Si të Shikojmë X Factor: Sezoni i Famshëm 1 Kudo Falas Online!


Gati për të parë X Factor ashtu siç nuk e keni parë kurrë më parë? Ekskluzive për ITV, mund të shikosh ndërsa fytyrat e famshme dalin në skenë për të bërë përshtypje gjyqtarëve me zërat e tyre.

Problemi është që ju do të mund të jeni në gjendje të akordoni vetëm nëse jeni në Mbretërinë e Bashkuar. ITV është një kanal me bazë në Mbretërinë e Bashkuar që përdor gjeo-kufizime për të bllokuar cilindo jashtë MB nga transmetimi i shfaqjeve të tij.

Mos u shqetëso, sidoqoftë. Nëse jeni jashtë MB, mund të anashkaloni kufizimet gjeo-kufizuese të ITV me ndihmën e një VPN.

Me një VPN, ju mundeni fshih adresën tënde IP dhe lidheni me një server të sigurt në Mbretërinë e Bashkuar. Atëherë do të keni një adresë IP në Mbretërinë e Bashkuar duke ju mundësuar të zhbllokoni çdo episod të The X Factor: Celebrity and stream from kudo ku jeni.

Lexoni për të zbuloni se cilat pesë VPN rekomandoj për transmetimin e X Factor: Sezoni i Famshëm 1.

Udhëzues i shpejtë – Si ta shikoni X Factor: Sezoni i Famshëm 1 në qendrën ITV

 1. Zgjidhni një VPN; Rekomandoj NordVPN për shpejtësitë e tij super të shpejta dhe karakteristikat mbresëlënëse.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN.
 3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 4. Drejtohuni në qendrën ITV, regjistrohuni / regjistrohuni, kënaquni! Sigurohuni që të zgjidhni një kod postar në Mbretërinë e Bashkuar kur regjistroheni në qendrën ITV – kërkoni në internet për një kod postar ekzistues

Filloni të transmetoni X Factor: Sezoni i Famshëm 1 Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë X Factor: Sezoni i Famshëm 1

ITV përdor geoblocking për të mbyllur përmbajtjen e saj dhe për ta mbajtur atë ekskluzive për shikuesit në Mbretërinë e BashkuarE bën këtë nga përcjellja e vendndodhjes tuaj, e cila zbulohet nga adresa juaj IP.

Sapo ITV të dijë që nuk jeni jashtë kufijve në Mbretërinë e Bashkuar, nuk do të jeni në gjendje të shikoni The X Factor: Celebrity.

por me një VPN premium, lehtë mund të merrni rreth kufizimeve gjeo-kufizuese të ITV.

Me një VPN, mund ta lidhni pajisjen tuaj me një server në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo drejton të gjithë trafikun tuaj të internetit përmes një tuneli të sigurt, i cili e bën vendndodhjen tuaj dhe aktivitetin në internet të padukshëm për këdo, përveç jush.

Lidhja me një server në Mbretërinë e Bashkuar do t’ju japë një adresa IP e përkohshme në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që ITV mendon se është aty ku je.

Pastaj, mund të shfletoni lirshëm ITV Hub dhe shikojnë X Factor: Sezoni i Famshëm 1 kudo në botë.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Anashkalimi i geoblocks nuk është e vetmja gjë që mund të bëjë VPN. Do të jetë gjithashtu mbajeni aktivitetin tuaj në internet shumë të sigurt dhe privat.

I gjithë trafiku juaj në internet dërgohet përmes tunelit të kodimit, që e mban të fshehur. Kjo do të thotë se hakerat, hajdutët e intimitetit ose kushdo që përpiqet të përgjojë trafikun tuaj dhe të vjedhë informacionin tuaj, është i mbyllur.

Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse planifikoni të këndoni me yjet ndërsa jeni të lidhur me wi-fi publike. këto rrjetet publike nuk janë gjithmonë të sigurta dhe mund t’ju ​​lërë të prekshëm nga vjedhjet e identitetit, por një VPN ju mban të mbrojtur.

Nëse e gjeni veten në një vend ku qeveria përdor ligje të rënda për censurën, një VPN gjithashtu mund t’ju ndihmojë merrni rreth vendeve të censuruara. 

Sapo të prishni vendndodhjen tuaj, ISP-ja juaj nuk e di se ku jeni. Pra, ju mund të hyni në faqet që ju nevojiten plotësisht të pakufizuara, pa lënë asnjë gjurmë për t’ju gjetur.

5 VPN-të më të mira për shikimin e faktorit X: Sezoni i famshëm 1

1. NordVPN

nordvpn

NordVPN kombinon shpejtësinë, sigurinë dhe një rrjet solid të serverëve të gjitha në një. me lidhje të njëkohshme deri në gjashtë pajisjet tuaja, është një zgjedhje e fortë.

