Si të rregulloni Apex Legends Lag – Hack më i lehtë për Lojtarët në vitin 2020


Ju jeni në mes të një zjarri intensiv në Skull Town në Apex Legends. Skuadra jote e Jetës është rënë. Ju nxitoni për të marrë flamurin e saj në një Beacon Respawn në Thunderdome. Ju shikoni diamantin e vogël të gjelbër që shënon fenerin, dhe, papritmas, loja juaj bie.

Falë vonesës, mbretëria juaj e betejës është bërë. Si siguroheni që të keni tokë në Kanionin e King pa ndërprerje? Ju do të duhet një VPN e besueshme në mënyrë që të mundeni, edhe një herë, të jeni një Legjendë për një ditë.

Si të rregulloni vonesën e legjendave në Apex

 • Zgjidhni një VPN – Ne rekomandojmë NordVPN për lojëra
 • Instaloni NordVPN në pajisjen tuaj
 • Përdorni opsionin “Quick Connect” të NordVPN për t’u lidhur me një server afër jush
 • Kjo eshte! Lagja nuk duhet të jetë më çështje

Filloni të luani me NordVPN!

Si mund të ju ndihmojë një VPN të rregulloni lagështinë e Apex Legend

Boshllëqet janë një telash që buron nga latenca. Latente funksionon si ping: theshtë matja midis klientit tuaj dhe serverit tuaj të lojës. Sa më i lartë të jetë vonesa, aq më mirë mundësia e një vonesë të ngadalësohet ose të ndalojë lojën tuaj.

Meqenëse Apex Legends është i lirë të luajë me popullaritetin në mbarë botën, ka mijëra përdorues në secilin server. Serverat mund të mbingarkohen, dhe disa ofrues të shërbimit të internetit (ISP) madje do të përdorin ngadalësimin e internetit, aka ISP duke rrëzuar. Lagja është rezultat i këtyre ngjarjeve për të ardhur keq.

Nëse dëshironi të ktheheni shpejt në Wraith Legend, ju rekomandojmë të shtoni një VPN. Një VPN jo vetëm që do të maskojë vendndodhjen tuaj, por gjithashtu do t’ju gjejë serverin më të shpejtë për Apex Legends. Sasia e lartë e plaçkës në Gropë është një klik larg!

VPN më e mirë për rregullimin e lagjes: NordVPN

Nëse dëshironi një VPN të Legend të vërtetë, ju rekomandojmë NordVPN. ne rnjë test i shumtë VPN për lojrat, dhe NordVPN ishte fituesi i qartë në mesin e qindra VPN-ve të tjera.

Siguria në skuadrën tuaj është një përparësi kryesore në Apex Legends, dhe nuk është ndryshe kur kërkoni për VPN të duhur. NordVPN ofron mbrojtje në formë ushtarake me 256-bit encryption dhe mbrojtje të integruara anti-DDoS. Bota juaj e lojrave është e sigurt sepse each e serverëve me porosi të NordVPN ju mbron nga hacks e sigurisë.

Hapësirat nuk kanë një shans në fushën e betejës NordVPN. Përditësimet e NordVPN për lidhjet e tyre të shpejtësisë do të thotë se loja juaj Apex Legends mbetet në kohë reale.

Elsefarë tjetër ofron NordVPN për lojrat tuaja?

 • 5,100+ serverë në 60 vende
 • Një politikë e rreptë pa log-e
 • Ndërprerës automatik vrasës
 • Karakteristika CyberSec që bllokon malware dhe kërcënime të tjera në internet
 • Shërbimi 24/7 ndaj klientit
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Zona gjithnjë e tkurret e sigurt në hartën Apex Legends do të thotë që duhet të mendoni shpejt dhe përpara kurbës. NordVPN ju jep lirinë për të marrë vendime super të shpejtë, pa u shqetësuar për sigurinë e përhapur dhe ndërhyrjet e vonuara.

Për më shumë informacion, lexoni rishikimin tonë të plotë të NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni lojrat me NordVPN!

Mënyra të tjera për të rregulluar vonesën

Një VPN e fortë është një zgjedhje e shkëlqyeshme për rregullimin e çështjeve të vonesave. por, ka edhe rregullime jo-VPN që vlen të përmenden:

 • Përdorni një kabllo Ethernet në vend të wi-fi në ruterin tuaj. A lidhja me internet në internet ka një stabilitet më të mirë dhe zakonisht është më mirë sesa një lidhje wi-fi.
 • Shkoni te cilësimet e lojës dhe ulni gjërat si Rezolucioni, Virtual Sync dhe Anti-aliasing.
 • Shkëputni ndonjë nga pajisjet tuaja të tjera (si telefonin tuaj) duke përdorur lidhjen tuaj në internet.
 • Shkulni modemin dhe ruterin tuaj për 30 minuta për të rindezur pajisjen tuaj të rrjetit.
 • Mbyllni proceset e sfondit (si për Mac ashtu edhe për Dritare) si përmirësimet e antivirusit dhe klientët e Torrentit.

përmbledhje

Popullariteti i Legends Apex do të rritet vetëm kur lëshon një hartë të re. Ju dëshironi që siguria të eksplorojë këto terrene të reja pa u prishur festa. A VPN i besueshëm si NordVPN do të heqë plaçkën tuaj me shpejtësi rrufeje, zgjedhje masive të serverëve dhe siguri të nivelit ushtarak.

Leximi më tej

Lexoni pse vendosëm NordVPN si fituesin e 5 VPN-ve tona më të mira për lojëra.

Dëshironi të investoni në një VPN me performancë të lartë pa prishur bankën? Ekspertët tanë të kursyer nga buxheti kanë krijuar këtë listë të marrëveshjeve më të mira VPN përreth.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map