Si të shikojmë UFC Belal Muhammad vs Elizeu Aleski nga kudo

Të Shtunën, 22 Shtator, Kartën Preliminare të UFC Fight Night 137 paraqet një betejë në Brazil midis Belal Muhammad dhe Elizeu Aleski. Sshtë një shfaqje e dyfishtë e nxehtë në planet, dhe ne jemi këtu për t’u siguruar që shihni çdo moment emocionues pa marrë parasysh se ku jeni.

Enoughshtë mjaft e lehtë për të kapur veprimin nëse jeni në SH.B.A., ku është në dispozicion në Fox Sports 1 (FS1). Nëse do të jeni jashtë SH.B.A. më 22 shtator, mund të përdorni një VPN për të hyrë në TV Sling, i cili përfshin FS1 në paketën e tij Blue dhe gjithashtu ofron qasje në shikim të pagës në UFC Fight Pass për Ngjarjen kryesore të natës.

Regjistrimi tradicional për Sling TV kërkon një kartë krediti amerikane, por nëse nuk e keni një të tillë, mos u shqetësoni! Ne kemi gjetur një rrugëdalje – shiko TIP në seksionin Udhëzues i shpejtë më poshtë.

Mos merrni rrezik për të kërkuar faqe në internet të pasigurta që ofrojnë premtime të rreme për mbulim të drejtpërdrejtë të Muhamedit vs Aleski. Thjesht ndiqni udhëzuesin e lehtë të ekspertëve tanë për të parë UFC Fight Night: São Paulo nga kudo në botë në mënyrë të sigurt, të sigurt dhe në definicion të lartë.

Si të shikoni natën e luftës në UFC: Udhëzues i shpejtë

Nëse jeni duke kërkuar të shikoni Fight Night nga një vend ku FS1 dhe UFC Fight Pass janë me bllokim të bllokuar, këtu është ajo që duhet të bëni:

  1. Zgjidhni një ofrues VPN. Regjistrohu ose regjistrohu për një provë falas dhe shkarkoni aplikacionin. (SHENIM: Jo të gjithë VPN-të do të punojnë; shiko më poshtë për rekomandime të tilla si Cyberghost VPN).
  2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe ndiqni njoftimin për të zgjedhur një vendndodhje të serverit.
  3. Zgjidhni një server në SH.B.A..
  4. Shkoni në Sling TV dhe regjistrohuni në paketën Blue (shiko më poshtë nëse nuk keni një kartë krediti në SHBA)
  5. Ditën e përleshjes, futuni në Sling TV, zgjidhni rrjedhën FS1 dhe zbuloni se cili luftëtar mund të vazhdojë rripin e tij të pamposhtur!

Këshillë: Nëse nuk keni një kartë krediti amerikane, prapë mund të shikoni Sling TV! Thjesht blini një kartë dhuratë të TV Sling në MyGiftCardSupply dhe riblerësojeni në faqen e internetit të Sling TV për t’u pajtuar.

Filloni të shikoni Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë UFC Fight Night

UFC ka marrëveshje të ndërlikuara të licencimit që kufizojnë transmetimin e luftimeve. Të drejtat e transmetimit janë biznes i madh – ESPN kohët e fundit siguroi një marrëveshje ekskluzive pesë-vjeçare për të transmetuar aksionin UFC për 1.5 miliardë dollarë, kështu që kufizimet gjeografike që ju pengojnë të shikoni UFC Fight Night jashtë SH.B.A. nuk do të largohen në çdo kohë së shpejti.

Një VPN mund të eliminojë çdo problem me të cilin keni akses në platformat streaming, pasi maskon adresën tuaj të vërtetë IP dhe ju lejon të përdorni një në një vend tjetër. VPN gjithashtu sigurojnë aktivitetin tuaj në internet duke koduar të dhënat tuaja, duke ju mbrojtur nga mbikëqyrja dhe hakimi.

