Si të shikojmë Sezonin e Disenchantment 2 Kudo! | Janar 2020

Shtë koha për t’u rikthyer në Dreamland për Sezonin 2 të Sitcom Fantazmës qesharake të fantazive të Matt Groening.

Të dhjetë episodet e shfaqjes hit janë duke transmetuar tani, ekskluzivisht në Netflix. Por edhe nëse jeni pajtimtar i Netflix, ju mund të mungoni.

Kjo është për shkak Netflix kufizon mundësinë e përdorimit të shikuesve në vende të caktuara. Në fakt, Bibliotekat e Netflix ndryshojnë shumë varësisht nga vendi ku jeni. Shtë një proces i quajtur geoblocking. Dhe mund të ju ndalojë të kapeni sezonin 2 të zhgënjimit.

Mos u shqetëso pse Ti mundesh kapërcyer këto geoblocks dhe hyrni në të gjithë katalogun Netflix duke përdorur një premium VPN.

Si? Epo, a VPN ju lejon të lidheni me një server të largët në një vend tjetër. Kjo do të thotë se mund fsheh adresën tuaj IP dhe ju dhuroj qasje në të gjitha filmat dhe shfaqjet televizive me kufizime gjeo-kufizuese të Netflix.

Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë si të shikoni sezonin e dytë të Disenchantment me një VPN. Për më tepër, ne do t’ju japim tonën rekomandimet kryesore për VPN-të më të mira për vendin e punës.

Na vjen keq Bean, nuk ka nevojë për magji këtu.

Udhëzues i shpejtë – Si ta shikoni Sezonin e Disenchantment 2 në Netflix

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në SH.B.A. NordVPN është një shërbim i shkëlqyeshëm për zhbllokimin e Netflix!
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN.
 3. Hapni aplikacionin dhe lidheni me një server të largët në SH.B.A..
 4. Hyni në llogarinë tuaj Netflix dhe filloni transmetimin pa kufizime!

Shikoni Sezonin e Disenchantment 2 Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Sezonin 2 të Disenchantment

Ashtu si shumë tituj të Netflix, Disenchantment është nën kufizime të rrepta gjeografike. Shtë një taktikë që e përdorin shërbimet e transmetimit mbani gjurmët se kush po shikon përmbajtjen e tyre, dhe më e rëndësishmja, nga ku.

Netflix e bën këtë nga gjurmimi i adresës suaj të IP për të përcaktuar vendndodhjen e saktë të pajisjes tuaj. Kjo do të thotë, nëse provoni të shikoni Zhgënjimin nga një territor i pa aprovuar, lidhja juaj bllokohet.

Por një VPN është më e rëndësishmja mënyrë efektive për të anashkaluar ato geoblocks. Në vend që të lidheni me serverin tuaj ISP, një VPN ju lejon lidheni me një nga mijëra serverë të largët të vendosura në të gjithë botën.

Në atë mënyrë, ju mundeni maskoni adresën tuaj IP dhe ndaloni Netflix të gjurmojë vendndodhjen tuaj të vërtetë. Përkundrazi, Netflix thjesht do të mendojë se po shihni nga vendndodhja e serverit tuaj të largët.

Për zhgënjimin, do të duhet lidheni me një server në SH.B.A.. Por me këto VPN të zgjedhura me dorë, mundeni lidheni qindra servera amerikanë nga kudo, dhe në modën e vërtetë të fantazisë, bëjnë që geoblocks të zhduken!

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Ndërsa VPN janë perfekt për të hyrë në përmbajtjen e geobllokuar në shtëpi, ata janë gjithashtu të shkëlqyeshëm për tu siguruar që ju asnjëherë mos e humbni një gjë ndërsa jeni larg. Nëse jeni jashtë vendit ose me pushime, lidheni me një server në vendin tuaj për të parë të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara.

Por nëse po kërkoni qëndroni të sigurt dhe të sigurt në internet, një VPN bëhet edhe më e dobishme. Me kaq shumë nga tonat shfletimi në rrezik nga vëmendja e padëshiruar, një VPN ju ofron mbrojtje nga hakerat, gjurmuesit dhe mashtruesit e internetit.

Si? Me pak fjalë, nga duke koduar të dhënat tuaja.

Kur lidheni me një server të largët përmes një VPN, ju krijoni një tunel të sigurt që mbështjell të dhënat tuaja personale në shtresa të kodit të padepërtueshëm. Ne ate menyre, informacione të ndjeshme si emrat e përdoruesve dhe fjalëkalimet qëndrojnë të sigurt, të sigurt dhe të mbrojtur.

E vërteta është se nuk është vetëm Netflix që mund të gjurmojë adresën tuaj IP. Reklamuesit, prodhuesit e malware dhe mbikëqyrja e qeverisë gjithashtu kanë atë fuqi. por duke fshehur adresën tuaj IP, një VPN mund t’ju ndihmojë të shfletoni në mënyrë anonime.

