Si të Shikojmë Sezonin 3 të Përrallës së Handmaid nga Kudo – Janar 2020

Shtë koha për të shkuar përsëri në Gilead sepse sezoni i tretë i Tale The Handmaid’s po vjen në Hulu.

Sezoni i ri do të jetë ekskluzivisht i disponueshëm për transmetim përmes Hulu. megjithatë, Hulu gjurmon dhe bllokon përdoruesit sipas vendndodhjes së tyre. Nëse jetoni jashtë Shteteve të Bashkuara, do të duhet të përdorni një VPN në mënyrë që të hyni në sit.

Hapat e mëposhtëm do t’ju ndihmojnë shikoni përrallën e The Handmaid’s on Hulu. Pastaj do t’ju japim disa rekomandime për VPN-të më të mira për shikimin e Hulu.

Si të shikoni përrallën e Shërbëtores – Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një VPN që ka serverat në Shtetet e Bashkuara. Ne rekomandojme ExpressVPN për transmetim të shpejtë dhe pa probleme.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN-në tuaj të zgjedhur. Pastaj lidheni me një server amerikan.
 3. Hyni në llogarinë tuaj Hulu dhe filloni transmetimin!

Shikoni Tale Tani e Shërbëtores!

Si të regjistroheni për Hulu nga Kudo

Hulu është një shërbim streaming ekskluzive për Shtetet e Bashkuara. Kjo do të thotë që Hulu u kërkon përdoruesve të bëjnë llogaritë e tyre duke përdorur një Adresa Amerikane dhe kartela e kreditit. Atëherë, çfarë duhet të bëni nëse nuk keni një të tillë? Procesi është më i lehtë nga sa mendoni, nuk ka nevojë për adresë të SH.B.A..

 1. Bleni një Kartë dhurate Hulu nga MyGiftCardSupply
 2. Ndiqni udhëzimet e dhëna në MyGiftCardSupply to aplikoni bilancin e kartës së dhuratës në llogarinë tuaj Hulu
 3. Hyni për të parë Përralla e Shërbëtores

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Sezonin 3 të Përrallës së Handmaid’s

Hulu gjurmon adresën tuaj IP për të përcaktuar vendndodhjen e pajisjes suaj. Kur IP tregon se jeni lidhur nga një vend jashtë SH.B.A., lidhja juaj bllokohet. Kjo do të çojë në një mesazh gabimi.

Mënyra më e mirë për të anashkaluar këto geoblocks është duke përdorur një shërbim të mirë VPN. VPN mund të fshehin vendndodhjen tuaj duke maskuar adresën tuaj të vërtetë IP. Në vend që të lidheni me Ofruesin e Shërbimit të Internetit ose serverin publik të ISP, një VPN ju lejon të lidheni me një lokacion virtual. Për të hyrë në Hulu, do të duhet zgjidhni një server që ndodhet në SH.B.A..

VPN-të bëjnë më shumë sesa thjesht zhbllokojnë përmbajtje gjeo-të kufizuar. Një VPN do shifroni të dhënat tuaja, që e mbron atë nga gjurmuesit e internetit ose hakerat të cilët po përpiqen të vjedhin identitetin tuaj. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje fshih aktivitetin tënd në internet, përfshirë atë që ju vendosni të shikoni në internet.

Zgjedhja e VPN e duhur mund të duket e vështirë duke pasur parasysh numrin e opsioneve në dispozicion. Duhet një shërbim i mirë për transmetimin rrotullohen rregullisht adresat e tyre IP për t’u dhënë përdoruesve qasje të qëndrueshme në faqet e tyre të preferuara të transmetimit. Hulu, si shërbimet e tjera të transmetimit, mban gjurmët e adresave të njohura IP VPN. Ata pastaj mund të përdorin këtë informacion për të bllokoni hyrjen në sit.

Kur zgjidhni një VPN për transmetim me Hulu, ju doni një shërbim që ofron disa servera me shpejtësi të lartë në SH.B.A.. Shpejtësitë e shpejta do të përmirësojnë përvojën tuaj të shikimit duke ju ndihmuar të shmangni buffering të vazhdueshëm. Do të dëshironi gjithashtu të siguroheni për këtë VPN juaj lejon bandwidth të pakufizuar. Për këtë arsye, ne nuk ju rekomandojmë VPN falas për transmetim.

