Si të shikojmë lojërat afrikane nga kudo në vitin 2020

Maroku po e sjell të gjithë Afrikën në pragun e saj ndërsa e presin Lojërat Afrikane 2019. Atletët më të mirë në Afrikë do të garojnë në 301 ngjarje në 26 sporte gjatë dy javësh. Por nëse jeni jashtë Afrikës, ju mund të mos jeni në gjendje të shikoni Lojërat.

Mos u shqetëso, ne mund të ndihmojmë. Me udhëzuesin tonë të shpejtë ju mundeni shikoni disa nga sportistët më të mëdhenj në botë përgjatë Lojërave Afrikane.

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e Afrikës Veriore në beIN Sports

beIN Sport po transmeton Lojërat Afrikane në Afrikën e Veriut. Për të parë Lojërat Afrikane në beIN Sports:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë me serverë në një vend të Afrikës Veriore (ne rekomandojmë NordVPN për Lojërat Afrikane). Regjistrohuni dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Afrikën e Veriut.
 3. Shkoni në lidhjen.beinsports.com dhe regjistrohuni.
 4. Hyni në BeIN Sport dhe shikoni Lojrat!

Shikoni lojrat afrikane TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e Afrikës Sub Sahariane në Canal + Afrique

kanal+ po transmeton Lojërat Afrikane në Afrikën Sub-Sahariane. Për të parë Lojërat Afrikane në Canal + Afrique:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Francë (shërbimi NordVPN është rekomandimi ynë për Lojërat Afrikane). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Francë.
 3. Shkoni në www.canalplus-afrique.com dhe pajtohuni.
 4. Kur është koha, futuni në Canal + Afrique dhe kënaquni!

Shikoni lojrat afrikane TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e Afrikës së Jugut në SuperSport

SuperSport po transmeton Lojërat Afrikane në Afrikën e Jugut. Për të parë Lojërat Afrikane në SuperSport:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Afrikën e Jugut (shërbimi NordVPN është më i miri për Lojërat Afrikane). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Afrikën e Jugut.
 3. Shkoni tek tani.dstv.com dhe regjistrohuni. Ju do të duhet një numër celular në Afrikën e Jugut.
 4. Hyni në SuperSport dhe transmetoni Lojërat!

Shikoni lojrat afrikane TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Lojërat Afrikane

Gara më e madhe e atletikës në Afrikë po ndodh nga 18-31 gusht. Ju dëshironi të shihni të gjitha ngjarjet dhe rezultatet në Lojërat Afrikane. Por geoblocks janë duke ju mbajtur të shikoni Lojërat.

Kjo është për shkak se transmetuesit shpesh kërkohet të bllokojnë transmetimet e tyre nga kushdo që është jashtë vendit të tyre. Ajo që ju nevojitet është një mënyrë për tu dukur sikur jeni në të njëjtin vend si transmetuesi. Pastaj, kur të lidheni me serverin e tyre, do t’ju lejohet të shikoni rrjedhën.

Një VPN mund ta bëjë vetëm atë. Kur lidheni me një VPN, mundeni zgjidhni vendin ku kalon trafiku i rrjetit tuaj. Pastaj, kur transmetuesi kërkon vendndodhjen tuaj, ata e shohin atë vendndodhje VPN si vendndodhjen tuaj. Dhe atëherë mund të shikoni rrjedhën e tyre.

Liria e Internetit është e juaja me një VPN. Por kjo nuk është gjithçka që ata bëjnë për ju.

VPN gjithashtu kriptoni trafikun e rrjetit tuaj midis sistemit tuaj dhe serverit VPN. Në atë mënyrë, kur hakerat, ISP-të ose qeveritë përpiqen të spiunojnë atë që po bëni në internet, ju jeni të mbrojtur. Kjo është shumë paqe e mendjes në një botë të rrezikshme.

Kur zgjidhni një VPN, thjesht sigurohuni që jeni përdorni një shërbim me cilësi të lartë. Shërbimet me cilësi të ulët shpesh mund të identifikohen nga faqet streaming, duke i lejuar ata të bllokojnë rrjedhën tuaj. Një shërbim me cilësi të lartë maskon veten më mirë, duke ju ndihmuar lidheni me përmbajtjen që dëshironi.

përmbajtja që ju dëshironi dhe mbrojtja që ju nevojitet. Kjo është gjithçka që dëshironi ndërsa jeni në internet. Kështu që regjistrohu për një VPN dhe shikoni se çfarë mund të bëjë për ju!

