Si të shikoni datën e verbër kudo në internet në vitin 2020


Data Blind është rikthyer!

Seria e rindërtuar e Bravo TV duket e freskët dhe emocionuese, kështu që është zhgënjyese kjo nuk mund ta shikoni jashtë SH.B.A..

Në qoftë se nuk keni një VPN, kjo është.

Bravo TV geoblocks përmbajtjen e saj. Shfaqjet në TV Bravo janë në dispozicion vetëm për shikuesit amerikanë. Nëse jeni me vend tjetër, Bravo TV zbulon adresën tuaj IP dhe bllokon hyrjen tuaj.

Edhe nëse i anashkaloni këto geoblocks, ju nuk mund të shikoni TV Bravo pa kabllo të SHBA ose abonim streaming.

Një VPN e mirë mund t’ju ndihmojë të merrni rreth të dyve këto probleme. VPN-të janë në gjendje të zhbllokojnë kufizimet gjeo-tokësore dhe t’ju ndihmojnë të regjistroheni për abonimet e rezervuara normalisht për klientët amerikanë.

Gjeni se si të përdorni një VPN për t’u regjistruar për një pajtim në streaming amerikane dhe shikoni datën e Verbër nga kudo. Plus, po ju jap tre rekomandimet e mia kryesore për VPN më të mira të transmetimit.

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni datën e verbër në TV Bravo

 1. Zgjidhni një VPN që është e shkëlqyeshme për transmetim dhe ka serverë në SH.B.A.. NordVPN është rekomandimi im # 1.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN për pajisjen tuaj.
 3. Lidhu me një server në SH.B.A..
 4. Shkoni në faqen e internetit të Bravo TV, regjistrohuni me fuboTV dhe kënaquni!

Filloni të transmetoni Tani data e verbër!

Udhëzues i shpejtë – Si të regjistroheni për fuboTV

Ju duhet të regjistroheni në kabllon tuaj ose ofruesin e transmetimit për të parë datën e verbër në Bravo TV. Nëse nuk keni një abonim tashmë, mund të regjistroheni në një shërbim amerikan të transmetimit me një VPN.

Disa shërbime punojnë me Bravo TV, përfshirë DirecTV dhe Sling TV. Zgjodha fuboTV sepse ofron një provë falas 7-ditore.

 1. Hapni VPN-në tuaj.
 2. Lidhu me një server në SH.B.A..
 3. Shkoni te fubo.tv.
 4. Klikoni “Fillimi i Provimit Tuaj Falas”.
 5. Krijo nje llogari.
 6. Zgjidhni pajtimin më të mirë për ju. Duhet të zgjidhni paketën “Familja” nëse doni një provë falas.
 7. Vendosni detajet tuaja të pagesës dhe një kod postar amerikan. Unë kam qenë në gjendje të regjistrohem duke përdorur kodin postar që lidhet me adresën IP të VPN.
 8. Ju jeni regjistruar të gjithë!
 9. Kur ktheheni në Bravo TV, automatikisht duhet t’ju nënshkruajë në fuboTV. Nëse jo, shkruani detajet e llogarisë suaj fuboTV për të filluar transmetimin.
 10. Mos harroni të anuloni pajtimin tuaj para fundit të shtatë ditëve tuaja nëse nuk doni të paguani.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë datën e verbër

Faqet e transmetimit duhet të respektojnë ligjet ndërkombëtare të transmetimit. Nëse një shfaqje licencohet vetëm për një vend, sitin nuk mund ta transmetojë atë tek shikuesit në vendet e tjera.

Në rastin Bravo TV, ajo transmeton vetëm shfaqje te shikuesit amerikanë. Keni nevojë për një abonim kabllovik në SHBA ose kabllo për të parë Data Blind.

Edhe nëse tashmë keni një abonim kabllor në SH.B.A., ju akoma nuk mund ta shikosh Bravo TV kur je jashtë vendit. Pasi të hyni në ofruesin tuaj të TV, ju ende shihni mesazhin, “Na vjen keq kjo video nuk është në dispozicion nga vendndodhja juaj.”

Sajti i TV Bravo përdor adresën tuaj IP për të përcaktuar vendndodhjen tuaj. Nëse nuk jeni jashtë SHBA, Bravo TV bllokon qasjen tuaj në përmbajtjen e saj.

Ju duhet një VPN për të anashkaluar gjeo-kufizimet e Bravo TV. Një VPN ju lejon të gjeo-spoof adresën tuaj IP.

Kur lidheni me një server VPN në SH.B.A., ju maskoni adresën tuaj IP me adresën IP të SHBA të serverit. Anydo faqe në internet që vizitoni automatikisht mendoni se jeni në SH.B.A., zhbllokimin e përmbajtjes ju doni të përdorni.

E njëjta vlen edhe për regjistrimin në një shërbim amerikan të transmetimit. Streaming abonimet si klientët e geoblock fuboTV jashtë SH.B.A..

