Si të ndryshoni vendndodhjen tuaj në Pokemon GO [Super Easy Hack]


Lojtarët Pokemon GO që jetojnë në zonat rurale janë në disavantazh në krahasim me njerëzit që jetojnë në qytete dhe periferi. Nëse jetoni në një zonë rurale, do të keni më pak Pokemon, Palestra dhe Pokestops në dispozicionin tuaj që do të thotë se do të merrni më pak artikuj dhe do ta keni të vështirë të përdorni disa Pokemon të rrallë.

Për fat të mirë, ekziston një rregullim për lojtarët rurale të aplikacionit popullor celular që ju lejon të keni të njëjtën përvojë si homologët tuaj urbane.

Duke përdorur një VPN në kombinim me një aplikacion për spoofing GPS dhe një modul maskimi të lokacioneve tallëse, ju mund të ndryshoni në mënyrë efektive vendndodhjen tuaj në Pokemon GO.

Për shumicën e aplikacioneve celularë, përdorimi i një VPN është e mjaftueshme për të ndryshuar rajonin ose vendndodhjen tuaj. por Pokemon GO ka filluar monitorimin e serverave të tyre për lojtarët me një vendndodhje që nuk përputhen me koordinatat GPS të telefonit të tyre.

Lojtarë të tillë mund të përballen me një pezullim ose një ndalim. Aplikimet për të fshehur dhe modulet maskuese ndihmojnë parandaloni Pokemon GO të zbulojë se keni ndryshuar vendndodhjen tuaj.

Ndryshimi i vendndodhjes tuaj në Pokemon GO është goxha e thjeshtë, dhe mund të filloni në aventurën tuaj tjetër të madhe Pokemon në vetëm disa hapa të thjeshtë:

Udhëzues i shpejtë – Si të ndryshoni rajonin tuaj në Pokemon GO

Android:

 1. Zgjidhni një VPN – ne rekomandojmë NordVPN për Pokemon GO.
 2. Instaloni NordVPN në pajisjen tuaj celular.
 3. Shkarkoni aplikacionin Fake GPS Vendndodhja nga Dyqani Google Play.
 4. Shkarkoni modulin e Vendndodhjeve Mock.
 5. Lidhuni me serverin VPN sipas dëshirës tuaj me NordVPN.
 6. Hap Pokemon GO dhe fillo të luash.

iPhone:

 1. Zgjidhni një VPN – ne rekomandojmë NordVPN për Pokemon GO.
 2. Instaloni NordVPN në pajisjen tuaj celular.
 3. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin Vendndodhja Spoofer nga Cydia.
 4. Vendosni një majë në vendndodhjen tuaj të dëshiruar.
 5. Lidhuni me serverin VPN sipas dëshirës tuaj me NordVPN.
 6. Hap Pokemon GO dhe fillo të luash.

Filloni të luani Pokemon GO me NordVPN!

Si një VPN ju ndihmon të ndryshoni rajonin në Pokemon GO nga kudo tjetër

Pokemon SHKO mund të përcaktojë vendndodhjen tuaj duke kontrolluar adresën tuaj IP. Kompania gjithashtu do të shikojë në koordinatat GPS të pajisjes tuaj celular për t’u siguruar që ato përputhen me vendndodhjen e adresës tuaj IP.

Nëse është përcaktuar që ju keni mashtruar, Pokemon GO mund të përdorë adresën tuaj IP për t’ju ndaluar në mënyrë efektive të luani lojën.

Një VPN (në lidhje me aplikacionet për spoofim GPS në këtë rast) ju lejon të shmangni identifikimin nga adresa juaj e IP.

Kjo do të thotë që ju mundeni maskoni aktivitetin tuaj në internet dhe ndryshoni vendndodhjen tuaj brenda Pokemon GO. Kur ndryshoni vendndodhjen tuaj, mund të përdorni disa Pokemon dhe artikuj që nuk do të keni qenë në gjendje t’i gjeni ndryshe.

VPN gjithashtu sigurojnë mbrojtje të fortë për ata që shfletojnë në internet ose duke kërkuar në aplikacione të ndryshme. Kriptimi i fuqishëm i mban të sigurta informacionet tuaja nga hakerat ose nga palët e tjera të treta.

Si ta ndryshoni rajonin tuaj në Pokemon GO

Ndryshimi i rajonit tuaj në Pokemon GO ndryshon në varësi të faktit nëse jeni duke përdorur një iPhone ose një pajisje celulare Android. Pas shkarkimit dhe instalimit të një VPN në pajisjen tuaj celular, do të duhet të instaloni gjithashtu një aplikacion GPS për spoofing.

Android:

