Si të shikoni Gavin & Stacey Krishtlindjet Speciale Kudo në internet


A do të rikthehen ndonjëherë Nessa dhe Smithy përsëri? Ju nuk duhet të prisni më për të zbuluar! Gavin & Stacey po kthehet në ekranet tona në ditën e Krishtëlindjes.

Ekskluzive për BBC (dhe iPlayer BBC), ju mund të transmetoni një orë të veçantë, të veçantë një herë pasi shkojmë përsëri tek Barry dhe Essex edhe një herë. Kjo eshte, nëse jeni brenda Britanisë së Madhe, sigurisht.

BBC është në dispozicion vetëm për Mbretërinë e Bashkuar, kështu që nëse nuk jeni jashtë kufijve të Mbretërisë së Bashkuar, një ngarkesë e tërë geoblocks do të marrë në rrugën tuaj.

Mos u shqetëso –Unë do t’ju tregoj se si instalimi i një VPN në pajisjen tuaj ju ndihmon të zhbllokoni iPlayerin BBC kështu që ju mund të merrni lart në sitcom kudo që të jeni.

Blloqet gjeografike janë mënyra e BBC-së për të zbuluar se kush mund të shikojë përmbajtjen e tij. Ajo gjurmon vendndodhjen tuaj, kështu që e di kur jeni jashtë MB. Sapo të jeni, të gjitha përmbajtjet, përfshirë Gavin & Stacey Christmas Special, është bllokuar.

Por ju mund të shmangni këto blloqe të bezdisshme! Me një VPN, ekziston një mënyrë e shpejtë dhe e thjeshtë për të marrë rreth gjeo-kufizimeve. Lexoni më tej për të zbuluar se cilat tre VPN rekomandoj të transmetoni festat speciale të Gavin & Stacey.

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni Gavin & Stacey Krishtlindjeve Speciale në iPlayer BBC

 1. Zgjidhni një VPN. Rekomandoj NordVPN për tiparin e tij SmartPlay dhe shpejtësi tepër të shpejtë.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN.
 3. Lidhuni me një server në vendin tuaj të synuar.
 4. Drejtohuni tek iPlayer i BBC-së, regjistrohuni / regjistrohuni, luani shtypin dhe kënaquni!

Filloni të transmetoni Gavin & Stacey Krishtlindjeve Speciale Tani!

Udhëzues i shpejtë – Si të regjistroheni për iPlayer në BBC

 1. Lidhuni me VPN-në tuaj dhe zgjidhni një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 2. Drejtohuni tek iPlayer i BBC-së.
 3. Krijoni një llogari (është falas!) Dhe zgjidhni një kod kodi në Mbretërinë e Bashkuar. Përdorni SW1A 0AA, kodin postar të Big Ben!
 4. Hyni në llogari dhe gjeni Gavin & Stacey Special Christmas!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Gavin & Stacey Special Christmas

A keni provuar ndonjëherë të transmetoni një shfaqje dhe jeni përballur me mesazhin e gabuar të gabuar që thotë se nuk është i disponueshëm në vendin tuaj? Të gjithë kemi qenë atje. Kjo është për shkak shumë shërbime transmetimi përdorin teknologjinë gjeo-vendndodhëse për të kufizuar përmbajtjen e tyre.

Si punon kjo?

Epo, platforma streaming si iPlayer BBC gjurmoni vendndodhjen tuaj. Nëse jeni në një vend të kufizuar, ai përdor geoblocks kështu që ju nuk mund të shikoni shfaqjen tuaj të preferuar.

Me një VPN, ju lehtë mund të anashkaloni gjeo-kufizimet e BBC-së. Një VPN ju lejon të lidheni me një server në një vend tjetër, duke fshehur adresën tuaj të vërtetë IP duke e kaluar atë përmes një tuneli të koduar që është i ndarë nga të gjithë trafikun e zakonshëm të internetit.

Kur lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar, kjo do të thotë që BBC mendon se po shihni nga atje, jo në anën tjetër të botës. Magic? Jo, thjesht i fuqishëm teknologji që ju lejon të transmetoni Gavin & Stacey Special Christmas nga kudo ku je.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Një tunel i koduar është po aq i sigurt sa tingëllon, që do të thotë se një VPN është gjithashtu një nga mënyrat më të mira për të qëndruar privat dhe i sigurt në internet.

