Si të shikojmë Disney + Kudo në 2020


Disney + ka planifikuar një përmbledhje në mbarë botën gjatë dy viteve të ardhshme, por është i disponueshëm vetëm në SH.B.A., Holandë, Kanada, Australi dhe Zelandën e Re për tani. Ai planifikon të dalë në Mbretërinë e Bashkuar, Gjermani, Itali, Francë dhe Spanjë në 31 Mars 2020.

Nëse përpiqeni të transmetoni nga jashtë vendeve të disponueshme, do të merrni mesazhin e gabimit të frikësuar. Disney thjesht do t’ju ​​bllokojë edhe nëse jeni një pajtimtar me pagesë.

megjithatë, një VPN do t’ju ndihmojë të merrni rreth geoblocks Disney +. Instalimi i një VPN në pajisjen tuaj krijon një lidhje të sigurt me një server në një qark nga i cili Disney + është gati të transmetojë.

Pasi të jeni lidhur, mund të shikoni sa më shumë filma, shfaqje televizive dhe karikaturat sa ju pëlqen. Nuk ka nevojë të prisni datën e fillimit të vendit tuaj!

Udhëzues i shpejtë – Si të regjistroheni për Disney+

 1. Zgjidhni një VPN me server në një nga pesë vendet + Disney. Rekomandoj NordVPN për serverat e saj të shpejtë dhe lehtësinë e përdorimit.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN në pajisjen tuaj.
 3. Lidhuni me një server në SH.B.A., Kanada, Hollandë, Zelanda e Re ose Australi.
 4. Drejtohuni tek Disney + dhe regjistrohuni.
 5. Identifikohu dhe shijo!

Këshillë: Nëse jeni duke parë Disney + në një server të SHBA, do t’ju duhet një kartë krediti në Sh.B.A për t’u regjistruar. Mos u shqetëso, Unë kam një rrugëdalje! im udhëzues pagese do t’ju tregojë se si të paguani duke përdorur metoda të tjera.

Filloni të transmetoni Disney + Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Disney+

Disney + është gati për të transmetuar në pesë vende, dhe nëse nuk jeni të gatshëm të prisni deri në dy vjet që të nisë në vendin tuaj, do t’ju duhet një VPN.

Disney + përdor teknologji gjeolokacioni për të ndjekur adresën dhe vendndodhjen tuaj IP, kështu që e di se ku je. Nëse jeni jashtë ndonjë prej pesë vendeve të arritshme, nuk do të keni mundësi të transmetoni.

A VPN përdor veçori të fuqishme sigurie për të fshehur adresën tuaj IP dhe anashkaloni geoblocks Disney +. Ajo lidh pajisjen tuaj me një server në çdo vend që zgjidhni, duke kaluar adresën tuaj të vërtetë IP dhe aktivitetin në internet përmes një tuneli të koduar.

Adresa juaj e vërtetë e IP-së maskohet nga serveri VPN me të cilin lidheni, kështu vendndodhja juaj e vërtetë mbetet e padukshme. Kjo do të thotë që Disney + mendon se po transmetoni nga vendi në të cilin ndodhet serveri VPN.

Kur e keni shkatërruar vendndodhjen tuaj, gjithçka që duhet të bëni është të drejtoheni te aplikacioni Disney + ose faqja e internetit dhe të luani shtypin.

Para se të zgjidhni tuajat – Një VPN Mund:

 • Ju mbani anonim në internet, kështu që Ofruesi juaj i Shërbimit të Internetit (ISP) nuk do të të spiunojë ty ose kufizoni shpejtësinë tuaj të shfletimit.
 • Kriptoni të dhënat tuaja në internet, duke e fshehur atë nga hakerat, hajdutë dhe reklamuesit e të dhënave.
 • Të jap ty paqe e mendjes edhe kur përdorni rrjete WiFi publike, të pasigurta.
 • Sigurohuni që të dhënat tuaja kurrë nuk do të arrijnë në duar të gabuara, nëse keni zgjedhur një VPN me një politikë logimi zero, si p.sh. NordVPN.

3 VPN më të mira për shikimin e Disney+

1. NordVPN

Disney Plus NordVPN

 • 2,600 servera në vendet + Disney
 • Karakteristikë SmartPlay
 • Shtesa Firefox dhe Chrome
 • Kriptimi AES 256-bit
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Punon me: Disney +, Netflix, Hulu, HBO, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, Sling TV
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android TV, Linux, shfletuesit, Apple TV, ruterat

NordVPN ka serverë super të shpejtë në çdo vend Disney +. Atje jane 2.600 servera në pesë lokacione e kombinuar, dhe 1,700+ vetëm në SHBA.

i saj Karakteristikë SmartPlay do të keni vendosur në asnjë kohë. Cilindo vend të zgjidhni, do t’ju gjejë serverin më të mirë të disponueshëm shpejtësi të shpejtë të garantuar të rrufeve.

