Si të Shikojmë Reprezalimi Sezoni 1 Kudo në Internet!

Premtimi i hakmarrjes së përgjakshme nga një fatale e pamëshirshme femërore, e luajtur nga Abigail Spencer, sezoni 1 i Reprisit do të jetë i mahnitshëm.

por nëse nuk je në SH.B.A. nuk do të mund të hysh në Hulu, ku seriali thriller i errët po transmeton, pasi Hulu vendos geoblocks në përmbajtjen e tij. Mos u shqetëso, me një VPN nuk do të humbasësh asnjë moment hakmarrjen e Doris Dearie.

Një cilësi e lartë VPN mund të kapërcejë kufizimet gjeografike të Hulu, duke ju dhënë një adresë IP të SH.B.A.-së, kështu që ju mund të shikoni sezonin 1 të Reprezalimit nga kudo.

Vazhdoni të lexoni për të zbuluar si të përdorni një VPN për të parë Reprisal në Hulu dhe rekomandimin tim për shërbimet më të mira premium për vendin e punës.

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni reprezaljen në Hulu

 1. Zgjidhni një VPN të fortë. Rekomandimi im i lartë është NordVPN për shpejtësitë e tij super të shpejta, sigurinë e fortë dhe rrjetin e madh të serverëve amerikanë.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN në pajisjet tuaja.
 3. Përdorni VPN-në tuaj për t’u lidhur me një server në SH.B.A..
 4. Regjistrohu ose regjistrohu te Hulu dhe fillo transmetimin e sezonit 1 të Reprisal.

Filloni Streaming Reprisal Tani!

Udhëzues i shpejtë – Si të regjistroheni për Hulu

Hulu kërkon një kartë krediti në SH.B.A., por ka një hack të thjeshtë që funksionon rreth këtij kufizimi.

 1. Vizitoni MyGiftCardSupply.com.
 2. Bleni një kartë dhuratë me parapagim Hulu për kohëzgjatjen e pajtimit tuaj të zgjedhur.
 3. Aplikoni bilancin e kartës tuaj të dhuratave në llogarinë tuaj Hulu.
 4. Shijoni të gjithë përmbajtjen e shkëlqyer që Hulu ka për të ofruar.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Reprezalimin

Hulu geoblocks përmbajtjen e saj kështu që vetëm shikuesit në SH.B.A. mund të hyjnë në të. Pa një adresë IP të SH.B.A.-së, do të bllokoheni nga transmetimi i ndonjë prej përmbajtjeve të Hulu, duke përfshirë edhe Reprisal.

Me një premium VPN, ju mund të kapërceni këto kufizime gjeografike. Një VPN maskon adresën tuaj IP duke fshehur vendndodhjen tuaj të tanishme, kodon të dhënat tuaja dhe i kanalizon ato përmes një serveri në një vend të zgjedhur tuaj.

Përdorni VPN-në tuaj për t’u lidhur me një server në SH.B.A. dhe do ta keni Adresa IP e SH.B.A. ju duhet të përdorni Hulu dhe shikoni Reprezalimin nga kudo ku jeni.

VPN-të më të mira kanë rrjete të mëdha të serverëve me shpejtësi të lartë u përhapën në të gjithë globin. Kjo ju lejon qasje në mijëra adresa IP të azhurnuara rregullisht. Sa më shumë adresa IP të një VPN ka më shumë të ngjarë të jetë në gjendje të anashkalojë geoblocks dhe teknologjinë anti-VPN.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Një forcë e madhe e një VPN premium është aftësia e saj për të zhbllokuar përmbajtjen globale nga shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit, përfshirë Sezonin 1 të Reprisal përmes Hulu. Por një VPN mund të bëjë shumë më tepër.

Me hakerat duke u bërë gjithnjë e më të sofistikuar dhe Ofruesi i Shërbimit tuaj të Internetit (ISP) ka të ngjarë të ndjekë aktivitetin tuaj në internet, duke mbrojtur privatësinë tuaj në internet kurrë nuk ka qenë më e rëndësishme.

VPN Premium mbrojnë të dhënat tuaja të ndjeshme dhe sigurojnë anonimitetin tuaj në internet nga duke koduar të dhënat tuaja dhe duke maskuar adresën tuaj IP aktuale. Kjo ndalon hakerat të përgjojnë të dhënat tuaja ose ISP tuaj, reklamuesit dhe palët e tjera të treta nga ndjekja ose prerjet e aktivitetit tuaj në internet.