Sidoqoftë, pasi që disa VPN-të janë shumë më të mira se të tjerët, është e rëndësishme të dini atë që duhet të kërkoni në një VPN për të parë Belal Muhamedin vs Elizeu Aleski.

Më e rëndësishmja, VPN ideale për transmetimin UFC do të ketë shpejtësi të besueshme të lidhjes për të shmangur ndonjë vonesë ose buffering. Dhe pasi që mbulimi i FS1 nuk është i disponueshëm në të gjitha qytetet e SH.B.A.-së, a gamë të gjerë vendesh të serverëve amerikanë është një domosdoshmëri.

Për shkak se transmetuesit dhe faqet e internetit ndonjëherë bllokojnë adresat IP të përdorura nga VPN, është gjithashtu e rëndësishme të gjesh një ofrues që kundërvepron ato blloqe përmes prishjes dhe zgjerimit të rrjetit. Më në fund, sigurohuni që VPN të ofrojë protokolle të shumta encryption dhe mbështetje të përgjegjshme të përdoruesit.

VPN-të më të mira për shikimin e natës së luftës në UFC – São Paulo

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost është një ofrues i nivelit të lartë VPN me 400 servera + në SH.B.A. dhe mbi 6.000 në të gjithë botën. Profilet e paracaktuara për aktivitete të ndryshme në internet (transmetim, përrua, shfletim, etj.) E bëjnë atë lehtë për t’u lidhur me serverët me shpejtësi të lartë që janë perfekte për transmetim Veprim UFC.

Ky VPN është i përballueshëm dhe i shëndetshëm, duke lejuar deri në shtatë lidhje të njëkohshme të pajisjes. Ka një Gjykim falas 7 ditor në dispozicion nëse doni të provoni rrjetin dhe ndërfaqen e përdoruesit. CyberGhost gjithashtu ofron një politikë e thjeshtë, 45 ditë e rimbursimit.

Kemi qindra vlerësime të përdoruesve që vërtetojnë se nuk jemi vetëm në admirimin e dizajnit, performancës dhe mbështetjes së klientit të CyberGhost.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN-së rrjet masiv global i serverëve, i cili përfshin 1,893 vetëm në SHBA, përmban shumë serverë të optimizuar për transmetim. Ju nuk do të humbni një grusht apo goditje të vetme kur sheshi Muhamed dhe Aleski.

Ajo që e veçon NordVPN larg nga turma VPN, është përkushtimi i ofruesit për të dy tiparet e sigurisë dhe lehtësinë e përdorimit. Kjo perfshin Aftësi të dyfishta VPN, encryption 2048-bit, një politikë e rreptë pa log-e dhe mbështetje për shkëmbimin e skedarëve P2P.

Një pajtim NordVPN ju lejon të mbroni deri në gjashtë pajisje dhe një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Shtë e lehtë për të parë pse ky VPN është vlerësuar kaq shumë nga përdoruesit.

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Kur jeni duke transmetuar një sport si UFC, ku gjithçka mund të ndryshojë në çast, shpejtësia e lidhjes do të thotë gjithçka – dhe kjo është arsyeja pse ExpressVPN është një nga zgjedhjet tona kryesore. Testet tona kanë provuar herë pas here atë asnjë VPN tjetër nuk mund të mposht lidhjet në mënyrë të vazhdueshme të rrufeve të ExpressVPN.

Më e mira nga të gjitha, ajo shpejtësi nuk vjen në kurriz të intimitetit dhe sigurisë suaj. ExpressVPN krenohet kriptimi i shkallës ushtarake dhe një shumëllojshmëri e protokolleve të tunelizimit për t’ju mbajtur të sigurt dhe të dhënat tuaja. Me pak fjalë, kjo është një VPN premium në çdo kuptim të fjalës, edhe ja vlen të paguani pak më shumë, pasi përdoruesit e saj të shumtë të kënaqur dëshmojnë.

