Si të rrjedhoni me lehtësi CBC Kanada: Shikoni nga Kudo tjetër në vitin 2020


Për më të mirët në TV Kanadez, është e vështirë të mposhtësh CBC. Nga sportet e gjalla deri tek artet e bukura, nga pezullimi i Misteret Murdoch te antics çmendur të familjes Rose duke u përpjekur të ruajnë dinjitetin e tyre në fshatin e Creek’s Creek, rrjeti i ka të gjitha FALAS.

Fatkeqësisht, transmetimi CBC është i kufizuar nga gjeografia në Kanada dhe zona të vogla të veriut amerikan. Nëse jeni kudo tjetër, do të jeni humbas në transmetimin javor të Hockey Night në Kanada, e cila është rritur aq popullore sa që del në pesë transmetime të ndryshme live!

Edhe më keq, ju nuk do të keni mundësi të transmetoni Hokej Night ose ndonjë shfaqje tjetër CBC pasi të transmetohet. Por me rrjetin e duhur virtual virtual (VPN), ju mund të shihni çdo qesh, lot dhe qëllim të vetëm jetoni, dhe sa herë që dëshironi pas kësaj.

Duke ndryshuar vendndodhjen tuaj të dukshme, një VPN e mirë lehtë tejkalon gjeo-kufizimet e rrjetit. Do të keni qasje e menjëhershme, e besueshme në çdo transmetim të drejtpërdrejtë të CBC dhe episodin e kaluar nga kudo në botë. Fillimi merr vetëm disa hapa të thjeshtë.

Si të shikoni CBC nga çdo vend – Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Kanada. Në testet tona të qindra VPN-ve, Cyberghostka dalë në krye për qasje të lehtë dhe transmetim të qetë. Ne kemi renditur dy mundësi më të shkëlqyera më poshtë.
 2. Regjistrohu në shërbim ose regjistrohu për një provë falas. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN.
 3. Përdorni VPN në lidheni me një server në Kanada.
 4. Navigoni në faqen e internetit të CBC, zgjidhni atë që dëshironi të shikoni dhe shijoni shfaqjen!

Filloni të shikoni TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë CBC jashtë Kanadasë

Nëse përpiqeni të transmetoni shfaqje në faqen e internetit të CBC përmes një anijeje Adresa IP jashtë Kanadasë, ju nuk do të keni qasje. Shumica e rrjeteve televizive u nënshtrohen rregullave të licencimit që kufizojnë aty ku mund të tregojnë përmbajtjen e tyre; ata përdorin geoblocking për t’u bindur me ato ligje.

Por, nëse jeni një Kanadez që udhëton ose jeton jashtë vendit tuaj, ose thjesht një dashnor i një TV të shkëlqyeshëm nga e gjithë bota, ju nuk duhet të lejoni që këto blloqe të marrin mes jush dhe shfaqjet tuaja të preferuara CBC.

Duke përdorur një të besueshme VPN është mënyra më e lehtë për të anashkaluar gjeo-kufizimet në përmbajtjen CBC. Kur të lidheni me një server kanadez VPN, adresa juaj e re IP do të thotë, “Unë jam në shtëpi në Kanada, a?” në faqen e internetit të CBC, duke bërë që blloqet të zhduken.

Për të transmetuar Hockey Night dhe transmetime të tjera CBC pa ndërprerje, do të dëshironi një VPN që ju jep lidhje të shpejtë, bandë të pakufizuar, dhe mbi 99% në kohë të rrjetit.

përjashton shumicën nëse jo të gjitha VPN-të falas, të cilat janë të pasigurta për transmetim për shkak të limiteve të përdorimit dhe serverëve të ngadaltë. Shumë prej tyre madje shesin të dhënat tuaja dhe mbajnë reklama me qëllim të keq. Kursimi i disa dollarëve në muaj nuk ia vlen të gjitha problemet.

Përveç kësaj për t’ju dhënë të plotë qasja në CBC, një VPN me vlerësim të lartë zhbllokon rrjetet e tjera kanadeze dhe shërbime të vështira për t’u arritur, si Hulu. Ajo madje do të anashkalojë blloqet e censurës si Zjarri i Madh i Kinës, dhe ky është akoma vetëm fillimi i asaj që mund të bëjë.

Mbrojtja për përcjelljen e siguruar nga VPN-të më të mira do mbaj hakerët, ISP-në tuaj dhe spiunët e qeverisë larg gjurmëve. Kriptimi nga fundi në fund siguron që surfimi juaj të jetë plotësisht privat dhe anonim, i cili është thelbësor për aktivitete si përrua.

CBC po fillon një kulture të mrekullueshme të shfaqjeve të reja. Cavendish do t’ju bëjë të qeshni dhe dridheni, Coroner ofron një dramë të mprehtë, dhe Street Legal po kthehet me episodet e të gjitha të reja pas një mungese 25-vjeçare! Tani është koha për të marrë VPN tuaj, kështu që ju nuk do të humbasë një minutë.

VPN-të më të mira për shikimin e CBC Kanada

Këto tre VPN janë të gjitha të shpejta dhe të sigurta, me shumë servera kanadezë të cilët zhbllokojnë me siguri CBC nga kudo në botë.