Një VPN drejton të gjithë trafikun tuaj përmes një tuneli të veçantë nga trafiku tjetër në internet, i cili është shumë i siguruar. ju jeni plotësisht anonim në internet. Asnjë hakerë ose palë e tretë nuk mund të përgjojnë trafikun tuaj dhe merrni duart e tyre në të dhënat tuaja.

Nëse planifikoni të transmetoni në një rrjet publik të pasigurt, një VPN ju mban të sigurt nga sytë e çmendur edhe në ato situata. Merrni atë me vete kudo që vidhni ose shfletoni dhe jeni gjithmonë i sigurt në internet. Ju nuk mund të kërkoni më shumë paqe mendore.

Me një VPN, ju mundeni mbrojeni veten nga malware dhe viruse të mundshëm që mund të infektojnë pajisjen tuaj.

shumë VPN ofrojnë bllokues të integruar të reklamave, malware dhe gjurmimit që mbrojnë privatësinë tuaj, por gjithashtu ndalojnë shfaqjen e bezdisshme ndërsa jeni duke transmetuar.

Meqenëse lidheni me një server diku tjetër, ju gjithashtu mund të përdorni një VPN për të hyr në vendet e tjera të kufizuara, qoftë kjo bibliotekat e Netflix, faqet e mediave sociale, YouTube, apo edhe Google.

Ju jep një VPN hyrje në një internet me të vërtetë të pakufizuar.

3 VPN më të mira për shikimin e Gavin & Stacey Special Christmas

1. NordVPN

NordVPN

NordVPN është imi zgjedhja kryesore për transmetimin e Gavin & Stacey Special Christmas. Ajo ka mbi 5.400 servera në 59 vende, përfshirë edhe Mbretërinë e Bashkuar.

Ju keni më shumë se 500 serverë për të zgjedhur në Mbretërinë e Bashkuar, që do të thotë shumë më pak rrezik për serverat e ngjeshur të shkaktojnë shpejtësi të ngadaltë. Në fakt, NordVPN ka disa nga shpejtësitë më të shpejta të çdo VPN që kam testuar, për të cilat mund të lexoni më në detaje në tonë rishikim i plotë i ekspertëve.

Ajo ka një unike Karakteristikë SmartPlay, e krijuar për të transmetuar përmbajtje gjeo-të kufizuar. Ju lidhet automatikisht me një server optimale, kështu që ju të mund të rimendoni me Nessa dhe Smithy në cilësi HD dhe pa ngecur, duke qëndruar i sigurt në të njëjtën kohë.

NordVPN ofron Bandwidth i pakufizuar dhe transferimi i të dhënave, kështu që nuk ka kufizime në shpejtësinë ose sa mund të transmetosh. Kur mbaron speciali për një orë, ju mundeni shfletoni, transmetoni dhe luani, kudo tjetër, shumë.

Ju jeni të sigurt me NordVPN Kriptimi AES 256-bit, politika e rreptë e mos-logs, dhe ndërprerës automatik vrasës. Të gjitha këto karakteristika të përparuara mbaj anonimitetin dhe privatësinë tënde në mbyllje nga cyberthieves poshtër dhe snack.

Ajo ka një ndërtuar në bllokues reklamash, CyberSec, i cili shton një shtresë shtesë sigurie dhe bllokon reklama pushtuese.

Ti mundesh lidhen deri në gjashtë pajisje njëkohësisht me pajtimin tuaj. Gjithashtu ju jep fleksibilitetin e instalimit të tij në ruter. nëse ti instaloni atë në ruterin tuaj, ju keni lidhje të pakufizuara të njëkohshme!

Po mendoni të regjistroheni për një VPN? NordVPN ofron adresat e dedikuara IP, Pra ti mundesh merrni të njëjtën adresë IP çdo herë ju regjistroheni. Kjo e bën lidhjen edhe më të lehtë dhe ju ndihmon anashkaloni listat e zeza.