Për të ruajtur privatësinë tuaj, zgjidhni një shërbim premium VPN që përdor Kriptimi AES 256-bit, ofron një ndërprerës automatik, dhe mban një politikë e rreptë e mos-logs. Këto karakteristika parandalojnë rrjedhjet e të dhënave që mund të komprometojnë sigurinë dhe anonimitetin tuaj.

Nëse ndani llogarinë tuaj Hulu me shumë njerëz, do të dëshironi gjithashtu të kërkoni një shërbim që ofron lidhje të shumta të njëkohshme. Në këtë mënyrë, të gjithë në llogari mund të shikojnë atë që duan, kur dëshirojnë.

VPN-të më të mira për shikimin e sezonit 3 të përrallave të Handmaid’s

1. ExpressVPN

ExpressVPN fiton vazhdimisht kur bëhet fjalë për shpejtësinë, kështu që ju nuk do të humbni kohë të çmuar duke pritur për një episod që të tingëllojë ose të ngarkojë. ExpressVPN u ofron përdoruesve një sasi e pakufizuar e bandës, kështu që ju madje mund të bezdisni tërë sezonin nëse zgjidhni.

me mbi 100 servera në SH.B.A., ExpressVPN mund të kalojë edhe më të vështirat e geoblocks. Ne kemi gjetur që ExpressVPN të ketë qasje të vazhdueshme te lojtarët Hulu, por nëse keni ndonjë problem, është e saj Biseda live 24/7 është në dispozicion është të të ndihmojmë për çdo pyetje.

e tyre politikë e rreptë e mos-logs është vërtetuar se mbron të dhënat e përdoruesit, plus një ndërprerës automatik vrasës dhe Kriptimi AES 356-bit do të mbajë të gjithë veprimtarinë tuaj private. Ju lehtë mund t’i jepni ExpressVPN një provë pa rrezik me ato 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Ju mund të shihni pse ExpressVPN është një nga shërbimet më të mira VPN midis përdoruesve që kërkojnë një VPN të shpejtë dhe të sigurt.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN

2. Cyberghost

CyberGhost është një nga më të mirat VPN miqësore për përdoruesit kur është fjala për të hyrë në përmbajtje gjeobllokuar. Ajo ka serverë të dedikuar për një larmi platformash streaming, përfshirë Hulu.

Përdoruesit e rinj nuk do të duhet të kërcejnë rreth duke u përpjekur për të gjetur serverin më të mirë për të zhbllokuar Tale The Handmaid. CyberGhost tashmë e ka bërë atë për ju. Por transmetimi nuk është aktiviteti i vetëm që është i lehtë për t’u përdorur me CyberGhost. Për shembull, ekziston gjithashtu një skedar i dedikuar vetëm për përrua.

CyberGhost e merr atë shërbimi ndaj klientit seriozisht. Ajo ofron mbështetje të klientit rreth orës, pavarësisht se ku mund të jetoni.

Me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, CyberGhost ka një nga politikat më bujare të gjykimit. Sidoqoftë, shkon një hap më tej. Ata gjithashtu ofrojnë një gjykim shtatë-ditor falas. Ti mund te shohesh pse përdoruesit e duan përdorimin e CyberGhost per veten tuaj.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost

3. NordVPN

NordVPN ka një qasje të ndryshme për zhbllokimin e Hulu. Ju do të gjeni më shumë se 1880 serverë vetëm në SH.B.A. duke ju lënë me mjaft adresa IP për të hyrë në Përrallën e The Handmaid’s.

NordVPN-së Opsioni SmartPlay e bën atë e thjeshtë për të konfiguruar VPN-në tuaj për të hyrë në përmbajtje transmetimi nëpër platforma. Me vetëm klikimin e një butoni, ju do të jeni në gjendje të kaloni nga Hulu në BBC.

