Si të ndryshoni rajonin tuaj Netflix në sekonda (Përditësimi i vitit 2020)


E mërzitur nuk mund të transmetosh shfaqjet e tua të preferuara britanike nga SH.B.A. në Netflix? E marr Ju jeni ulur me një kafe, të butë dhe të gatshëm për të parë-shfaqjen tuaj të preferuar, por Netflix ka ide të tjera, apo jo?

Përdorimi i geobllokave të vështira të Netflix për të zhbllokuar filmat tuaj të preferuar nuk është e lehtë. Epo, nëse nuk përdorni një VPN për të ndryshuar vendndodhjen tuaj dhe për të hyrë në përmbajtje të bllokuar.

Kam shpenzuar orë të tëra duke studiuar dhe testuar gjerësisht ofruesit e VPN për të gjetur ato që punojnë me Netflix dhe për të garantuar shpejtësi të shpejtë, cilësi HD, dhe pa buffering. Për atë, rekomandimi im kryesor është NordVPN.

Vazhdoni të lexoni tek shikoni se si mund ta ndryshoni vendndodhjen tuaj shpejt për të hyrë në bibliotekën tuaj të dëshiruar Netflix, dhe i cili tre ofruesUnë rekomandoj për rrjedhën Netflix pa telashe.

Udhëzues i shpejtë – Si të ndryshoni vendndodhjen tuaj në Netflix

 1. Zgjidhni një VPN më të vlerësuar që zhbllokon Netflix. Unë rekomandoj NordVPN për shkak të shpejtësisë, sigurisë dhe vlerës së parave.
 2. instaloj VPN në pajisjen tuaj streaming.
 3. Lidhu me një server në një vend që ka përmbajtjen Netflix që ju dëshironi.
 4. Hap Netflix dhe shijoni shfaqjet dhe filmat tuaj të rinj!

Stream Netflix Me NordVPN Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Netflix?

Vende Netflix kufizimet gjeografike në përmbajtjen e transmetimit bazuar në vendndodhjen tuaj aktuale.

Kjo do të thotë që kur hapni Netflix në Mbretërinë e Bashkuar, ju keni qasje në përmbajtje të ndryshme nga sa do të nëse logonit në Netflix brenda SH.B.A. Po kështu, edhe pse Netflix është një kompani me qendër në SHBA, Netflix i SH.B.A.-së nuk ka qasje në të gjitha shfaqjet në dispozicion në Mbretërinë e Bashkuar, Gjermani ose Japoni.

Vazhdoni të lexoni për të mësuar se si Netflix përdor adresën tuaj IP. Ose, nëse jeni me nxitim, hidheni në mënyrën e përdorimit të një VPN ose, shiko cilat VPN të tjera erdhën në krye të listës sime për të parë Netflix.

Si përdor Netflix Adresa juaj IP

Një VPN mund të fshehë vendndodhjen tuaj të vërtetë dhe bëjeni të duket sikur po lidheni me Netflix nga një vend tjetër. Ata e bëjnë këtë nga maskimin e adresës tuaj të vërtetë IP. Kjo do të thotë që ju mund të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara Netflix nga çdo vend në botë me një VPN.

Rajoni juaj Netflix përcaktohet nga vendi i lidhur me adresën tuaj IP. Kur lidheni me një server në një vend të huaj, megjithatë, ju do të hapni qasjen në bibliotekën e Netflix të këtij rajoni, ndërsa fshehni përmbajtje nga bibliotekat e tjera.

Në të kaluarën, ishte më e lehtë për VPN të merrnin geoblocks të kaluara, por Netflix dhe faqet e tjera të njohura të transmetimit kanë vërtet plasaritur në gjeo-spoofing në vitet e fundit. Shërbimi i transmetimit tani mban një regjistër të adresave IP që i përkasin kompanive VPN. Ata pastaj mund të bllokojnë këto adresa IP duke i krahasuar ato në listë. Nëse ka një ndeshje, ata do t’ju bllokojnë.

Kjo eshte pse është e rëndësishme të përdorni një nga VPN që unë rekomandoj, sepse ato azhurnojnë adresat e tyre IP rregullisht, dhe mos i jepni Netflix kohë të mjaftueshme për t’i zbuluar ato, të kuptojnë se i përkasin një VPN dhe t’i bllokojnë ato.

