Si të shikoni F1 falas Grand Prix në internet falas

A keni hipnotizuar për garën e parë në Formula 1 pas pushimit të verës? Ne nuk mund t’ju ​​fajësojmë.

Rivaliteti Hamilton-Vettel është ende në lëvizje të plotë, dhe ne betojmë që gjermani është akoma i thyer për humbjen e tij në terrenin e shtëpisë pranë Hockenheim mbi një muaj më parë. Grand Prix belg është një tjetër mundësi për hakmarrje ndaj Ferrari, dhe një shans që Mercedes të çimentojë epërsinë e tyre në renditje.

Ngjarja e pritur me padurim fillon me praktika falas në 24 dhe 25 gusht. Kualifikuesit zhvillohen gjithashtu me 25 gusht, me garën e madhe të planifikuar për 15:10 CEST në 26 gusht. Një gjë është e sigurt – ju nuk dëshironi të humbisni atë që mund të jetë kulmi i një sezoni vërtet të fortë F1. Dhe nëse ndiqni përparimin tonë, nuk do të keni.

Pra, si mund ta shikoni falas Grand Prix Belgjike në internet dhe – madje edhe më mirë – falas? Rrinë rreth për të zbuluar, sepse ne kemi një udhëzues të thjeshtë, të hollësishëm për marrjen e mbulimit të drejtpërdrejtë të garës. E tëra që ju nevojitet është qasja në RTL dhe një VPN e fortë për të anashkaluar geoblocks në rrugën tuaj. Ne madje do t’ju tregojmë se si të merrni një VPN premium pa paguar asgjë!

Shikoni Grand Prix të Belgjikës F1 falas në Vetëm 5 hapa të thjeshtë

RTL mund të mos ketë një transmetim të drejtpërdrejtë në faqen e saj të internetit, por është i partnerizuar me shërbimin gjerman të transmetimit TV TV TV Tani, gjë që bën. Këtu është një hap pas hapi:

 1. Merrni një VPN të besueshëm me shumë serverë gjermanë (Ky është i përsosur për transmetim. Ju mund ta merrni falas falas për 30 ditë me garancinë e tyre për kthimin e parave)
 2. Zgjidhni një server në Gjermani dhe lidheni me të. (Kërkohet të anashkaloni kufizimet rajonale në TV Tani. Ne do t’ju shpjegojmë pse më tej më poshtë.)
 3. Shkoni në faqen RTL të TV Tani
 4. Regjistrohu dhe merrni 30 ditë falas
 5. Anuloni pajtimin tuaj para se të mbarojë gjyqi

Merrni një VPN për Grand Prix të Belgjikës F1

Lehtë, apo jo? Ne ofrojmë një udhëzues më të thelluar për të hyrë në RTL përmes TV Tani më poshtë.

Merrni Mbulimin Live F1 me TV Tani dhe një VPN

RTL është një bast i sigurt për të parë çdo garë të vetme F1 deri në vitin 2020. Fatkeqësisht, transmetuesi gjerman nuk ofron një transmetim direkt live.

Lajmi i mirë është se akoma mund të jeni shikoni RTL në internet. Do të duhet ta bëni përmes TV Tani, e cila kujdeset në vend që të sigurojë një transmetim të drejtpërdrejtë RTL.

Pse keni nevojë për një VPN për TV Tani? Dy arsye – procesi i pajtimit duhet të bëhet nga Gjermania, dhe ju duhet të paraqiteni sikur po përdorni shërbimin edhe brenda Gjermanisë.

Pra, TV Tani është i kufizuar gjeografikisht. Këtu hyjnë në lojë VPN.

Me një VPN, do të keni mundësi të merrni një adresë gjermane IP. Duke përdorur atë adresë IP për të regjistruar dhe kërkuar provën tuaj falas, ju mashtroni TV Tani të besoni se po pajtoheni nga Gjermania kur mund të gjendeshit kudo në botë.

SHENIM: Ndërsa teknikisht mund të përdorni TV Tani në vende të tjera (si SH.B.A.) për sa kohë që regjistroheni nga Gjermania, Austria, Zvicra, Lihtenshtajni ose Luksemburgu, mbulimi i Formula 1 është në dispozicion vetëm për klientët gjermanë. Kjo është për shkak të kufizimeve të licencimit – në mënyrë të ngjashme me Netflix.

