Si të shikoni Daytona 500 nga kudo

Pavarësisht nëse jeni një entuziast i moderuar i racecar apo një tifoz absolut i diehard, ekziston çdo arsye për t’u hipur në Daytona 500 këtë shkurt.

Për fat të keq, ju mund të jeni të zhgënjyer kur zbuloni se shikimi i Daytona 500 nuk është një proces i drejtpërdrejtë nëse nuk jeni jashtë Shteteve të Bashkuara ose nuk keni kabllo amerikane.

Nëse dëshironi të shikoni Daytona 500 pa marrë parasysh se ku jeni, VPN-të janë këtu për t’ju ndihmuar. Ne do t’ju tregojmë se si!

Ku mund ta shikoj Daytona 500 në internet?

Që nga viti 2007, FOX Sports ka qenë transmetuesi zyrtar dhe ekskluziv për Daytona 500.

Ndërsa gara transmetohet në FOX Sports, ekziston gjithashtu një mundësi e transmetimit të drejtpërdrejtë në dispozicion përmes FOX Sports GO, por me një çift paralajmërimesh.

FOX merr në konsideratë gjeokokimin tuaj kur të keni qasje në transmetimet e tyre në internet.

Nëse jeni në Shtetet e Bashkuara, nuk do të vini re asgjë jashtë zakonshme. Megjithatë, qasja nga jashtë është mjaft e kufizuar:

Qasja Ndërkombëtare e FOX Sports GO ka një larmi programesh, por Daytona 500 nuk përfshihet.

Pra, kufizimet në transmetimin zyrtar live do ta bëjnë garën jashtë kufijve për ata që përpiqen të shikojnë jashtë vendit.

Ka rrugëdalje, por edhe nëse do ta anashkaloni këtë çështje, nuk është i vetmi që do t’ju duhet të adresoni.

Pengesa tjetër është kërkesa e FOX për kabllo amerikane për tu regjistruar dhe për të marrë një akses të pakufizuar.

Ju merrni 10 minuta transmetim para se të regjistroheni në llogarinë tuaj, e cila kërkon që ju të zgjidhni ofruesin tuaj kabllor:

Në këtë pikë, mund të duket sikur të gjitha shpresat janë zhdukur për ata që hyjnë në FOX jashtë shtetit, por ne ju premtuam një mënyrë për të kapur Daytona 500 dhe ne nuk do të të lejojmë.

Shikimi i FOX Sports direkt nga burimi nuk është një mundësi, por ekziston një alternative – Sling TV.

Shikoni Daytona 500 me Sling TV dhe një VPN – Nuk kërkohet asnjë kabllo amerikane

Sling TV është një platformë transmetimi që ofron pothuajse të gjitha kanalet e njohura amerikane, përfshirë listën FOX. Ajo gjithashtu u jep mërgimtarëve dhe udhëtarëve një mënyrë për të parë TV Amerikan në internet pa një ofrues kabllo.

Sidoqoftë, do të ekzekutoni në të njëjtin problem që fillimisht keni hasur në transmetimin live FOX – geoblocking:

Për të marrë Sling TV jashtë Shteteve të Bashkuara, do t’ju duhet diçka shtesë. Kjo është ajo ku një VPN mund të ndihmojë.

Rrjetet virtuale private e bëjnë kohën tuaj në internet private, të sigurt dhe anonime.

Për më tepër, ata eleminojnë të gjitha kufizimet që lidhen me gjeokokimin tuaj – shembujt e njohurive përfshijnë zhbllokimin e Netflix, iPlayer të BBC-së dhe një larmi të transmetimeve live në TV në të gjithë botën.

Ka shumë më tepër për VPN dhe si funksionojnë ata – sigurohuni që të shikoni udhëzuesin e fillestarit tonë për të kuptuar plotësisht mënyrat e ndryshme që një VPN i bën aktivitetet tuaja në internet më të mira dhe më të sigurta.

Si me çdo produkt apo shërbim tjetër, ekzistojnë VPN të shkëlqyera dhe mesatare atje, dhe ndryshimi mund të jetë i rëndësishëm.

Një ofrues i qëndrueshëm do të sigurojë që kurrë nuk duhet të shqetësoheni për blloqet VPN, mbajtjen e regjistrave ose gjerësinë e brezit të serverit dhe uptime.

Shtë e rëndësishme të zgjidhni një VPN që plotëson nevojat tuaja, por mund të jetë një detyrë e vështirë për shkak të numrit të madh të disponueshëm.

Ne mbledhëm VPN-të më të mira për transmetimin e videos më poshtë.

Secili prej tyre do të sigurojë që mos të humbisni një moment të vetëm të Daytona 500, falë serverave me bandë të pakufizuar, lidhjeve të shpejta dhe aksesit të lartë:

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Përfitoni në Daytona 500 me TV Sling dhe një VPN

Tani që e dini se si të anashkaloni geoblock Sling TV, është koha për të mësuar se si të fitoni qasje në FOX Sports. Ajo që dëshironi është Paketa bluzë blu, aktualisht në 25 dollarë në muaj.

Sidoqoftë, pajtimi kërkon një kartë krediti amerikane. Duke supozuar se nuk keni një të tillë, mund të riblerni një kartë dhuratë pasi ta blini atë përmes PayPal.

Ky artikull shpjegon se si të pajtoheni lehtësisht në TV Sling pa një kartë krediti amerikane. 

Shikoni Daytona 500 nga Kudo, Falë një VPN

Ju nuk do të duhet të humbasë një nga ngjarjet më të larta në sportet NASCAR vetëm për shkak të vendndodhjes suaj. Ju mund të bashkoheni në garën e Daytona 500 me një VPN të besueshëm dhe TV Sling.

Për më shumë informacion në lidhje me zgjedhjen e VPN të duhur për ju, shikoni udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me