Si të shikoni boksin: Canelo vs Golovkin në internet nga kudo

Pas disa muajsh vonesë, rikthimi i shumëpritur i Canelo Alvarez kundër Genadi Golovkin është këtu. Rrugët e mesme më në fund do të zgjidhin lidhjen e parë të diskutueshme të betejës së tyre një herë e përgjithmonë më 15 shtator, por për fat të keq, jo të gjithë tifozët e boksit do ta marrin luftën në ekranet e tyre.

Lufta për pagë për shikim (PPV) do të rrjedhë në SHBA në HBO dhe Fite TV, të cilat mund të arrihen përmes platformave të tyre individuale në internet ose përmes Sling TV. Shikuesit në Mbretërinë e Bashkuar mund të shikojnë betejën e re BT Sport Box, i cili është në dispozicion përmes BT TV, Sky, dhe Virgin Media. por nëse jeni vendosur diku tjetër, do të keni të ngjarë të takoni geoblloqe kur përpiqeni të akordoni.

Fatmirësisht, Rrjetet Virtuale Private (VPN) ekzistojnë për të kapërcyer këto kufizime gjeografike dhe t’ju lejojë të shikoni luftën nga pothuajse kudo në botë. Por jo të gjithë VPN-të mund t’ju sigurojnë qasje të lehtë, dhe disa që mund të zhbllokojnë videon nuk japin shpejtësitë e larta që ju nevojiten për transmetim të qetë.

Kjo është arsyeja pse ekspertët tanë kanë renditur listën e gjatë të VPN për të identifikuar opsionet kryesore për të parë Kampionatin Botëror të Peshave të Mesme, pavarësisht se ku jeni. Këtu është udhëzuesi i tyre për të fituar qasje në luftë.

Udhëzues i shpejtë: Si të rrafshoni Alvarez vs Golovkin

Duke përdorur një VPN të mirë, mund të bëni:

 • Lidhu me një server amerikan për të hyrë drejtpërdrejt Fite TV ose HBO Go (ose HBO Tani, nëse nuk keni një pajtim HBO). Përndryshe, pajtohuni në Sling TV Blu ose Portokalli me HBO si një kanal shtesash për të hyrë në luftë dhe një numër rrjetesh të tjera streaming amerikane.
 • Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar për një rrjedhë më të lirë PPV në BT Sport Box Office. Qasja në luftë direkt përmes TV BT në internet ose përmes Qielli ose Virgin TV Go.

Këtu janë hapat:

 1. Zgjidhni një VPN. Shkoni poshtë për listën tonë të rekomandimeve, e cila përfshin zgjedhjen # 1 CyberghostVPN. Regjistrohu në shërbimin VPN ose regjistrohu për një provë falas.
 2. Zgjidhni një server në SH.B.A. ose në Mbretërinë e Bashkuar për të kapërcyer geoblocks që do të përballesh duke u lidhur me HBO, Fite TV, BT TV, Sky ose Virgin.
 3. Nëse nuk keni tashmë një pajtim, pajtohuni në HBO Go / Tani, Fite TV ose Sling TV për prurjet në SHBA, ose Sky Go ose Virgin TV Go për prurjet në Mbretërinë e Bashkuar.
 4. Gjeni dhe blini transmetimin PPV Canelo vs Golovkin në shërbimin tuaj të zgjedhur. Atëherë vetëm përdorni VPN-në tuaj për t’u kyçur në 15 Shtator për të parë ndeshjen e shumëpritur nga çdo vend!

Këshillë pro: Nëse keni probleme të regjistroheni në Sling TV sepse nuk keni një kartë krediti amerikane, mund të blini një kartë dhuratë për TV Sling në MyGiftCardSupply.com.

Filloni të shikoni Tani

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kampionatin e ardhshëm të Peshës së Mesme

Rrjetet e përmendura më parë në Sh.B.A dhe në Mbretërinë e Bashkuar do të mbulojnë luftën për shikuesit në vendet e tyre përkatëse, por të tyre geoblocks të rrepta dhe mjetet e kontrollimit të VPN do të parandalojnë tifozët e boksit në vendet e tjera që të akordojnë – madje disa tifozë që kanë VPN!

Zgjidhja juaj për këtë çështje? Një VPN me rezultate më të larta me një histori të dëshmuar të tejkalimit të blloqeve të përmbajtjes së ashpër për t’ju lejuar të shikoni grushtin e luftës për grusht.

Për të gjetur VPN-në më të mirë për shikimin e Alvarez vs Golovkin, sigurohuni që të merrni parasysh sa vijon:

 • Numri i serverëve amerikanë dhe britanikë, përfshirë idealisht serverat e optimizuar për transmetim
 • Shpejtësia e lidhjes
 • Besueshmëria e lidhjes
 • Masat e sigurisë
 • Politika e privatësisë për regjistrimin e të dhënave
 • Përputhshmëria e pajisjes
 • Lehtësinë e përdorimit
 • Cilësia e shërbimit ndaj klientit
 • Vlera për koston

Duke marrë parasysh të gjithë ata faktorë kritikë, këtu janë opsionet kryesore të VPN për transmetimin e luftës.

VPN-të më të mira për shikimin e Canelo vs Golovkin

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Me një ndërfaqe e drejtpërdrejtë dhe konfigurim i thjeshtë proces, CyberGhost është ideal për të akorduar në luftë me sa më pak shqetësim të jetë e mundur. Ajo ka profile të paracaktuara të transmetimit, të cilat ju lejojnë të gjeni lehtësisht një rrymë HD.

