Si të shikoni doktorin që kudo ku është falas online!

Onlyshtë vetëm një gjë më e frikshme se një Dalek. Ky është mendimi i munguar në serinë e fundit të Doctor Who.

Në varësi të vendndodhjes tuaj, ju mund të mos jeni në gjendje të vazhdoni me aventurat e Mjekut. Lajmi i mirë është ju mund të shikoni Doktor Kush nga kudo tjetër me një VPN. 

Për shkak të kufizimeve të licencimit, BBC ndalon shikuesit e huaj të shikojnë përmbajtjen e saj. Shtë një proces i quajtur geoblocking dhe është arsyeja që shfaqjet më të mira të BBC-së janë të vështira për t’u përdorur.

Por nuk keni nevojë për një kaçavidë zërit që të mënjanojë këto kufizime gjeo-gjeografike. Thjesht ju duhet një VPN. Duke fshehur adresën tuaj IP dhe duke ju lidhur me një server të largët në MB, një VPN zhbllokon tërë katalogun iPlayer të BBC-së. 

Këtu janë tre VPN-të e mia kryesore për të parë doktorin që nga kudo!

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni doktorin i cili në iPlayer në BBC

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë të besueshëm në Mbretërinë e Bashkuar. Për performancën më të mirë të iPlayer të BBC-së, unë rekomandoj NordVPN për aftësitë e saj mbresëlënëse zhbllokimin dhe shpejtësinë e shpejtë.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj në kompjuterin tuaj, tabletin ose Smart TV.
 3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 4. Regjistrohuni për një llogari iPlayer të BBC dhe filloni transmetimin.

Filloni Streaming Doctor Who Tani!

Udhëzues i shpejtë – Si të regjistroheni për iPlayer në BBC

 1. Vizitoni bbc.co.uk/iplayer.
 2. Klikoni në llogarinë BBC dhe shkruani informacionin tuaj personal.
 3. Ju duhet të vendosni një kod postar në Mbretërinë e Bashkuar për të verifikuar llogarinë tuaj, të tilla si SE1 4TW, kodi postar për Bridge Bridge në Londër.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë doktorin që

IPlayer BBC përdor softuer gjeolokimi për të bllokuar shikuesit jo në Mbretërinë e Bashkuar. Ndihmon BBC të mbajnë shënimet e detajeve të transmetimit si licencimin dhe shpërndarjen.

Ky program përcakton vendndodhjen tuaj gjeografike duke marrë adresën tuaj IP. Nëse nuk jeni në Mbretërinë e Bashkuar, nuk do të keni mundësi të transmetoni.

Por VPN luftojnë geoblocks duke fshehur vendndodhjen tuaj të vërtetë.

Një VPN rishikon trafikun tuaj të internetit përmes një serveri të largët në një vendndodhje tjetër. Atëherë ju ri-cakton një adresë të re IP vendas në atë vend. Duke u lidhur me një server në Mbretërinë e Bashkuar, herën tjetër që të shkoni të transmetoni Doctor Who, IPlayer i BBC-së do të mendojë se po shikon në një pajisje brenda MB.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN-të janë perfekte për transmetimin e përmbajtjes së kufizuar me gjeo, thjesht lidheni me një server në qarkun përkatës dhe transmetojnë pa kufij.

Por VPN-të janë gjithashtu mënyra më e mirë për të qëndruar të sigurt dhe të sigurt në internet. Me mashtruesit e internetit, trollet e malware dhe sulmet njeri-në-mes në rritje, VPN sigurojnë një shtresë shtesë sigurie. 

Kjo është për shkak VPN kodojnë të dhënat tuaja. Duke mbështetur informacionin tuaj personal në shtresa të kodit të padepërtueshëm, VPN i mbajnë seancat tuaja të mbrojtura.

Ata janë të shkëlqyeshëm edhe për forcimin e intimitetit. Duke fshehur IP-në tuaj, VPN-të ju mbajnë të fshehura nga reklamuesit spammy, ISP-të dhe mbikëqyrja e qeverisë.

VPN-të janë mënyra më e mirë për të shijuar një internet të sigurt, të sigurt dhe super të shpejtë. Këtu janë zgjedhjet e mia më të mira për transmetimin e doktorit që kudo tjetër.