 1. Zgjidhni një VPN dhe regjistrohuni për shërbimin. Ne ju rekomandojmë të zgjidhni NordVPN.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN në pajisjen tuaj celular. Mund ta gjesh NordVPN në Dyqanin Google Luaj.
 3. Kthehuni te Dyqani Google Play dhe shkarkoni aplikacionin Fake GPS Vendndodhja.
 4. Tani, vizitoni cilësimet e pajisjes tuaj Android.
 5. Pasi të jeni në cilësime, klikoni “Rreth telefonit.”
 6. Takoni “Ndërtoni numrin“Shtatë herë. Kjo do të aktivizojë modalitetin e zhvilluesit.
 7. Kthehu tek cilësimet dhe vizito “Opsionet e zhvilluesit.”
 8. Klikoni në opsionin që thotë “App Lokacionet tallëse“Ose”Lejo Vendndodhjet Tallen.”
 9. Tani, do të duhet të instaloni një modul të quajtur “Vendndodhjet tallen me tallje.”Kjo është për të ndaluar aplikacionet si Pokemon GO të kuptojnë se ju keni aktivizuar vendet e tallen.
 10. Shkarkoni Vendndodhjet Mock Mock këtu, nga Repositori i Modulit Xposed.
 11. Aktivizoni vendndodhjet e talljeve.
 12. Tani aktivizoni VPN-në në pajisjen tuaj celular dhe zgjidhni një server në një vend ku dëshironi të gjeni Pokemon.
 13. Sigurohuni që të keni aktivizuar aplikacionin e mashtrimit dhe të zgjidhni një vendndodhje atje, në të njëjtën mënyrë, në të njëjtën vend, në mënyrë që adresa juaj IP të përputhet me GPS.
 14. Kjo është – ju jeni mirë të shkoni. Aktivizoni Pokemon GO dhe filloni të kërkoni për Pokemon tuaj të preferuar si Gengar, Snorlax dhe Pikachu.

iPhone:

 1. Zgjidhni një VPN dhe regjistrohuni për shërbimin. Rekomandimi ynë është NordVPN.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN në pajisjen tuaj celular. Mund të gjesh NordVPN në App Store.
 3. Për të ndryshuar vendndodhjen tuaj në Pokemon GO në iPhone tuaj, do t’ju duhet jailbreak pajisjen. Mund të mësoni më shumë rreth asaj se si ta bëni atë këtu.
 4. Tani që iPhone juaj është i prishur, ju dëshironi të vizitoni Cydia. Cydia është në thelb një dyqan aplikacioni për pajisjet jailbroken.
 5. Pokemon GO kontrollon për pajisjet me thyerje jail, kështu që do t’ju duhet një aplikacion që fsheh statusin e telefonit tuaj të thyer. Shkarkoni tsProtecter.
 6. Tani që është instaluar tsProtector, do të dëshironi të shkarkoni aplikacionin e Vendndodhjes Spoofer nga Cydia.
 7. Sigurohuni që të dyja TsProtecter dhe aplikacioni i Vendndodhjes Spoofer janë duke funksionuar. Zgjidhni një vendndodhje në aplikacionin Spoofer.
 8. Aktivizoni VPN-në e telefonit tuaj dhe sigurohuni që të jetë në të njëjtën zonë me vendndodhjen që zgjidhni në aplikacionin Spoofer.
 9. Të gjithë jeni të vendosur. Vizitoni Pokemon GO dhe filloni të kërkoni për Pokemon tuaj të preferuar!

Filloni të luani Pokemon GO me NordVPN!

NordVPN – VPN më e mirë për rregullimin e lagështirës dhe zvogëlimin e latencës

Opsioni më i mirë VPN për lojtarët Pokemon GO është NordVPN. NordVPN ofron një gamë të gjerë karakteristikash të rëndësishme, përfshirë kriptimin e fuqishëm, bandën e pakufizuar, dhe gjashtë lidhje të njëkohshme. NordVPN gjithashtu ka mbi 5,000 serverë të vendosur në të gjithë globin.

Lagja dhe vonesa priren të jenë çështje kryesore për lojtarët, kështu që gjerësia e brezit është gjithmonë një shqetësim. NordVPN i vë këto shqetësime në shtrat me të Bandwidth i pakufizuar, që e bën atë një nga VPN-të më të mira në treg për lojëra celulare si Pokemon GO.

NordVPN-së kriptimi i shkallës ushtarake i mban palët e treta dhe hakerat të shikojnë aktivitetin tuaj në internet. Ai gjithashtu mban lojtarët e tjerë të Pokemon GO të mos jenë në gjendje të shikojnë adresën tuaj IP ose të dhënat e vendndodhjes.

NordVPN gjithashtu ju lejon të keni deri gjashtë lidhje të njëkohshme, që është një pasuri e jashtëzakonshme për lojtarët e Pokemon GO. Ju mund të keni NordVPN duke mbrojtur disa pajisje të cilat janë duke luajtur lojën në të njëjtën kohë.

Filloni të luani Pokemon GO me NordVPN!

përmbledhje

Ti mundesh përdorni një VPN në bashkëpunim me aplikacionet e tjera të spoofimit GPS për të marrë përvojën e plotë të Pokemon GO pavarësisht vendndodhjes suaj. Kur përdorni një VPN, ju mund të përdorni qasje në Pokemon, Palestra dhe artikuj që përndryshe nuk do të mund të arrini.

NordVPN është një mundësi e jashtëzakonshme për lojtarët Pokemon GO sepse ofron encryption të fortë dhe bandë të pakufizuar. Bandwidth i pakufizuar është veçanërisht i rëndësishëm për të ndihmuar lojtarët të shmangin vonesën kur bëhet fjalë për lojrat në internet. Nëse jeni duke kërkuar të ndryshoni vendndodhjen tuaj në Pokemon GO, NordVPN është aplikacioni që po kërkoni.

Leximi më tej

Dëshironi të mësoni më shumë rreth asaj se cilat premium VPN mund të jenë më të përshtatshmet për ju? Shikoni 5 VPN-të tona më të mira të lojrave këtu.
Po përpiqeni të gjeni VPN-të më të shpejta për përvojën tuaj të lojërave? Ne i testuam të gjitha, në mënyrë që të mos ju duhet.
Të interesuar të gjesh një VPN të re me çmimin e duhur? Kemi marrë VPN-të më të mira me zbritje të mundshme këtu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map