Si të shikoni finalen e madhe të AFL nga kudo në vitin 2020


Liga e Australisë së Futbollit ka një lojë të majtë për të kurorëzuar një kampion: Finalja e Madhe e AFL-së. Por nëse nuk jeni në Australi, mund të humbisni ditën më të madhe në kalendarin kombëtar të sportit. Kjo është për shkak Kanali 7 nuk lejohet të transmetojë lojën tek kushdo që është jashtë Australisë.

Mos u shqetëso, ne jemi këtu për të ndihmuar. Me një VPN me cilësi të lartë dhe udhëzuesin tonë të shpejtë, ju mund të shihni çdo minutë të lojës më të madhe të vitit.

Udhëzues i shpejtë: Shikoni Finalen e Madhe të AFL në 7plus

7plus është duke transmetuar finalen e AFL Grand në Australi (e cila po transmetohet në televizion Kanali 7). Për të parë Finalen e Madhe AFL në 7plus:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Australi (ne rekomandojmë NordVPNfor Australian rregullat e futbollit). Regjistrohuni dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Australi.
 3. Shkoni në 7plus.com.au/live-tv dhe transmetoni ndeshjen!

Shikojeni Final Final AFL TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Finalen e Fundit AFL

Nuk ka asnjë ngjarje më të madhe sportive në Australi se sa Finalja e Madhe e AFL-së. Ju nuk mund të humbisni një lojë aq të madhe sa të marrë festën e saj kombëtare. Por nëse jeni jashtë Australisë, nuk do të mund ta transmetosh.

Kjo është për shkak transmetuesit, përfshirë Kanalin 7, kërkohet të bllokojnë transmetimet e tyre nga kushdo që është jashtë vendit të vet. Kështu që, nëse doni të shihni Finalen e Madhe të AFL-së, duhet të duket sikur jeni në Australi. E cila është çfarë mund të bëjë një VPN për ju.

Kur lidheni me një VPN, mundeni drejtoni të gjithë trafikun tuaj të rrjetit përmes një serveri në Australi (ose kudo tjetër që ju zgjidhni). Pastaj, kur Kanali 7 kërkon vendndodhjen tuaj, ata do të mendojnë se ju jeni të vendosur atje ku është vendosur ai server. Atëherë ata do ta zhbllokojnë rrjedhën e tyre, dhe ju mund të shikoni lojën.

Ti mundesh shiko çfarë të duash, prej kujt dëshiron, kudo që të jesh. Ky është një përfitim i madh Por kjo nuk është gjithçka që bën një VPN për ju.

Ju gjithashtu merrni shtesë Siguria e internetit kur përdorni një VPN. Kjo është për shkak se VPN e kriptojnë komunikimin midis pajisjes tuaj dhe serverit. Kjo ju siguron kundër kujtdo që dëshiron të prish aktivitetin tuaj online.

Ju jep një VPN më e mira e të dy botëve: hap një botë me përmbajtje edhe pasi ju jep siguri dhe paqe mendjeje. Kështu që regjistrohu sot dhe shikoni se çfarë mund të bëjë një VPN për ju!

VPN më të mira për shikimin e finales së madhe të AFL

1. NordVPN

Përfitimet e NordVPN

Një VPN e lehtë për t’u përdorur me një seri karakteristikash të fuqishme, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të qenë VPN-ja juaj. Rrjeti i saj me shpejtësi të lartë është në gjendje të vazhdojë me kërkesat e sporteve të drejtpërdrejta në një rrymë HD. Dhe rrjet i gjerë NordVPN mund të ju lidhin nëpër botë.

Karakteristikat e NordVPN përfshijnë SmartPlay për përmirësimin e transmetimit, dhe CyberSec për bllokimin e reklamave dhe malware. Ju madje mund t’i përdorni ato Double VPN tipar për të përmirësuar sigurinë tuaj edhe më shumë. Plus, mund të lidheni deri në 6 pajisje njëkohësisht.