3 VPN-të më të mira për të parë doktorin i cili

1. NordVPN

NordVPN

NordVPN ka një rekord të shkëlqyeshëm në zhbllokimin e iPlayer të BBC-së. Kjo është falë saj Karakteristikë SmartPlay DNS. Ju merrni stabilitetin dhe shpejtësinë e shtuar të një SmartDNS me fuqinë e bllokimit të një VPN. Në atë mënyrë, ju merrni qasje në të gjitha faqet e tua të preferuara të transmetimit pa hapa shtesë.

Ju gjithashtu keni qasje në 5,300 serverë në 59 vende, përfshirë mbi 500 në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo zgjedhje e gjerë e serverit e bën shikimin e doktorit që është i besueshëm. Plus, të dhëna të pakufizuara do të thotë që ju mund të transmetoni gjatë gjithë rrugës për në Gallifrey.

IPlayer i BBC-së po fiksohet në VPN por por NordVPN qëndron një hap përpara duke rifreskuar rregullisht serverët e tij për të shmangur zbulimin. Ai gjithashtu përdor serverat e ngatërruar për të ndaluar iPlayer BBC nga njohja e një VPN është në përdorim.

Shpejtësia është gjithashtu e rëndësishme. me Bandwidth i pakufizuar, NordVPN mund të trajtojë si rrjedhat standarde ashtu edhe ato me definicion të lartë të iPlayer BBC. Nëse keni ndonjë problem, mbështetja e bisedës live është në dispozicion 24/7. 

Si dhe transmetim i fortë, NordVPN ofron siguri të fortë. gëzojnë Kriptimi AES i shkallës ushtarake 256-bit plus një ndërprerës automatik vrasjeje për të siguruar që të qëndroni të mbrojtur edhe kur lidhja juaj bie.

Provoni pa rrezik nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave ose zbuloni se si funksionoi në testimin në mënyrë të plotë Rishikim NordVPN.

Shikoni tonë Faqja e kuponit NordVPN për të kursyer pak në pajtimin tuaj.

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • 5,300+ serverë në 59 vende
 • Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit
 • Politika pa log
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Lidhni gjashtë pajisje të njëkohshme
 • Mbështetje 24/7 e klientit
 • Punon me: Netflix, HBO GO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe YouTube
 • Të pajtueshëm me: Chrome, Linux, Firefox, Windows, macOS, Android, iOS dhe shumicën e ruterave

Rrjedhin mjeku që me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Nëse dëshironi transmetim i shpejtë dhe i besueshëm i iPlayer i BBC, ExpressVPN është për ju. Ajo erdhi e para në vendin tonë pesë VPN më të vlerësuarat më të shpejtë dhe shpejtësitë e saj e bëjnë atë të përsosur për transmetimin HD. Split-tunneling gjithashtu ju lejon të zgjidhni se cili trafik dëshironi të rivarrosni.

ExpressVPN ofron serverë në pesë lokacione në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo ndalon serverët të mbingarkojnë dhe tërheqin vëmendjen e iPlayer të BBC-së. Ata serverë në Mbretërinë e Bashkuar janë gjithashtu optimizuar për transmetim pa kufizime të të dhënave ose kufizime të brezit. E përkryer për udhëtime me kohë pa buffer.

Nëse lidhja juaj bie, ExpressVPN ofron 24/7 mbështetje chat live për t’ju lidhur me një server të ri në Mbretërinë e Bashkuar sa më shpejt të jetë e mundur.

Seancat tuaja janë gjithashtu të sigurta. Përdor ExpressVPN Kriptimi AES-256 bit mbështetur nga një ndërprerës automatik vrasës. Alsoshtë gjithashtu i pajtueshëm me të gjitha platformat kryesore dhe softuerin operativ që të mund të transmetoheni në çdo pajisje.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth shpejtësive të shpejta të rrufeve të ExpressVPN? Kontrolloni rishikim i thelluar. Ose provojeni për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Nëse ExpressVPN është zgjidhja juaj kryesore. tonë faqe kuponash do t’ju ndihmojë të kurseni në pajtimin tuaj.

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • 3,000+ serverë në 94 vende
 • Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit
 • Politika pa log
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Lidhni pesë pajisje të njëkohshme
 • Mbështetje 24/7 e klientit
 • Punon me: Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome, Firefox dhe disa ruterë

Rrjedhin mjeku që me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost ofron një shërbim të përshtatur për zhbllokimin e Doctor Who. Thjesht klikoni iPlayer BBC në menunë e poshtëshme dhe CyberGhost do t’ju lidhë automatikisht me serverin më të mirë të disponueshëm.

