Si të shikoni Formula 1 Grand Prix të Singaporit nga kudo


Nëse jeni një tifoz i veprimit të adrenalinës gjatë natës në Formulën 1, gjurmët skenike dhe rivaliteti i skuadrës, nuk do të doni të humbisni Grand Prix-in e Singaporit për botën. E Premte, 15 Shtator shënon fillimin e seancave të praktikës në Lion City, ku legjenda si Sebastian Vettel dhe Lewis Hamilton do të luftojnë për pozicionin e poleve dhe, përfundimisht, trofeu. Ndërsa duket se është një garë me dy shofer nëse renditja aktuale është ndonjë udhëzues, nuk duhet të nënvlerësoni shoferin e dytë të Team Mercedes, Valtteri Bottas, i cili do të kërkojë të mbyllë hendekun e pikëve te shoku i tij i skuadrës, pasi ngjarja kryesore fillon të Dielën në 8 të mëngjesit me kohë lokale.

Të gjitha gjërat e marra në konsideratë, Grand Prix i Singaporit është përfundimisht duke formuar një garë nate me vlerë që të ngrihesh herët ose të qëndrosh vonë, varësisht se në cilën pjesë të botës e gjeni veten. Sidoqoftë, vendndodhja juaj është shumë më e rëndësishme për një gjë tjetër – në të vërtetë marrja për të parë ngjarjen.

Shikoni Grand Prix në Singapor përmes VPN

Një garë me profil të lartë siç është kjo kërkon mbulim premium. Ka shumë mundësi – megjithatë, shumica e tyre kërkojnë ose një ofrues kabllor ose kartë krediti në përputhje me rajonin e tyre përkatës. Për shembull, nëse jeni të vendosur jashtë SH.B.A., shikimi në NBCSN do të jetë një rend i gjatë edhe me një VPN, për shkak të kërkesave për kabllo amerikane dhe një kartë krediti amerikane. Në MB, do të përballeni me një çështje të ngjashme me Sky Sports.

Pra, ekzistojnë dy pengesa për të cilat nevojiten zgjidhje: geoblocks dhe ofruesi / karta e kreditit. E para zgjidhet lehtësisht duke përdorur një rrjet virtual privat. VPN ju lejon të vendosni një adresë IP në një vend të ndryshëm nga ai aktual, duke shmangur kështu kufizimet që fshihen pas një shërbimi të bllokuar. Një VPN e aftë gjithashtu nuk lë asnjë gjurmë të aktivitetit tuaj në internet dhe ju mban të sigurt nga vëmendja e padëshiruar për sa kohë që jeni duke e përdorur atë.

Nëse nuk jeni të aftë për VPN, mos ngurroni të merrni udhëzuesin tonë të fillestarit. Ne gjithashtu ju paraqesim listën tonë të VPN-ve të rekomanduara për zhbllokimin e përmbajtjeve të kufizuara gjeo-kufitare, duke përfshirë “arra të ashpra” si Netflix dhe iPlayer të BBC:

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Kërkesat e rrethit kabllor / kartë krediti kërkon pak kreativitet. Në këtë artikull, unë do t’ju tregoj se si të merreni me këtë çështje nëse nuk keni mjete për t’i përmbushur këto kërkesa. Duke ndjekur metodën e propozuar, mund të merrni mbulimin NBCSN ose Sky Sports të Grand Prix të Singaporit nga fillimi deri në fund, dhe të siguroheni që nuk do të humbasë një gjë të vetme në lidhje me këtë ngjarje shumë të parashikuar F1.

Zgjidhja: PayPal, Streaming TV dhe Kartat e Dhuratave

Kam provuar dy metoda për Sky Sports dhe NBCSN, respektivisht. Ata janë praktikisht identikë, dhe të dy kanë punuar pa përsosmëri. Le të fillojmë me Sky Sports.

Para se të bëni asgjë, sigurohuni që të keni një llogari aktive PayPal (me të paktën 20 dollarë në të për Sky Sports, 50 dollarë për NBCSN). Tani, ndërsa nuk mund të bësh shumë për ofruesit e kabllove dhe kartat e kreditit, mund të fitosh qasje në këto platforma përmes një shërbimi të transmetimit TV. Për Sky Sports, ju doni TANI TV. TANI TV ka një shumëllojshmëri të kategorive për kanale të ndryshme Sky. Mund të pajtoheni vetëm në Sky Sports, por – befasoni! – nuk mund të regjistrohesh në TANI TV jashtë MB:

tani-tv bllokuar

Kjo është ajo ku ju filloni VPN tuaj. Pasi të zgjidhni një vendndodhje në Mbretërinë e Bashkuar, ju mund të regjistroheni. Sidoqoftë, pajtimi në shërbim do të kërkojë ende një kartë krediti të përshtatshme për rajonin.

