Si të shikoni EPIX Jashtë SHBA në vitin 2020

EPIX është një nga rrjetet më të fundit kabllorë premium të SHBA për të filluar një shërbim transmetimi që nuk kërkon një pajtim. Por është në dispozicion vetëm nëse bazoheni në SH.B.A.. Lexoni më tej për të zbuluar se si mundeni shikoni EPIX nga kudo në botë me ndihmën e një VPN.

Udhëzues i shpejtë: Si ta shikoni EPIX nga kudo

Këtu do t’ju tregojmë se si ta shikoni EPIX në internet nga kudo në katër hapa të thjeshtë:

 1. Zgjidhni një VPN të fortë. Ne ju rekomandojmë NordVPN pasi ka një rrjet mbresëlënës të serverëve me shpejtësi të lartë në SH.B.A. dhe veçori të forta të sigurisë.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin VPN në pajisjet tuaja.
 3. Përdorni VPN për t’u lidhur me një server në SH.B.A..
 4. Drejtohuni tek EPIX TANI, regjistrohuni ose regjistrohuni dhe filloni të transmetoni të gjitha shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar.

Shikoni EPIX TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë EPIX

EPIX geoblocks përmbajtjen e saj në mënyrë që të jetë në dispozicion vetëm për shikuesit në SH.B.A.. Nëse nuk keni një adresë IP të SH.B.A.-së, do të bllokoheni të hyrni në ndonjë shfaqje televizive ose filma të shërbimit streaming..

Sidoqoftë, me një VPN cilësore, do të keni mundësi të anashkaloni këto kufizime gjeo-gjeografike. Një VPN fsheh adresën tuaj të vërtetë IP, kodon trafikun tuaj, dhe drejton atë përmes një serveri të sigurt në një vendndodhje sipas dëshirës suaj. Nëse lidheni me një server në SH.B.A., do t’ju caktohet një adresë IP e SH.B.A..

Ju mundeni atëherë transmetoni shfaqjet tuaja të preferuara në EPIX, kudo qe te jesh.

VPN Premium ju ofrojnë rrjete të gjera globale të serverëve me shpejtësi të lartë, me qindra – nëse jo mijëra – adresa IP që azhurnohen rregullisht. më shumë adresa IP ka një VPN, aq më pak ka të ngjarë që adresa juaj IP të zbulohet nga teknologjia bllokuese VPN e EPIX.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Me një VPN më të vlerësuar, ju mund të bëni shumë më tepër sesa të anashkaloni geoblocks të EPIX dhe shërbime të tjera në internet streaming.

VPN kodojnë trafikun tuaj të internetit dhe ndihmë mbajeni aktivitetin tuaj online privat dhe anonim.

Kjo parandalon reklamuesit, ofruesin tuaj të shërbimit të internetit, hakerët ose sytë e tjerë të prishur që t’ju përcjellin në internet.

A VPN mbron të dhënat tuaja personale, duke e ruajtur atë edhe kur jeni duke përdorur rrjete publike të pasigurta Wi-fi. Me një VPN, nuk do të duhet të shqetësoheni për informacionin tuaj të përgjuar nga hakerat.

5 VPN më të mira për shikimin e EPIX

Shikoni më hollësisht rekomandimet tona kryesore të VPN-ve për të parë EPIX në internet.

1. NordVPN

NordVPN është rekomandimi ynë kryesor i VPN për shikimin në internet EPIX. Duke ofruar shpejtësi rrufeje të shpejta dhe karakteristika të forta të sigurisë, NordVPN është VPN e përsosur për transmetimin e EPIX si në mënyrë të qetë dhe të sigurt.

Kapërcimi i geoblocks të EPIX dhe teknologjia anti-VPN nuk do të jetë problem falë gati 1.800 serverë amerikanë. Shpejtësitë e larta të serverëve garantojnë transmetim pa tela dhe një lidhje të besueshme – e përkryer për shikimin e mrekullueshëm të shfaqjeve tuaja të preferuara në EPIX.

Trafiku juaj është i sigurt dhe privat falë kriptimit të gradës ushtarake dhe një politikë të rreptë të mos-logjikave.

Karakteristikat shtesë të sigurisë përfshijnë dy ndërprerës të ndryshëm vrasjes, mbështetje për protokollet VPN përfshirë OpenVPN dhe Suite CyberSec e cila siguron mbrojtje adblocking dhe ekstra të keqdashësit.

Përdoruesit përshëndesin NordVPN si VPN përfundimtare me shumë qëllime, dhe ju mund të provoni të gjitha tiparet e shkëlqyera për veten tuaj deri në 6 pajisje me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni EPIX me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Nëse transmetimi i shpejtë është përparësia juaj kryesore, ExpressVPN është VPN për ju pasi është më e shpejta që kemi testuar. Me mbi 3,000 serverë të ngatërruar me shpejtësi të lartë në 160 vende globale, përfshirë në SH.B.A., tejkalimi i të dy geoblocks dhe blloqeve VPN do të jetë i lehtë.

Një bonus shtesë për streamers avid vjen nga Karakteristikë MediaStreamer që ju lejon të transmetoni në platforma që nuk mbështesin VPN, përfshirë TV tuaj të zgjuar, tastierën e lojërave, Apple TV dhe Amazon Fire TV.

ExpressVPN gjithashtu ofron një të dobishme tipar tunelizimi i ndarë, e cila ju lejon të zgjidhni cilat aplikacione ose uebfaqe janë të koduara. Kjo është shumë e dobishme nëse doni të keni qasje në përmbajtje lokale dhe të huaj në të njëjtën pajisje njëkohësisht.