Kjo do të thotë çdo herë që të shkoni në internet – pavarësisht nëse do të transmetojë, përrua, shfletoni ose luani – jeni i mbrojtur nga VPN, edhe kur lidheni me rrjetet publike wi-fi, të cilat zakonisht janë të pasigurta.

3 VPN më të mira për shikimin e reprezaljes

1. NordVPN

NordVPN

Me mbi 1.500 serverë me shpejtësi të lartë vetëm në SHBA, fitimi i hyrjes në Hulu është vetëm disa klikime larg. Të gjitha aplikacionet NordVPN përfshijnë atë teknologji unike SmartPlay për të siguruar transmetimin sa më të shpejtë, më të butë të mundshëm, duke bërë gjithashtu të lehtë kalimin midis platformave streaming.

NordVPN është një nga VPN-të më të mira përreth kur bëhet fjalë për sigurinë. Jo vetëm që ofron kriptimi i shkallës ushtarake, por gjithashtu e kripton atë dy herë me veçorinë DoubleVPN.

Ai gjithashtu mbron të dhënat tuaja nga hakerat dhe palët e tjera të treta nga mbrojtje nga rrjedhjet, një politikë zero shkrimesh dhe një ndërprerës automatik vrasës. Plus, NordVPN ofron mbështetje për protokollin standard të industrisë OpenVPN është në dispozicion në të gjitha platformat.

NordVPN ofron një Garanci pa para për rrezikun 30-ditor, gjë që ju jep mjaft kohë për të parë nëse është një VPN që funksionon për ju. Nëse NordVPN është një përshtatje e mirë për ju, sigurohuni që të merrni marrëveshjen më të mirë në një plan me tonë faqe kuponi.

Shikoni në thellësinë tonë rishikimi i NordVPN për të mësuar më shumë rreth veçorive të premium VPN.

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • 5.200 server + në 59 vende
 • Teknologji SmartPlay për transmetim
 • Nuk ka kufizime në shpejtësinë ose gjerësinë e brezit
 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • 30 ditë garanci pa para për garanci në gjashtë pajisje të njëkohshme
 • Punon me: Hulu, Netflix, Amazon Prime, iPlayer të BBC, SlingTV, HBO
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Linux, Chrome, Firefox, ruter

Përsëritja e rrjedhës me NordVPN! 

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Me ExpressVPN ju mund të transmetoni të gjithë përmbajtjen që dëshironi, falë Bandwidth i pakufizuar dhe pa goditje. Një rrjet i gjerë global i serverëve – përfshirë vendndodhjet në SH.B.A. – sigurojnë shpejtësi flluskuese për ripranimin e transmetimit dhe përmbajtjen tjetër Hulu.

Transmetimi në çdo pajisje është i thjeshtë me ExpressVPN falë unikit Karakteristikë MediaStreamer. Kjo ju lejon transmetoni në pajisjet që nuk mbështesin VPN, siç janë disa TV Smart dhe tastierë lojrash.

Transmetimi juaj dhe të tjera Aktiviteti në internet është i sigurt nga sytë prishës falë kriptimit 256-bit. Karakteristikat e tjera të sigurisë përfshijnë mbështetje për OpenVPN, mos-prerje, mbrojtje rrjedhje DNS dhe një ndërprerës automatik vrasjeje që ndalon të dhënat tuaja nga ekspozimi ndaj syve prying nëse papritmas humbni lidhjen tuaj VPN.

Mësoni më shumë rreth veçorive të sigurisë së ExpressVPN me tonë rishikim ekspertësh. Ju mund të luani me të gjitha tiparet e shkëlqyera të ExpressVPN me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Mos harroni të shikoni marrëveshjet e fundit të ExpressVPN para se të regjistroheni për një llogari.

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • 3,000+ servera në mbi 90 vende
 • Karakteristikë MediaStreamer
 • Gjerësia e pakufizuar dhe shpejtësia e rrufesë
 • Kriptimi 256-bit
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave në pesë pajisje
 • Punon me: Hulu, Netflix, iPlayer të BBC-së, ITV Player, HBO, Amazon Prime, NBC
 • Pajtueshme me: Routers, Windows, iOS, macOS, Kindle Fire, Android, Apple TV

Përsëritja e rrjedhës me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost ka mbi 1100 serverë vetëm në SHBA për t’ju ndihmuar të anashkaloni kufizimet gjeografike të Hulu. Plus me shpejtësi të lartë, bandë të pakufizuar dhe serverë të dedikuar për transmetim ju lejojnë të shikoni sezonin 1 të Reprisal pa asnjë buffering ose vonesë.

