Si të Shikojmë Materialet e Tij të Errëta Sezoni 1 Kudo Free Online!


Trilogjia popullore e Philip Pullman Materialet e Tij të Errëta e ka bërë atë në ekranet televizive. Ju mund të ndiqni Lyra në aventurat e saj më tej IPlayer i BBC-së nëse je në Mbretërinë e Bashkuar dhe HBO nëse je në SH.B.A..

Por nëse përpiqeni të transmetoni Materialet e Tij të Errëta nga kudo tjetër në botë, do të keni fat. Kjo është për shkak se të dy iPlayer BBC dhe HBO gjurmoni vendndodhjet e përdoruesve dhe geoblock kushdo që përpiqet të rrjedhë nga vendet e lejuara.

Unë e di një rrugëdalje që do t’ju lejojë të shikoni Materialet e Tij të Errëta në cilindo shërbim transmetimi nga kudo në botë. Duke përdorur një VPN, mund të zhbllokoni Materialet e tij të errëta në iPlayer BBC dhe shikoni Materialet e Tij të Errëta kudo falas. Gjeni cilat VPN i rekomandoj për të transmetuar në internet Materialet e tij të errëta.

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni materialet e tij të errëta në iPlayer në BBC

 1. Zgjidhni një VPN. Rekomandoj NordVPN për shpejtësinë, sigurinë dhe gamën e gjerë të opsioneve të serverit.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin VPN.
 3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 4. Regjistrohu ose regjistrohu në faqen e iPlayer të BBC-së.
 5. Filloni të transmetoni Materialet e Tij të Errëta.

Filloni të transmetoni tani materialet e tij të errëta!

IPlayer i BBC-së do të kërkojë një kod postar në Mbretërinë e Bashkuar. Mund të përdorni diçka si EC3N 4AB. Do t’ju kërkojë gjithashtu të konfirmoni se keni një licencë TV.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë materialet e tij të errëta

Shërbimet e transmetimit duhet të respektojnë ligjet e rrepta ndërkombëtare të licencimit. Si e tillë, shumë shërbime dhe shfaqje janë në dispozicion vetëm për shikuesit brenda vendeve të caktuara.

IPlayer BBC përdor teknologjinë e geobllokimit për të ndjekur adresën tuaj IP dhe për të përcaktuar vendndodhjen tuaj.

Nëse përpiqeni të transmetoni nga një vend ku shërbimet nuk janë të disponueshme, do të bllokoheni dhe do të shihni këtë gabim. IPlayer i BBC punon vetëm në Mbretërinë e Bashkuar për shkak të të drejtave të transmetimit. Jo në MB? Këtu keni disa këshilla.

BBCiPlayer punon vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Na vjen keq është për shkak të isuave të të drejtave. Në UK? Këtu keni disa këshilla.

Një VPN mund të anashkalojë këto gjeo-kufizime. Kur lidheni me një VPN, ai ridrejton trafikun tuaj përmes një tuneli të koduar në një server privat. Kjo zëvendëson adresën tuaj IP me adresën IP të serverit VPN.

Nëse zgjidhni një server në Mbretërinë e Bashkuar për iPlayer në BBC, do të duket sikur jeni në Mbretërinë e Bashkuar.

Kur të lidheni me shërbimin e transmetimit sipas dëshirës tuaj, do të bëhet shiko adresën IP të serverit VPN në vend të tuajën dhe nuk do të bllokosh përmbajtjen e tij.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Të qenit i aftë të anashkalojë gjeo-kufizimet dhe të transmetojë Materialet e Tij të Errët kudo është një arsye e shkëlqyeshme për të përdorur një VPN. Por ata mund të bëjnë shumë më tepër.

VPN gjithashtu ju sigurojnë intimitet dhe siguri sa herë që jeni në internet. 

Kjo do të thotë që askush nuk mund të gjurmojë ose monitorojë ato që jeni duke bërë. Kjo parandalon faqet e mediave sociale, reklamuesit, hakerët e mundshëm dhe palët e tjera të treta të vjedhin ose të bëjnë sharje mbi të dhënat tuaja.

