Si të qaseni në TV YouTube nga kudo në vitin 2020 – Të sigurt dhe të shpejtë

Me një abonim të vetëm, YouTube TV ju lejon të jetoni në qarkullim mbi 60 kanale kryesore televizive kabllore të SH.B.A.-së. Nga laptopi ose telefoni juaj, mund të vazhdoni me play off-et e NBA-s, të qëndroni të azhurnuar me lajmet që prishen dhe të shikoni filmat më të mëdhenj klasikë – të gjitha në një vend, për një tarifë të vetme. 

Ka vetëm një problem. YouTube TV është në dispozicion vetëm për banorët e SH.B.A.. Nëse jetoni jashtë shtetit, apo edhe thjesht pushoni jashtë vendit, do t’ju mohohet hyrja në të gjithë këtë TV dhe filma të mahnitshëm.

Pra, është një gjë e mirë që ekziston një zgjidhje e shpejtë dhe e thjeshtë. Duke përdorur një VPN, mund të hyni në TV YouTube nga kudo në botë. Duhen vetëm disa minuta për tu instaluar dhe do të ndryshojë plotësisht mënyrën e përdorimit të internetit.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni TV YouTube

Për të filluar shikimin e TV YouTube nga kudo, thjesht ndiqni hapat më poshtë.

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me serverët amerikanë. Shihni më poshtë për ofruesit e rekomanduar –Cyberghost është zgjedhja jonë # 1 për YouTube TV.
 2. Shkarkoni VPN dhe lidheni me një server në çdo qytet të madh amerikan.
 3. Regjistrohu në YouTube TV.
 4. Lumtur lumë!

Filloni të shikoni TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë TV YouTube

YouTube TV fillimisht u lançua në pesë qytete amerikane në vitin 2017, më pas u zgjerua në të gjithë SH.B.A. megjithatë, hyrja në shërbim përfundon në kufirin e SHBA, për shkak të kufizimeve gjeo-rrjetore të rrjeteve televizive amerikane.

Edhe nëse jetoni brenda SH.B.A., ka kufizime.

Kanalet lokale janë të arritshme vetëm brenda rajoneve të tyre përkatëse. Si rezultat, YouTube TV do t’ju parandalojë të hyrni në kanalet televizive lokale jashtë zonës tuaj. Nëse udhëtoni ose zhvendoseni në një shtet të ri, mund të zbuloni se jeni ‘Geoblocked’ nga shfaqjet tuaja të preferuara lokale.

Mënyra e sigurt dhe e thjeshtë për të kapërcyer këto geoblocks, dhe për të shikuar TV YouTube nga kudo, është të përdorni një VPN të besueshme.

Një VPN fsheh vendndodhjen tuaj të vërtetë duke maskuar adresën IP të pajisjes tuaj të internetit dhe duke e zhvendosur atë në një lokacion të ri. Pra, nëse jeni në Paris, Francë dhe doni të përdorni YouTube TV – ose Paris, Texas dhe dëshironi të përdorni kanalet televizive në YouTube nga New York – ju mund të lëvizni vendndodhjen tuaj në rajonin e nevojshëm të SH.B.A..

Mos u shqetësoni, ne do t’ju tregojmë se sa i thjeshtë dhe i shpejtë është ky proces më poshtë.

VPN gjithashtu mbroni privatësinë tuaj duke koduar trafikun tuaj të internetit dhe fshehur aktivitetin tuaj nga hakerat, mbikëqyrja e qeverisë dhe madje edhe ISP-ja juaj. Kjo siguri e shtuar është vetëm një arsye më shumë ne ju rekomandojmë të përdorni një VPN për të gjitha aktivitetet tuaja në internet, jo vetëm transmetimi i TV.

Si të zhbllokoni TV YouTube

1. Zgjidhni një VPN të besueshëm me një përzgjedhje të madhe të serverëve amerikanë. Ne rekomandojme Cyberghost.

2. Shkarkoni dhe instaloni VPN-në tuaj. 

3. Lidhuni me një server në SH.B.A.. Nëse doni të përdorni televizionin lokal, zgjidhni një server në atë rajon. Në shembullin më poshtë, ne kemi zgjedhur një server në New York.