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Nëse dëshironi thjeshtësi dhe përballueshmëri, mos kërkoni më larg se CyberGhost. profilin e paracaktuar të zhbllokimit të Streaming do të keni lidhje me rrjedhën e CBC brenda sekondave, dhe çmimet e pajtimeve afatgjata rrahin ato të VPN që nuk mund të bëjnë gjysmën më shumë.

Kriptimi i fortë, një ndërprerës vrasës dhe një politikë e rreptë e mos-logs sigurojnë anonimitetin tuaj, ndërsa lidhje të besueshme dhe shpejtësi të lartë do të thotë që nuk do të humbisni kurrë një kontroll të trupit për shkak të buffering ose vonesës.

CyberGhost po zgjerohet me shpejtësi rrjeti me mbi 3,000 serverë përfshin 85 njësi në Kanada, shumë prej tyre optimizuan për transmetim. Dhe përdoruesit e të gjitha niveleve të përvojës e duan ndërfaqen vizuale të paraqitur në aplikacione për të gjitha sistemet kryesore operative.

A Gjykim falas 7 ditor për aplikacionet celularë dhe a Periudha e rimbursimit 45-ditor për të gjitha pajtimet prej 6 muajsh ose më gjatë ju japin një mundësi pa rrezik për t’u siguruar që CyberGhost i plotëson nevojat tuaja.

Shikoni me CyberGhost TANI!

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN-së Tipari SmartPlay automatikisht do të zgjedhë serverin më të mirë për të parë CBC, dhe shpejtësia e lidhjes është e shkëlqyeshme. Një rrjet me mbi 5,000 serverë, duke përfshirë qindra në Kanada, siguron qasje të lehtë deri në 6 pajisje në të njëjtën kohë.

I përkushtuar ndaj intimitetit të përdoruesit, NordVPN ju mban anonim Kriptimi DoubleVPN, Qepë mbi serverin VPN duke u ndalur, dhe a politika e verifikuar e mos-prerjeve. Torrentimi është i mbështetur në të gjithë rrjetin, dhe mbrojtja e reklamave dhe malware-ve ndërtohet në çdo aplikacion.

Mbështetja e klientëve të bisedës live të NordVPN 24/7 ju lidh menjëherë me agjentë të ditur. Aplikacionet për Windows, Mac OS, iOS, Android dhe ruter kanë të gjitha funksionet Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe një ndërprerës automatik vrasës.

Një nga VPN-të më të njohura në botë, NordVPN u ofron përdoruesve të rinj a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikojeni me NordVPN TANI!

3. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Express VPN vërteton se cilësia e serverit ka rëndësi po aq sa sasia. Ofruesi ofron vetëm katër serverë me vëllim të lartë në Kanada, por ata zgjidh zhbllokimin e rrjedhave CBC dhe dorëzoji ato me shpejtësitë më të larta në industrinë VPN.

Nëse kjo ju bën të pyesni veten nëse ExpressVPN sakrifikon sigurinë për hir të shpejtësisë, mund t’i vendosni ato shqetësime të pushojnë. Aplikacione për pothuajse çdo veçori të pajisjes dhe platformës kriptimi i shkallës ushtarake, mbrojtje e avancuar e rrjedhjes, dhe një ndërprerës i besueshëm vrasës.

ExpressVPN gjithashtu ka një nga faqet e internetit më të dobishme të çdo shërbimi VPN, me udhëzues të hollësishëm për të transmetuar të gjitha llojet e përmbajtjes, përrua me anonimitet të plotë, surfing privat, dhe çdo përdorim tjetër që mund të ëndërroni për VPN tuaj.

Nëse keni nevojë për ndihmë të mëtejshme, do ta gjeni 24/7 mbështetje chat live agjentët për të qenë miqësorë dhe jashtëzakonisht të shpejtë për t’u përgjigjur. Planet muaj-pas-muaj janë të kushtueshëm, por një abonim 12-mujor përfshin një shtesë 3 muaj falas.

A 30 ditë garanci për kthimin e parave pa pyetje të bëra dhe a Gjykim falas 7 ditor për aplikacionet celulare ju lejojnë të provoni pa rrezik rreziku ExpressVPN dhe të shihni pse ka kaq shumë përdorues të lumtur.

Shikoni me ExpressVPN TANI!

përmbledhje

Me një VPN të besueshëm, ju do të kurrë më nuk bllokohet nga shikimi i CBC tregon kudo ku jeni. Komeditë një-të-një-lloji të vendosura në qytete të vogla piktoreske veriore, drama intensive dhe mbulimi më i mirë i hokejve në Tokë do të jenë të gjitha në majë të gishtave.

Nëse nuk jeni të sigurt se si të zgjidhni VPN-në e duhur për ju, ekspertët tanë i keni mbuluar me një përmbledhje të plotë të të gjithë faktorëve që duhet t’i merrni parasysh kur shikoni shërbimet VPN.

Më e mira nga të gjitha, ofruesit premium VPN ofrojnë vazhdimisht marrëveshje speciale për pajtimtarët e rinj. Shikoni faqen tonë të kuponave për të gjetur pazaret më të mira!

Filloni gjyqin tuaj falas për CyberGhost!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map