Nëse Netflix zbulon se jeni duke përdorur një VPN, mund të shfaq një faqe gabimesh kur përpiqeni të ngarkoni një shfaqje ose film. Reallyshtë vërtet zhgënjyese të futesh në këtë faqe gabimesh kur thjesht dëshiron të pushosh dhe të shikosh shfaqjen tënde të preferuar, nuk është ajo?

për fat të mirë, VPN-të më të mira janë në gjendje të anashkalojnë zbulimin e Netflix kështu që ju mund të shikoni të preferuarat tuaja Netflix nga çdo vend pa problem.

Si të përdorni një VPN për të hyrë në Netflix

Ndryshimi i rajonit tuaj Netflix me një VPN vërtetë është aq i thjeshtë sa duket në Udhëzuesin e Shpejtë më lart.

Pasi të zgjidhni VPN-në tuaj, konfigurimi zgjat vetëm disa minuta nga fillimi në fund.

Këtu keni një përmbledhje më të hollësishme të asaj që mund të prisni në secilin hap:

1. Zgjidhni një VPN më të vlerësuar

Zgjedhja e VPN e duhur është hapi më i rëndësishëm. Unë rekomandoj NordVPN, për shkak të aftësive të saj mbresëlënëse zhbllokuese, mbulimit të serverit në çdo vend të Netflix dhe shpejtësisë së rrufesë. ose, shikoni dy ofruesit e tjerë që ju rekomandoj.

Kam testuar të gjitha këto VPN vetë dhe konfirmova që ata janë në gjendje të anashkalojnë me sukses geoblocks të Netflix. Gjatë provave të mia, unë gjithashtu i dhashë këto VPN nota të larta për shpejtësinë, besueshmërinë, sigurinë, madhësinë e rrjetit dhe mbështetjen e klientit.

Në këtë artikull, Unë jam duke përdorur NordVPN për t’ju treguar se si të ndryshoni rajonin tuaj Netflix.

Këtu janë tiparet më të rëndësishme për të kërkuar në një VPN për t’u përdorur me Netflix:

 • Aftësia për të anashkaloni geoblocks të Netflix dhe adresat e azhurnuara rregullisht të IP kështu që ata nuk bëhen të zbuluar
 • Lidhje me shpejtësi të lartë, të besueshme për një përvojë të rrjedhshme të qetë
 • Serverë të vendosur aty ku përmbajtja juaj e dëshiruar është në dispozicion. Për shembull, nëse doni të hyni në përmbajtjen e Netflix në Japoni, sigurohuni që VPN ka servera atje. Ju mund të gjeni një listë të vendndodhjeve të serverit në faqen e internetit të ofruesit VPN.

2. Instaloni VPN në pajisjen tuaj streaming

Pasi të zgjidhni një VPN, shkoni në faqen e saj të internetit. Zgjidhni planin që dëshironi duke klikuar në zonën e çmimeve të faqes së saj.

Vendosni informacionin tuaj të pagesës dhe zgjidhni një mënyrë pagese. Mund t’ju kërkohet gjithashtu të regjistroheni për një llogari.

Shumë VPN ofrojnë gjykime falas dhe garanci për kthimin e parave, kështu që ju mund të provoni shërbimin pa rrezik.

E tëra çfarë duhet të bësh tani është shkarkoni dhe instaloni softverin VPN te pajisja juaj. Sigurohuni që të shkarkoni aplikacionin për pajisjen tuaj specifike. Instalimi është zakonisht i shpejtë dhe i lehtë, por gjithmonë mund të kërkoni një udhëzues hap pas hapi të instalimit në uebfaqen e VPN ose të kontaktoni mbështetjen e klientit nëse keni ndonjë problem.

3. Lidhuni me një server në një vend që ka përmbajtjen Netflix që ju dëshironi

Brenda aplikacionit tuaj VPN, do të gjeni një listë vendndodhjesh serverash për të zgjedhur. Zgjidhni vendin ose vendndodhjen e serverit që dëshironi.

Nëse jeni duke përdorur NordVPN, çdo vend i disponueshëm renditet në anën e majtë të pultit tuaj. Ju mund të klikoni në vendin që dëshironi të përdorni ose rri pezull mbi tre pikat e bardha pranë tij dhe të zgjidhni një server në një qytet të veçantë. Gjithashtu ju tregon se cilët serverë po kryejnë më shpejt.

Thjesht klikoni në vendin ose qytetin që dëshironi dhe VPN do t’ju lidhë automatikisht me serverin më të mirë atje.

4. Hapni Netflix dhe shijoni shfaqjet dhe filmat tuaj të rinj!

Navigoni në Netflix si zakonisht, dhe duhet të vini re se përmbajtja në dispozicion për ju ka ndryshuar. Sukses!

Filloni Streaming Netflix me NordVPN!