NordVPN-së shpejtësitë janë të besueshme, too. Pavarësisht sa oqeaneve po lidhni përtej, ju mund të shijoni të njëjtat lidhje të shpejta.

Bandwidth i pakufizuar siguron që ju të mund të shijoni transmetimin 4K HDR të Disney + me nuk ka buffering ose vonesë duke ju mbajtur prapa.

Do të thotë gjithashtu pa kufizime se sa mund të shikosh. Transmetoni sa më shumë ose aq pak sa dëshironi derisa Disney + të jetë i disponueshëm në vendin tuaj.

Nëse doni të transmetoni Disney + përmes shfletuesit tuaj, NordVPN ofron shtesat në shfletues për Chrome dhe Firefox. Kjo do të thotë që ju mund të hyni në Disney + pa zhdukur aplikacionin e plotë VPN.

Këto shtesa encryptojnë të gjithë trafikun e shfletuesit tuaj, në mënyrë që të transmetoni filmin tuaj të preferuar Disney, por të lini gjithçka tjetër të pakriptuar. Ju mund të përdorni adresën tuaj IP lokale dhe adresën tuaj të re në të njëjtën kohë.

Ju jeni plotësisht të mbrojtur nga NordVPN kriptimi i shkallës ushtarake. Mban adresën tuaj IP dhe aktivitetin në internet të padukshëm.

Po ashtu ka një politikë e rreptë e mos-logs, ndërprerës automatik vrasës dhe një veçori CyberSec që bllokon reklamat dhe faqet e internetit me qëllim të keq.

Nëse dëshironi të transmetoni në lëvizje, si dhe në shtëpi, mund të lidhni NordVPN në të gjashtë pajisjet tuaja njëkohësisht.

Provojeni pa rrezik nga NordVPN 30 ditë garanci për kthimin e parave. Nëse doni të lexoni më shumë rreth NordVPN para se të regjistroheni, thjesht shikoni rishikimin tonë.

Transmetoni Disney + me NordVPN!

2. ExpressVPN

Disney Plus ExpressVPN

 • Mbi 3,000 servera në 160+ vende, përfshirë të gjitha vendet e Disney +
 • Pesë lidhje të njëkohshme
 • Zgjatjet Chrome dhe Firefox në shfletues
 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • Shpejtësi super të shpejtë
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Punon me: Disney +, Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, iPlayer të BBC, Sling TV, DAZN
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android, iOS, shfletuesit, ruterat, Apple TV

ExpressVPN ka një rrjet mbresëlënës global, me mbi 3000 servera në 160+ vende, përfshirë pesë vendet Disney +.

Ajo mund të marrë lehtësisht rreth geoblocks Disney + dhe ka kriptim të fuqishëm që fsheh informacionin tuaj personal.

Express VPN është një nga VPN më të shpejtë që kam provuar. Ju mund të shijoni shpejtësitë më të mira në dispozicion edhe nëse jeni duke u lidhur me një server në anën tjetër të botës.

Ti mundesh përdorni ExpressVPN njëkohësisht në pesë pajisje, kështu që nuk duhet të prisni derisa të ktheheni në shtëpi për të parë se si përfundon filmi Star Wars (edhe pse e keni parë më parë!).

Do të keni Bandwidth i pakufizuar dhe përdorimi i të dhënave për transmetim të pakufizuar në ultra-HD. Kjo do të thotë që ju mund të shfrytëzoni sa më shumë nga streaming streaming 4K HDR të Disney + pa asnjë buffering ose prapambetje.

Nëse doni të shikoni në shfletuesin tuaj, provoni ExpressVPN përkushtime shtesë Chrome dhe Firefox. Ata e bëjnë streaming super të lehtë dhe të lehtë.

ExpressVPN ofron veçori të përparuara të sigurisë. Do të jeni plotësisht privat dhe anonim kudo ku jeni, me kriptimi i shkallës ushtarake, një ndërprerës automatik vrasës dhe politikë e rreptë e mos-logave. 

