Si të shikoni BeIN Sports Online Kudo në vitin 2020 [W / O CABLE]


Nëse jeni adhurues i sportit dhe doni të kapni ekipin tuaj të preferuar ose lojën më të fundit në beIN Sports, do të zhgënjeheni nëse bllokoheni të shikoni për shkak të vendndodhjes tuaj. Por, duke përdorur një VPN premium, mundeni anashkaloni gjeo-kufizimet dhe hyrja në Sport kudo që të jeni.

beIN Sports nuk është në dispozicion globalisht. Aktualisht, mund të arrihet vetëm në Lindjen e Mesme dhe Afrikë, Francë, Turqi, Spanjë, Indonezi, Tajlandë, Hong Kong, Kanada, Shtetet e Bashkuara, Australi, Filipine, Zelanda e Re, Malajzia dhe Singapori.

Nëse nuk jeni jashtë këtyre vendeve, nuk do të jeni në gjendje të shikoni beIN Sports. Kjo është për shkak se beIN Sports përdor geoblocks për të parandaluar përdoruesit të përdorin shërbimin e tij jashtë vendeve të autorizuara.

Mos e hidh në peshqir. Ky artikull do t’ju tregojë si të përdorni një VPN për të parë Sportin në BeIN nga kudo.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni BeIN Sports nga kudo tjetër

Duke përdorur një VPN ju mund të transmetoni sportet tuaja të preferuara në beIN në vetëm disa minuta:

 1. Zgjidhni një VPN të fortë. Ne rekomandojme NordVPN pasi ka një rrjet mbresëlënës global të serverëve me shpejtësi të lartë.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN në pajisjet tuaja.
 3. Përdorni VPN-në tuaj për t’u lidhur me një server në një prej vendeve të listuara në prezantim, në varësi të asaj sporti që dëshironi të shikoni. Për shembull, nëse doni të shihni Rugby RBS Six Nations, lidheni me një server në Australi.
 4. Regjistrohu ose regjistrohu për të qenë Sport dhe fillo të transmetosh sportet e preferuara në internet.

Ajo që e bën BeIN Sports pak më të komplikuar kur bëhet fjalë për transmetimin në internet, është kjo kanale të ndryshme rajonale të shërbimit nuk kanë të gjitha të njëjtat të drejta në të njëjtat sporte dhe / ose ligat. Para se të lidheni me një server përmes VPN tuaj, kontrolloni udhëzuesin e TV sportive beIN për të parë se ku është e disponueshme ngjarja që dëshironi të shikoni. Atëherë gjithmonë mund të jeni i sigurt që po lidheni me një server në vendin e duhur.

Shikoni tani BeIN Sports!

Si të regjistroheni për beIN Sports

Ju nuk keni nevojë për një pajtim kabllor që të keni mundësi të hyni në BeIN Sports. Duke përdorur shërbimin e beIN Connect, mundeni regjistrohuni, edhe nëse mënyra juaj e pagesës është e regjistruar në një vend tjetër. Kjo e bën të lehtë ndryshimin e vendndodhjes së serverit tuaj për të parë Sportin nga kudo tjetër.

 1. Lidhuni me VPN tuaj dhe zgjidhni një server në një vend në të cilin beIN Sports është i disponueshëm.
 2.  Shkoni te faqja beIN Connect, klikoni “pajtohem”, Dhe zgjidhni një paketë. Paketat vjetore, mujore dhe javore janë në dispozicion, siç janë kalimet ditore jo-rinovuese ditore, nëse ka vetëm një lojë ose ndeshje që dëshironi të shikoni. Bedo Sportiv rajonal beIN zakonisht ka në dispozicion një provë falas që ndryshon në gjatësi dhe mund të anulohet në çdo kohë.
 3. Shkarkoni beIN Lidhuni me pajisjet tuaja.
 4. Hyni në llogarinë tuaj beIN Connect dhe kapuni në sportet tuaja të preferuara.

SHENIM: Ju mund të duhet të identifikoheni dhe të ktheheni në lidhjen beIN pasi të keni ndryshuar serverët me VPN tuaj.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Sporte në BeIN

Nëse po përpiqeni të transmetoni nga jashtë ndonjë prej vendeve ku është në dispozicion BeIN Sports, do t’ju paraqitet një faqe në internet ku thuhet se shërbimi nuk është ende i disponueshëm në vendndodhjen tuaj.