Ju merrni një zgjedhje të shkëlqyeshme të serverëve në Mbretërinë e Bashkuar gjithashtu. CyberGhost ofron gjatë 440 serverë në Mbretërinë e Bashkuar kështu që nëse dikush zbret, ju keni shumë të tjerë për të zgjedhur. 24/7 mbështetje chat live është në dispozicion për çdo çështje lidhjeje.

Transmetimi i mirë ka nevojë për shpejtësi të mira dhe CyberGhost është deri në detyrë. i saj infrastruktura e serverit global të artit siguron shpejtësi të besueshme ndërsa ndarje-tunneling ju lejon të lëvizni aktivitetin tjetër të internetit larg nga aplikacioni për të rritur shpejtësinë e përgjithshme.

Gjatë gjithë kohës, ju qëndroni të mbrojtur. CyberGhost përfshin Kriptimi AES 256-bit, një politikë e rreptë pa log dhe një ndërprerës automatik vrasës për të mbajtur transmetimin tuaj të sigurt.

Lexoni më shumë rreth serverave të dedikuar CyberGhost në tonë rishikim gjithëpërfshirës ose provoni pa bujë me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Kur të jeni gati për t’u abonuar, vizitoni tonën Faqja e kuponit CyberGhost.

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • 5.700+ serverë në 90 vende
 • Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit
 • Politika pa log
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Lidhni shtatë pajisje të njëkohshme
 • Mbështetje 24/7 e klientit
 • Punon me: Netflix, iPlayer të BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport dhe ESPN,
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Rrjedhin mjeku që me CyberGhost!

Dëshironi të Shfletoni pak më shumë përpara se të bëni një angazhim?

Videoja jonë Si të shikoni doktorin që nga kudo mund t’ju tregojë se si të përdorni një ofrues tjetër të lartë VPN, Surfshark, për të hyrë në iPlayer në BBC. Plus, mund të shfletoni përmbajtjen tjetër të dobishme në kanalin tonë në YouTube dhe të mësoni më shumë rreth zgjedhjes dhe përdorimit të një VPN.

FAQs

Ku mund ta shikoj doktorin origjinal të vitit 1960 i cili është 1960?

BBC dhe ITV zhvilluan një shërbim transmetimi të quajtur BritBox, që drejton të gjitha seritë origjinale dhe seritë vijuese të Doctor Who. Aktualisht është i disponueshëm vetëm në SH.B.A., kështu që nëse doni të shikoni seritë origjinale nga jashtë Shteteve do t’ju duhet një VPN.

A është e paligjshme të hyni në iPlayer në BBC duke përdorur një VPN?

Sido që të jetë, ju duhet të regjistroheni në iPlayer BBC, kështu që jo. Përderisa nuk inkurajohet, nuk është e paligjshme të hysh në shërbime streaming, siç janë iPlayer BBC, duke përdorur një VPN. Në fakt, VPN-të janë të ligjshme në shumicën e vendeve; minus disa përjashtime si Iraku, Kina dhe Koreja e Veriut.

Cilat shërbime të tjera transmetuese mbajnë versionin e ri të Doctor Who?

Ju mund të gjeni serinë aktuale Doctor Who në Philo, Amazon Prime Video, Google Play, fuboTV, HBO Max dhe YouTube TV. Kjo është përveç iPlayer BBC, kështu që ka shumë mundësi për shikuesit në të gjithë botën.

Në fund të fundit

Asnjëherë mos u mbyll nga TARDIS përsëri. Zgjidhni një VPN premium dhe filloni të transmetoni Doktorin që me siguri dhe siguri sot.

Për performancën më të mirë të iPlayer të BBC-së, zgjidhni një shërbim me të serverë të dedikuar për streaming dhe një zgjedhje e gjerë e shitoreve në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo është arsyeja pse zgjedhja ime kryesore për të parë doktorin i cili është NordVPN.

Dëshironi të hyni në TV më të mirë Britanike nga kudo në botë? Shikoni tonë pesë VPN më të mira për shikimin e iPlayer të BBC-së. Ose nëse jeni në humor për një film, lexoni në gjashtë VPN-të më të mira për filmat streaming.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map