Kjo është ajo ku PayPal hyn në lojë – ju mund të blini një kartë dhuratë për TANI TV nga një shumëllojshmëri e faqeve të internetit, duke eleminuar plotësisht nevojën për tu abonuar. Edhe faqja e internetit e TANI e TV mund t’ju drejtojë tek një shitës:

kalojnë sportet qiellore

Unë rekomandoj Dhuratat Digital PayPal – thjesht vizitoni dhe bëni një blerje. Kur ju kërkohet të specifikoni një shumë, mund të zgjidhni opsionin më të lirë në 10 £, pasi kjo është e mjaftueshme për një Sky Sports Pass një javë të gjatë.

Pasi të keni bërë blerjen, shkoni përpara dhe riblerni kartën tuaj të dhuratës pasi të keni hyrë në llogarinë TANI TV. Mos e nxitoni, megjithëse – nëse keni zgjedhur një kalim njëjavor, riblerësojeni pas 10 Shtatorit.

Et voila! Tani mund të kapni Grand Prix në Singapor në Sky Sports pa u lidhur me kontrata ose duke vuajtur nga kufizimet gjeografike dhe kërkesat e kartave kabllore / kreditore!

Sky Sports është e garantuar të ofrojë kur bëhet fjalë për mbulimin dhe vlerën e prodhimit, por nëse preferoni të kapni veprimin F1 në NBC SN, në vend të kësaj, mund ta bëni këtë duke përdorur Sling TV – një tjetër shërbim transmetimi TV me qendër në SH.B.A. Nuk do të shkoj në detaje, pasi tashmë ekziston një udhëzues hap pas hapi për këtë platformë të veçantë – ndryshimi i vetëm, në këtë rast, është se do t’ju duhet të zgjidhni paketën shtesë që lejon qasjen në kanalet NBC (aktualisht Sling Blue). Mbani në mend se metoda e Sling TV është më e kushtueshme dhe nuk ofron një kalim të përjavshëm, kështu që mund të mos jetë opsioni ideal për ju nëse jeni të interesuar vetëm për Grand Grand Prix në Singapor dhe asgjë tjetër që kanalet NBC duhet të ofrojnë.

Po në lidhje me Opsionet Falas?

Si një person që vlerëson privatësinë dhe sigurinë në internet mbi të gjitha, unë këshilloj fuqimisht kundër çdo alternative “falas” për të parë Grand Prix në Singapor. Këtu janë tre arsye pse:

 1. Nuk ka asnjë mbulim falas të ngjarjes, kështu që në rastin më të mirë do të jesh i pavarur dhe në rastin më të keq, do të shkelni disa ligje.
 2. Uesështje me cilësi të dobët, joproduktive dhe popup të bezdisshëm. Ndërsa jam i sigurt se 10 minutat e kërkimit do t’ju bëjnë shumë rrjedhë për të cilat nuk do të duhet të paguani një monedhë për të, ju ka shumë të ngjarë të shpenzoni një pjesë të mirë të kohës tuaj duke u larguar nga një në tjetrin pasi ato mbyllen ose cilësia e transmetimit bëhet e padurueshme – dhe kjo është pa përmendur reklamat e vazhdueshme.
 3. Më e rëndësishmja – nuk ka asnjë garanci se çfarë lloj rrëmuje do të sillni në pajisjen tuaj. Mbani në mend se flukset me hije mund të kushtojnë pa para, por rrezikoni të paguani shumë më tepër duke kompromentuar sigurinë tuaj në internet.

Mënyra më e mirë, më e sigurt dhe më e besueshme për të shijuar Grand Prix-in e ardhshëm në Singapor, dhe çdo përmbajtje e bllokuar në përgjithësi, është të përdorni një VPN të mirë. Duke marrë parasysh sa janë bërë shërbime të përballueshme VPN, në të vërtetë është një çështje jo-çështje. Fjalët e mia të fundit për lexuesit janë: mos luani me privatësinë tuaj dixhitale, thjesht është shumë e vlefshme. Investoni në lumturinë tuaj – merrni veten një VPN me vlerë, ndiqni metodat dhe shijoni spektaklin e ardhshëm F1!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map