiunon ose të korrni të dhënat tuaja.

VPN-të më të mira për shikimin e Grand Prix Live të Rusisë 2019

Këtu janë VPN-të që ofrojnë gjithçka që ju nevojitet për të transmetuar GP Ruse kudo në botë dhe më shumë.

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

E para në listën tonë është CyberGhost. Si shumë përdorues, ne rekomandojmë shumë përdorimin e këtij ofruesi të zhvilluar gjermanisht sepse ofron përzierja më e mirë e shpejtësive dhe përballueshmërisë, duke i mbajtur të dhënat tuaja të sigurta deri në shtatë pajisje në të njëjtën kohë.

CyberGhost ka qindra servera në lokacione kryesore si SH.B.A., MB dhe Gjermani, dhe mund të hyni në shumë mundësi shtesë të transmetimit në të gjithë botën. Shtë e lirë nëse shkoni për planin vjetor ose 3-vjeçar, dhe të gjitha planet gjithashtu ofrojnë siguri të zgjeruar.

Kriptimi i AES me 256-bit do t’i ruajë të dhënat tuaja të sigurta dhe do të mbështetet nga protokollet dhe opsionet e shumta shtesë, si mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe IP. Është një i aftë VPN pa të meta të dukshme, duke e bërë atë të shkëlqyeshme për shikimin e Grand Prix të fundit.

Garancia për kthimin e parave: 45 ditë
Prove falas: Po, në dispozicion të lehtë për Android dhe iOS, mund të organizohet për Windows.
Versioni falas në dispozicion: jo

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN rregullisht pretendon çmimin tonë më të mirë të përgjithshëm VPN, falë një shërbim i përgjithshëm yjor. Siguria dhe kriptimi janë shkallë ushtarake, me opsionin për të përdorur Double VPN së bashku me një gamë të prapambetjeve proxy dhe shtesë masa për mbrojtjen e intimitetit si pagesa anonime, Qepë mbi mbrojtjen e rrjedhjeve VPN, DNS dhe mbështetje për aktivitetet e P2P.

Shpejtësitë e NordVPN janë ideale për transmetim, dhe është e lehtë të zgjedhësh serverin tënd nga harta botërore, pasi të jesh regjistruar. Plani një mujor është relativisht i shtrenjtë, por zbritjet shpesh ofrohen në pajtime më të gjata, dhe mund të jeni i sigurt që ky VPN nuk do të të lejoj të kalosh në mes të rrugës. Familja juaj madje mund të shikojë në gjashtë pajisje menjëherë.

Mësoni më shumë rreth asaj se pse përdoruesit vlerësojnë kaq shumë NordVPN duke kontrolluar koleksionin tonë të rishikimeve.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite
Prove falas: Provë 3-ditore për të gjitha akseset në dispozicion
Versioni falas në dispozicion: jo

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN mund të jetë zgjedhja për ju nëse po kërkoni shpejtësia më e mirë e lidhjes në treg. Një preferuar i qartë i përdoruesit, ExpressVPN ka servera në shumë qytete në Gjermani, SH.B.A. dhe MB, duke e bërë të lehtë hyrjen në transmetuesin rus Grand Prix të zgjedhjes suaj.

Ju mund të mendoni se ky ofrues përqendrohet në shpejtësinë mbi gjithçka tjetër, por VPN ende vjen me të gjitha masat e sigurisë që prisni nga një ofrues premium, përfshirë mbrojtjen AES-256, protokolet e ndryshme të tunelizimit dhe absolutisht asnjë prerje të të dhënave të përdoruesve.

ExpressVPN është pak më e shtrenjtë se VPN-të e tjera që kemi përmendur, por ia vlen nëse nuk keni një lidhje të shpejtë në internet dhe dëshironi t’i jepni një nxitje asaj ditën e garës.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite
Prove falas: Gjyq 7-ditor vetëm për Android dhe iOS
Versioni falas në dispozicion: jo

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

PrivateVPN është një ofrues i qëndrueshëm dhe i besueshëm që është i lehtë në portofolin tuaj. Ka servera në të gjitha vendet që tregojnë F1, me opsione të ndryshme protokolli dhe standardi të shifrimit të AES-256. Të dhënat tuaja mbrohen nga një politikë e rreptë e mos-logs, dhe shpejtësitë e lidhjes janë mjaft të shpejta për të transmetuar me lehtësi shumicën e faqeve të internetit me disa klikime.

PrivateVPN ofron mbrojtje nga rrjedhja e IP dhe funksionalitetin P2P, së bashku me një kaloni vrasës dhe gjashtë lidhje të njëkohshme për llogari. Bandwidth është i pakufizuar, duke e bërë atë një zgjedhje të mirë për transmetimin e përmbajtjes. Shikoni se çfarë menduan përdoruesit nëse jeni të interesuar të mësoni më shumë rreth këtij shërbimi të thjeshtë dhe të drejtpërdrejtë.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite
Prove falas: Po – kërkon të kontaktoni Ndihmën për një kod
Versioni falas në dispozicion: Jo

Shikoni marrëveshjet privateVPN

5. Mburoja e pikave të nxehta (elita)

pajisjet e mburojës së pikave të nxehta

Versioni falas i popullarizuar i Hotspot Shield është i përshtatshëm, por do të duhet të përmirësoni nëse dëshironi të transmetoni përmbajtje me lehtësi. Versioni Elite nuk ka reklama dhe zhbllokon një gamë të faqeve të internetit nga serverët në 25 vende të botës. Serverët në planin e paguar gjithashtu kanë shpejtësi më të mirë për transmetimin e Grand Prix Ruse, duke e bërë atë një opsion të shkëlqyeshëm në përgjithësi.

Nëse jeni me një buxhet të ngushtë, marrëveshja dy-vjeçare hyn në një çmim shumë i ulët për një shërbim premium VPN dhe mund të mbroni deri në pesë pajisje me një llogari. Me mbi 600 milion shkarkime, ka një gamë mendimesh në lidhje me Hotspot Shield të AnchorFree, por shumë përdorues kanë qenë më shumë se të kënaqur.

Garancia për kthimin e parave: 45 ditë
Prove falas: 7 dite
Versioni falas në dispozicion: Po – Mburoja e pikave të nxehta

Shikoni marrëveshjet e mburojës së pikave të nxehta

përmbledhje

Me një VPN, mund të qaseni në transmetimet F1 nga SH.B.A., Britania e Madhe dhe Gjermania, kështu që ju mund të shihni Grand Prix Ruse nga kudo ku jeni në ditën e garës. Shërbimet e paguara të transmetimit do të ofrojnë mbulim të plotë tre-ditor, dhe ju do të keni mundësinë e mbulimit të garave falas dhe pikat kryesore nga RTL (Gjermani) ose Channel 4 (UK).

Hamilton mund të jetë në pozitë pole tani për tani, por ai ende duhet të lundrojë shtrirjen përfundimtare. Kjo nuk është koha për të ndaluar veprimin nga geoblocks. Nga rruga, nëse preferoni prurjet në gjuhën angleze, vini re tani që Kanali 4 i Mbretërisë së Bashkuar do të tregojë GP të Japonisë në 7 tetor.

Nëse nuk jeni ende të sigurt se cili VPN të provojë, ose shqetësoheni se shërbimet më të mira janë përtej buxhetit tuaj, ne jemi këtu për t’ju ndihmuar! Ne kemi mbledhur të gjitha zbritjet më të mira aktuale, në mënyrë që të kurseni para pa kompromentuar sigurinë ose performancën.

Filloni Provimin Tuaj falas për CyberGhost Tani

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me