3 VPN kryesore për Netflix

1. NordVPN

 • 5,400 servera në 59 vende
 • Switelsat e pakufizuar të serverit
 • Bandwidth i pakufizuar dhe të dhëna
 • Shpejtësia e rrufeve
 • Karakteristikë SmartPlay e dizajnuar për transmetim
 • Kriptimi i shkallës ushtarake dhe bllokuesi i integruar i reklamave
 • Punon me: Netflix, Disney +, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, MTV, ESPN, Sky Go
 • Kombinohet me: iOS, macOS, Windows, Android, Apple TV, Linux, ruter

NordVPN është imi rekomandimi kryesor për transmetimin e Netflix. Ajo ka mbi 5.400 servera në 59 vende, kështu që ju mund të kaloni midis bibliotekave Netflix ashtu si ju dëshironi. Switelsat e serverit janë të pakufizuar, shumë.

Ajo ka shpejtësia më e shpejtë e çdo ofruesi që kemi testuar. Dëshironi të shihni rezultatet për veten tuaj? Shikoni testet tona të shpejtësisë në shqyrtimin tonë të VPN-ve më të shpejta. NordVPN në të vërtetë mund të rrisë shpejtësinë tuaj, kështu që cilësia e rrymës suaj është edhe më e mirë sesa nëse nuk keni qenë duke përdorur një VPN fare. Ju keni ultra HD, transmetim i shpejtë kudo që të lidheni.

NordVPN ofron të dhëna të pakufizuara me të gjitha pajtimet e saj, gjë që është thelbësore nëse shikoni me vëmendje shfaqjet tuaja të preferuara njëra pas tjetrës dhe nuk doni të shqetësoheni për të ngrënë në një kompensim të dhënash.

Madje ka edhe një Karakteristikë SmartPlay, në mënyrë që të mund të lidheni me serverat e optimizuar për transmetim për një përvojë vërtet pa probleme. Kjo veçori përdor teknologjinë VPN dhe Smart DNS së bashku për të anashkaluar me lehtësi kufizimet gjeografike, dhe për t’ju mbajtur të sigurt.

Ju jeni të sigurt me kriptimi i shkallës ushtarake, protokollet e sigurisë udhëheqëse të industrisë dhe një politikë e rreptë e mos-logjikave. Po ashtu ka Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP dhe një ndërprerës automatik vrasës për edhe më shumë intimitet në internet.

Të shqetësuar për reklama? NordVPN-së Tipari i bllokimit të reklamave CyberSec ndalon çdo ndërprerje të bezdisshme dhe mbron pajisjen tuaj nga malware. Lexoni për të gjitha këto karakteristika dhe shumë më tepër në rishikimi ynë gjithëpërfshirës i NordVPN.

Ju gjithashtu mund të lidhni gjashtë pajisje njëkohësisht për të transmetuar Netflix në të gjitha pajisjet tuaja.

Provojeni pa rrezik nga NordVPN 30 ditë garanci për kthimin e parave. Dëshironi të shkoni menjëherë përpara dhe të regjistroheni? Përdorni kuponin tonë për të marrë një zbritje në pajtimin tuaj.

Stream Netflix Me NordVPN!

2. ExpressVPN

 • 3,000+ serverë në 94 vende
 • Shpejtësi flakëruese
 • Bandwidth i pakufizuar dhe të dhëna
 • Pesë lidhje të njëkohshme
 • Tipar i ndarjes së tunelit
 • Kriptimi 256-bit dhe ndërprerës automatik vrasës
 • Punon me: Netflix, iPlayer të BBC, CBS, NBC, Lightbox, Disney +, Amazon Prime Video
 • Kombinohet me: Windows, Android, Linux, iOS, macOS, shfletuesit, ruterat

ExpressVPN është një vrapues i denjë deri. Ajo ofron shpejtësi rrufe dhe aftësi mbresëlënëse zhbllokimi që lehtë mund të hyni në Netflix.

Ju keni të dhëna dhe bandë të pakufizuar, krahas hyrjes në 3,000+ serverë në 94 vende. Nuk ka asnjë bibliotekë Netflix, të cilës nuk i ke hyrë. Pamje mbresëlënëse, e drejtë?

ExpressVPN ofron një veçori tunelimi të ndarë, i cili shton më shumë fleksibilitet gjatë transmetimit. Mund të kriptoni aplikacionin tuaj Netflix përmes VPN, por prapë përdorni mediat sociale dhe aplikacionet e tjera me adresën tuaj IP lokale. Nëse doni të mësoni për këtë veçori dhe shumë më tepër, shikoni rishikimin tonë të hollësishëm të ExpressVPN.