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN me një nivel të lartë sigurie, NordVPN Kriptimi 256-bit, asnjë politikë e shkrimeve dhe ndërruesi i vrasjeve do të ndihmojë që të dhënat tuaja të mos bien në duar të gabuara. Plus, e saj 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe biseda të drejtpërdrejta 24/7 e bëjnë NordVPN një mundësi fantastike për ata që kërkojnë të hyjnë në Hulu. Ju mund të shihni se çfarë duhet të thonë lexuesit e tjerë në lidhje me NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikojeni me NordVPN

4. Surfshark

Surfshark mund të jetë një VPN relativisht e re në treg, por shpejt dallon veten për shërbimin e saj të shkëlqyeshëm. Surfshark-së numrat e rrjetit të serverëve mbi 800, dhe po rritet vazhdimisht Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për të bllokuar nga Hulu kudo që të shkoni.

Ajo ofron përdoruesshpejtësi të mëdha dhe protokolle të mëdha sigurie, përfshirë një opsion MultiHop. MultiHop ju lejon të lidheni me dy vende VPN menjëherë për të rritur sigurinë e lidhjes tuaj.

Një nga avantazhet më të mëdha që Surfshark ka është aftësia për të pasur një numër i pakufizuar i lidhjeve të njëkohshme. Kjo lejon të gjithë familjen tuaj për të hyrë në këdo që Hulu tregon se ata janë të interesuar, edhe nëse jeni duke zënë fill në Përrallën e The Handmaid. Nëse nuk jeni ende të sigurt për Surfshark, ajo gjithashtu ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund të merrni një mendim për mënyrën se si funksionon para se të angazhoheni për një plan më të gjatë.

Nëse ende keni dyshime në lidhje me këtë VPN, mund të shihni pse lexuesit janë duke vrapuar në lidhje me Surfshark.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikojeni me Surfshark

5. PrivateVPN

PrivateVPN për Bullgarinë

Nëse jeni me një buxhet, PrivateVPN ofron veçoritë më të mira për çmimin më të ulët të grupit. Megjithëse opsionet e tyre të serverit janë më të kufizuara, PrivateVPN ka ende mundësi të mjaftueshme për të anashkaloni geoblocks më të ndërlikuara. Kjo e bën PrivateVPN një mundësi veçanërisht të mirë për të hyrë në Hulu.

PrivateVPN e mban funksionimin e saj të vogël sipas dizajnit. Kjo u lejon atyre mbajnë më shumë kontroll mbi serverat e tyre, të gjitha këto janë në pronësi dhe operohen vetëm nga PrivateVPN. Kjo zvogëlon më tej mundësinë që të dhënat tuaja mund të përgjohen nga një palë e tretë. Për më tepër, ata janë gjithashtu një shërbim pa logs, kështu që askush nuk mund të ndjekë aktivitetin tuaj të internetit.

PrivateVPN nuk ka një bisedë live në dispozicion për shërbimin e klientit, por ato janë akoma të lehta për t’u kontaktuar në rast se hasni ndonjë problem. Për ta provuar para se ta blini, mundeni përfitoni nga prova e tyre 7-ditore falas. Ju gjithashtu mund të shikoni se çfarë thonë përdoruesit në lidhje me PrivateVPN.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni me PrivateVPN

përmbledhje

Një VPN është mënyra më e mirë për të hyrë në Hulu nëse doni të shikoni Sezonin 3 të Përrallës së Handmaid nga jashtë SH.B.A..

Shërbimet më të mira do t’ju marrin rreth geoblocks që përndryshe ju pengon të shikoni pa kompromentuar sigurinë e sistemit tuaj.

Mos stërviteni për zgjedhjen tuaj të VPN, ExpressVPN ka shërbimin më të shpejtë në treg, dhe ju mundeni provojeni falas!

Leximi më tej

Nëse doni të mësoni më shumë rreth marrëveshjeve më të mira në VPN, mund të shikoni në listën tonë të marrëveshjeve më të mira VPN.

Ju mund të pyesni akoma pse keni nevojë për një VPN për të hyrë në Hulu. Ky është një shpjegim i shkëlqyeshëm për fillestarët.

Tani që keni zhbllokuar Hulu, mësoni se si të hyni në Netflix kudo në botë!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me