Si të qaseni në muzikën në Instagram nga çdo rajon (Përditësimi i vitit 2020)


verën e vitit 2018, Instagram publikoi tiparin Instagram Music, duke ju lejuar të bashkëngjitni tinguj zanash dhe muzikë në Stories tuaj në Instagram. Takimi në muzikë do të luajë këngën dhe mund të përgjigjeni ose me një mesazh ose ta ndani atë në tregimin tuaj.

Sidoqoftë, kjo emocionuese tipari i ri nuk është aktualisht i arritshëm për të gjithë. Ju mund të keni vërejtur një mesazh kur po lëviz nëpër histori në Instagram duke thënë Music Muzika në Instagram nuk është e disponueshme në rajonin tuaj. ‘ Kur kjo ndodh në mënyrë të përsëritur, mund të jetë shumë zhgënjyese.

Kjo ndodh sepse Instagram Music duhet të licencojë të drejtat për këngët në secilin vend ata duan që ajo të jetë e disponueshme në.

Nëse Instagram do të blinte licencën për çdo vend, kostoja do të ishte e madhe. prandaj, Muzika në Instagram është në dispozicion vetëm në vendet me numrin më të madh të përdoruesve të Instagramit, siç janë Mbretëria e Bashkuar dhe SH.B.A..

për fat të mirë, ju mund ta anashkaloni këtë kufizim gjeografik duke ndryshuar vendndodhjen tuaj me një VPN. Lexoni më tej për të zbuluar se sa e shpejtë dhe e lehtë është.

Si të përdorni muzikën në Instagram nëse nuk është e disponueshme në rajonin tuaj – Udhëzues i shpejtë

Duhen vetëm katër hapa të thjeshtë për të ndryshuar vendndodhjen tuaj në Muzikën në Instagram me një VPN:

 1. Zgjidhni një VPN më të vlerësuar, siç janë NordVPN,që mund të anashkalojnë me siguri geoblocks dhe ka një aplikacion të mirë celular.
 2. Ininstaloni Instagramin nga pajisja juaj celulare.
 3. Shkarkoni aplikacionin celular të VPN dhe lidheni me një server në një vend me Instagram Music.
 4. Rinstaloni Instagramin në pajisjen tuaj dhe shijoni veçorinë e Muzikës në Instagram.

Pse keni nevojë për një VPN për të hyrë në Muzikën në Instagram nëse nuk është e disponueshme në rajonin tuaj?

Instagram Music ka vetëm muzikë të licencuar për vende të caktuara, prandaj ekzistojnë kufizime gjeografike se ku është në dispozicion tipari.

Instagram Music është aktualisht i disponueshëm vetëm për përdoruesit me një adresë IP në SH.B.A., MB, Australi, Zelanda e Re, Suedi, Francë dhe Gjermani.

Një VPN mund të maskojë vendndodhjen tuaj të vërtetë dhe ta bëjë atë të duket se po hyni në Instagram nga një vend tjetër. Kjo do të thotë që më në fund do të keni mundësi t’i dëgjoni dhe i ndani këngët në Stories në Instagram.

Shtë e rëndësishme të zgjidhni një VPN të fortë që ka dëshmuar besueshmëri në tejkalimin e kufizimeve gjeografike, kështu që ju të mund të shijoni përvojën e plotë në Muzikën në Instagram nga kudo në botë.

Si të përdorni një VPN për të hyrë në Muzikën në Instagram nëse nuk është e disponueshme në rajonin tuaj

Ndryshimi i vendit tuaj në Instagram është një proces vërtet i thjeshtë, duke marrë vetëm disa minuta nga fillimi në fund. Shikoni më poshtë për një përmbledhje më të hollësishme të secilit hap:

1. Zgjidhni një VPN me vlera më të larta

Duke u siguruar që keni VPN e duhur është vërtet e rëndësishme. Ne ju rekomandojmë të zgjidhni një nga tonat VPN më të vlerësuarat që janë testuar dhe konfirmuar plotësisht se janë në gjendje të kapërcejnë me besueshmëri geoblocks.