Përdoruesit janë kujdesur për lehtësinë e përdorimit të këtij VPN, si dhe për të relativisht kosto të ulëta. Kjo nuk do të përmendë numrin e madh të saj serverë të besueshëm në SH.B.A. dhe UK, prerjet pa të dhëna politika, dhe masat e sigurisë së nivelit të lartë (p.sh. mbrojtja e rrjedhjeve DNS, një ndërprerës vrasës dhe kriptimi AES me 256-bit).

Si një nga VPN me vlera të vazhdueshme atje, CyberGhost është një zgjedhje absolutisht e fortë nëse po përpiqeni të transmetoni luftën ose të shikoni praktikisht ndonjë gjë. Provojeni me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, dhe nëse përdorni iOS, Android ose Windows, mund të merrni një provë falas deri në një javë.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Qindra servera në SHBA dhe MB e bëjnë NordVPN një nga zgjedhjet më të forta të VPN në dispozicion për të parë Alvarez vs Golovkin. Plus, këta serverë kanë një reputacion për lidhje të besueshme dhe transmetim i optimizuar.

Kjo do të thotë që ju do të shihni shikimin e HD të luftës në desktopin tuaj, mbi paqen e mendjes së një politika e privatësisë miqësore për përdoruesit dhe standarde të papërballueshme të sigurisë. NordVPN nuk ruan asnjë regjistër të përdoruesit dhe ju mbron me kriptimin AES 2048 bit, Anti DDoS, Double VPN dhe Qepë mbi VPN.

Shqyrtimet gjithashtu vlerësojnë NordVPN për shërbimin e tij ndaj klientit, ndërfaqen intuitive dhe çmimin e arsyeshëm. Ata gjithashtu ofrojnë një Garancia e rimbursimit 30-ditor.

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Për tu siguruar që keni kapur çdo grusht të vetëm në HD, ky VPN mund të jetë zgjedhja për ju. ExpressVPN-së shpejtësia e lidhjes së pashembullt kanë fituar lëvdata e përdoruesve për cilësinë e prurjeve të saj.

Shpejtësia mënjanë, ExpressVPN gjithashtu vëzhgon a politika e të dhënave për mos-prerjet dhe siguri e patëmetë (përfshirë 256-bit encryption AES, tunele të ndara, një ndërprerës vrasës, dhe mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6 të gjitha duke ju mbajtur të sigurt). Dhe “VPN më e shpejtë” e internetit gjithashtu shënon nota të larta për të mbështetja e klientit dhe lehtësinë e përdorimit.

Nëse jeni duke përdorur një pajisje celulare, ju mund të shihni shpejtësitë për veten tuaj me një gjykim kompliment 7-ditor, dhe të gjithë përdoruesit mund të përfitojnë nga Garanci 30-ditore.

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

Për një qasje më të vogël nën radar, shikoni ngadalë në rritje PrivateVPN. Megjithëse ka më pak serverë në SH.B.A. dhe MB, ky VPN në shkallë të vogël ofron shkëlqyeshëm, lidhje të besueshme.

Si? Siç do ta shihni nga eksperti dhe nga rishikimet e përdoruesve, PrivateVPN zotëron të gjithë serverët e saj, do të thotë asnjë ngatërrim i palës së tretë, thyerje efektive e geobllokut, dhe cmime te uleta. Sa i përket politikës së tij të privatësisë dhe masave të sigurisë, sigurohuni që ata i përmbahen standardeve të VPN me emër të madh.

Në thelb, PrivateVPN është një opsion më themelor, i lirë që nuk do t’ju japë asnjë problem në lidhje me Kampionatin në Peshën e Mesme. Ndjehen të lirë ta provoni atë nën 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

5. IPVanish

Pajisjet ipVanish

Megjithatë, një tjetër mundësi e fortë për transmetimin e luftës është IPVanish. Shqyrtimet konfirmojnë që ky VPN thjesht e kryen punën me të listë e gjatë e serverëve të besueshëm në Mbretërinë e Bashkuar / SH.B.A. dhe masa efektive për anashkalimin e geobllokut.

Siguria, shpejtësia dhe ndërfaqja e përdoruesit Të gjithë janë pozitivë të këtij VPN, por duhet të theksohet se IPVanish vjen me disa shqetësime të vogla për privatësinë. Disa shkrime mund të jenë mbajtur në të kaluarën, dhe baza e saj në SHBA do të thotë se i nënshtrohet ligjeve për ruajtjen e të dhënave.

Megjithatë, përdoruesit kanë tendencë të jenë mjaft të lumtur me shërbimin e këtij VPN. Për të parë se çfarë lëvizje ka të bëjë pa frikën e angazhimit, mund të përfitoni nga IPVanish Politika e rimbursimit 7-ditor.

Shikoni marrëveshjet IPVanish

përmbledhje

Secila prej këtyre opsioneve është e sigurtë se do t’ju lidhë me një rrjedhë me cilësi të lartë të rikthimit të Canelo Alvarez vs Gennady Golovkin më 15 Shtator..

Nëse po, tonë ekspertët kanë përpiluar një udhëzues në të gjitha praktikat thelbësore të VPN-së. Shikoni për të kuptuar më mirë ndryshimet midis VPN-ve, rreziqet e paraqitura nga një VPN e dobët dhe rëndësia e përdorimit të duhur.

Pasi të ndiheni rehat që keni gjetur VPN-në më të mirë për ju, sigurohuni që rrëmbej një zbritje nga lista ekskluzive e kodit tonë të promovimit për t’ju ndihmuar të kurseni edhe më shumë. Pas kësaj, do të jeni të vendosur plotësisht për të parë shfaqjen e Alvarez / Golovkin nga kudo që të jeni!

Filloni Provimin Tuaj falas për CyberGhost Tani

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map