4. Regjistrohuni në Youtube TV dhe filloni të transmetoni kanalet tuaja të preferuara!

Filloni transmetimin Tani!

Si të merrni një kod zip për SH.B.A. për TV YouTube

Nëse jeni duke përdorur YouTube TV për të hyrë në TV lokal kabllor amerikan, mund t’ju kërkohet të shkruani një kod postar lokal. Kjo do të “vërtetojë” se jeni në vendin e duhur për të parë këto kanale.

Për të gjetur kodet e duhura të zip për kanalet tuaja lokale, ndiqni këto hapa të shpejtë.

1. Vizitoni Zip-codes.com

2. Klikoni në opsionin ‘Gjeni Kodet Zip të një qyteti’

3. Zgjidhni një qytet dhe shtet për kanalin tuaj lokal kabllor

4. Zgjidhni një nga kodet zip që janë gjeneruar

5. Vendoseni këtë në YouTube TV

VPN-të më të mira për YouTube TV

Ka mijëra VPN të disponueshme, por shumë prej tyre nuk ofrojnë lidhje mjaft të qëndrueshme, shpejtësi të mjaftueshme, ose rrjete të mjaftueshme të serverëve për të punuar mirë për transmetimin e përmbajtjes në SHBA.

Kur zgjidhni VPN tuaj për TV YouTube, sigurohuni që ajo të sigurojë:

 • Serverë të shpejtë dhe lidhje të besueshme për të siguruar transmetimin e pandërprerë
 • Bandwidth i pakufizuar pa rrëzim
 • provuar geoblock duke anashkaluar aftësitë
 • i fortë veçoritë e sigurisë si kriptimi, një ndërprerës i vrasjes dhe mbrojtja nga malware
 • Mbrojtja e intimitetit masa të tilla si një politikë pa log

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e VPN-ve më të mira për shikimin e YouTube TV:

 1. Cyberghost
  Një grup i madh i serverëve në SH.B.A., vlerë e madhe, një ndërfaqe e lehtë dhe politikë e rreptë e intimitetit e bëjnë këtë VPN zgjedhjen e përsosur për të hyrë në TV YouTube.
 2. NordVPN 
  tonë VPN më e mirë në përgjithësi për vitin 2019, NordVPN mund të kalojë kufizimet më të vështira gjeo – madje edhe ato të YouTube. Kombinoni këtë me sigurinë dhe shpejtësinë e rrufeve, udhëheqëse në industri, dhe është e qartë pse NordVPN është kaq e popullarizuar.
 3. ExpressVPN
   VPN më e shpejtë në treg, ExpressVPN nuk sakrifikon sigurinë ose intimitetin. Ky VPN ofron shpejtësi të pakrahasueshme, lidhje të qëndrueshme dhe shumë karakteristika të personalizueshme.
 4. IPVanish
  IPVanish është një VPN e shkëlqyeshme për fillestarët, duke ofruar gjithçka që ju nevojitet në një VPN. Ajo jep me sukses sigurinë, shpejtësinë dhe çmimet konkurruese së bashku me mbështetjen e madhe të klientit.
 5. Surfshark
  Surfshark specializuar në mposhtjen e kufizimeve të ashpra gjeo-kufitare në platformat kryesore. Së bashku me shpejtësinë e rrufesë, sigurinë e madhe dhe planet e përballueshme, kjo e bën Surfshark një zgjedhje ideale për YouTube TV.

Nëse përdorni ndonjë nga këto VPN me vlerësim më të lartë, do të jetë e shpejtë dhe e lehtë të instaloni aplikacionin dhe filloni transmetimin në TV YouTube sot!

Farë është unike në lidhje me TV YouTube?

me nuk nevojiten pajisje shtesë, qasje në përmbajtjen më të mirë televizive amerikane në internet, dhe pa kontratë afatgjatë, çfarë nuk duhet të pëlqesh për TV YouTube?