VPN-të më të mira kanë disa karakteristika të sigurisë, si psh encryption në shkallë ushtarake, politika të rrepta pa log dhe vrasin çelsat për t’ju mbajtur të mbrojtur nga kërcënimet në internet.

Ndërsa mund të jetë joshëse të zgjedhësh një VPN falas, duhet të jesh shumë i kujdesshëm që shërbimi të sigurojë gjithçka që pret. Një VPN që ruan të dhënat tuaja të shfletimit është e rrezikshme sepse ato informacione mund të hakohen, sekuestrohen nga autoritetet, apo edhe të shiten.

VPN e mëposhtme të përballueshme, të primitshme, janë zgjedhjet e mia të drejtpërdrejta për transmetimin e Materialeve të Tij të Errët në internet bazuar në testet e mia për shpejtësinë, gjerësinë e brezit dhe veçoritë e sigurisë.

5 VPN më të mira për shikimin e materialeve të tij të errëta

1.NordVPN

nordvpndevices_optimized

NordVPN është zgjedhja ime kryesore për të transmetuar Materialet e Tij të Errëta. me më shumë se 5000 servera në të gjithë botën dhe shumë në Mbretërinë e Bashkuar, është e përsosur për të anashkaluar geoblocks.

Të gjitha aplikacionet e NordVPN përdorin kriptimi i shkallës ushtarake, dhe kompania ka një politikë e rreptë e mos-logs për të siguruar që informacioni juaj mbetet privat.

NordVPN gjithashtu ofron profile të dedikuara për transmetim dhe teknologji SmartPlay për të bërë akordimin e materialeve të tij të errët në iPlayer në BBC ose HBO TANI të shpejtë dhe të thjeshtë. Shpejtësia e shpejtë e serverit gjithashtu nënkupton që ju mund të shijoni transmetim pa asnjë buffering.

Një nga gjërat e mia të preferuara për NordVPN është e saj Teknologjia CyberSec. Kjo veçori unike bllokon reklamat, malware dhe kontrollin e botnet për rritjen e sigurisë. Karakteristikat e tjera përfshijnë një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhja DNS.

Gjeni pse NordVPN është zgjedhja ime kryesore në thellësinë tonë rishikim. Ose provojeni vetë me garancinë e kthimit të parave prej 30 ditësh.

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • 5,000+ serverë në 58 vende, përfshirë 575 në Mbretërinë e Bashkuar dhe 1.640 në SH.B.A.
 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • Politika pa log
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Deri në gjashtë lidhje të njëkohshme
 • Ndihmë 24/7 përmes bisedës live, postës elektronike ose qendrës së ndihmës
 • Punon me: Netflix, iPlayer të BBC, HBO TANI, Hulu, Amazon Prime Video, dhe shumë më tepër
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Chrome, Firefox dhe Linux

Transmetoni materialet e tij të errëta me NordVPN!

2.ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Edhe pse ExpressVPN nuk është zgjidhja ime kryesore, ai është VPN më e shpejtë që kam testuar dhe ofron shpejtësi të pambuluar. Me mbi 3,000 serverë globalë në 94 vende, është zgjedhja ime e dytë për të parë Materialet e Tij të errëta nga kudo.

ExpressVPN është i ngarkuar me karakteristika të nivelit të lartë, gjithashtu, përfshirë Kriptimi AES-256, një politikë pa shkrime, tunelizimi i ndarë VPN dhe një ndërprerës vrasës.

ExpressVPN e kupton që privatësia është thelbësore dhe ofron Teknologji e besuarServer, i cili siguron se nuk shkruan kurrë të dhëna në një hard disk dhe siguron shfletim plotësisht anonim. Ju gjithashtu mund të paguani përmes Bitcoin dhe të përdorni Tor për të shfletuar faqen e saj të fshehur të qepëve.