Ju duhet të qaseni në shërbimin tuaj të zgjedhur streaming me një VPN të anashkalojë gjeo-kufizimet e tij dhe të regjistrohet.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Po sikur të mos doni që dikush ta dijë se po transmetoni Datën e Blind jashtë SH.B.A.?

Një VPN bllokon këdo që të monitorojë sjelljen tuaj në internet. Kjo përfshin ndërmarrjet e mediave sociale, gjurmuesit e reklamave, hakerat, dhe madje edhe ofruesin tuaj të shërbimit të internetit (ISP).

Përdorimi më i mirë i VPN-ve kriptimi i shkallës ushtarake për të fshehur vendndodhjen tuaj, çdo të dhënë identifikuese dhe lëvizjet tuaja në internet.

Ata gjithashtu ofrojnë masa të tjera të sigurisë si vrasësin e çelsave dhe mbrojtjen e rrjedhjeve për t’u siguruar që tuaj informacioni qëndron i fshehur edhe nëse humbet lidhjen.

Ju merrni mbretërimin falas në shijoni një internet të pakufizuar në anonimitet të plotë dhe intimitet.

3 VPN më të mira për shikimin e datës së verbër

1. NordVPN

NordVPN

NordVPN është gjithmonë rekomandimi im kryesor kur bëhet fjalë për transmetim.

është e shkëlqyeshme në zhbllokimin e faqeve të kufizuara gjeo-kufizuese. Si dhe Bravo TV, unë përdor NordVPN për të hyrë në Netflix, Hulu, HBO GO, iPlayer dhe shumë më tepër.

Aftësitë e zhbllokimit të NordVPN janë, pjesërisht, për shkak të rrjetit të saj 5.200 server + në 59 vende. Mbi 1.500 nga ata serverë janë në SH.B.A., kështu që ju të merrni shumë mundësi për zhbllokimin e Blind Date.

Rrjeti i saj i madh gjithashtu ju jep shpejtësi super të shpejtë ju duhet për të transmetuar Data Blind me pa ruajtje. 

Lidhja me VPN është e lehtë. Karakteristika e lidhjes automatike e NordVPN zgjedh serverin më të mirë për ju. Everydo server ka SmartPlay DNS, të dizajnuara për të anashkalojë geoblocks dhe garantoni transmetim të qetë.

NordVPN kujdeset për sigurinë tuaj me masat e sigurisë së klasit botëror. Kriptimi AES 256-bit, një ndërprerës vrasës dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS sigurohuni që të dhënat tuaja private të qëndrojnë private.

Për ta mbajtur pajisjen tuaj të sigurt nga viruset dhe për të parandaluar shpërqendrimet e bezdisshme të popupit, ajo ofron Softueri CyberSec që bllokon malware dhe reklama.

NordVPN ka një politikë të rreptë të mos-logs. Shërbimi nuk i ndan informacionet tuaja ose i transmeton ato palëve të treta – mundeni shfletoni dhe transmetoni në intimitet të plotë.

Ti mundesh lidhni deri në gjashtë pajisje në NordVPN njëkohësisht dhe transmetoni në çdo pajisje që ju pëlqen.

Dëshironi të provoni NordVPN para se të merrni një vendim afatgjatë ose të rrjedhë përkohësisht Data Blind? përdorim  30 ditë garanci për kthimin e parave për të marrë përdorimin e një muaji pa rrezik.

Lexoni pse ky VPN gjithmonë kryeson listën time të rekomandimeve në tonë rishikim i plotë i NordVPN.

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • 5.200 server + në 59 vende
 • SmartPlay DNS
 • Kriptimi 256-bit me një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje të rrjedhjes DNS
 • Reklama dhe softveri që bllokon softverin CyberSec
 • Politika pa log
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Gjashtë lidhje të njëkohshme
 • 24/7 mbështetje chat live
 • Punon me: Bravo TV, fuboTV, Netflix, Hulu, HBO GO, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video
 • Të pajtueshëm me: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, TV të zgjuar, ruterë

Transmetoni datën e verbër me NordVPN!

2. ExpressVPN

ExpressVPN mund të jetë pak më e kushtueshme se shërbimet e tjera, por ia vlen nëse vlerësoni shpejtësinë e shpejtë të rrufeve. ExpressVPN është vazhdimisht VPN më e shpejtë në testet e mia të shpejtësisë.

Sigurisht, kjo do të thotë pa tufa, streaming pa ndërprerje për ty.

Rrjeti mbresëlënës i ExpressVPN i 3,000+ serverë në 94 vende e bën atë të jashtëzakonshëm në zhbllokimin e përmbajtjes.

Ju mund të zgjidhni 28 vende në të gjithë SH.B.A. kur transmetoni Data Blind. Unë kam qenë në gjendje të zhbllokoj Bravo TV dhe disa site të tjera kryesore të transmetimit, duke përfshirë Netflix, Amazon Prime Video, iPlayer të BBC-së, dhe HBO GO.

Siguria është gjithashtu e nivelit të lartë. ExpressVPN siguron të dhënat tuaja private me kriptimi i shkallës ushtarake, një ndërprerës vrasës dhe mbrojtja e rrjedhjes së DNS dhe IPv6. Askush, jo ISP-ja juaj, hakerat ose snoops të tjerë nuk mund të kenë qasje në informacionin tuaj online.