Duke përdorur një VPN ju mundeni lidheni me një server në një prej vendeve me të drejta transmetimi.

Një VPN do maskoni adresën tuaj IP dhe caktoni një adresë të re IP nga vendi, serveri i të cilit jeni lidhur. Kurrë nuk do të keni nevojë të humbasni përsëri sportin ose ekipin tuaj të preferuar, pavarësisht se ku jeni në botë.

Sidoqoftë, jo çdo VPN do të jetë në ngarkim të detyrës për të kapërcyer me besueshmëri geoblocks. Ju duhet një VPN e fortë, me një rrjet të madh global të serverëve me shpejtësi të lartë dhe një aftësi e provuar për të anashkaluar gjeo-kufizimet dhe programet anti-VPN.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Një VPN mund të bëjë shumë më tepër sesa të anashkalojë gjeo-kufizimet e beIN Sports dhe shërbimeve të tjera streaming.

Duke përdorur një VPN, do të përmirësoni sigurinë dhe privatësinë tuaj në internet. Një VPN kripton të dhënat tuaja dhe siguron lidhjen tuaj kështu që aktiviteti juaj në internet mbrohet edhe kur përdorni rrjete publike wi-fi.

Për më tepër, një VPN e fortë do të parandalojë që ofruesi i shërbimit tuaj të internetit (ISP) të ndjekë aktivitetin tuaj në internet dhe t’ia dorëzojë atë ose t’ia shesë palëve të treta.

5 VPN më të mira për shikimin e sporteve në BeIN

Shikoni rekomandimet tona të VPN-ve më të mira për shikimin e beIN Sports.

1. NordVPN

nordvpndevices_optimized

NordVPN është rekomandimi ynë # 1 për transmetimin e sporteve në BeIN falë tij rrjet i gjerë global i serverëve dhe shpejtësi të vazhdueshme të mëdha.

Në fakt, NordVPN ka serverë me shpejtësi të lartë në secilin prej vendeve që mund të hyjnë në BeIN Sports, përveç Filipineve. Prandaj, do të keni mundësi të përdorni shumicën dërrmuese të botimeve të tyre lokale.

NordVPN beson anashkalon geoblocks dhe serverat e tij të shpejtë do të thotë që nuk do të duhet të duroni ngarkimin e ngadaltë të prurjeve ose të vonesës në ato momente të rëndësishme sportive.

Ju gjithashtu do të merrni të gjitha karakteristikat e sigurisë që ju nevojiten për transmetim të sigurt, përfshirë kriptimin e fuqishëm, një politikë të rreptë të shkrimeve zero, enkriptim të dyfishtë dhe një ndërprerës vrasjeje.

Përdoruesit vlerësojnë gjithashtu suitein CyberSec, i cili siguron mbrojtje shtesë nga keqdashjet dhe bllokimin e reklamave.

Ju mund të provoni NordVPN për veten tuaj me të 30 ditë garanci për kthimin e parave. Nëse jeni gati të regjistroheni, kurseni para me kodin tonë të kuponit.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni beIN Sports me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është një VPN tjetër me një të madhe rrjeti i serverëve të shpejtë, që përfshin 160 vende globale, përfshirë shumicën e vendeve të mbështetjes së Sportit. Nuk do të keni asnjë problem për të hyrë në të gjitha sportet tuaja të preferuara.

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, ExpressVPN është përpara lojës me shpejtësitë më të shpejta përreth. Shtë një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetim pa telashe.

tipar i tunelimit të ndarë – e cila ju lejon të zgjidhni cilat shërbime janë të koduara – është me të vërtetë e dobishme nëse dëshironi të transmetoni Sportin dhe të përdorni përmbajtje lokale në të njëjtën kohë.

ExpressVPN ofron mbresëlënje veçoritë e sigurisë për të mbrojtur privatësinë tuaj, duke përfshirë kriptimin e shkallës ushtarake, dy ndërprerës vrasës dhe një politikë të rreptë të mos-logs.

Një tjetër hit i madh me përdoruesit është tipari MediaStreamer, i cili ju lejon të transmetoni në platforma që zakonisht nuk mbështesin VPN, të tilla si TV tuaj të zgjuar ose tastierat e lojërave.

Provoni ExpressVPN me të 30 ditë garanci për kthimin e parave. Shtë një nga VPN-të më të shtrenjta në treg, por mund të kurseni para me kodin tonë të kuponit.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë

Shikoni beIN Sports me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Nëse jeni fillestar i VPN, CyberGhost është shërbimi për ju. Ajo ka një ndërfaqe e pastër dhe e lehtë për t’u përdorur, me një konfigurim të thjeshtë duke përfshirë detyrat me një klik.

