Si të shikojmë Open Franceze nga Kudo tjetër në vitin 2020

Gjykatat balte të Roland-Garros edhe një herë luaj mikpritës për botën. Teniset më të mira nga e gjithë bota do të garojnë për një nga kampionatet më të shkëlqyera në sport: French French Open. Regjistrohuni për një VPN tani dhe mund të shihni çdo shërbim dhe volejboll nga tani e deri në kampionat.

Paris, Francë është vendi i dytë i vitit Ngjarja Grand Slam, dhe e vetmja e kontestuar në argjilë. Sipërfaqja vetë e bën këtë një nga turnet më argëtues përreth. Por nëse jeni jashtë vendit, ju mund të mos jeni në gjendje të shihni një ndeshje të vetme.

Sidoqoftë, nuk është e nevojshme të humbasësh ndonjë prej tyre. Me një VPN dhe udhëzuesit tanë të shpejtë, do të keni mundësi të shihni çdo ndeshje nga raundi 1 deri në finale.

Udhëzues i shpejtë: Shikoni Transmetimin Australian të French Open

Sport Fox po transmeton French Open në Australi. Për të parë French Open:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Australi (ne rekomandojmë ExpressVPN për tenis). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Australi.
 3. Shkoni në www.foxsports.com.au dhe lidheni me rrjedhën e drejtpërdrejtë!

Shikojeni Hapjen Franceze TANI!

Udhëzues i shpejtë: Si të shikojmë Transmetimin në Kanada të French Open

TSN do të transmetojë French Open në Kanada. Për të parë Open French në TSN:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Kanada (shërbimi ExpressVPN është rekomandimi ynë). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Kanada.
 3. Shkoni në www.tsn.ca dhe regjistrohuni në TSN Direct. Ju duhet të keni një kartë krediti kanadeze.
 4. Hyni në TSN Direct dhe kënaquni!

Shikojeni Hapjen Franceze TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni Transmetimin Evropian të French Open

Eurosport po transmeton French Open në të gjithë Evropën. Për ta parë atë, do t’ju duhet një VPN dhe një pajtim në Eurosport:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Evropë (ne rekomandojmë ExpressVPN për transmetimin e tenisit). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit në Evropë.
 3. Shkoni në eurosportplayer.com dhe blini një pajtim. Mund të përdorni PayPal.
 4. Regjistrohu dhe shiko çdo moment të turneut!

Shikojeni Hapjen Franceze TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin Francez të French Open

France TV Sport po transmeton French Open në Francë. Për të parë French Open në France TV Sport:

 1. Zgjidhni një shërbim VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Francë (ne rekomandojmë ExpressVPN për tenis). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Francë.
 3. Shkoni në sport.francetvinfo.fr/directs dhe transmetoni turneun!

Shikojeni Hapjen Franceze TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin në Mbretërinë e Bashkuar të French Open

ITV po transmeton French Open në Mbretërinë e Bashkuar. Për të parë French French në ITV:

 1. Zgjidhni një shërbim me shpejtësi të lartë VPN me serverë në Mbretërinë e Bashkuar (shërbimi ExpressVPN është rekomandimi ynë). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 3. Shkoni në itv.com dhe regjistrohuni.
 4. Kur të fillojë turneu, futuni në ITV dhe kënaquni!

Shikojeni Hapjen Franceze TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin amerikan të Open Franceze në Sling TV

Nëse jeni të interesuar në ndeshjet para-finale në Tenisi Channel, mund t’i shikoni duke përdorur paketën e shtesave shtesë Sportive TV Sling:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me shumë serverë amerikanë (shërbimi ExpressVPN është zgjedhja jonë më e mirë për tenis). Regjistrohu për shërbimin dhe shkarkoni aplikacionin e tyre.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit në SH.B.A..
 3. Shkoni në Sling TV dhe regjistrohuni ose paketën Portokalli ose Blu me shtesa Sport shtesë (Nëse nuk keni një metodë pagese të bazuar në SH.B.A.), blini një kartë dhuratë të TV Sling në MyGiftCardSupply.com dhe ndiqni udhëzimet në riblerni kartën dhe pajtohuni në Sling TV Orange).
 4. Kur loja të fillojë, futuni në Sling TV, zgjidhni rrjedhën tuaj të kanalit dhe shikoni të gjithë veprimin!

Shikojeni Hapjen Franceze TANI!

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni Transmetimin në SHBA të Finaleve të Hapura Franceze duke përdorur Ofruesin tuaj të TV-së

NBC është duke televizivizuar finalen për French Open në 2019. Ju duhet një ofrues i TV (për shembull, Sling TV, DirecTV, ose DISH) për të parë rrymën NBC Live. Për të parë finalet e French Open:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë dhe serverët e SHBA (ne rekomandojmë ExpressVPN për transmetimin e French Open). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit në SH.B.A..
 3. Shkoni në www.nbc.com/live ditën e përfundimit, regjistrohuni me ofruesin tuaj të TV * dhe kënaquni!