Mund të transmetosh në mënyrë të sigurt duke e mbrojtur si CyberGhost encryption fuqishëm fsheh të gjitha informacionet tuaja të ndjeshme, aktivitetin në internet dhe trafikun e internetit. Një i rreptë politika e mos-logs, aplikacionet e provës për rrjedhje dhe një ndërprerës automatik vrasjeje ndalon të dhënat tuaja të bien në duar të gabuara.

Nëse keni ndonjë problem me shërbimin, gjithmonë ju ndihmon 24/7 chat live. Provoni VPN miqësore për përdoruesin për veten tuaj me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Mësoni më shumë në lidhje me ofruesin me bazë Rumune me të plotë Rishikim në Cyber. Si ajo që shihni? Shikoni në uljet më të fundit të CyberGhost.

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • 5.700+ serverë në 90 vende
 • Serverë të specializuar për transmetim
 • Shpejtësi të shpejtë dhe bandë të pakufizuar
 • Kriptimi i ngurtë
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh në shtatë pajisje
 • Punon me: Hulu, iPlayer të BBC, CBS, Netflix, Amazon Prime, Disney +, Comedy Central
 • Kombinohet me: Windows, TV Fire Amazon, Linus, iOS, macOS, Chrome, Android

Riparimi i rrjedhës me CyberGhost!

FAQs

Po përdor një VPN për të hyrë legal në Hulu?

Për sa kohë që keni një abonim të paguar Hulu, përdorimi i një VPN për të hyrë në shërbim është krejtësisht i ligjshëm. Ka disa vende që kufizojnë ose ndalojnë përdorimin e VPN-ve, përfshirë Irakun, Rusinë dhe Kinën. Nëse jeni duke pushuar jashtë shtetit, nuk shqetësoheni për probleme. Asnjë turist nuk është ndaluar ndonjëherë për përdorimin e një në ndonjë prej këtyre zonave.

Featuresfarë karakteristikash duhet të shikoj në një VPN për Hulu?

Disponueshmëria e serverit, shpejtësia dhe aftësia për të anashkaluar teknikat e forta të geobllokimit janë vetëm disa nga karakteristikat më të rëndësishme për të kërkuar. Artikulli ynë Si ta zhbllokoni Hulu nga Kudo në 2020 ju jep informacion të thelluar se cilat tipare janë më të mirat për transmetimin e Hulu. Do të gjeni gjithashtu informacione mbi ofruesit e tjerë premium VPN që ofrojnë veçoritë që ju nevojiten për të transmetuar të gjithë përmbajtjen e Hulu, nga kudo në botë.

Pse duhet të përdor një VPN edhe nëse nuk jam i lidhur me një shërbim streaming?

Përdorimi i një VPN ju lejon përrua, shfletoj në internet dhe hyr në llogari në anonimitet total. Kur jeni lidhur me një VPN, të dhënat private si emrat e përdoruesve dhe fjalëkalimet tuaja, vendndodhja e vërtetë dhe historia e shfletimit mbrohen.

Si? Shërbimet Premium si NordVPN ju ofrojnë kriptimi i shkallës ushtarake për të mbrojtur të dhënat tuaja ndërsa udhëton nëpër internet. Ajo gjithashtu ofron mbrojtje për rrjedhje DNS, në mbani aktivitetin tuaj të internetit dhe vendndodhjen tuaj të fshehur nga hakerat, agjensitë qeveritare dhe madje edhe ISP-të.

Në përfundim

Rryma e sezonit 1 të Reprisal me Hulu nga kudo në botë duke përdorur një VPN premium. Shikoni sugjerimet tona eksperte mbi VPN më të mira për Hulu.

Unë rekomandoj NordVPN për shikimin e Reprisal siç ofron oferta të sigurta, të qetë falë një rrjeti të madh të serverëve me shpejtësi të lartë dhe karakteristika të sigurisë më të lartë të SH.B.A..

Nëse përdorni një VPN çdo herë që shkoni në internet, jo vetëm kur transmetoni, tuajin të dhënat e ndjeshme dhe trafiku në internet do të jenë private dhe të pasaktë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me