Ofron mbaruar 690 serverë në MB vetëm, dhe më shumë se 5,500 në të gjithë botën. Serverdo server ka shpejtësi të flaktë, kështu që ju do të jeni në gjendje të transmetoni X Factor: Celebrity in HD.

Kjo gjithashtu do të thotë që nuk do të duhet të uleni nëpër ndonjë rregullues ose prapambetje, ose ndonjë fotografi të paqartë, duke ju lënë të pyesni se kush janë njerëzit e famshëm.

Aftësi të fuqishme zhbllokimi do zhbllokuar qendrën ITV brenda pak minutash. Thjesht zgjidhni një server në Mbretërinë e Bashkuar, drejtohuni tek ITV Hub dhe shtypni shtypin.

NordVPN ofron Bandwidth i pakufizuar dhe pa kapele të të dhënave nëpër çdo server, në mënyrë që të mund të transmetosh tërë sezonin 1 pa sherr.

Do të jeni super të sigurt me sigurinë e nivelit të lartë të NordVPN. Ajo ofron një politikë e rreptë e mos-logs, një ndërprerës automatik vrasës dhe 256-bit encryption AES. 

Ekziston edhe një Karakteristika CyberSec kjo bën detyrën e bezdisshme të mbyllja e reklamave pop-up për ty. Gjithashtu parandalon reklamat e dyshimta ose malware që infektojnë pajisjen tuaj.

Me NordVPN, ju mund të shijoni Mbështetje e nivelit të lartë të klientit, 24/7, përmes bisedës live.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth NordVPN? Lexoni rishikimin tonë të thelluar për të eksploruar gjithçka nga testet tona të shpejtësisë deri tek përvoja e shërbimit ndaj klientit.

Ju mund të provoni NordVPN veten me të saj 30 ditë garanci për kthimin e parave. Nëse vendosni të regjistroheni, pse jo kurseni para me kodin tonë të kuponit?

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Stream The X Factor: Sezoni i Famshëm 1 me NordVPN!

2. ExpressVPN

ExpressVPN ka mbi 3,000 servera në 160+ vende, përfshirë Mbretërinë e Bashkuar. ka Bandwidth i pakufizuar me secilën për transmetim vërtet të pakufizuar.

Unë kam qenë në gjendje të zhbllokoj shumicën e shërbimeve transmetuese me ExpressVPN, përfshirë ITV.

Serverët e saj ofrojnë disa nga shpejtësitë më të shpejta i kam provuar në mënyrë që të mund të shijoni lidhje të shpejtë dhe të besueshme.

ExpressVPN gjithashtu ju ofron veçori të përparuara të sigurisë. Kjo perfshin kriptimi i shkallës ushtarake, një politikë e rreptë e mos-logs, një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtje e rrjedhjes DNS për anonimatin përfundimtar.

Në rast të rrallë serveri dështon, Switch kill mban adresën tuaj IP të koduar mirë kështu që nuk ka vendndodhje aksidentale të zbulojë mbylljen e episodit tuaj.

Ju mund ta provoni vetë shërbimin me 30 ditë garanci për kthimin e parave. Nëse keni ndonjë problem, mundeni kontaktoni ekipin e mbështetjes së klientit të ExpressVPN 24/7 përmes bisedës live.

Nëse doni të lexoni më shumë rreth veçorive të shkëlqyera të ExpressVPN, lexoni përmbledhjen tonë gjithëpërfshirëseGati për tu abonuar? Kurseni para me tonë Kodi kupon.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Stream The X Factor: Sezoni i Famshëm 1 me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Harrove episodin e fundit të The X Factor: Celebrity nisi pesë minuta më parë? Mos u shqetëso CyberGhost ka një konfigurim i thjeshtë me tre hapa, kështu që unë e rekomandoj shumë nëse doni tipare premium VPN dhe transmetim të shpejtë.

Ajo ka një rrjet mbresëlënës global të gjatë 5.800 serverë në 90 vende. Ju mund të zgjidhni gati 1.000 serverë në tre lokacione në Mbretërinë e Bashkuar. 

Do t’ju gjejë automatikisht dhe do t’ju lidhet me serverin më të mirë në Mbretërinë e Bashkuar për ITV Hub me të tipar i optimizuar i serverit. 

Ju mund të transmetoni pa telashe me Bandwidth i pakufizuar, përdorimi i të dhënave të pa zbuluara dhe shpejtësia e rrufesë. 

Qëndro anonim me CyberGhost enkriptimi i shkallës ushtarake, ndërprerës automatik vrasës dhe politika e prerjeve zero.

Ekziston edhe një bllokues të integruar të reklamave për të ndaluar çdo shfaqje pop-up në rrugë dhe duke ju bërë të humbisni yjet duke goditur shënimet e tyre të larta.

Nëse doni të kapeni në lëvizje, lidheni njëkohësisht me deri në shtatë pajisjet tuaja. 

