Si të shikojmë Finalen e Kupës së Botës FALAS France vs Kroaci

Kupa Botërore e FIFA e këtij viti erdhi me shumë surpriza, por loja që të gjithë ne duam të shikojmë është më në fund këtu: ndeshja përfundimtare.

Pas fitores së Kroacisë kundër Anglisë të Mërkurën, Franca do ta marrë Kroacinë të Dielën, 15 Korrik në orën 18:00 Moska.

Nëse jeni duke kërkuar që Kroacia të fitojë atë në Kupën e Parë Botërore, ose dëshironi që Franca të marrë përsëri titullin pas 20 vjetësh (ose thjesht doni të shikoni aksionin), ka një mënyrë të thjeshtë për të parë ndeshjen falas kudo që të jeni!

Si ta shikoni FINALIN e Kupës së Botës në anglisht FALAS

 1. Zgjidhni një VPN që do t’ju lejojë të transmetoni. (Ne rekomandojmë CyberGhost.)
 2. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar. (Duhet të paraqitesh sikur gjendesh në Britani të Madhe.)
 3. Shkoni te iPlayer i BBC dhe filloni të shikoni!

Merrni një VPN të Kupës së Botës Tani

Ju mund të lexoni më shumë rreth ndeshjes përfundimtare dhe kush po e transmeton atë në Mbretërinë e Bashkuar më poshtë.

Si ta shikoni FINALIN e Kupës së Botës në Frengjisht FALAS

 1. Zgjidhni një VPN (ne rekomandojmë CyberGhost, i cili ka aftësi të shkëlqyera transmetimi)
 2. Lidhu me një server në Francë
 3. Shkoni në faqen e internetit të TF1
 4. Filloni të shikoni!

Merrni një VPN të Kupës së Botës Tani

Vini re, ju duhet të regjistroheni për TF1, por nuk keni pse të paguani asgjë. Ne ju tregojmë se si ta bëni atë më poshtë.

Si ta shikoni FINALIN e Kupës së Botës në Portugeze FALAS

 1. Merrni një VPN
 2. Lidhu me një server në Portugali
 3. Shkoni në faqen e internetit të RTP
 4. Klikoni në RTP1
 5. Filloni të shikoni!

Merrni një VPN të Kupës së Botës Tani

Si ta shikoni FINALIN e Kupës së Botës në Rusisht FALAS

Shikoni magjinë dhe ndjeheni sikur jeni në Moskë me këtë hile:

 1. Merrni një VPN
 2. Lidhu me një server në Rusi
 3. Shkoni në faqen e internetit të MatchTV
 4. Filloni të shikoni!

Ju duhet një VPN për të parë Finalen e Kupës së Botës

Ndërsa me siguri mund të gjeni një bar në zonën tuaj që do të tregojë ndeshjen, nëse doni ta shihni nga shtëpia pa paguar asgjë, ose unëNëse doni ta shihni atë në një gjuhë specifike, do t’ju duhet një VPN.

Kjo është për shkak shumë faqe bllokojnë përmbajtjen e tyre në rajone specifike, kështu që nëse doni të shihni ndeshjen me komentin në anglisht por të jetoni në Belgjikë, do t’ju duhet një VPN për të hyrë në iPlayer në BBC.

Një VPN e bën këtë duke ndryshuar adresën tuaj IP në pajisjen tuaj për ta bërë të duket sikur jeni në një vendndodhje tjetër. Ky artikull dhe video shpjegojnë se si funksionon.

Hack: Merrni një VPN Premium falas

Derisa ka shumë VPN falas në treg që mund të përdorni, shumica (nëse jo të gjithë) prej tyre nuk do t’ju ndihmojnë të shikoni ndeshjen. Në mënyrë që të transmetoni në finalen e kupës së botës, keni nevojë për serverë në lokacione specifike (në varësi të asaj faqe në internet që dëshironi të shikoni). Ju duhet gjithashtu një VPN që ka të dhëna me shpejtësi të lartë dhe të pakufizuar.

Disa uebfaqe dinë si të zbulojnë VPN dhe do t’ju bllokojnë nëse kuptojnë se jeni duke përdorur një, që do të thotë keni nevojë për një VPN që mund të anashkalojë këtë bllok, gjithashtu.

Nëse doni të siguroheni që mund të shihni çdo sekondë të lojës së fundit, do t’ju duhet një VPN premium.

Për fat të mirë, ka një hack i shpejtë që mund ta përdorni për ta marrë falas.

Shumica e VPN-ve vijnë me një garanci për prova falas ose 30 ditë kthim të parave, si CyberGhost. E vetmja gjë që duhet të bësh është regjistrohuni në VPN, përdorni atë për të parë ndeshjen, dhe pastaj kërkoni një rimbursim.

Po, është kaq e thjeshtë.

Dëshironi të dini se cilat VPN do t’ju ofrojnë një rimbursim? Shikoni listën tonë më poshtë.

VPN-të më të mira për të parë finalen e Kupës së Botës 

1. CyberGhost 

Ky VPN i thjeshtë për t’u përdorur kërkon vetëm një ose dy minutë për tu instaluar. Pasi ta keni, mund të përdorni profilin e tyre “Zhbllokimi i Rrjedhurjes”, i cili automatikisht ndryshon cilësimet tuaja, në mënyrë që të mund të shikoni ndeshjen pa asnjë vonesë ose buffering. Ju gjithashtu mund ta shikoni lojën deri në shtatë pajisje menjëherë!

