Si të shikoni Blue Planet II Falas Online!

gëzojnë Planeti Blu II, vazhdimi i origjinalit të vlerësuar të çmimeve, Blue Planet. Si i pari, Sir David Attenborough, natyralisti i njohur dhe shkrimtari dhe prodhuesi i BBC prezanton dhe rrëfen Blue Planet II. Mrekulloni përsëri në mrekullitë e jetës së oqeanit dhe pamjeve të tij mbresëlënëse në këtë dokumentar.

Planeti Blu II, një prodhim i Njësisë së Historisë Natyrore të BBC dhe një ofertë e BBC AMERICA, është në dispozicion në Netflix. Ndërsa Netflix ofron shërbime streaming në 190 vende, ka disa vende që i kufizon ato.

Ju akoma mund të përjetoni spektaklin mbresëlënës të Blue Planet II duke përdorur një VPN. VPN te lejoj ty anashkaloni gjeo-kufizimet duke maskuar adresën tuaj IP. Kështu që Netflix mendon se po shihni nga një vend që nuk e kufizon.

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni Planet blu II në Netflix

 1. Zgjidhni një VPN – Ne ju rekomandojmë ExpressVPN për shpejtësi të shpejta pa buffering, siguri optimale dhe shërbim të shkëlqyeshëm ndaj klientit.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN-në tuaj në pajisjen tuaj të zgjedhur.
 3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar ose SH.B.A..
 4. Regjistrohu / futesh në Netflix dhe fillo transmetimin!

Filloni transmetimin me ExpressVPN Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Blue Planet II

Netflix vendos gjeo-kufizime në përmbajtjen e tij, kështu që jo të gjitha shfaqjet janë të disponueshme në çdo vend. Gjithashtu, nëse jeni në një vend ku Netflix nuk është i disponueshëm, këto kufizime gjeo-kufizuese do t’ju ndalojnë të hyrni fare në të.

Një VPN merr rreth këtyre geoblocks duke fshehur adresën tuaj IP. Duke përdorur një rrjeti i serverëve në distancë, e mashtron Netflix të mendojë se po shikon nga një vend i mbështetur.

Pasi të lidheni me VPN tuaj, do të keni mundësi shikoni të gjitha episodet e Planetit Blue II, ose ndonjë shfaqje tjetër nga kudo në botë.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN-të mund të bëjnë shumë më tepër sesa t’ju lejojnë të keni qasje në përmbajtje të bllokuar.

Një VPN rrit sigurinë tuaj, veçanërisht në rrjete publike të pambrojtura si kafene wi-fi ose pikat e nxehta. Kështu që ju jeni të sigurt nga hakerat dhe mbikëqyrja. Kërcënimi tjetër është vetë ofruesi juaj i internetit dhe faqet e internetit në të cilat mund t’ju drejtoheni. ose marketingut dhe grupeve të palëve të treta ku mund t’i shesin të dhënat tuaja personale.

Një VPN gjithashtu mund të jetë ju kursej para. Nëse mund të përdorni të gjitha shfaqjet që shihni në kabllo, pse të paguani një kompani kabllovike për shfaqjet që nuk shikoni? Ky vendim po bëhet i shpejtë i njohur si prerja e kordonit.

Ka shumë arsye të tjera për të zgjedhur shërbimet VPN. Sidoqoftë, për transmetimin e Blue Planet II, këtu është një e rëndësishme. Edhe nëse keni qasje jo VPN në Netflix, ose nëse keni qasje jo-VPN në shërbime të tjera streaming, kudo që të jeni, ISP-ja juaj mund të bllokojë shkallën tuaj të transferimit të të dhënave. Një VPN fsheh informacionin dhe përdorimin e të dhënave nga ISP-ja juaj, duke ju lejuar të transmetoni, pa rrugëdalje ose diga.

Si ju zgjidhni një VPN të besueshëm, me performancë të lartë? Vazhdoni të lexoni për të zbuluar se cilat 3 VPN ju rekomandojmë për të parë Blue Planet II në Netflix.

3 VPN më të mira për shikimin e Planetit Blu II

1. ExpressVPN 

ExpressVPN është një udhëheqës i industrisë në shpejtësia e shkarkimit, opsionet e shumëfishta të serverit dhe privatësia.

Me ExpressVPN, mundeni hyr në përmbajtjen gjeo-të kufizuar në shërbimet e argëtimit me video dhe TV si dhe faqet si Facebook, Twitter, Gmail dhe YouTube.

Do t’i merrni të gjitha këto shërbime me opsionin e duke zgjedhur shpejtësinë tuaj të shkarkimit në mesin e 3,000 + serverëve të ExpressVPN në mbi 160 lokacione të serverëve në 94 vende. Këto vende përfshijnë faqet e shumëfishta të serverëve në të gjithë SHBA.