Megjithëse jo aq shpejt sa NordVPN ose ExpressVPN, CyberGhost ka të gjithë shpejtësinë që ju nevojitet për transmetim të shpejtë.

Ka serverë në të gjitha lokacionet e duhura (4,600+ serverë në 60 vende), kështu që gjithmonë mund të keni adresën IP që ju nevojitet për t’u lidhur me beIN Sports. i saj serverë të dedikuar për transmetim ju garantojnë një lidhje të besueshme dhe të qëndrueshme.

Karakteristikat e sigurisë janë gjithashtu deri në par, me Aplikacione për rrjedhje, encryption të qëndrueshme, një ndërprerës vrasës dhe një politikë të rreptë të mos-logs.

Përdoruesit janë shumë të lumtur me këtë ofrues të përballueshëm VPN, dhe ju mund ta provoni atë vetë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost ju ofron vlerë të madhe për para, dhe do të gëzoni një vlerë edhe më të mirë nëse përdorni kodin tonë kupon!

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni beIN Sports me CyberGhost!

4. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Me një rrjet solid të gjatë 150+ servera në pothuajse 60 vende – duke përfshirë në secilin nga vendet ku beIN është i arritshëm – PrivateVPN është një VPN me buxhet më shumë se sa të aftë t’ju lejojë të transmetoni të gjitha sportet që dëshironi.

Për më tepër, të saj Stealth Mode është krijuar për të kapërcyer blloqet VPN dhe zjarrit DPI në mënyrë që të keni akses në sporte të pakufizuara nga e gjithë bota.

E përkushtuar për intimitetin e përdoruesve të saj, PrivateVPN ofron një politikë të rreptë të log-eve, Kriptimi AES-256, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, një ndërprerës vrasës, dhe mbështetje për protokolle të shumta, përfshirë OpenVPN.

Mund të mos jetë aq marramendëse sa VPN-të e tjera në listë, por ky ofrues i përshtatshëm për buxhetin është akoma një hit i madh me përdoruesit falë shpejtësive të tij të mëdha, veçorive të mëdha të sigurisë dhe gjashtë lidhje të njëkohshme për llogari.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni BeIN Sports me PrivateVPN!

5. Surfshark

Surfshark

Surfshark mund të jetë fëmija i ri në bllok, por është padyshim një VPN që duhet të konsideroni për shikimin e BeIN Sports në internet.

Ka serverë me shpejtësi të lartë në të gjithë, përveç një lokacioni ku beIN Sports ka një botim lokal. Rrjeti i tij me mbi 800 servera në 50+ vende po rritet me shpejtësi, kështu që mund të pritet më shumë nga kjo VPN në të ardhmen.

Plus, Surfshark ka karakteristika të shkëlqyera sigurie duke përfshirë encryption dyfishtë, tunele të ndara, dhe a vrasin kaloni.

Karakteristika e tij CleanWeb mbron pajisjet tuaja kundër malware dhe bllokon reklama të bezdisshme. Për më tepër, të saj Mënyra e kamuflimit parandalon ISP-në tuaj të shohë që jeni të lidhur me një VPN.

Nëse familja juaj është e mbushur me tifozë sportive, do ta pëlqeni shumë faktin Surfshark lejon lidhje të pakufizuara të njëkohshme. Askush nuk do të humbasë lojën që ata kanë pritur.

Mësoni më shumë rreth Surfshark me komente nga përdoruesit e vërtetë.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni beIN Sports me Surfshark!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Duke përdorur një VPN ju do të jeni në gjendje anashkaloni gjeo-kufizimet e Sportit BeIN dhe shijoni sportet tuaja të preferuara. 

Por nuk janë të gjitha. Nëse përdorni një VPN çdo herë që shkoni në internet, intimiteti juaj do të përmirësohet dhe të dhënat tuaja do të mbrohen nga kërcënimet e jashtme.

NordVPN është rekomandimi ynë kryesor i VPN për shikimin e BeIN Sports falë rrjetit të saj mbresëlënës global të serverëve me shpejtësi të lartë dhe karakteristikave të shkëlqyera të sigurisë.

Nëse jeni duke kërkuar të investoni në një VPN për transmetim, shikoni disa nga marrëveshjet më të mira të VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map