Pra, nëse po kërkoni të shijoni internet i pakufizuar pa e rrezikuar identitetin tuaj, një VPN është perfekte për ju.

3 VPN-të më të mira për shikimin e sezonit 2 të zhgënjimit

1. Nord VPN

Kur është fjala për zhbllokimin e Netflix për të parë Disenchantment ose çfarëdo përmbajtje tjetër në Netflix nga kudo në botë, NordVPN është një nga interpretuesit më të qëndrueshëm. Shijoni hyrjen në të 5,500 serverë në të gjithë botën, përfshirë 1,800+ në SH.B.A.një raport mbresëlënës për etiketën e çmimeve të arsyeshme.

Plus, unike e saj Karakteristikë Smart Play DNS siguron që NordVPN ofron një përvojë e shkëlqyer e transmetimit, nëse jeni duke shikuar nga telefoni, tableti apo kompjuteri juaj.

Security-urtë, ju jeni në duar shumë të sigurta me NordVPN mbrojtje udhëheqëse e industrisë. Jepni të dhënave tuaja personale një shtresë shtesë të kriptimit me NordVPN Tipar VPN i dyfishtë. Itsshtë e fuqishme Programi CyberSec ndërkohë, i mban klikbait dhe malware në gji.

Me kaq shumë karakteristika, nuk është çudi që NordVPN është një hit i madh me lexuesit tanë. Shfrytëzoni sa më shumë a 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe provojeni vetë sot!

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Sezoni i Disenchantment 2 Me NordVPN!

2. ExpressVPN

ExpressVPN

Askush nuk i pëlqen buffering. Dhe ndërsa disa VPN mund të dëmtojnë shpejtësinë tuaj të shkarkimit, ExpressVPN nuk bën asgjë të tillë. Në fakt, ne kemi zbuluar se është VPN më e shpejtë në treg.

Jo vetëm që ofron ExpressVPN Bandwidth i pakufizuar për shkarkime super të shpejtë, por gjithashtu ju jep ndërrimi i pakufizuar i serverit për të siguruar ju qëndroni të lidhur me serverin më të shpejtë të mundshëm.

Dhe me mbi 3,000 servera në 94 vende, përfshirë SH.B.A., nuk do të keni kurrë mundësi të keni mundësi për të transmetuar Disenchantment.

Për më tepër, ju mund të shijoni transmetim të sigurt falë “ExpressVPN” Kriptimi AES me 56 bit, një politikë pa log, një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtje e rrjedhjes DNS / IPv6.

Gjeni pse kaq shumë nga lexuesit tanë e duan ExpressVPN ose e provojnë falas tani.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Stream Disenchantment Season 2 Me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost ofron një nga zgjedhjet më të gjera të serverave në treg, me mbi 5,000 mundësi në 90 vende të ndryshme. Dhe me 1,000+ serverë për të zgjedhur në SH.B.A., anashkalimi i gjeo-kufizimeve të Netflix është i shpejtë dhe i lehtë.

Kjo është në sajë të CyberGhost serverë të dedikuar për transmetim, secila e optimizuar për platforma të ndryshme, përfshirë Netflix. Dhe pavarësisht se me cilin server të lidheni, do të kënaqeni Bandwidth i pakufizuar për shikim super të shpejtë, pa tampon.

E gjithë kjo shpejtësi vjen edhe me siguri. Ju merrni 256-AES teknologji e shifrimit bit plus një të rreptë politika pa log që siguron tuajin aktiviteti qëndron i fshehur nga pamja, ndërsa programet e dedikuara funksionojnë tek bllokoni reklama me qëllim të keq dhe përmbajtje të dëmshme.

E besueshme dhe e lehtë për t’u përdorur, CyberGhost është një opsion i shkëlqyeshëm i gjithanshëm. Jo i bindur? Shikoni shqyrtimin tonë të plotë për më shumë ose provoni sot me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Sezonin e Disenchantment 2 Me CyberGhost!

përmbledhje

Merrni një fletë nga libri i Bean dhe mos lejoni asgjë t’ju ndalojë të shikoni Zhgënjimin Sezoni 2. Shkarkoni një nga këto VPN me vlerësim më të lartë tani tek rrjedhë pa kufij.

Të tre tipar Bandwidth i pakufizuar për shikimin pa tampon, por falë saj siguria udhëheqëse e industrisë dhe një zgjedhje e jashtëzakonshme e serverëve amerikanë, NordVPN është zgjedhja jonë kryesore për të parë Disenchantment.

Leximi më tej

Mos lejoni që kufizimet e geobllokimit të Netflix të ju ndalojnë të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara. Shikoni zgjedhjet tona më të fundit për VPN-të më të mira për transmetimin e Netflix.

Ose për të mësuar më shumë rreth VPN pa log, lexoni udhëzuesin tonë të dobishëm.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me