Siguria e saj është e nivelit të lartë, përfshirë Kriptimi 256-bitësh AES, një politikë e prerjeve zero dhe një ndërprerës automatik vrasës. ExpressVPN gjithashtu drejton DNS e vet në çdo server, kështu që kërkesat tuaja DNS janë të sigurta.

Nëse doni të transmetoni pajisje të shumta, mundeni. ExpressVPN lejon pesë lidhje të njëkohshme, dhe është në përputhje me pajisjet më të njohura, duke përfshirë ruterët.

Mund të vendosni Karakteristikë e ExpressVPN’s MediaStreamer në ruterat për të optimizuar performancën tuaj të transmetimit pa koduar trafikun tuaj. Kjo ju lejon të zhbllokoni përmbajtjen e kufizuar me gjeo, por ju ndalon të ngadalësoheni nga siguria.

Mund ta provoni pa rrezik me të 30 ditë garanci për kthimin e parave, dhe përdorni kuponin tonë kur të regjistroheni për të marrë një zbritje të shkëlqyeshme.

Stream Netflix Me ExpressVPN!

3. Surfshark

 • 1.040+ serverë në 61 vende
 • Zhbllokon 15 biblioteka të Netflix
 • Të dhëna të pakufizuara dhe gjerësi bandë
 • Bllokues reklamash CleanWeb
 • Lidhje të pakufizuara të njëkohshme
 • Kriptimi i shkallës ushtarake dhe një politikë e rreptë e mos logjikave
 • Punon me: Netflix, iPlayer të BBC-së, HBO GO, Amazon Prime Video, Hulu, SHOWTIME, DAZN
 • Kombinohet me: iOS, macOS, Windows, Android, Chromebook, ruterat, Amazon Fire TV

Surfshark është një person i gjithanshëm, veçanërisht nëse e gjithë familja juaj është pasi transmeton Netflix. Kjo lejon lidhje të pakufizuara të njëkohshme, kështu që shkarkoni aplikacionin në aq pajisje sa dëshironi.

Ajo ka 1,040+ serverë në mbi 61 vende. Mund të mos jetë aq mbresëlënëse sa disa ofrues të tjerë kryesorë, por të saj serverat janë të besueshëm për zhbllokimin e 15 bibliotekave të Netflix, kështu që një numër më i vogël i serverëve nuk ka me të vërtetë rëndësi, e bën atë?

ka të dhëna dhe bandë të pakufizuar, kështu që nuk ka kufizime se sa shpejt janë transmetimet tuaja, apo sa mund të shikoni. Duke folur për shpejtësi, Surfshark ka serverë të shpejtë, duke ju lejuar të transmetoni në HD me zero buffering ose me vonesë.

Jo-reklama këtu! Surfshark ka një bllokues i integruar i reklamave, CleanWeb, i cili jo vetëm që bllokon shfaqjet e bezdisshme, por mbron pajisjen tuaj nga gjurmuesit, malware dhe përpjekjet e phishing.

Ju jeni të sigurt me Encryption AES 256-bit dhe protokolle të shumta të sigurisë. Shtë një kaloni automatik i vrasjes dhe politika e logimit zero, shumë.

Nëse mendoni se Surfshark mund të jetë për ju, pse mos ta provoni pa rrezik me të 30 ditë garanci për kthimin e parave? Sigurisht, ju mund të mbështeteni tek ne që të kemi një kod ekskluziv zbritje për të ulur koston e pajtimit tuaj.

Stream Netflix Me Surfshark!

Në përfundim

Me një VPN më të vlerësuar, ju mund të shpejt dhe lehtë ndryshoni rajonin tuaj Netflix sa herë të doni. kjo ju çliron nga geoblocks e Netflix dhe ju lejon të keni akses në të gjitha shfaqjet dhe filmat e disponueshëm në vendet e tjera të botës.

Sidoqoftë, jo të gjithë VPN-të mund të zhbllokojnë Netflix ose lidheni ju me vendin ku dëshironi, dhe jo të gjithë VPN-të mund t’ju japin shpejtësia dhe besueshmëria keni nevojë për transmetim HD.

Unë rekomandoj NordVPN, falë aftësive të tij të zhbllokimit pa probleme, rrjetit të gjerë të serverëve dhe shpejtësive të shpejta.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth asaj faqe gabimi të bezdisshëm? Lexoni udhëzuesin tonë Si të rregulloni gabimin e proxy Netflix me një VPN.

Ju jeni praktikisht ekspert! Merrni gjithë rrugën me tonë Udhëzues Ultimate për Gjeo-Spoofing.

 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map