Shumë veçori të jashtëzakonshme të TV YouTube përfshijnë:

 • Qasja në 60+ Rrjetet TV të SHBA
 • Transmetimi i drejtpërdrejtë i televizionit lokal (në qytetet amerikane ku shërbimi mbështetet)
 • Abonimi mund të anulohet në çdo kohë
 • Lejon deri në gjashtë përdorues për pajtim, me shikim të njëkohshëm
 • Cloud DVR me ruajtje të pakufizuar
 • Showtime dhe Fox Soccer (Football) Plus dhe rrjete të tjera sportive dhe filmike janë në dispozicion me paketa premium

Whatfarë kanalesh përfshihen në YouTube TV?

Një pajtim i vetëm në TV YouTube lejon deri në gjashtë llogari të përdoruesit dhe përfshin:

 • Rrjetet kryesore kombëtare kabllovike
 • Rrjedhat lokale ABC, CBS, FOX dhe NBC
 • NBC Sports, ESPN, NBA TV, dhe rrjetet rajonale sportive
 • Kanalet e filmit
 • Shumë, shumë më tepër

Përdoruesit e interesuar në primet e primeve si Fox Soccer Plus dhe SHOWTIME mund t’i qasen atyre për një tarifë shtesë mujore.

YouTube TV gjithashtu ofron prova falas herë pas here për përdoruesit e rinj, kështu që shikoni për ato promovime, veçanërisht nëse ju duhet vetëm YouTube TV për një kohë të shkurtër.

Imazhi më poshtë ju jep një ide për një grup të madh të rrjeteve televizive amerikane që mund të shihni me një pajtim në TV YouTube:

how-to-qasje-youtube-nga-kudo (2)

Pra, nëse dëshironi të shikoni sporte në ESPN, komedi dhe filma klasikë në TBS, ose episodin tuaj të preferuar të Empire, YouTube TV e lehtëson.

Ekziston gjithashtu një përzierje e madhe e rrjeteve të lajmeve, së bashku me programimin e fëmijëve siç është Disney Junior.

Pajisjet e mbështetura

Si mund të shikoni TV YouTube?

 • Në kompjuterin tuaj (çdo sistem operativ) – hyrni në shërbim nga shfletuesi juaj
 • Në pajisjen tuaj mobile – përdorni aplikacionin e dedikuar të TV YouTube për platformën tuaj (duhet të jetë Android L ose më vonë ose iOS 9.1 ose më vonë)
 • Direkt në ekranin e TV-së tuaj nëse jeni përdorues i Chromecast

Aplikacioni i TV YouTube mund të shkarkohet gjithashtu në Roku, Apple TV, Android TV dhe Xbox One, dhe mbështetet në TV dhe Samsung.

përmbledhje

Tani që keni parë si ta bëni lehtë qasje dhe kënaqësi më të mirë të TV kabllor amerikan nga kudo në botë, cfare po pret? Pavarësisht nëse jeni një banor i SH.B.A.-së që udhëton jashtë vendit ose jetoni në një vend tjetër, VPN-të e listuara këtu do t’ju ndihmojnë të transmetoni drejtpërdrejtë TV YouTube në vendndodhjen tuaj.

Nëse doni të mësoni më shumë rreth asaj se si funksionojnë VPN dhe çfarë e bën atë më të mirë se tjetri, ne kemi mijëra këshilla nga ekspertët tanë për t’ju ndihmuar të bëheni një profesionist VPN në asnjë kohë!

Më e mira nga të gjitha, ofertat më të mira VPN periudha falas për prova dhe garanci për kthimin e parave, kështu që nuk keni asgjë për të humbur duke provuar një herë dhe akorduar në YouTube TV sot.

Filloni Provimin Tuaj falas për CyberGhost Tani!

Leximi më tej

Tani po filloni të shihni përfitimet e shumta të VPN-ve, hidhini një sy udhëzuesit tonë të plotë.

Ju gjithashtu mund të përdorni një VPN për të hyrë në Netflix të SHBA nga kudo në botë. Ne ju tregojmë se si. 

Streaming në më shumë se një pajisje? Ne kemi VPN-të më të mira me shumë pajisje për ju.

 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me