Ashtu si shumë VPN të tjera të nivelit të lartë, ExpressVPN përdor encryption AES-256. Ky standard është ajo që përdorin agjencitë e sigurisë, ushtria dhe institucionet kryesore financiare për të mbrojtur të dhënat e tyre.

Përveç kësaj, ExpressVPN operon a politikë e rreptë pa log dhe Teknologji NeverLock kill-switch për të mbyllur të gjithë aksesin në kompjuterin tuaj me çdo ndërprerje të operacioneve të serverit. Ajo gjithashtu ofron shumë karakteristika të tjera të performancës që përdoruesit VPN kërkojnë.

Merrni një provë falas të ExpressVPN, duke përfshirë një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Kontrolloni ofertën tonë shtesë të kuponit Të kursesh para kur zgjidhni Express VPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni Streaming Blueet Planet II me ExpressVPN!

2. NordVPN

NordVPV nuk merr një vend të pasëm kur bëhet fjalë për shpejtësinë, vendndodhjet e serverëve dhe sigurinë.

Ajo ofron gradë ushtarake Kriptimi AES-256 dhe një jo-logs politikë kështu që mund të shfletoni, transmetoni dhe shkarkoni me siguri të plotë. Ajo gjithashtu siguron një vrasin kaloni për lëshime të papritura të serverit.

Me shpejtësi dhe gjerësi të pakufizuar, do të keni mundësi shikoni një episod të Planetit Blue II me pa ndërprerje buffering. Ti mundesh transmetoni njëkohësisht deri në gjashtë pajisje.

Aty ku shkëlqen NordVPN është me inovacionin e saj teknologji të dyfishtë VPN, një zgjidhje sigurie që enkripton të dhënat dy herë para se të arrijë në internet. Kriptimi i parë fillon në vendndodhjen e serverit VPN, i cili kalon përmes të dhënave tashmë të sigurta në një vend të dytë. Nyja e dytë e vendndodhjes rishkruan të dhënat para se t’ju arrijë.

Mësoni më shumë rreth asaj se pse NordVPN është një nga zgjidhjet më të mira midis përdoruesve, si dhe si mund t’i kontrolloni shërbimet e tij me një provë falas. Kur ju zgjidhni NordVPN, ajo vjen me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, dhe ju mund të kurseni para duke vizituar kodin tonë të kuponit dhe faqen e zbritjes.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Alsoshtë gjithashtu i pajtueshëm me shumë ruterë.

Filloni Streaming Blue Planet II Me NordVPN!

3. CyberGhost 

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost është a i lehtë në përdorim VPN që siguron gjithashtu teknologji të kodimit AES-256 të shkallës ushtarake, së bashku me një zgjedhje të tre protokolle të ndryshme të sigurisë në internet për tunelimin e të dhënave.

i saj Qendra dhe serverët e NoSpy ndodhen në Rumani, e cila është përtej juridiksionit të vendeve që kanë krijuar aleanca kryesore të sigurisë për të ndjekur aktivitetet e qytetarëve të tyre. Kjo, së bashku me Politika e mos-logs e CyberGhost, bllokuesit e integruar të reklamave dhe një ndërprerës automatik i vrasjeve, garanton privatësinë edhe kur jeni duke përdorur wi-fi me qasje në publik.

CyberGhost gjithashtu ofron gjatë 5,900 servera VPN në më shumë se 90 vende. Me vetëm një abonim të CyberGhost VPN, mund të merrni mbrojtje të njëkohshme për deri në shtatë pajisje.

Për një vështrim më të thelluar në CyberGhost dhe shërbimet e tij, lexoni këtë përmbledhje të hollësishme.

Kontrolloni gjithashtu provimin 24-orësh falas të CyberGhost me të gjitha shërbimet premium të përfshira, si dhe tanët Paratë për të shpëtuar kupon kur të regjistroheni.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, Sling TV, dhe të tjerët, duke përdorur një profil të dedikuar të transmetimit me serverë të optimizuar.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Blue Planet II Me CyberGjest Tani!

përmbledhje

Derisa VPN-të janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të lundruar rreth gjeo-kufizimeve kështu që ju mund të shikoni ofertat tuaja të preferuara Netflix si Blue Planet II, ato janë një zgjedhje e arsyeshme për këdo që hyn në përmbajtje në internet.

tonë rekomandimi i lartë për të parë Blue Planet II nga Netflix është ExpressVPN, sepse është i shpejtë, ka lokacione të shumta serverësh dhe siguron shumë siguri.

Leximi më tej

Mësoni rreth VPN të tjera që punojnë me Netflix këtu.

Të reja për VPN dhe doni të mësoni më shumë? Kontrolloni ose VPN për Newbies Guide.

Kontrolloni se çfarë metrike të performancës të kërkoni si ju zgjidhni një prani më të zgjuar, private në internet.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me