Ajo ka një politikë e rreptë pa log-të mbështetur nga teknologjia TrustedServer. Kjo teknologji fshin çdo server ExpressVPN sa herë që rindizet, do të thotë kjo VPN premium nuk mund të ruajë të dhënat e tua. TrustedServer gjithashtu forcon serverat kundër sulmeve në internet.

tipar tunelizimi i ndarë do të thotë që ju mund të transmetoni duke përdorur VPN, por të mbani një lidhje normale për të kërkuar diku tjetër.

ExpressVPN gjithashtu ju lejon të mbroni deri në pesë nga pajisjet tuaja nën një licencë.

tonë rishikim gjithëpërfshirës i ExpressVPN ju tregon gjithçka tjetër që duhet të dini në lidhje me këtë VPN të shpejtë.

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • 3,000+ serverë në 94 vende
 • VPN më e shpejtë për transmetim
 • Siguria e shkallës ushtarake dhe teknologjia TrustedServer
 • Ndarje tunele
 • Politika zero-logs
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Pesë lidhje të njëkohshme
 • 24/7 chat live
 • Punon me: Bravo TV, fuboTV, Netflix, HBO GO, Hulu, Video Prime Amazon, iPlayer BBC
 • Të pajtueshëm me: macOS, Windows, Linux, Android, iOS, TV të zgjuar, ruterë

Transmetoni datën e verbër me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGost është një VPN miqësore për fillestarët është drejtuar drejt transmetimit.

Shtë tepër e lehtë për t’u përdorur. Kur doni të transmetoni Data Blind, thjesht shkoni te skedari “Për Streaming” i CyberGhost për të gjetur serverë të optimizuar të transmetimit renditur sipas vendndodhjes dhe shërbimit.

Ju keni më shumë se 1.100 servera të CyberGhost janë 5.700+ për të zgjedhur në SH.B.A., duke ju dhënë mjaft mundësi për të zhbllokuar lehtësisht Bravo TV. Unë gjithashtu isha në gjendje të zhbllokoja Netflix, Hulu, HBO GO dhe iPlayer të BBC-së.

Ky rrjet i madh garanton shpejtësi të mëdha. Ju mund të transmetoni Data Blind pa ndërprerje ose kohë pritjeje.

Cyberghost mbron intimitetin dhe anonimitetin tuaj me kriptim 256-bitësh AES. Ajo gjithashtu ka një ndërprerës automatik vrasës dhe një politikë e rreptë pa log-e, kështu që ju e dini që informacioni juaj është i sigurt nëse lidhja juaj bie ose kur kyçeni.

Ekziston edhe një bllokues i zgjuar i reklamave dhe i keqkuptimeve mbron pajisjen tuaj nga kërcënimet në internet dhe parandalon cilindo që t’ju ndjekë në internet.

Ti mundesh lidhen deri në shtatë pajisje njëkohësisht me CyberGhost. ’Shtë e mjaftueshme për të transmetuar Datën e Blind në të gjitha pajisjet tuaja dhe të kujdeseni për intimitetin e të dashurit tuaj gjithashtu.

Më e mira nga të gjitha, ofron CyberGhost një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Ju merrni shumë kohë për të provuar aftësitë e saj për veten tuaj – ideale nëse thjesht duhet të hyni përkohësisht në TV Bravo.

Lexoni më shumë rreth këtij VPN intuitive dhe karakteristikave të tij në tonë rishikim i plotë i CyberGhost.

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • 5.700+ serverë në 90 vende
 • Rrëmbyes të optimizuar
 • Kriptimi 256-bit
 • Bllokues i reklamave dhe malware
 • Politika pa log
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Biseda live në dispozicion
 • Punon me: Bravo TV, fuboTV, Netflix, Hulu, HBO GO, iPlayer BBC, Disney +, Showtime
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire TV Stick, Linux, Android TV, ruterat

Transmetoni datën e verbër me CyberGhost!

Në përfundim

Thuajini lamtumirën asaj flluskë të menduar të vogël që thotë se nuk mund të shikoni Blind Date nëse nuk jeni në SH.B.A. Ju absolutisht mundeni me ndihmën e një VPN të lartë.

VPN Premium si NordVPN mund lehtësisht anashkaloni geoblocks për t’ju ndihmuar të regjistroheni dhe të transmetoni shërbimet tuaja të preferuara televizive.

Zgjidhni nga marrëveshjet më të mira VPN dhe kuponat e këtij muaji në merrni para nga VPN dhe ju mund të jeni duke transmetuar një Datë të Re të Blind në asnjë kohë – të gjitha për më pak para se sa keni shpenzuar për blerjen e një lule data.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth asaj se si funksionojnë kufizimet gjeografike? Ne kemi një udhëzues të plotë për gjithçka që duhet të dini për geoblocking.

Nëse dëshironi më shumë opsione VPN, mund të shfletoni listën tonë më të lartë të 10 VPN më të mira me serverët amerikanë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map