Këto VPN gjithashtu shënojnë shumë kur bëhet fjalë për shpejtësinë, sigurinë, madhësinë e rrjetit, besueshmërinë dhe mbështetjen e klientit.

Në këtë artikull, ne jemi duke përdorur numrin tonë një VPN, NordVPN, për t’ju treguar si të ndryshoni rajonin tuaj në Instagram.

Ja çfarë duhet të kërkoni në një VPN për të përdorur me Instagram:

 • Aftësia për të kapërcyer me siguri geoblocks.
 • Shpejtësi të lartë dhe një rrjet i besueshëm për të parandaluar buffering ose vonesa në Instagram Stories.
 • Serverë të vendosur në vendet ku Muzika në Instagram është në dispozicion.
 • Aplikacione cilësore celulare në një numër platformash të ndryshme pasi në Instagram kryesisht arrihet në pajisjet mobile.

Provoni tani NordVPN!

2. ininstaloni Instagramin në Pajisjen tuaj

Crucialshtë thelbësore që të çinstaloni aplikacionin Instagram në pajisjen tuaj celular përpara se të lidheni me një VPN. Kjo është për shkak se Instagram automatikisht regjistron vendin tuaj kur hapni aplikacionin për herë të parë.

3. Shkarkoni Aplikacionin NordVPN Mobile dhe Lidhuni me një Server

Shkarkoni aplikacionin NordVPN dhe zgjidhni planin që dëshironi. Pasi të keni hyrë në shërbim do të gjeni një listë të lokacioneve të serverit.

Ose futni një vend ose vendndodhje në shiritin e kërkimit ose lëvizni poshtë derisa të gjeni rajonin që po kërkoni.

Ndryshimi i vendndodhjes në Instagram duke përdorur një VPN

Zgjidhni ikonën e ingranazheve pranë vendit (mbani mend se duhet të jetë një vend që ka qasje në Instagram Music) dhe do t’ju shfaqet një hartë përkatëse me një listë të serverëve NordVPN në rajon.

Klikoni në vendin ose qytetin që dëshironi të lidheni me dhe NordVPN do t’ju lidhë automatikisht me serverin më të shpejtë.

4. Rinstaloni Instagramin dhe Shijoni Muzikën në Instagram

Pasi të jeni lidhur me një server përmes VPN tuaj, instaloni sërish aplikacionin për Instagram. Tani, kur të futeni përsëri në llogarinë tuaj do të jeni të lidhur në Instagram me një adresë IP që mund të hyjë në Instagram Music.

Kur trokitni lehtë mbi ‘Shtoni historiButonin ‘, ju duhet të shihni një Skedari “muzikë” në fund të majtë të ekranit. Tani mund të shtoni muzikë sipas dëshirës tuaj në tregimet tuaja në Instagram, si dhe të dëgjoni muzikën në tregimet e përdoruesve të tjerë.

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Siç ju ka treguar udhëzuesi ynë, me një VPN me performancë të lartë, është vërtet e thjeshtë dhe e shpejtë për të ndryshuar vendndodhjen tuaj në Instagram.

Një VPN ju lejon të anashkaloni kufizimin gjeografik të Instagram Music në mënyrë që të mund ta përdorni funksionin në Tregimet tuaja në Instagram, pa marrë parasysh se ku je në botë.

Por jo të gjitha VPN-të janë krijuar të barabarta. Për të siguruar që ju të zgjidhni një shërbim që mund të kapërcejë me siguri geoblocks dhe ka shpejtësi të shpejtë për ngarkime të shpejta në Instagram, ju rekomandojmë të zgjidhni një nga VPN më të vlerësuarat.

Mos lejoni që gjeo-kufizimet t’ju ndalojnë, kontrolloni udhëzuesin tonë duke ndryshuar vendndodhjen tuaj në Netflix për të hyrë shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map