Shtë e thjeshtë për tu vendosur, por veçoritë e tij janë gjithçka tjetër. Shihni pse janë në pesë rekomandimet e mia nga duke lexuar shqyrtimin tonë të hollësishëm.

Ju madje mund ta provoni atë pa asnjë rrezik, duke përfituar nga ajo Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost është një VPN miqësore me buxhetin, dhe ju mund ta bëni atë edhe më të përballueshme duke përdorur tonën Kodi kupon.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ITV Hub, ESPN, dhe të tjerë.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Stream The X Factor: Sezoni i Famshëm 1 me CyberGhost!

4. Surfshark

Surfshark

Me më shumë se 1.000 serverë në të gjithë botën, përfshirë Britaninë e Madhe, Surfshark ka një mbulim mbresëlënës global.

Anydo server me të cilin lidheni vjen me të garantuar Bandwidth i pakufizuar.

ka asnjë goditje e qëllimshme e shpejtësive tuaja ose, gjë që është e zakonshme kur transmetohet. Thjesht uluni prapa dhe kënaquni ndërsa yjet shkojnë kokë më kokë, me lidhje super të shpejtë dhe cilësi HD.

Mund edhe lidheni njëkohësisht me një numër të pakufizuar të pajisjeve tuaja, kështu që kapuni me X Factor: Celebrity kudo që të jeni.

Kriptimi 256-bitësh AES, prerja e të dhënave zero dhe një ndërprerës automatik vrasës ruajeni sigurinë tuaj dhe mbani adresën tuaj IP të padukshme. Do të mbroheni gjithashtu nëse lidheni me një rrjet të panjohur ose të pasigurt.

 Karakteristikë CleanWeb është veçanërisht e dobishme nëse ju nuk dëshironi të ndërpritet me reklama të bezdisshme, gjurmues ose përpjekje të rrezikshme për phishing ndërsa jeni duke parë këngët në mes të yjeve.

Provoni SurfShark Tipar i Whitelister nëse dëshironi fleksibilitet me faqet e koduara. Zgjidhni për të transmetoni në ITV Hub të koduar dhe shfletoni në vend në faqet e tjera me adresën tuaj IP lokale në të njëjtën kohë.

Ajo ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që ju mund ta provoni atë pa rrezik. Nëse doni të lexoni më shumë rreth Surfshark para se të regjistroheni, shikoni rishikimin tonë për gjithçka që duhet të dini.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, ITV Hub, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Stream The X Factor: Sezoni i Famshëm 1 me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Kur bëhet fjalë për siguri, transmetim të shpejtë, PrivateVPN ju ka mbuluar.

Ajo ofron mbulim në të gjithë botën, me 150+ serverë në 60 vende, përfshirë gjashtë serverë në MB.

Streaming The Factor X: Njerëzit e famshëm janë pa probleme sepse mundeni anashkaloni lehtësisht geoblocks të ITV dhe gëzoni një bandë të pakufizuar.

Shpejtësitë e PrivateVPN janë mbresëlënëse. Serverdo server ka jashtëzakonisht shpejtësi të ulëta latente dhe shpejtësi të larta të shkarkimit, kështu që asgjë nuk do t’ju ndalojë të shijoni momentet e këndimit të goosebump.

Nëse doni të zbuloni më thellë në super shpejtësitë e PrivateVPN, shikoni rezultatet e testeve tona në rishikimi ynë.

Ju jeni shumë të sigurt me PrivateVPN encryption të gradës ushtarake dhe protokolle të sigurta. Adresa juaj e IP dhe aktiviteti në internet janë anonimë, edhe nëse jeni të lidhur me wi-fi publike.

Shfrytëzoni sa më shumë PrivateVPN duke provuar atë pa rreziqe me të 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video, ITV Hub dhe iPlayer BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Stream The X Factor: Sezoni i Famshëm 1 me PrivateVPN!

Në përfundim

Për të parë The X Factor: Sezoni i Famshëm 1 kudo që të jeni, ju duhet një VPN.

Me një VPN, ju lehtë mund të fshehni adresën tuaj IP dhe të prishni vendndodhjen tuaj merrni rreth gjeo-kufizimeve të ITV.

NordVPN është rekomandimi im # 1 për transmetimin e X Factor: Celebrity, falë karakteristikave të tij të shkëlqyera dhe mbulimit të serverëve në Mbretërinë e Bashkuar.

Dëshironi të përdorni më shumë shfaqje në Mbretërinë e Bashkuar? Shikoni cilat VPN janë më të mirat për zhbllokimin e iPlayer të BBC-së në tonë udhëzues krahasues

Shikoni tonë faqe kuponash ku ne kemi rrumbullakuar marrëveshjet më të mira dhe të fundit të VPN, në mënyrë që të kurseni para në pajtimin tuaj.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map