Nëse shpejtësitë dhe siguria e ExpressVPN janë joshëse, provojeni pa rrezikun e saj 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Mund të lexoni edhe më shumë për tiparet mbresëlënëse të ExpressVPN në rishikimi ynë i thelluar. Ju nuk do të zhgënjeheni!

Transmetoni Disney + me ExpressVPN!

3. CyberGhost

 • 1.300 servera në vendet + Disney
 • Serverë të optimizuar për faqet e transmetimit
 • Shtatë lidhje të njëkohshme
 • Lundrim për përdorim të thjeshtë dhe konfigurim tre-hapësh
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Punon me: Disney +, iPlayer të BBC, Sky Go, Netflix, Hulu, ITV Hub, ESPN
 • Të pajtueshëm me: Windows, macOS, iOS, Amazon Fire Stick, Apple TV, shfletuesit, ruterat

Nëse mbulimi global është diçka në listën tuaj, CyberGhost është ai për ju. Ajo ka mbi 5,100 serverë në 90 vende. Do të keni qasje në Disney + në më shumë se 1.300 serverë.

Zgjedhja nga një listë e gjërë e serverëve mund të jetë shqetësuese, por CyberGhost e bën më të lehtë me të tipar i optimizuar i serverit. Kjo automatikisht do t’ju lidhë me serverin më të mirë minutën kur zgjidhni vendndodhjen tuaj dhe platformën transmetuese.

Do të keni Bandwidth i pakufizuar dhe të dhëna, kështu që ju mund të shijoni Disney + në 4K për aq kohë sa ju pëlqen.

Pavarësisht nëse dëshiron të shikosh nga Hollanda ose nga ana tjetër e globit në Australi, do të dojë CyberGhost lehtë anashkalojnë geoblocks Disney +.

Ajo ka shpejtësi të shpejtë, too. Ju nuk do të duhet të prisni episodin tuaj të preferuar të The Simpsons për të ngarkuar, thjesht shtypni lojën dhe shijoni transmetimin e shpejtë kudo në botë.

Quickshtë e shpejtë dhe e thjeshtë për tu vendosur, me hapat me një klik dhe konfigurimi automatik. Mund edhe instaloni CyberGhost në të shtatë pajisje njëkohësisht. 

Do të jeni i sigurt dhe anonim gjatë transmetimit. CyberGhost ofron Kriptimi 256-bitësh AES, një politikë e rreptë pa log dhe një ndërprerës automatik vrasës. 

Krenohet me një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, kështu që mund ta provoni pa rrezik. Disney + po ju pret sa herë të jeni gati!

Lexoni më shumë rreth konfigurimit të shpejtë të CyberGhost dhe karakteristikave të nivelit të lartë në rishikimi ynë i hollësishëm.

Transmetoni Disney + me CyberGhost!

FAQs

A është e paligjshme hyrja në Disney + duke përdorur një VPN?

Në shumicën e vendeve është plotësisht e ligjshme të përdorni një VPN për të hyrë në Disney+, për sa kohë që ju keni një abonim aktiv të shërbimit. Ende ka disa zona ku përdorimi VPN në vetvete është i kufizuar ose i ndaluar.

i rëndë kufizime ose ndalime vendosen në VPN në Rusi, Irak, Kinë dhe Bjellorusi. Për të mësuar më shumë rreth vendeve që kufizojnë ose ndalojnë përdorimin e VPN, mund të lexoni blogun tonë A janë të ligjshme VPN? Ku janë të paligjshëm?

Ku mund të gjej informacione se si të marr Disney + nga jashtë SH.B.A.?

Pas përfundimit të këtij artikulli, ne kemi përfshirë një rrugëdalje pagese kjo do t’ju lejojë të blini Disney + me një kartë dhurate. Pasi të keni kartën tuaj të dhuratave, shikoni Udhëzues i shpejtë në fillim të këtij artikulli për t’u regjistruar në Disney + nga kudo.

A mund të përdor një VPN falas për Disney+?

Po, por shumica e VPN-ve falas vijnë me një lloj kufizimi ose kufizimi.

Të dhënat, shpejtësia dhe gjerësia e brezit shpesh janë të kufizuara në shërbime falas, ose ju jeni të kufizuar në një grup të vogël të serverëve të disponueshëm. Ndërsa ka disa VPN falas që punojnë në mënyrë të sigurt me shërbime streaming si Disney +, unë rekomandoj të përdorni një shërbim premium si NordVPN. Ka mbi 5.200 serverë dhe ofron të dhëna të pakufizuara, shpejtësi dhe gjerësi bande, kështu që nuk do të duhet të merreni me shpejtësi të ngadaltë të transmetimit.

