Si të shikoni ABC iview Australia Online nga Kudo – 2020


Për më të mirën në dramën dhe komedinë televizive Australiane, së bashku me lajmet globale 24-orëshe me një perspektivë Down Under, nuk ka vend më të mirë për tu shikuar sesa transmetuesi kombëtar i Australisë, ABC.

Ti mundesh hyrni në fragmentet e rrjedhës së lajmeve të ABC direkt në faqen kryesore të rrjetit. Disa programe të tjera – për shembull, Raporti 7.30, programi aktual i çështjeve Four Corners, dhe shfaqja e panelit “Daulle” janë lirisht të disponueshme jashtë Australisë përmes faqeve të tyre përkatëse.

Për të gjitha programet e tjera, ABC ofron një shërbim falas streaming të quajtur ABC iview, por përmbajtja është e bllokuar. Nëse përpiqeni të shikoni nga jashtë Australisë, do të merrni një mesazh “gabimi teknik”.

Përmbajtja e kufizuar përfshin lajmet live të ABC-së 24-orëshe transmetim, buletinet e lajmeve të dedikuara shtetërore dhe lokale, dhe seriale të njohura si Rake, Warriors dhe Get Krack! N. Mënyra e vetme për të parë këto programe është të bindësh lojtarin iview që je në Australi.

Duke fshehur vendndodhjen tuaj të vërtetë dhe duke e zëvendësuar atë me një IP Australian, a VPN ju lejon të keni akses në të gjithë formacionin e ABC në iview. Këtu keni një udhëzues hap pas hapi për të parë nga çdo vend në të gjithë botën, së bashku me zgjedhjet tona për VPN-të më të mira për transmetim të besueshëm dhe të qetë.

Si të shikoni: Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë serverat në Australi. Ne kemi renditur interpretuesit tanë më të mirë poshtë; NordVPNis jashtëzakonisht i besueshëm.
 2. Regjistrohuni për shërbimin VPN, shkarkoni aplikacionin dhe regjistrohuni.
 3. Lidhu me një server në Australi.
 4. Shkoni në faqen e internetit të ABC (abc.net.au) dhe klikoni në iView.
 5. Shikoni të gjitha më të mirat e iview ABC në kohë reale pa marrë parasysh se ku jeni!

Filloni të shikoni Tani

Pse keni nevojë për një VPN për të parë ABC iview – Australi

Pavarësisht nëse jeni një Aussie në një rrethim global ose thjesht një tifoz i TV Australian të shkëlqyeshëm, do të futeni në geoblocks nëse përpiqeni të përdorni programet më të njohura të ABC nga një vend tjetër.

Shumë programe ABC mund të shfaqen vetëm në Australi për shkak të kufizimeve globale të licencimit. Si rezultat, edhe pse disa programe të ofruara në lojtarin iview nuk janë vërtet të kufizuara gjeografikisht, e gjithë rryma iview është e bllokuar për përdoruesit jashtë Australisë.

Softueri për geoblocking funksionon duke identifikuar adresën IP të serverit tuaj, e cila nga ana tjetër zbulon vendndodhjen tuaj. nga duke ristrukturuar trafikun tuaj të internetit përmes rrjetit të vet, një VPN zëvendëson vendndodhjen tuaj të vërtetë me IP-në e një prej serverëve të saj.

VPN-të më të mira ju lejojnë të zgjidhni vendin dhe madje edhe serverin e saktë me të cilin dëshironi të lidheni, kështu që nëse doni të shihni ABC, thjesht zgjidhni një server në Australi.

Që nga Lojtari i ABC iview është një shërbim falas, i pakufizuar, nuk ju nevojitet një pajtim ose hyrje kredenciale, thjesht një VPN për të maskuar vendndodhjen tuaj.

Sidoqoftë, nëse VPN që ju zgjidhni ka lidhje të ngadalta, në kundërshtim – që është ajo që merrni me shumicën e VPN-ve falas – përmbajtja juaj e preferuar ABC do të jetë një rrëmujë e ngrirë. Kërkoni një shërbim me një rrjet i madh, rrufe dhe i shpejtë, lidhje të besueshme, dhe ndërrimi i lehtë i serverëve.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Mjerisht, ndërsa zgjeroni botën tuaj në internet duke zhbllokuar përmbajtjen e kufizuar nga gjeo-zona, ju gjithashtu rritni ekspozimin tuaj ndaj spiunimit dhe krimit në internet. Përveç kësaj për t’ju dhënë qasje në të gjithë botën me transmetim, VPN-të më të mira ofrojnë sigurinë më të mirë në internet dhe mbrojtje të intimitetit ato para mund të blejnë.