Nëse VPN juaj është mjaft i besueshëm për të marrë zbulimin e kaluar dhe mjaft shpejt për të mbështetur transmetimin HD, ju lehtë mund të merrni një provë falas në TV Tani dhe të kapni të gjitha veprimet në Grand Prix F1 të Belgjikës, të vijë më 26 gusht. CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme këtu – ajo ka shpejtësi të shkëlqyera, mbi 350 servera gjermanë, një profil i konfiguruar para-konfiguruar për transmetim dhe një garanci për 30 ditë kthim parash.

Me sa thamë, VPN nuk janë vetëm për zhbllokimin e përmbajtjes. Ata punojnë mrekulli për privatësinë dhe sigurinë tuaj në internet, gjithashtu – kontrolloni udhëzuesin e fillestarit tonë nëse doni të mësoni më shumë rreth VPN.

VPN-të më të mira për transmetimin në Grand Prix të Belgjikës F1

Ne ju kemi dhënë disa sugjerime gjatë rrugës – këtu është një listë më e thelluar e VPN të cilave ju mund t’i besoni për të marrë geoblocks të kaluara dhe t’ju japin qasje të qetë në përmbajtje të kufizuar gjeografikisht.

1.CyberGhost VPN

Ky VPN është VPN më i lehtë për t’u përdorur kur bëhet fjalë për transmetimin e përmbajtjes së bllokuar. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shkruani në faqen në internet që dëshironi të përdorni, dhe CyberGhost bën të gjitha punët për ju.

Midis kësaj, është siguri e madhe, një provë 7-ditore falas për iOS dhe Android dhe një garanci për 30 ditë kthim të parave, me të vërtetë nuk mund të gabosh.

Merrni CyberGost Tani

2. ExpressVPN

VPN më i shpejtë atje, ExpressVPN do t’ju sigurojë që të shikoni çdo sekondë të Grand Prix Belgjike pa problem. Plus, garancia për 30 ditë kthim parash do të thotë që mund ta provoni pa ndonjë rrezik.

Merrni ExpressVPN Tani

3. NordVPN

Nëse doni një VPN të besueshëm me mbështetje yjore të klientit dhe siguri jashtëzakonisht të fortë, nuk mund të gaboni me NordVPN. Nord ka gjithçka që ju nevojitet në një VPN, dhe garancia e kthimit të parave 30-ditore e bën atë më të vlefshëm të provoni.

Merrni NordVPN Tani

4. Qasje në Internet private (PIA)

Ndoshta VPN më e njohur, PIA ka një reputacion për përmbajtje të shkëlqyeshme dhe zhbllokim në të gjithë botën. Ata ofrojnë vetëm një garanci 7-ditore për kthim të parave, por do ta dini se atëherë se ky VPN funksionon për ju.

Merre PIA Tani

5. PrivateVPN

Edhe pse nuk është aq i njohur sa disa VPN të tjera, na besoni kur themi se kjo VPN është e vlefshme. Për një çmim të shkëlqyeshëm, ju merrni siguri të nivelit të lartë, aftësi transmetimi në të gjithë botën dhe shpejtësi të shpejtë. Ne jemi gjithashtu një tifoz i madh i mbështetjes së klientëve në vend që ata kanë, e cila është me të vërtetë e dobishme për fillestarët. PrivateVPN gjithashtu vjen me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

Merrni PrivateVPN Tani

Me siguri, do të interesoheni për VPN absolutisht falas. Ndërsa gjithmonë mund ta provoni fatin tuaj me shërbime të tilla, mbani në mend se ato nuk janë të garantuara për të punuar me këtë metodë – ose ndonjë metodë, me të vërtetë.

Zhbllokimi i përmbajtjes kërkon karakteristika specifike VPN të lira shpesh mungojnë për shkak të burimeve të kufizuara. Ka më shumë dobësi – nga reklama bezdisëse të lidhura me malware për rreziqe alarmante të intimitetit për shkak të politikave me hije të prerjeve. Mos harroni se me VPN, shpesh paguani me diçka tjetër nëse nuk është para.

Por nuk është nevoja të shqetësoheni për ndonjë prej kësaj, sepse mundeni merrni një VPN premium falas për një kohë të kufizuar! Shumica e ofruesve me reputacion ofrojnë një garanci të gjata, të kënaqshme të plotë për kthimin e parave, dhe ju mund të përfitoni nga kjo për një rimbursim pa telashe. Pasi të shihni se çfarë mund të bëjë një VPN për ju, ju thjesht mund të vendosni ta mbani atë – dhe do të bëni një zgjedhje të mençur.

Mënyra të tjera për të parë Grand Prix Belgjike F1 Online

Me disa mendime anësore dhe një VPN, mund të merrni falas, live dhe mbulim HD të F1 Grand Prix në Belgjikë përmes TV Tani. Por mbani në mend se Komenti i RTL do të jetë në gjermanisht.