ExpressVPN ofron prova falas të aplikacioneve të saj celular dhe një politikë rimbursimi 30-ditor.

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

PrivateVPN është një tjetër mundësi e shkëlqyeshme për të parë Fight Night në São Paulo pa siklet. Ky VPN ofron të gjitha tiparet thelbësore, përfshirë gjashtë lidhje të njëkohshme, një politikë e rreptë pa log-e dhe shpejtësi të lartë të lidhjes me siguri për transmetim.

Rrjeti me 100 serverë privateVPN është dukshëm më i vogël se ai i tre VPN-ve tona më të mira, por nëntë vendet e serverëve amerikanë ju japin shumë mundësi për të hyrë në Sling TV dhe FS1. Mbi të gjitha, ky ofrues Krenohet për shërbimin e shkëlqyer të klientit, përfshirë një veçori shumë të lezetshme të Ndihmës së Lirë nga Remote që ju mundëson të keni punoni direkt me një ekip teknik ndërsa instaloni dhe vendosni aplikacionin.

Bazuar në atë që përdoruesit duhet të thonë për PrivateVPN, garancia e kthimit të parave prej 30 ditësh të ofruesit nuk përdoret shumë shpesh.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

5. Mburoja e pikave të nxehta

pajisjet e mburojës së nxehtë

Hotspot Shield Elite është një azhurnim në versionin popullor falas të softuerit të tij VPN dhe versionit që do t’ju duhet të transmetoni Fight Night më 22 shtator. Ky shërbim i pajtimit përfshin përdorim të pakufizuar të brezit dhe hyrjen në një rrjeti në të gjithë botën i serverëve me shpejtësi të lartë me mbulim të mirë të SH.B.A..

Hotspot Shield është një industri udhëheqës në sigurinë e të dhënave, me të dy encryption 128-bit dhe 256-bit në dispozicion. Ky ofrues ka gjithashtu politikën më të mirë të rimbursimit midis qindra VPN-ve që ne kemi hulumtuar – do të keni plot 45 ditë për të kërkuar rimbursim nëse vendosni të ndërpresni shërbimin.

Përdoruesit dhe ekspertët pajtohen që pavarësisht se janë të vendosur në SH.B.A. (një shqetësim për këdo që përparësia kryesore e të cilit është privatësia), Hotspot Shield është plotësisht e merituar për reputacionin e tij si një VPN e nivelit të parë.

Shikoni marrëveshjet e mburojës së pikave të nxehta

përmbledhje

Lidhja me një server të SH.B.A.-së me një VPN të mirë do të sigurojë që ju të mund të transmetoni UFC Fight Night: S Belo Paulo, duke paraqitur Belal Muhammad vs. Elizeu Aleski, nga kudo në botë. Karta me 12 lufta më 22 shtator përfshin një përzierje të madhe të yjeve në rritje dhe pretendentëve të vendosur, kështu që do të dëshironi të vendoseni për në mbrëmje me miq të mirë dhe një VPN i nivelit të lartë që jep transmetim të qetë për orë të tëra pa ndërprerje, vonesa ose ngrirje.

Nëse jeni kurioz të mësoni më shumë në lidhje me geobllokimet e bezdisshme që kufizojnë qasjen tuaj në mbulimin e drejtpërdrejtë të ngjarjeve sportive globale, lexoni tutorialin tonë të ekspertëve për të marrë tërë historinë.

Mos harroni se të gjitha VPN-të që ne kemi rekomanduar këtu ofrojnë garanci për kthimin e parave, kështu që nuk ka asnjë arsye të mos i provoni ato dhe të gjeni atë që është më e mira për ju. Por, para se të blini, shikoni koleksionin tonë të mahnitshëm të ofertave më të mira të disponueshme në VPN të lartë.

Filloni Provimin Tuaj falas për CyberGhost Tani

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me