CyberGhost vjen me një garanci 30-ditore të kthimit të parave dhe një provë falas 7-ditore.

 Merrni CyberGost Tani

2. ExpressVPN

Një nga VPN-të më të shpejta përreth, ExpressVPN do t’ju lejojë të përcaktoni një definicion të lartë nga kudo që të jeni. Mijëra servera në mbi 90 vende e bëjnë të thjeshtë lidhjen, dhe ndërfaqja është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur.

Plus, ata gjithashtu nderojnë garancinë e tyre 30-ditore për kthimin e parave.

Merrni ExpressVPN Tani

3. NordVPN

Për përzierjen më të mirë të sigurisë dhe shpejtësisë, NordVPN është përgjigjja juaj. Ky VPN i besueshëm ka mbi 4,000 servera dhe vazhdon të rritet. Ju mund ta shikoni ndeshjen në gjashtë pajisje menjëherë, dhe NordPVN gjithashtu përfshin një garanci për 30 ditë kthim parash.

Merrni NordVPN Tani

Para se të blini një VPN, hidhni një sy në faqen tonë të marrëveshjeve speciale për të parë se çfarë zbritje mund të merrni në këto VPN.

Si të shikoni ndeshjen përfundimtare në iPlayer të BBC-së

BBC është transmetuesi më i famshëm në Mbretërinë e Bashkuar dhe zonat përreth.

Ju mund të shikoni ndeshjen e fundit me komentin në anglisht në iPlayer të BBC-së falas.

Ja se si të shikoni:

 1. Lidhni VPN tuaj me një server në Mbretërinë e Bashkuar
 2. Shkarkoni aplikacionin iPlayer ose shkoni në faqen e internetit të BBC-së
 3. Hyni ose regjistrohuni nëse nuk keni tashmë një emër përdoruesi
 4. Klikoni në “Unë kam një licencë TV”
 5. Transmetoni Kupën e Botës Fifa

Sigurohuni që VPN juaj të jetë i lidhur me një server në Mbretërinë e Bashkuar, ose përndryshe nuk do të keni akses.

IPlayer i BBC punon vetëm nëse keni një VPN.

Si të shikoni ndeshjen përfundimtare në TF1 në frëngjisht

Nëse doni të provoni maninë e plotë franceze, përgjigjja e ndeshjes finale si ato në Francë është përgjigjja juaj.

Ja se si ta bëni atë:

 1. Lidhni VPN tuaj me një server në Francë
 2. Shkoni në faqen e internetit të TF1
 3. Klikoni në Créer Un Compte për të krijuar një llogari
 4. Vendosni adresën tuaj të emailit dhe krijoni një fjalëkalim
 5. Vendosni emrin tuaj, një kod postar francez (mund të përdorni 75001 për Paris), datën e lindjes dhe gjininë. Klikoni në X nëse nuk doni të merrni promovime. Pastaj klikoni Terminerin.
 6. Sigurohuni që VPN të jetë aktiv, përndryshe do të merrni këtë mesazh:
 7. Nëse VPN juaj është i lidhur me një server francez, nuk duhet të keni problem të shikoni Kupën e Botës.

Si ta shikoni finalen e Kupës së Botës në RTP në portugalisht

RTP është faqja më e popullarizuar e transmetimit në Portugali dhe mund të shikoni ndeshjen përfundimtare falas.

Nëse nuk jeni i vendosur në Portugali, do të keni nevojë për një VPN për të parë RTP.

Ja se si e bëni:

 1. Lidhni VPN-në tuaj me një server portugez
 2. Shkoni në faqen e internetit të RTP
 3. Në Pult, në krye, kliko në Canais Em Directo
 4. Klikoni në RTP1
 5. Pasi të bini dakord me kushtet e tyre të shërbimit, do të keni mundësi të shikoni ndeshjen drejtpërdrejt

Nëse keni ndonjë problem, këtu është një udhëzues hap pas hapi me gjithçka që duhet të dini rreth hyrjes në RTP jashtë Portugalisë.

Shikoni Finalen e Kupës së Botës në Rusisht në Match TV

Nëse dëshironi përvojën autentike ruse, Match TV – një nga kompanitë e transmetimit me të drejta në Rusi – do të transmetojë ndeshjen përfundimtare falas.

Faqja ruse është pak e vështirë për të lundruar, kështu që ja si ta bëni atë.

 1. Lidhni VPN tuaj me një server në Rusi
 2. Shkoni në faqen e internetit të Ndeshjes së TV
 3. Klikoni në butonin e transmetimit në të djathtën e sipërme
 4. Sigurohuni që të akordoni në kohën e duhur për të parë.

Kjo eshte! Sigurohuni që të akordoni të Dielën, 15 Korrik në 18:00 Ora e Moskës për të parë kush do të fitojë Kupën e Botës FIFA!

Sigurohuni që të shikoni këto marrëveshje të Kupës Botërore VPN për të kursyer para në një VPN të shkëlqyeshme.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me