Nëse keni nevojë për mbështetje, kjo është një gjë që NordVPN ka me bollëk. ka 24/7 chat live, FAQs, dhe udhëzues të dobishëm.

Ju mund të përfitoni nga NordVPN 30 ditë garanci për kthimin e parave kur regjistroheni – provoni pa rrezik!

Ka shumë marrëveshje përreth, gjithashtu, por kaloni ato të rreme dhe përdorni kuponin tonë.

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • 5,400 serverë në 59 vende, përfshirë Britaninë e Madhe
 • Shpejtësia e rrufeve
 • Karakteristikë SmartPlay e dizajnuar për transmetim
 • Bllokues i integruar i reklamave
 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • Politika e rreptë e mos-logs
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • 24/7 chat live në dispozicion
 • Punon me: iPlayer BBC, Netflix, Amazon Prime Video, Hotstar, Hulu, ESPN, HBO GO
 • Kombinohet me: iOS, macOS, Windows, Android, Linux, Amazon Fire TV, Chrome, Firefox, ruter

Rrjedhin Gavin & Stacey Krishtlindjeve Speciale me NordVPN!

2. ExpressVPN

ExpressVPN është një tjetër zgjedhje kryesore për transmetim, me mbi 3000 servera në 90+ vende. Ajo ofron mbulim mbresëlënës global në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që ka shumë adresa IP për të zgjedhur për t’u lidhur me Gavin & Stacey në ditën e Krishtlindjes.

Ju keni shpejtësi të shpejtë kudo që të lidheni, por mundeni gjithashtu përdorni testin e integruar të shpejtësisë në aplikacion për të parë se cilët serverë në Mbretërinë e Bashkuar po performojnë më mirë. Kjo do të thotë që ju mund të transmetoni në cilësinë më të mirë me buffering zero çdo herë.

Ajo ka të dhëna dhe bandë të pakufizuar, kështu që nëse ju pëlqen të rishikoni Gavin & Stacey Christmas Special që nga fillimi, pse jo?

ExpressVPN ofron kriptimi më i mirë në klasë për t’i mbajtur të dhënat tuaja të sigurta, krahas një ndërprerës automatik vrasës dhe politikë e prerjeve zero.

Mund të përdorni ExpressVPN veçori tunele për të kontrolluar cilat aplikacione vizitoni përmes VPN. Thjesht zgjidhni iPlayer-in e BBC-së në aplikacion dhe gjithçka tjetër ka mbetur e pakriptuar. Kjo do të thotë që mundeni shfletoni në vend dhe me adresën tuaj të re të IP-së në të njëjtën kohë. 

Shikoni tonë rishikim gjithëpërfshirës i ExpressVPN për të lexuar më shumë rreth asaj se si funksionon tipari i tunelimit të ndarë.

ExpressVPN ju mbron kundër rrjedhjeve DNS dhe IP. Kjo ju mban private nëse pajisja juaj ose aktiviteti i internetit janë komprometuar ndonjëherë. Në të vërtetë drejton DNS e vet në çdo server, kështu ka nuk ka rrezik që palët e treta të trajtojnë kërkesat tuaja.

Kjo VPN premium lejon deri pesë lidhje të njëkohshme dhe është në përputhje me pajisjet popullore. Shikoni antikat e Gavin & Stacey kudo që është i përshtatshëm për ju.

Ju keni një 24/7 chat live në majë të gishtave duhet të keni pyetje ose të keni nevojë për mbështetje. Dhe, ka një garanci prej 30 ditësh për kthimin e parave në mënyrë që mund të provoni tiparet e primit pa rrezik për një muaj të tërë.

Sigurohuni që të përdorni tonën Kuponi ExpressVPN për të marrë marrëveshjen më të mirë në pajtimin tuaj.