Në përfundim

Disney + tani është duke funksionuar, por është në dispozicion vetëm në pesë vende. Për të parë jashtë këtyre vendeve, do t’ju duhet një VPN që lehtë mund të kalojë geoblocks e Disney + dhe fshih vendndodhjen tënde.

NordVPN eshte e imja Rekomandimi # 1 për të shikuar Disney + kudo që të jeni, falë shpejtësive të tij të flakta, rrjetit të pabesueshëm të serverëve dhe aftësive të përsosur të rrjedhës.

Sigurohu qe ti shikoni faqen tonë të kuponave për ofertat dhe marrëveshjet më të fundit përpara se të regjistroheni në njërën nga këto tre VPN.

Të reja për VPN si dhe Disney+? Lexoni 101 udhëzuesin tonë për VPN për më shumë arsye pse një VPN është mënyra më e mirë për të mbajtur të sigurt dhe për të hyrë në një internet të pakufizuar.

Udhëzues për Pagesat

Ju duhet një kartë e regjistruar në SHBA për t’u regjistruar në Disney +. Sidoqoftë, lehtë mund të merrni rreth kësaj duke blerë një kartë dhuratë dhe duke e riblerur atë në aplikacionin Disney +. Ndiqni udhëzuesit më poshtë për të filluar.

përdoruesit e iOS

 1. Hapni aplikacionin VPN dhe lidheni me një server amerikan.
 2. Nisni App Store dhe regjistroni një llogari të re me një adresë të ndryshme të postës elektronike. Nëse ju kërkohet të zgjidhni një rajon, sigurohuni që të zgjidhni SH.B.A..
 3. Dilni nga App Store dhe shtoni llogarinë tuaj të re.
 4. Hyni me adresën tuaj të re të emailit.
 5. Bleni një Dyqani i Aplikacioneve & Karta e Dhuratave iTunes nga Amazon. 25 dollarë është shuma minimale në dispozicion dhe ju lejon të provoni Disney + për një muaj, me qasje në provën falas. Për të blerë një pajtim 1-vjeçar, do të duhet të blini një kartë dhuratë me bilanc më të lartë.
 6. Dërgoni kodin e dhuratës në adresën tuaj të emailit.
 7. Rivlerësoni kodin në llogarinë tuaj iTunes duke shtypur butonin e hyrjes ose foton tuaj. Këtu është një fushë për të riblerur çdo kartelë dhurate.
 8. Shkarkoni aplikacionin Disney + nga App Store.
 9. Klikoni në “Filloni Gjyqin Falas” dhe zgjidhni pajtimin e duhur.
 10. Regjistrohuni me llogarinë tuaj të re në iTunes dhe bilanci i kartës suaj të dhuratave do të ribleret ndaj pajtimit tuaj.
 11. Shtypni lojën në filmin tuaj të preferuar Disney!

Përdoruesit Android

 1. Hapni aplikacionin VPN dhe lidheni me një server amerikan.
 2. Nisni Dyqanin Google Luaj dhe regjistroni një llogari të re me një adresë të ndryshme të postës elektronike. Nëse ju kërkohet të zgjidhni një rajon, sigurohuni që të zgjidhni SH.B.A..
 3. Shkoni në cilësimet tuaja dhe shtoni një llogari të re Google.
 4. Dil nga Google Play Store dhe Hyni me adresën tuaj të re të postës elektronike.
 5. Bleni një Karta Dhuratë Google Luaj nga Amazon. 25 dollarë është shuma minimale në dispozicion dhe ju lejon të provoni Disney + për një muaj, me qasje në provën falas. Për të blerë një abonim 1-vjeçar, blini një kartë dhuratë me bilanc më të lartë.
 6. Dërgoni kodin e dhuratës në adresën tuaj të emailit.
 7. Shlyer kodin në llogarinë tënde Google. Do t’ju kërkohet të shkruani një kod postar – kërkoni për një kod zip të vlefshëm në SH.B.A. dhe futeni këtu.
 8. Kthehuni te Google Play Store dhe shkarkoni aplikacionin Disney +.
 9. Klikoni në “Filloni Gjyqin Falas” dhe zgjidhni pajtimin e duhur.
 10. Regjistrohuni me llogarinë tuaj të re në Google dhe bilanci i kartës suaj të dhuratave do të ribleret ndaj pajtimit tuaj.
 11. Gjeni filmin tuaj të preferuar dhe luajtjen e shtypit!
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map