Shpejtësia e saj e shpejtë e rrufesë, bandë e pakufizuar e bandës, aftësia për t’u përdorur gjashtë pajisje njëkohësisht, dhe një garanci prej 30 ditësh për kthimin e parave janë vetëm disa nga arsyet që ExpressVPN është zgjidhja ime e dytë. Zbuloni më shumë në tonë rishikim i hollësishëm.  Nëse jeni gati ta provoni, kërkoni një Kuponi ExpressVPN që mund t’ju ndihmojnë të kurseni në koston e pajtimit.

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • 3,000+ serverë në 94 vende
 • Kriptimi AES-256
 • Politika e rreptë e mos-logs
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Përdorni deri në pesë pajisje njëkohësisht
 • Mbështetje live 24-orëshe
 • Punon me: Netflix, Hulu, Spotify, iPlayer të BBC, HBO TANI, Amazon Prime Video dhe shumë më tepër
 • Pajtueshme me: Dritare, macOS, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox dhe shumë ruterë

Transmetoni materialet e tij të errëta me ExpressVPN!

3.CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost është një nga VPN më të lehta E kam testuar. me profilet dhe serverët e dedikuar të transmetimit të optimizuar për transmetim, shikimi i Materialeve të Tij të Errëta në HBO TANI ose iPlayer në BBC është i thjeshtë.

Me mbi 5.700 servera në 89 vende, përfshirë 749 në Mbretërinë e Bashkuar dhe 1,100 në SH.B.A., VPN siguron që nuk do të duhet të shqetësoheni për bllokimet e serverëve.

Cyberghost është i mbushur me karakteristika të sigurisë si një ndërprerës automatik vrasës, mbrojtje nga rrjedhja e DNS dhe IP, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe 256-bit encryption AES. Këto gjoja ju lejojnë të transmetoni video ose të shfletoni internetin duke ditur që informacionet dhe të dhënat tuaja janë të sigurta.

Nëse keni ndonjë pyetje, Cyberghost ka një seksion të gjerë FAQ, plus ndihmë 24/7 në gjuhë të shumta përmes bisedës live ose emailit..

Me të gjitha këto karakteristika, lehtësinë e përdorimit të tij dhe një garanci bujare për kthimin e parave prej 45 ditësh, Cyberghost është një opsion i shkëlqyeshëm. Mësoni më shumë rreth veçorive të tij në tonë rishikim.

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • 5.700+ serverë në 89 vende
 • Ndërprerës automatik vrasës
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP
 • Politika pa log
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Deri në shtatë lidhje të njëkohshme
 • 24/7 chat live ose ndihmë me email
 • Punon me: iPlayer BBC, HBO TANI, Disney +, Netflix, Hulu, dhe shumë të tjerë
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Linux, iOS, Android, Fire Stick, Fire TV, Android TV, Chrome dhe Firefox

Rrjedhin materialet e tij të errëta me Cyberghost!

4.PrivateVPN

Pajisjet privateVPN

PrivateVPN është një VPN mjaft e re, por po rritet me shpejtësi. Aktualisht ka mbaruar 150 servera në 60 vende, me disa në SHBA dhe Britani të Madhe, dhe më shumë shtohen vazhdimisht.

Një nga gjërat e mia të preferuara për PrivateVPN është e saj konfigurimi me një klik. Nuk ka asnjë konfigurim të ndërlikuar për të bërë në ndonjë nga aplikacionet e tij, kështu që do të shihni vallë Materialet e Tij të Errëta në asnjë kohë.

Ekzistojnë shumë veçori të intimitetit dhe sigurisë, gjithashtu, duke përfshirë një politikë e rreptë e mos-logs, mbrojtja e rrjedhjeve IPv6, kriptimi i gradës ushtarake dhe një ndërprerës automatik vrasës. 

VPN private ofron një provë 7-ditore falas, kështu që ju mund ta provoni atë para se të kryeni, si dhe një garanci për 30 ditë kthim të parave. Lexoni tonë rishikim i plotë për të mësuar më shumë rreth pse duhet ta provoni.