Duke u përqëndruar në sigurinë dhe zhbllokimin e përmbajtjes, NordVPN është një udhëheqës i industrisë në mbrojtjen e të dhënave. Kjo përfshin politikë e rreptë e mos-logs që mbron anonimitetin tuaj edhe pasi të keni dalë nga llogaria.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth Shërbimit tonë të Përgjithshëm VPN? Shikoni vlerësimet e përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

NordVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Profili i përkushtuar përrua:
Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Finalen e Madhe të AFL në NordVPN TANI!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Aussie rregullon futbollin lëviz shpejt. Lojtarët lëvizin shpejt, topi lëviz shpejt, loja lëviz shpejt. Ju duhet një rrjet me shpejtësi të mjaftueshme për të vazhduar me të gjitha veprimet në terren. ExpressVPN jep atë shpejtësi me disa nga shpejtësia më e shpejtë e rrjetit në tregun VPN.

ExpressVPN është e shkëlqyeshme për zhbllokimin e përmbajtjes në një gamë të internetit në të gjithë botën. Rrjeti i saj i gjerë përfshin globin dhe ju ofron mjaft mundësi zgjedhjesh. Ju madje mund të përdorni llogarinë tuaj për t’u lidhur deri në 5 pajisje menjëherë.

Ti mundesh ndani trafikun tuaj të rrjetit midis lidhjes lokale dhe VPN, duke ju mbajtur të lidhur me pajisjet lokale. ExpressVPN madje ju lejon të zgjidhni protokollin tuaj të rrjetit. Dhe ata ofrojnë 24/7 mbështetje chat live për t’ju ndihmuar në çdo çështje që lindin.

Nëse doni të mësoni më shumë rreth ExpressVPN, shikoni përshtypjet tona të përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Prove falas: Gjyq 7-ditor për iOS dhe Android

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Profili i përkushtuar përrua:
Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Finalen e Fundit AFL në ExpressVPN TANI!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Nëse keni nevojë për një gamë të gjerë të opsioneve të lidhjes, CyberGhost është VPN për ju. Rrjeti i saj ofron serverat në 90 vende në të gjithë botën, duke siguruar që ato kanë lidhje kudo ku duhet të shkoni.

CyberGhost ju lejon të lidheni deri në 7 pajisje njëkohësisht. Plus, ata ofrojnë i dedikuar për transmetimin dhe përkushtim për përrua serverat në shumë vende.

Kriptimi i shkallës ushtarake mbron të dhënat tuaja në rrjetin CyberGhost. Aplikacioni ndihmon në bllokimin e gjurmuesve, reklamave dhe përmbajtjeve dashakeqe në internet. Dhe CyberGhost politika pa log mban të sigurt anonimitetin tuaj edhe kur nuk jeni në linjë.

Nëse doni të mësoni më shumë rreth CyberGhost, lexoni përshtypjet tona të përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 ditë në plane të shkurtra; 45 ditë në plane 6-mujore ose më gjatë

Prove falas: Gjyq 7 ditor për celular; Një provë Windows 1-ditore ose 3-ditore e disponueshme

CyberGhost mund të zhbllokojë:
Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:
Po; tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Finalen e Madhe të AFL në CyberGhost TANI!

përmbledhje

Finalja e Madhe e AFL-së po del shpejt. Kështu që regjistrohu sot për një VPN dhe sigurohuni që të shihni çdo moment që e bën një kampion!

Nuk mund të vendos se cili VPN është i duhuri për ju? Ne ju rekomandojmë NordVPN për Finalen e Madhe të AFL-së. Dhe shikoni faqen e marrëveshjeve dhe kuponave për të parë se sa mund të kurseni në pajtimin tuaj!

Leximi më tej

Nëse doni të mësoni më shumë rreth VPN dhe ato që mund të bëjnë për ju, hidhini një sy artikujve vijues:

 • VPN-të më të mira për Australinë
 • Si të Anuloni Llogarinë tuaj NordVPN dhe Rimbursohen
 • VPN më të mira për shfletuesin Tor
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map