Si të përfitoni më shumë nga Katalogu juaj Netflix Australia


Nuk është sekret – kur bëhet fjalë për përmbajtjen Netflix, disa rajone janë më të mirë se të tjerët.

Kontrolloni këtë:

6 nga 10 shfaqjet më të njohura televizive nuk janë në dispozicion në Netflix AU

Filloni transmetimin me NordVPN Tani!

Me pak fjalë, miqtë tanë Aussie mungojnë në shumë klasikë dhe lëshime të freskëta. Ka mjaft tituj ikonikë që nuk do t’i gjeni në Netflix AU – nga sitmet legjendare si Miqtë dhe Frasier, te kryeveprat e dramës si Peaks binjake, Thyerja e keqe, dhe Thirrni më mirë Saulin. Tifozët e mrekullueshëm në tokë poshtë nuk mund të shikojnë Flash, dhe dokumentarët polarizues të Louis Theroux janë gjithashtu jashtë kufijve.

Netflix gjithashtu ka të paktën 80 filma të vendosur që do të dalë në platformë në 2018 – dhe mund të bësh të paktën gjysmën e atyre që nuk do të vijnë menjëherë në lokalizimin australian.

Bummer, e drejtë?

Nuk ka pse të jetë – Netflix amerikan ka mbi 95% të të gjithë përmbajtjes në dispozicion në platformë, dhe ju mund ta përdorni atë me lehtësi, pavarësisht nga të gjitha geoblocks dhe gabimet në proxy.

Ja si.

Shikoni Netflix të SHBA nga Kudo tjetër me një VPN

Netflix është goxha serioz në lidhje me rregullat e tij kur bëhet fjalë për rajonin.

Dikur ishte më lehtë disa vjet më parë – sot zhbllokuesi juaj i zgjedhjes Netflix duhet të jetë jo vetëm i aftë, por edhe i qëndrueshëm.

VPN-të janë më të përshtatshmet për qasje të besueshme në Netflix të SH.B.A.-së (dhe lokalizime të tjera gjithashtu). Sidoqoftë, jo të gjithë do ta përfundojnë punën.

Ne kemi testuar çdo VPN nën diell, dhe vetëm disa kanë arritur të sigurojnë qasje të vazhdueshme në Netflix USA. Drejtimi i listës është NordVPN – VPN-ja jonë e rekomanduar për zhbllokim të përsosur të Netflix.

Ka disa arsye për këtë:

Shumëllojshmëri serveri. Netflix është i njohur për të renditur servers VPN rregullisht. NordVPN merret me këtë duke prezantuar vazhdimisht IP dhe vendndodhje të reja në listën e tyre (e cila është me një server të madh 2800+).

Serverë specialë Netflix. NordVPN mban një listë të serverëve për qasje të garantuar në Netflix USA (dhe të tjerët). Ekziston gjithashtu një artikull i dedikuar për azhurnime dhe ndryshime në Netflix.

Shpejtësia e rrufeve. Jdo junkie që transmeton di se sa buffering video zhgënjyes është. Me NordVPN, përvoja juaj e Netflix do të jetë gjithçka e ngadaltë – falë përmirësimeve të vazhdueshme të shpejtësisë, ky VPN është bërë një nga më të shpejtë në treg.

Mbështetje e jashtëzakonshme. Shumë nuk e mendojnë shumë, por mbështetja e klientit bën ose prish një VPN Netflix. Nord ka disa nga shërbimet më të mira të klientit në industri – në dispozicion 24/7 në tre platforma, përfshirë bisedën live.

Garanci për kthimin e parave. Me NordVPN, ju keni një muaj të tërë për të provuar se si shërbimi funksionon me Netflix. Nëse nuk ju bën përshtypje, thjesht mund të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe të merrni një rimbursim të plotë!

NordVPN aktualisht po ofron 72% ulje, si dhe një plan ekskluziv 3-vjeçar – klikoni këtu për të filluar!

Pra, tani e dini pse NordVPN është një zgjedhje solide për zhbllokimin e Netflix të SHBA.

Por si e bën atë të funksionojë?

Filloni gjyqin tuaj falas NordVPN Tani!

Si të zhbllokoni Netflix të SHBA me NordVPN

Shikoni mirë bibliotekën tuaj të vjetër Netflix, sepse do të bëhet shumë më mirë. Këtu është një udhëzues hap pas hapi:

1. Shkoni te seksioni i Prmimeve të NordVPN në faqen e tyre të internetit (ose klikoni këtu)

Pamja e faqes në internet NordVPN

2. Zgjidhni planin tuaj. Ka disa ulje çmimesh të shkëlqyera – mbani mend, ju gjithashtu keni një garanci të kthimit të parave 30-ditore për të përdorur!

3. Shkarkoni NordVPN në pajisjen tuaj. Ju do të duhet një llogari, kështu që bëni një nëse nuk e keni tashmë. Gjithashtu, Nord ka iOS VPN më të mirë në treg, kështu që ju mund të kapni disa Netflix të SH.B.A.-së në iPad ose iPhone tuaj gjithashtu!

4. Lidhu me një server amerikan. Duke përdorur skedarin intuitiv të hartës, thjesht zgjidhni serverin optimal të SHBA nëse jeni në tavolinën e punës. Përdoruesit e celularit dhe tabletave kanë një listë të serverëve të gatshëm Netflix – kontrollojeni këtu.

5. Ju jeni përtej tij, shok! I gjithë katalogu i Netflix USA tani është në dispozicionin tuaj.

Merrni mbi 1000 tituj të tjerë Netflix – ’shtë e lehtë me NordVPN!

Nëse jeni duke kruar për një bibliotekë të filmave më të mëdhenj, mund ta merrni menjëherë. Nuk ka rëndësi se ku jeni – Netflix amerikan ju pret.

Para se të shkojmë, këtu janë disa këshilla të tjera:

Nëse jeni duke përjetuar vështirësi për t’u lidhur me Netflix, mbështetja e klientit të NordVPN është në dispozicion gjatë gjithë orës në bisedën live.. Njoftojini problemet tuaja!

Netflix i SH.B.A.-së nuk është e vetmja gjë për të cilën do të keni qasje me NordVPN – provoni lokalizimet e Mbretërisë së Bashkuar, Kanadeze, Franceze dhe Gjermane, midis shumë të tjerëve.

Gati për të zgjeruar bibliotekën tuaj Netflix?

Filloni transmetimin me NordVPN Tani!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map