Një VPN e mirë do të ofrojë kriptimi i shkallës ushtarake, kështu që të dhënat tuaja janë të sigurta ndërsa udhëton nga pajisja juaj në serverin e jashtëm. Ju lehtë mund të fshehni trafikun tuaj nga ISP-ja juaj. Përdorimi i kanalit të sigurt të krijuar nga një VPN gjithashtu do t’ju ndihmojë mbroni të dhënat tuaja nga hakerat dhe malware. 

Kur ISP-ja juaj nuk mund të shohë trafikun tuaj, ata gjithashtu nuk do të dinë se sa bandë ju përdorni. Nëse keni zbuluar ndonjëherë se shpejtësia juaj e shfletimit ra në momentin kur filluat transmetimin, mund të keni qenë në fundin e marrjes së ISP duke u hedhur. Në këtë rast, një VPN madje mund të shpejtojë lidhjen tuaj.

VPN-të më të mira për shikimin e ABC iview Jashtë Australisë

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Me një rrjet gjigant të 5,000 servera në më shumë se 60 vende, përfshirë 226 në Australi, NordVPN është një qendër energjetike për të anashkaluar kufizimet gjeo-ujore në rrjedhat ABC, në mënyrë që të mund të shikoni nga kudo ku jeni.

Edhe më mirë, shumë nga NordVPN rrjeti është i optimizuar për media streaming – që nuk do të thotë të ketë probleme me zhvendosjen ose vonimin. Dhe mund të shijoni ato transmetime deri në 6 pajisje menjëherë.

NordVPN ofron kriptim SSL të shkallës ushtarake, 2048-bit, ka një politikë të rreptë mos-prerje dhe ofron lidhje të dyfishta VPN dhe Tor VPN. Karakteristika CyberSec ofron një bllokues reklamash dhe detektor malware për paqe shtesë të mendjes.

NordVPN ka pretenduar çmimin tonë më të mirë VPN në përgjithësi dy vjet me radhë, dhe ai ka vlerësime të ndezura të përdoruesve për ta mbështetur atë reputacionin e tij elitar. Të gjitha pajtimet e NordVPN gjithashtu mbështeten nga a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Për shkak se rrjeti i NordVPN është kaq i madh, nuk do të shihni gjithmonë se me cilin server të saktë jeni lidhur. Sidoqoftë, mundeni kaloni lehtësisht në një server të ndryshëm në të njëjtin vend, kështu që ky kufizim i dukshëm nuk do të ketë ndonjë efekt në aftësinë tuaj për të parë luajtësin ABC iview.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikojeni me NordVPN

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Testet tona konfirmojnë se ExpressVPN me të vërtetë është VPN premium më i shpejtë në treg, dhe përdoruesit e tij shumë entuziast pajtohen. Për këtë arsye vetëm, ExpressVPN është një zgjedhje ideale për të hyrë në ABC iview nga jashtë Australisë.

ExpressVPN ofron 5 lidhje të njëkohshme pajisjesh, e cila është më pak se VPN të tjera premium, por kjo përbën këtë kufizim me aplikacione jashtëzakonisht miqësore për përdoruesit dhe më të Ekipi mbështetës i klientit i informuar, i përgjegjshëm 24/7 në biznes.

Ky ofrues me bazë në Ishujt e Virgjër të Britanisë ju mban anonim me një politikë të rreptë të mos-logs dhe siguron të gjithë trafikun tuaj me të Kriptimi i shkallës ushtarake 256-bit dhe një ndërprerës automatik vrasës. Opsionet e përparuara si tunelimi i ndarë dhe zgjedhja juaj e protokolleve shtojnë edhe më shumë siguri.

ExpressVPN ofron mbi 3000 servera në 94 vende, duke përfshirë njësi të shpejta në Melbourne, Brisbane, Sidnei, dhe Perth. Nëse nuk jeni të bindur, mund ta provoni shërbimin për 30 ditë nën pyetjet pa pyetje garanci për kthimin e parave. Përdoruesit celular gjithashtu marrin një Gjykim falas 7 ditor.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Cyberghost-së angazhimi i vazhdueshëm për përmirësimet e shërbimeve e kanë bërë atë një udhëheqës të industrisë. Falë zgjerimeve dhe azhurnimeve të fundit të rrjetit në ndërfaqen e tij të përdoruesit (tani ndër përdoruesit më miqësorë në treg), është një nga VPN-të tona më të vlerësuara në çdo kategori.