VPN më të mira për shikimin e lojërave afrikane

1. NordVPN

Përfitimet e NordVPN Infographic

NordVPN ofron një mori karakteristikash me një çmim të arsyeshëm, duke e bërë atë tonë # 1 VPN e përgjithshme. Karakteristikat e tij përfshijnë SmartPlay për përmirësimin e transmetimit dhe CyberSec për bllokimin e malware. Ju madje mund ta përdorni Double VPN funksion për të mbrojtur më tej të dhënat tuaja.

Me shumë serverat në të gjithë globin, NordVPN ofron një koleksion të gjerë të opsioneve të lidhjes. e tyre rrjet me shpejtësi të lartë ju lejon të vazhdoni me rrjedhat HD në të gjithë globin. Mund të lidheni deri në 6 pajisje menjëherë.

Me seli në Panama, NordVPN përdor encryption më të mirë në dispozicion për t’ju mbrojtur në internet. Dhe të tyre politikë e rreptë e mos-logs ju mbron pasi të keni hyrë në llogari.

Një reagim i shkëlqyeshëm i bën NordVPN një zgjedhje të shkëlqyer VPN. Shikoni vlerësimet e përdoruesve tanë dhe shihni pse NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

NordVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Profili i përkushtuar përrua:
Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Me disa nga shpejtësia më e mirë e rrjetit në tregun VPN, ExpressVPN është ideal për të parë sporte të drejtpërdrejta. Ata kanë një aftësi të dëshmuar për të zhbllokoni përmbajtjen nga e gjithë bota. Dhe ata përdorin shifrimin më të mirë në dispozicion, duke ju mbajtur të sigurt në internet.

Për të qëndruar të lidhur me pajisjet lokale, ExpressVPN ju lejon të ndani trafikun tuaj të rrjetit midis lidhjes suaj lokale dhe VPN. Plus, mund të lidheni deri në 5 pajisje njëkohësisht. Nëse nuk keni probleme, ExpressVPN ofron 24/7 mbështetje chat live për t’ju ndihmuar përmes tyre.

E dashur nga përdoruesit dhe i respektuar nga ekspertët e sigurisë, ExpressVPN jep një përvojë e shkëlqyer VPN. Dhe, falë shpejtësive të tyre të mëdha, ato janë i shkëlqyeshëm për përrua dhe aktivitete të tjera të brezit të lartë, gjithashtu.

Nëse doni të mësoni më shumë rreth ExpressVPN, lexoni përshtypjet tona të përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Prove falas: Gjyq 7-ditor për iOS dhe Android

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Profili i përkushtuar përrua:
Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

3. CyberGhost

CyberGhost VPN

Për këdo që është i ri që transmeton përmes një VPN, CyberGhost e bën të lehtë. Ata ofrojnë serverat që janë paraprakisht të konfiguruar për transmetim, duke ju ndihmuar të zhbllokoni përmbajtjen tuaj.

Me shumë serverat në të gjithë botën, CyberGhost ka një mori opsionesh lidhjesh për ju. Dhe madje mund të lidheni deri në 7 pajisje njëkohësisht. Plus, aplikacioni i tyre bllokon gjurmuesit, reklamat dhe përmbajtjen e keqe në internet, duke i mbajtur të sigurt dhe pajisjen tuaj.

A jeni i interesuar gjithashtu përrua dhe shpërndarja e skedarëve të tjerë? CyberGhost gjithashtu ofron server për ato aktivitete.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth CyberGhost? Shikoni vlerësimet e përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 ditë në plane të shkurtra; 45 ditë në plane 6-mujore ose më gjatë

Prove falas: Gjyq 7 ditor për celular; Një provë Windows 1-ditore ose 3-ditore e disponueshme

CyberGhost mund të zhbllokojë:
Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:
Po; tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

përmbledhje

Lojërat Afrikane janë këtu për t’ju treguar më të mirën në sporte në të gjithë kontinentin. Ju mund t’i shihni të gjitha Lojërat Afrikane kur përdorni një VPN. Kështu që regjistrohu tani për një VPN dhe shikoni se çfarë mund të bëjë për ju!

Nëse nuk jeni të sigurt se cili VPN është i duhuri për ju, ne rekomandojmë NordVPN për Lojërat Afrikane. Dhe sigurohuni që të shikoni faqen e marrëveshjeve tona dhe kuponave për të kursyer edhe më shumë në pajtimin tuaj!

Leximi më tej

Nëse doni të mësoni më shumë rreth VPN:

 • VPN-të më të mira për PayPal
 • Si të shkarkoni torrents në mënyrë anonime dhe të sigurt
 • Si të bëni një bllokim VPN VPN të pazbulueshëm dhe anashkalueshëm
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me