Karakteristikat kryesore të VPN

 • 150+ server në 60 vende, përfshirë Britaninë e Madhe dhe SH.B.A.
 • Politika pa log
 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • Shpejtësia dhe gjerësia e pakufizuar
 • Ndërprerës automatik vrasës
 • Deri në gjashtë lidhje të njëkohshme
 • Gjykim falas 7 ditor
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Punon me: HBO TANI, iPlayer BBC, Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, Hotstar, dhe shumë më tepër
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android, iOS dhe Kodi

Transmetoni materialet e tij të errëta me PrivateVPN!

5.VyprVPN

Pajisjet VyprVPN

VyprVPN ka mbi 700 servera në të gjithë globin dhe mbi 200,000 adresa IP, kështu që është një zgjedhje e mirë për të anashkaluar geoblocks dhe shikuar Materialet e Tij të errëta. Aplikacioni Vypr është i thjeshtë për t’u instaluar dhe konfiguruar, dhe automatikisht zgjedh serverin më të mirë për ju.

VyprVPN ka të gjitha tiparet e sigurisë që prisni nga një VPN premium: një ndërprerës personalizimi vrasës, një politikë pa log dhe një encryption fund të lartë. 

Por gjithashtu ka disa karakteristika unike si Chameleon, e cila ju ndihmon të anashkaloni rrjetet e kufizuara në çdo vend që përpiqet të kontrollojë hyrjen në internet. Një ofertë tjetër unike është VyprDNS, e cila siguron mbrojtje të shtuar nga çdo sulm njeriu në mes.

Karakteristikat e shtuara, lehtësia e përdorimit, mbështetja 24/7 dhe garancia për kthimin e parave 30-ditore e kanë fituar atë një vend në listën time. Shikoni tonë rishikim i thelluar për të zbuluar më shumë. Nëse keni vendosur që është e përshtatshme për ju, përdorni një Kuponi VyprVPN për të kursyer para.

Karakteristikat kryesore të VyprVPN

 • Vendndodhjet e serverëve në të gjithë botën, përfshirë qytetet kryesore në SH.B.A. dhe në Mbretërinë e Bashkuar
 • VPN pa log
 • Kriptimi i nivelit të lartë
 • Ndërprerës automatik vrasës
 • Kameleoni për të anashkaluar rrjetet e kufizuara
 • VyprDNS për mbrojtje të shtuar
 • Mbështetje 24/7
 • Deri në pesë lidhje të njëkohshme
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Punon me: iPlayer BBC, HBO TANI, Netflix, Hulu, DAZN, Amazon Prime Video
 • Kombinohet me: Windows, macOS, QNAP, Android, iOS, disa ruterë dhe disa TV

Transmetoni materialet e tij të errëta me VyprVPN!

Në përfundim

Ju mund të shikoni Materialet e tij të errëta në iPlayer të BBC-së ose HBO TANI. Por për të parë nga jashtë SH.B.A.-së ose Mbretërisë së Bashkuar, do t’ju duhet një VPN premium. Zgjedhja ime kryesore është NordVPN për shpejtësitë e saj të shpejta, sigurinë më të mirë dhe mbështetje të gatshme.

Nëse jeni akoma të pasigurt nëse një VPN është e drejtë për ju, hidhini një sy në tonë VPN 101 artikull. Sshtë e mbushur plot me informacion të dobishëm. Nëse dëshironi të mësoni për më shumë nga VPN-të e mia të preferuara, shikoni tonë Shërbimet më të mira VPN artikull. VPN-të janë të mrekullueshme për transmetimin e Materialeve të tij të errëta dhe shfaqjeve tuaja të tjera të preferuara, por kjo nuk është gjithçka që mund të ndihmojnë. Nëse ndani skedarë, do të shihni se ata janë i shkëlqyeshëm për përrua gjithashtu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map