* Nëse nuk keni një metodë pagese të bazuar në SH.B.A., përdorni Sling TV me një kartë dhurate. Bleni një kartë dhuratë të TV Sling në MyGiftCardSupply.com dhe ndiqni udhëzimet për të riblerur kartën dhe të regjistroheni në Sling TV.

Shikojeni Hapjen Franceze TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin në Zvicër të French Open

SRG SSR po transmeton French Open në Zvicër. Për të parë French Open:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Zvicër (shërbimi ExpressVPN është rekomandimi ynë). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Zvicër.
 3. Shkoni te www.srf.ch dhe transmetoni ndeshjet!

Shikojeni Hapjen Franceze TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë French Open

Transmetuesit janë shpesh kërkohet të bllokojnë rrjedhën e tyre nga kushdo që është jashtë rajonit të tyre. Kjo do të thotë që, kur jeni jashtë vendit, nuk mund të shikoni kanalet që dëshironi të shihni. Kjo është ku një VPN mund t’ju ndihmojë.

Me një VPN, ju mundeni zgjidhni një server me të cilin do të kaloni të gjithë trafikun tuaj. Kur transmetuesi sheh lidhjen tuaj, ata shohin adresën IP për serverin VPN. Pastaj, kur transmetuesi e sheh se vendndodhja e asaj adrese IP është në vendin e tyre, ata do të ju lejojnë të hyni në rrjedhën e tyre.

Vetëm të jetë i sigurt për të zgjidhni një VPN me cilësi të lartë kur lidheni me një transmetues. VPN me cilësi të ulët shpesh mund të zbulohen nga transmetuesit, dhe ata do të bllokojnë transmetimet e tyre nga ata serverë. Një VPN me cilësi të lartë maskon vetë më mirë, duke ju lejuar të lidheni me rrjedhën tuaj.

Dhe mos harroni të zgjidhni një shërbim VPN me lidhje të shpejtë. Tenisi është një sport i shpejtë dhe kërkon një lidhje të shpejtë për të treguar gjithçka ndodh në fushë. Sigurohuni që VPN juaj të jetë në gjendje vazhdoni me të gjithë veprimet në balte në Roland-Garros.

VPN-të më të mira për shikimin e Open Franceze

1.ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ka disa nga shpejtësia më e mirë e lidhjes në tregun VPN. Shtë ideal për të parë French Open dhe nuk ka asnjë problem të zhbllokojë përmbajtjen nga një gamë e faqeve të internetit dhe vendeve në të gjithë globin në deri në 5 pajisje njëkohësisht.

Ofruesi ofron mbështetje live chat 24/7 për t’ju ndihmuar në çdo hap të rrugës. Karakteristikat e përparuara përfshijnë kriptim i shkëlqyeshëm dhe zgjedhja juaj e protokolleve, plus aftësinë për të ndarë trafikun tuaj për të qëndruar të lidhur me pajisjet lokale ndërsa shikoni prurjet tuaja.

E dashur nga përdoruesit dhe i respektuar nga ekspertët e sigurisë, ExpressVPN do të ofrojë qasje të lehtë dhe transmetim të thjeshtë për French Open. Alsoshtë gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyeshme për përrua dhe aktivitete të tjera me gjerësi të gjerë.

Për të mësuar më shumë rreth ExpressVPN, lexoni përshtypjet tona të përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Prove falas: Gjyq 7-ditor për iOS dhe Android

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Profili i përkushtuar përrua:
Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Open French në ExpressVPN TANI!

2.Surfshark

Surfshark specializuar në transmetim, duke i bërë ata një zgjedhje solide për të parë French Open. Serverët e tyre janë optimizuar për t’u lidhur me dhe për të ruajtur një rrjedhë të qëndrueshme, të besueshme.

Si një shërbim relativisht i ri, Surfshark është i etur për të provuar veten e tyre. Rrjeti i serverëve të tyre po zgjerohet vazhdimisht, dhe ato ofrojnë shumë shërbime që emrat më të vendosur nuk i bëjnë. Për shembull, ata ofrojnë një bllokues të reklamave, një whitelister dhe lidhje të pakufizuara të njëkohshme me paketën e tyre standarde.

Nëse doni të dini pse Surfshark është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju, lexoni përshtypjet tona të përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Surfshark mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:
Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni Open French në Surfshark TANI!

 3.NordVPN

NordVPN me çmime të arsyeshme merret me lehtësi të Open Franceze, me një rrjet i madh i serverave përhapur në të gjithë globin.

