Si të merrni një VPN FALAS për Netflix në vitin 2020 [+ Udhëzuesi i Konfigurimit]

Netflix kufizon përmbajtjen që shihni bazuar në vendin ku jeni vendosur. Për të hyrë në katalogë ndërkombëtarë, duhet përdorni një VPN për të ndryshuar adresën tuaj IP. Në këtë mënyrë ju mund të anashkaloni vendet gjeo-kufizuese të Netflix në katalogët e mediave.

megjithatë, Netflix përdor teknologji anti-VPN. Kjo parandalon shumë përdorues të hyjnë fare në Netflix. Në veçanti, VPN-të e lira nuk mund ta anashkalojnë këtë teknologji të sofistikuar.

Nëse doni një VPN falas për Netflix, duhet të provoni një shërbim premium si NordVPN. NordVPN u ofron përdoruesve a 30 ditë provë falas duke përdorur garancinë e tyre të kthimit të parave për 30 ditë, kështu që ju mund të shihni vetë se sa mirë performon NordVPN kur bëhet fjalë për të anashkaluar geoblocks. #

A mund të përdor një VPN Falas për Netflix?

VPN falas ju lejojnë të kërkoni nëpër shumicën e përmbajtjeve në internet. Sidoqoftë, teknologjia e fuqishme anti-VPN që përdor Netflix e bën të pamundur që VPN të lira të hyjnë në shërbim. Vetëm VPN premium mund t’i kapërcejnë këto blloqe dhe të hyjnë në Netflix.

Përdor Netflix softuer anti-VPN të respektojnë ligjet e të drejtave të autorit dhe pronësisë intelektuale. Disa filma dhe shfaqje kanë marrëveshje licencimi me Netflix që mund të zbatohen vetëm në disa vende. Studiot e tjera dhe prodhuesit mund të mos dëshirojnë që përmbajtja e tyre të shikohet nga përdoruesit në një vend ku ai nuk është ende i disponueshëm.

Teknologjia anti-VPN e Netflix funksionon si kjo: softueri identifikon një listë të adresave të njohura të VPN IP përmes një baze të dhënash. Pasi të lidheni me Netflix, teknologjia do të kontrollojë adresën tuaj IP për të parë nëse përputhet me ndonjë nga IP-të e njohura VPN. Qasja juaj në Netflix do të bllokohet nëse zbulohet një ndeshje.

VPN Premium kanë serverë të disponueshëm në të gjithë botën. Këto VPN ju lejojnë të përdorni vazhdimisht Netflix për shkak të natyrës globale të funksionimit të tyre. Netflix është gjithnjë duke azhurnuar listën e IP-ve të VPN-së, por VPN-të premium gjithashtu po shtojnë vazhdimisht serverë të rinj në operacionet e tyre.

Nëse jeni duke përdorur një shërbim premium VPN dhe keni probleme për të hyrë në Netflix, është e mundur që serveri me të cilin jeni lidhur të keni pasur një adresë IP të shtuar në bazën e të dhënave anti-VPN Netflix. Ndonjëherë, anashkalimi i gjeo-kufizimeve është aq i lehtë sa ndryshimi i serverëve dhe përpjekja për të hyrë përsëri në Netflix.

Janë të sigurta VPN-të?

Ka disa dobësi për të përdorur VPN falas. Për fillestarët, ata janë rrallë në të vërtetë falas. Kur përdorni një VPN falas shpesh paguani me shpejtësi të ngadaltë, reklama, kufij të të dhënave apo edhe vjedhje të të dhënave. VPN-të më të sigurta shpesh zbatojnë kufij të rreptë të të dhënave. Shtesa e të dhënave zakonisht nuk është e mjaftueshme për të transmetuar ose përrua fare.

Ju mund të lexoni gjithçka rreth avantazheve dhe disavantazheve të VPN-ve falas këtu.

Falas Hack Netflix VPN

Për qasjen më të lehtë në Netflix, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. NordVPN ka shpejtësinë e lartë të nevojshme për të transmetuar filma dhe shfaqje në internet, pa kufizime të brezit, dhe mbi 5,000 servera të vendosura në të gjithë botën.