Nëse doni të shihni ABC, CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme, me 50 nga 2900 serverët e saj mbresëlënës në të gjithë botën me qendër në Australi. Aplikacionet shumë intuitivë bëjnë të lehtë ndryshimin e serverave, gjithashtu, në mënyrë që të lidheni me qytete të ndryshme me të merrni përmbajtjen tuaj të preferuar lokale.

Në përputhje me të gjitha platformat kryesore, CyberGhost përmban një ndërprerës automatik të vrasjes, nuk mban regjistrat dhe ju lejon të mbroni deri në 7 pajisje njëkohësisht në një pajtim.

Nëse dëshironi ta provoni para se të bëni një angazhim afatgjatë, CyberGhost ofron një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh për pajtimtarët e rinj. Ju gjithashtu mund të merrni një Gjykim 7-ditor falas për iOS dhe Android, ose rregulloni një provë falas për desktopin tuaj në Windows.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

VPN private ka veçori që ne vërtet i duam, përfshirë aplikacione intuitive dhe të lehta për t’u instaluar në shumë platforma. Kujdesi për shërbimin ndaj klientit përfshin ndihmë në distancë për përdoruesit e rinj përmes veçorisë TeamViewer, e cila lejon ekipi teknik për të konfiguruar aplikacionin për ju.

Oferta private VPN Kriptimi i fuqishëm 2048-bit dhe AES-256 dhe nuk mban regjistrat e përdoruesve. Ju mund të mbroni deri në 6 pajisje njëkohësisht me një llogari.

Shpejtësitë e shpejta, siguria e rrjetit topnotch dhe një server i shpejtë në Sidnej e bëjnë Private VPN një zgjedhje solide për zhbllokimin e ABC. Por mos na besoni vetëm – hidhini një sy vlerësimeve të përdoruesve për të parë se çfarë thonë të tjerët, ose provoni shërbimin nën këtë 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni me PrivateVPN

5. HMA

pajisja hidemyass

Me shumë më tepër për të ofruar se vetëm një nga emrat më të dashur në biznesin e VPN, përfshirë 13 servera të shpejtë Australianë, HMA do të ofrojë rryma ABC iview në cilësi të besueshme.

Aplikimet e HMA janë jashtëzakonisht të thjeshta për t’u përdorur dhe përfshijnë një Mënyra e Paracaktuar e Vendndodhjes për zgjedhjen e thjeshtë të serverëve për të zhbllokuar faqet dhe shërbimet me kufizime gjeo-kufizuar.

Nëse po pyesni nëse ka serverë kudo që ju duhen, HMA ofron një buzëqeshje “Pa shqetësime, shoku!” ne pergjigje. Me një rrjet që përfshin 190 vende, ky VPN mund t’ju çojë kudo që dëshironi të shkoni në internet.

Siguria e HMA është e fortë, e ndërtuar përreth Kriptimi 256-bit dhe një ndërprerës vrasës, dhe megjithëse ofruesi mban regjistrat e lidhjeve të pjesshme për qëllime diagnostikuese, nuk ruhen të dhëna që do t’i mundësonin dikujt të gjurmojë aktivitetin tuaj përsëri tek ju.

Siguroni të gjitha pajisjet tuaja të siguruara me 5 lidhje të lejuara për licencë dhe provoni shërbimin me një Gjykim falas 7 ditor dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave.

HMA mund të zhbllokojë: 

 • Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua:

 •  Po, serverë të caktuar P2P të disponueshëm.

HMA punon në këto pajisje:

 •  Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers.

Shikojeni me HMA

përmbledhje

Nëse përpiqeni të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara Australiane nga jashtë, a ju duket sikur jeni i bllokuar në një llogari interneti, a VPN e mirë do të anashkalojë blloqet dhe do të marrë përsëri rrjedhjet tuaja iview. Në asnjë kohë, do të jeni të gatshëm të shihni ABC nga kudo në botë.

Me provat falas dhe garancitë për kthimin e parave të ofruara nga ofruesit tanë të rekomanduar, ju mund të merrni kohën tuaj për të gjetur VPN që funksionon më mirë për ju për ABC.

Provoni NordVPN pa rrezik sot!

Leximi më tej

Kur të jeni gati për të blerë, drejtohuni në faqen tonë ekskluzive të kuponave për të mbajtur portofolin tuaj të lumtur!

Për më shumë informacion se si të transmetoni shërbime të kufizuara, shikoni udhëzuesit tanë në VPN-të më të mira për transmetimin e përmbajtjes në internet.

Kemi këshilla për zhbllokimin e rajoneve dhe vendeve të veçanta, së bashku me tregues të dobishëm për t’u lidhur shpejt dhe me lehtësi me shërbimet e transmetimit që dëshironi më shumë, këtu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map