Kryesisht i përqendruar në siguri, intimitet dhe përmbajtje zhbllokuese, NordVPN është një udhëheqës i industrisë në mbrojtjen e të dhënave. Një pajtim i vetëm ju lejon të lidheni deri në 6 pajisje menjëherë, dhe SmartPlay Karakteristika e bën tepër të lehtë transmetimin e drejtpërdrejtë të French Open.

Ofruesi me bazë në Panama përdor kriptimin në shkallë ushtarake dhe karakteristika shtesë shtesë, duke përfshirë Double VPN dhe CyberSec, i cili funksionon për të bllokuar reklamat dhe malware. Një politikë e rreptë e mos-logs siguron anonimitetin tuaj ndërsa transmeton.

Reagime të mëdha nga përdoruesit e kanë bërë NordVPN Shërbimi ynë i përgjithshëm VPN # 1, dhe është ideal për qasje të qetë në mbulimin e French Open.

Mund të mësoni më shumë rreth NordVPN duke lexuar komentet tona të përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

NordVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Profili i përkushtuar përrua:
Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Open French në NordVPN TANI!

4.CyberGhost

CyberGhost VPN

CyberGhost është një zgjedhje tjetër e besueshme për të shikuar French Open, me një profil të paracaktuar të transmetimit, i cili e bën lidhjen më të lehtë për fillestarët VPN.
Ky VPN ka mbi 5.700 serverë në të gjithë botën, përfshirë një mbresëlënës 497 në SH.B.A. Lidhjet e njëkohshme në deri në 7 pajisje ju lejojnë të ndani një llogari me miqtë në mënyrë që të gjithë të mund të shikojnë veprimin.

Aplikacionet gjithashtu punojnë për të bllokuar gjurmuesit në internet, reklamat dhe përmbajtjen me qëllim të keq, dhe plani 18-mujor është një mundësi e mirë nëse planifikoni të shikoni më shumë tenis në të ardhmen.

VPN me bazë Rumune ka një mori vlerësimesh pozitive të përdoruesve dhe ofron serverë të dedikuar për përrua dhe për ndarjen e skedarëve të tjerë.

Dëshironi të dini pse CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme? Pastaj lexoni përshtypjet tona të përdoruesit!

Garancia për kthimin e parave: 30 ditë në plane të shkurtra; 45 ditë në plane 6-mujore ose më gjatë

Prove falas: Gjyq 7 ditor për celular; Një provë Windows 1-ditore ose 3-ditore e disponueshme

CyberGhost mund të zhbllokojë:
Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:
Po; tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Open French në CyberGhost TANI!

5. Mburoja e Hotit

Pajisjet e Mburojës Hotspot

Megjithëse Hotspot Shield nuk është aq i madh sa disa shërbime të tjera, ato janë shumë më të synuara. Në vend që ta mbulojnë botën, ata përqendrohen në sigurimin shërbim i shkëlqyeshëm në një grup të zgjedhur vendesh.

Kur keni nevojë për shpejtësi, Hotspot Shield jep. Lidhjet e tyre janë të qëndrueshëm, të sigurt dhe të qëndrueshëm. Për transmetimin e French Open, ata ofrojnë atë që ju nevojitet.

Nëse doni të dini se çfarë Hotspot Shield mund të bëjë për ju, shikoni se çfarë duhet të thonë përdoruesit tanë!

Garancia për kthimin e parave: 45 ditë

Profili i përkushtuar përrua:
Jo, por mbështet aktivitetin e P2P.

Hotspot Shield punon në këto pajisje:
Windows, Mac, iOS, Android, Chrome, Firefox

Shikoni Hapur Francez tani në Hotspot Shield TANI!

përmbledhje

French French Open është shansi juaj për të parë lojtarët më të mirë në betejën botërore për a Kampionati Grand Slam. Dhe nuk ka vend më të shquar që kjo të ndodhë sesa në argjilën e Roland-Garros. Sigurohuni që ju mund të shihni çdo moment të veprimit duke u regjistruar sot në një VPN!

Nëse jeni duke pyetur se cili VPN është i duhuri për ju, ne rekomandojmë ExpressVPN për transmetimin e tenisit. Ju madje mund të përdorni faqen e marrëveshjeve dhe kuponave për të kursyer në pajtimin tuaj!

Leximi më tej

Për të mësuar më shumë rreth VPN dhe ato që mund të bëjnë, hidhini një sy në faqet e mëposhtme:

 • VPN-të më të mira për Evropën – Për sigurinë, transmetimin & shpejtësitë
 • VPN më të shpejtë (Ne Testuam për Shpejtësi)
 • VPN më të mira për pajisjet e shumta & Lidhjet që funksionojnë
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me