Ka një numër VPN të shkëlqyeshme që ofrojnë shpejtësi dhe anonimitet, por ato nuk kanë sofistikimin ose serverët e disponueshëm për të hyrë në mënyrë të vazhdueshme në Netflix.

Netflix është bërë jashtëzakonisht efikas në identifikimin e adresave IP nga serverët VPN falas dhe bllokimin e lidhjeve të tyre me shërbimin. Gjëja e fundit që dëshironi është të kaloni nëpër telashet e instalimit të një VPN vetëm për të zbuluar se nuk mund të hyni në Netflix.

Nëse dëshironi të përdorni falas Netflix ndërsa përdorni një VPN, mund të përfitoni nga garancia e kthimit të parave pa rrezik nga 30 ditë që ofron NordVPN. Regjistrohuni për shërbimin me ofertën e provës, zgjidhni një server VPN dhe më pas futuni në llogarinë tuaj Netflix për të filluar shikimin e filmave dhe shfaqjeve. Thatshtë kaq e lehtë! 

Nëse vendosni të mos mbani pajtimin tuaj NordVPN, është e lehtë të anuloni dhe t’i merrni paratë tuaja.

Pse Zgjidhni NordVPN të shikoni Netflix?

Pajisjet NordVPN

VPN falas mund t’ju lejojnë të shfletoni në internet pa problem, por ato nuk do t’ju lejojnë të qaseni në mënyrë të vazhdueshme në Netflix. Nëse dëshironi të përdorni në Netflix ndërsa udhëtoni, ose nëse doni të shihni se cilat shfaqje dhe filma janë në dispozicion në Netflix në vende të ndryshme, atëherë ne ju rekomandojmë të përdorni NordVPN.

Për më tepër që është një nga VPN-të më të mira për të hyrë në Netflix, NordVPN ju ofron një gamë të gjerë karakteristikash mbresëlënëse.

Ja çfarë mund të prisni nga NordVPN kur të regjistroheni në shërbim:

  • Transmetim me shpejtësi të lartë të filmave dhe shfaqjeve
  • Kriptimi i shkallës ushtarake
  • Mbi 5,000 servera
  • Lidhje të njëkohshme në 6 pajisje
  • Asnjë politikë shkrimesh
  • Shërbim dhe ndihmë 24/7 ndaj klientit

Nord ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave kështu që ju mund të provoni shërbimin për t’u siguruar që funksionon për ju. Lexoni se çfarë duhet të thonë përdoruesit Nord VPN në lidhje me produktin.

NordVPN mund të zhbllokojë:

  • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

  • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

  • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Netflix me NordVPN!

përfundim

NordVPN është rekomandimi ynë kryesor për VPN për shikimin e Netflix. Shtë i shpejtë, i sigurt dhe do të anashkalojë me lehtësi softuerin anti-VPN të Netflix. Sidoqoftë, duhet të dini që zgjedhja e një VPN për Netflix ka të bëjë më shumë sesa thjesht filma dhe shfaqje.

Kur zgjidhni një VPN të mirë, historia juaj e shfletimit do të mbetet plotësisht anonim dhe lidhja juaj do të jetë gjithmonë e sigurt. Kjo do të thotë që ju mund të hyni në internet përmes çdo lidhje Wi-Fi pa pasur nevojë të shqetësoheni për hakerat ose palët e treta që shikojnë të dhënat tuaja.

NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për shikimin e Netflix dhe për sigurinë dhe intimitetin që dëshironi të shfletoni në internet me paqe mendore.

Leximi më tej

Dëshironi të gjeni disa VPN premium që i përshtaten buxhetit tuaj? Ne kemi krijuar një listë të marrëveshjeve më të mira VPN të disponueshme në internet.

Kurseni në pajtimin tuaj NordVPN.

Duhet të kuptoni pse keni nevojë për një VPN në radhë të parë? Shikoni udhëzuesin tonë VPN për newbies që ju prezanton me teknologjinë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me