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • 3,000+ server në 90+ vende
 • Shpejtësi flakëruese
 • Kriptimi AES 256-bit dhe ndërprerës automatik vrasës
 • Tipar i ndarjes së tunelit
 • Politika e rreptë e mos-logs
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • 24/7 chat live
 • Punon me: BBC iPlayer, Disney +, Netflix, Amazon Prime Video, HBO, Lightbox, ITV Hub
 • Pajtueshme me: Windows, Android, iOS, macOS, Apple TV, ruterat, Chrome, Linux, Firefox, Safari

Rrjedhin Gavin & Stacey Krishtlindjeve Speciale me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost ka një rrjet global të përhapur të 5.700+ serverë në mbi 90 vende, të gjitha kanë gjerësi të pakufizuar dhe të dhëna. Në Mbretërinë e Bashkuar, ka mbi 440 serverë në tre qytete.

Ajo i ka kushtuar profileve streaming, kështu që ka serverë të dizajnuar posaçërisht për të parë iPlayer në BBC. Kjo garanton transmetim pa probleme në cilësi të lartë, pa buffering dhe mangësi. Do të thotë gjithashtu që keni shpejtësi rrufeje.

i saj Kriptimi AES me 256-bit ju mban të sigurt ndërsa jeni duke parë Gavin & Stacey, duke fshehur adresën tuaj IP dhe larg syve prying.

CyberGhost ka një bllokues i integruar i reklamave, e cila është një veçori e shkëlqyeshme për transmetimin, pasi nuk ka reklama të bezdisshme që fillojnë. Ajo gjithashtu ju mbron nga reklamat e dyshimta që mund të komprometojnë pajisjen tuaj.

Ju jeni të garantuar anonimitet dhe intimitet në internet me CyberGhost politikë e rreptë e mos-logs dhe ndërprerës automatik vrasës.

i saj aplikacioni është i lehtë për t’u përdorur, kështu që të shkosh në iPlayer të BBC-së për të gjetur Krishtlindjen e veçantë është e thjeshtë dhe e shpejtë. Ne e vendosëm atë në provë vetë. Shikoni rezultatet në tonë rishikim i hollësishëm.

Nëse po kërkoni të përfundoni pushimet speciale në udhëtim ndërsa në gjyshen e Krishtëlindjes, CyberGhost ofron shtatë lidhje të njëkohshme. Ndaloni në një pajisje dhe shtypni luajtjen në një tjetër!

Mbështetja është në dispozicion përmes shërbim të bisedave të drejtpërdrejta.

Provojeni vetë pa rrezik nga CyberGhost të gjatë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Kur regjistroheni, mos harroni të përdorni tonën zbritje ekskluzive.

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • 5,700 serverë në të gjithë botën, 440+ në Mbretërinë e Bashkuar
 • Serverë të përkushtuar për streaming për iPlayer të BBC-së
 • Shpejtësi të shpejtë
 • Kriptimi i shkallës ushtarake, ndërprerës automatik vrasës
 • Politika zero-prerëse
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Shtatë lidhje të njëkohshme
 • Bisedë live
 • Punon me: iPlayer BBC, Netflix, Showtime, MTV, Hulu, Disney +, NBC
 • Kompatibil me: Amazon Fire TV, Apple TV, Windows, macOS, iOS, Android, Linux, Chrome, Firefox

Rrjedhin Gavin & Stacey Krishtlindjeve Speciale me CyberGhost!

Në përfundim

 BBC vendos kufizime në përmbajtjen e saj kështu që nëse nuk jeni në Britani të Madhe, nuk mund të rrjedhni Gavin & Stacey Special Christmas. Në qoftë se nuk keni një VPN.

Një VPN kodon pajisjen tuaj, prish vendndodhjen tuaj dhe ju siguron një adresë të re IP kur lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar. Pastaj, BBC mendon se po shikon nga Mbretëria e Bashkuar.

Rekomandoj NordVPN për zhbllokimin e iPlayer-it të BBC-së, falë performancës së tij të gjithanshme, shpejtësisë së rrufeve dhe mbulimit të gjerë të serverëve në Mbretërinë e Bashkuar.

IPlayer i BBC-së nuk është i vetmi vend që transmeton një VPN mund të zhbllokohet për ju. Pse të mos shikoni zgjedhjet tona kryesore të VPN-ve që janë më të mirat për shikimin e Netflix?

Nëse doni të mësoni më shumë rreth asaj se si një VPN mund t’ju mbajë të sigurt, lexoni rishikimin tonë të VPN më të mira për siguri.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map