Transmetimi me ExpressVPN do të jetë i sigurt falë një mori karakteristika të shkëlqyera të sigurisë. Mbrojtje e fuqishme sigurohet nga enkriptimi i ngurtë, mbështetja për OpenVPN, një politikë me shkrime zero, mbrojtje nga rrjedhja e DNS dhe një ndërprerës vrasës i hedhur për masë të mirë.

Me një kombinim yjor i performancës dhe sigurisë, dhe shërbim i shkëlqyeshëm për klientët, ExpressVPN është sigurisht i popullarizuar tek përdoruesit. Provoni VPN të shpejtë për veten tuaj deri në 5 pajisje me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni EPIX me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

A VPN e shkëlqyeshme për fillestarët, CyberGhost krenohet me një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur dhe konfigurimin e thjeshtë me një klik. Por, nëse ju duhet pak ndihmë shtesë, është shërbim i përgjegjshëm i klientëve të biseduar mund t’ju ​​këshillojë për çdo çështje që keni në EPIX.

CyberGhost mund të jetë një nga VPN-të më të thjeshta, por ka gjithçka që ju nevojitet dhe më shumë për transmetim të sigurt dhe të qetë me EPIX jashtë SH.B.A..

Ju jeni të lidhur automatikisht me serverin më të shpejtë të disponueshëm dhe mund të hyni mbi 800 servera në SH.B.A., duke ju siguruar një lidhje të besueshme dhe të qëndrueshme me EPIX.

Me stabilitetin vjen siguria. CyberGhost ofron kriptim të ngurta, aplikacione për mbrojtje nga rrjedhjet, një politikë të rreptë të shkrimeve zero dhe një ndërrues vrasës për të parandaluar që informacionet tuaja të ndjeshme të mos ekspozohen nëse lidhja juaj VPN bie.

Mund të mos jetë aq i shpejtë apo i ndezur sa NordVPN ose ExpressVPN, por përdoruesit pajtohen që ajo bën një punë të shkëlqyeshme gjatë gjithë kohës.

Provoni CyberGhost për veten tuaj deri në shtatë pajisje njëkohësisht me një gjykim falas 24-orësh dhe / ose garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni EPIX me CyberGhost!

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Surfshark mund të jetë një shërbim relativisht i ri VPN, por po fiton me shpejtësi në popullaritet. Me mbi 800 serverë në 50+ vende, përfshirë vendet në SH.B.A., transmetimi i shfaqjeve tuaja të preferuara EPIX do të jetë një fllad.

Ju nuk duhet të shqetësoheni për programin anti-VPN të EPIX që bllokon Surfshark. Modaliteti NoBorder siguron rregullime shtesë të bllokimit, ndërsa Mënyra e kamuflimit parandalon ofruesin e shërbimit tuaj të internetit të zbulojë se jeni i lidhur me një VPN.

Surfshark ka disa karakteristika të shkëlqyera përfshirë tunele të ndara, e cila ju lejon të qaseni në përmbajtje lokale dhe të huaj në të njëjtën kohë.

Karakteristikat e sigurisë janë gjithashtu mbi nivelin, përfshirë encryption dyfishtë, vrasin mbrojtjen e kaloni, prerjet zero, dhe suita e sigurisë CleanWeb për mbrojtje shtesë nga malware.

Përdoruesit vlerësojnë vërtet që Surfshark ofron atë shpërblim të rrallë të lidhje të pakufizuara të njëkohshme. Provoni shërbimin e shpejtë dhe të besueshëm për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Mund të jetë në sipërfaqe Unblock:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni EPIX me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Duke ofruar vlerë të madhe për paratë tuaja, PrivateVPN është një nga VPN me buxhetet më të mira në treg.

Nuk ka aq rrjet të gjerë serverash sa disa nga ofruesit më të mëdhenj VPN, por serverët e PrivateVPN – përfshirë serverët në SH.B.A. – janë i qëndrueshëm, i besueshëm dhe i shpejtë. Për më tepër, serverat e saj të dedikuar për transmetim janë ideal për shikimin e mprehtë në EPIX.

Kriptimi dhe mbështetja e AES-256 për OpenVPN mbrojnë privatësinë tuaj, ndërsa mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe një ndërprerës i vrasjes parandalojnë ekspozimin e të dhënave tuaja.

Shpejtësitë mbresëlënëse të PrivateVPN janë një plus i madh për përdoruesit, pasi ato mund të transmetojnë me PrivateVPN pa buffering ose vonuar.

Shikoni transmetimin me PrivateVPN me një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni EPIX me PrivateVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Mënyra më e lehtë për të parë EPIX jashtë SH.B.A. është me një VPN më të vlerësuar.

Një VPN do t’ju lejojë të anashkaloni me siguri gjeo-kufizimet e EPIX dhe rrjedhën nga kudo ku jeni.

VPN me karakteristika të forta sigurie do të mbrojnë intimitetin tuaj dhe informacionin e ndjeshëm duke enkriptuar të dhënat tuaja, duke parandaluar që ato të përgjohen edhe në rrjetet publike wi-fi. ne ju rekomandojmë të përdorni një VPN sa herë që shkoni në internet.

Zgjedhja jonë kryesore e VPN për transmetim në EPIX dhe për të gjithë aktivitetin tuaj të tjerë në internet është NordVPN. Së bashku me një rrjet mbresëlënës të serverëve me shpejtësi të lartë në SH.B.A., veçoritë e tij të sigurisë janë të vështira për tu mposhtur.

Mësoni se si të kërkoni gjyqin tuaj falas NordVPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me