Tani, kjo nuk është një çështje e madhe – shumë do të bien dakord që komenti nuk është pika kryesore e racave të Formula 1, dhe gjithmonë mund të heshtni rrjedhën nëse nuk e kuptoni gjuhën. por çfarë nëse doni vërtet mbulim në anglisht?

Më poshtë do të gjeni disa alternativa – ju lutem vini re se ato mund të vijnë me kërkesa specifike ose kosto shtesë.

Shikoni Grand Prix Belgjike F1 FALAS në ESPN+

Të drejtat e transmetimit në SHBA për sezonin e Formula 1 2018 i përkasin ABC dhe ESPN, por kjo e fundit ka një platformë të rregullt të drejtpërdrejtë të drejtpërdrejtë – ESPN +. Qershia në krye është provë falas që ju mund të përdorni për të parë falas:

Mos e tërhiqni VPN-në tuaj ende, sepse do t’ju duhet edhe këtu – këtë herë, për t’u lidhur me një server në Shtetet e Bashkuara. Kjo është për shkak ESPN + është i kufizuar gjeografikisht:

Procesi është shumë i ngjashëm me atë që përshkruam më herët. Këtu është një udhëzues:

 1. Zgjidhni një VPN të shpejtë me shumë servera në Shtetet e Bashkuara
 2. Lidhu me një server amerikan
 3. Shkoni në ESPN+
 4. Regjistrohuni dhe përdorni provën 7-ditore falas për të parë të gjitha garat!

E RNDSISHME: ESPN + kërkon një kartë krediti amerikane në mënyrë që të regjistroheni dhe të shpengoni provën falas. Nëse nuk keni një kartë krediti amerikane, nuk do të mund të bëni llogari.

Shikoni Grand Prix Belgjike F1 në ESPN Pa një Kartë krediti Amerikane

Ekziston një mënyrë tjetër për të parë ESPN dhe nuk kërkon një kartë krediti amerikane – por nuk është falas.

Po flasim për Sling TV – të ngjashme me TV Tani dhe RTL, ky shërbim i transmetimit TV ju jep mbulim ESPN në internet, për një çmim. Geshtë i bllokuar nga jashtë jashtë SHBA dhe, si ESPN, ka kufizime në kartat e kreditit.

Sidoqoftë, mund të përdorni një VPN për numrin e mëparshëm, dhe PayPal për këtë të fundit.

Ne kemi një udhëzues të thjeshtë se si ta marrim TV Sling nga kudo – kontrollojeni këtu.

Sapo të keni mbaruar, do të keni ESPN pavarësisht kërkesës së bezdisshme të kartës së kreditit, kështu që ju mund të përgatiteni për të parë garën e madhe më 26 gusht!

Shikoni Grand Prix të Belgjikës F1 në Sky Sports

Një mënyrë tjetër për të parë Grand Prix në Belgjikë në internet është në Sky Sports. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është përmes TV tani (të mos ngatërrohet me TV tani!), Pasi ofron kalime relativisht të lira ditore dhe javore për Sky Sports pa ndonjë kontratë.

Ju do të duhet akoma një VPN për këtë metodë, pasi Tani TV është në dispozicion vetëm në Mbretërinë e Bashkuar:

Ja se si shkon:

 1. Merrni një VPN të ngurtë (mundësisht me qindra serverë në Mbretërinë e Bashkuar)
 2. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar
 3. Shkoni në faqen Sky Sports tani të TV
 4. Bëni një llogari, blini kalimin tuaj të dëshiruar dhe filloni të shikoni!

Transmetoni Grand Prix Belgjike F1 në HD të lavdishëm – FALAS!

Ka shumë mënyra për tu përshtatur me Grand Prix emocionuese të F1 në Belgjikë këtë gusht. Por nëse doni të shikoni falas, mundeni përdorni VPN-në tuaj bashkë me TV Tani për një mbulim të madh me kosto zero!

Mos harroni: një VPN mund t’ju ndihmojë të përdorni të gjitha llojet e përmbajtjeve të kufizuara ndryshe. Nëse keni listën tuaj të prurjeve ose kanaleve të bllokuara me kabllo që do të transmetojnë ngjarjen, mund t’i zhbllokoni ato pavarësisht nga vendndodhja juaj aktuale!

Kush nuk e do një marrëveshje të mirë? Shikoni ofertat më të nxehta të VPN-së, por veproni shpejt – ato janë vetëm për një periudhë të kufizuar!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me