Si të merrni një IP adresë maqedonase kudo tjetër në vitin 2020 [+ VIDEO]

Nëse keni qenë mohoi hyrjen në rrjetet televizive maqedonase si Kanal 5 ose MRT 1, adresa juaj e huaj e IP mund të jetë duke shkaktuar problemin. Ju gjithashtu mund të keni problemet me përdorimin e llogarisë suaj bankare në internet me NBRM.

Uebfaqet përdorin geoblloqe të bezdisshme për të kufizuar qasjen në përmbajtjen e tyre për njerëzit brenda Maqedonisë. Për të marrë rreth kufizimeve, mundeni merrni një adresë IP maqedonase nga një VPN.

Për sa kohë që VPN ka karakteristikat e duhura, ju do të merrni një adresë të re IP në Maqedoni në disa hapa të thjeshtë. ju do të kurrë mos e humb një episod të Maqedonisë Idol përsëri.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Maqedonisë me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Maqedoni. Cyberghost VPNështë zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin / pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Maqedoni.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të veçantë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si mund të të marrë një VPN Adresa IP Maqedonase
 • Përfitimet e një VPN – Siguria Online dhe Shfletimi i pakufizuar & streaming
 • Tofarë duhet të kërkoni kur zgjedhni një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një IP adresë maqedonase

Si mund të të marrë një VPN Adresa IP Maqedonase

Një VPN dërgon trafikun tuaj të internetit përmes një serveri privat para se ta kaloni atë në faqet e internetit. VPN të besueshëm e mbajnë plotësisht të fshehur vendndodhjen tuaj aktuale, kështu që faqet e internetit mund të shohin vetëm IP-në e serverit. Thjesht zgjidhni një server VPN në Maqedoni dhe do të keni një IP të Maqedonisë.

Ky proces, i njohur si tunelimi VPN, gjithashtu enkripton të dhënat tuaja dhe i ndan nga trafiku normal i internetit për të mbrojtur privatësinë tuaj. Kjo do të thotë që ju merrni shumë më tepër nga VPN-të më të mira sesa qasja në përmbajtje në internet vetëm në Maqedoni.

Lexoni më tej për të zbuluar se çfarë tjetër mund të bëjë një VPN për ju.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Hetuesit kohët e fundit zbuluan prova se Qeveria maqedonase shkeli ligjet e veta të vendit duke spiunuar qytetarët në internet. Ishte vetëm një kujtesë më shumë se sa kërcënime ndaj intimitetit tuaj përballeni çdo herë që shfletoni në internet.

Duke përdorur kriptimin e gradës ushtarake, VPN ne ju rekomandojmë t’i mbani mesazhet tuaja private dhe aktivitetin tuaj në internet anonim. Do të mbroheni nga mbikëqyrja e qeverisë, krimi në internet dhe nga vjelësit e të tretëve.

Nese e jotja miqtë dhe familja jetojnë në Maqedoni, ata gjithashtu duhet të përdorin një VPN për të mbrojtur veten në internet. Më poshtë, do t’ju tregojmë për tiparet kryesore që ju tregojnë se një VPN e merr seriozisht privatësinë tuaj.

Proxies falas dhe VPN falas gjithashtu do të ndryshojnë adresën tuaj IP, por ato mos puno mirë për transmetim. Shumica e tyre janë të ngadalta për shkak të shumë përdoruesve që ndajnë një numër të vogël të serverëve. Ata gjithashtu nuk zhbllokojnë shërbimet kryesore të rrjedhës.

Një adresë IP e Maqedonisë nga një VPN premium e lehtëson anashkaloni gjeo-kufizimet në kanalet televizive lokale dhe Netflix Maqedoni. Ju gjithashtu mund të hyni në rrjetet sociale lokale dhe të shihni rezultatet e kërkimit në maqedonisht, një avantazh i madh nëse jeni duke bërë hulumtime të tregut.

Për më tepër, VPN me cilësi të lartë përdorin teknologji të përparuar për të kaluar mjetet e kontrollimit të VPN të përdorura nga faqet më të njohura të transmetimit. Ju do të merrni qasje e lehtë në Netflix dhe HBO të SHBA, përveç çdo përmbajtje që ju nevojitet në Maqedoni.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Maqedoni: Një VPN mund t’ju japë një adresë IP të Maqedonisë vetëm nëse ka të paktën një server në vend.
 • Mundësitë e zhbllokimit: VPN me cilësi ju lejojnë të shikoni përmbajtje nga Maqedonia dhe nga e gjithë bota, përfshirë iPlayer-in e BBC-së.
 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë: Për të shmangur mbikëqyrjen e qeverisë, do të doni kriptimin e AES, një ndërprerës të vrasjeve dhe mbrojtje nga rrjedhjet.
 • Shpejtësi të lartë: Një VPN e shpejtë siguron që ju të mund të shijoni transmetimin dhe shkarkimin pa vonesa ose rregullime të bezdisshme.
 • Politika pa log: Premium VPN e vendosin të parën intimitetin tuaj dhe kurrë nuk do të monitorojnë ose shpërndajnë informacione rreth veprimtarisë tuaj të internetit.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Maqedonisë

1. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlera më të mira për Maqedoninë / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetim të menjëhershëm

CyberGhost VPN

Vetëm për Kohë të Kufizuar – Merrni 73% Pushim në internet në internet!

Rrjeti i zgjeruar i CyberGhost VPN me mbi 3,000 servera në 60 vende përfshin një mbresëlënës 10 servera në Maqedoni. Përdoruesit e rinj të VPN e duan ndërfaqen e tij intuitive të përdoruesit. Mund të zhbllokoni shumë shërbime të njohura të transmetimit me një klik.

Një abonim i CyberGhost ju lejon mbroni 7 pajisje në një kohë. Kjo është një ndihmë shumë bujare për një VPN premium, veçanërisht atë me çmime abonimi shumë të përballueshme.

CyberGhost gjithashtu vjen me karakteristika të jashtëzakonshme të sigurisë, duke përfshirë encryption AES-256 dhe parandalimin e ndjekjes. bllokues të integruar dhe bllokues të malware parandaloni ndërprerjet në pop-up dhe ju mbajnë të sigurt nga faqet e internetit me qëllim të keq.

Përjetoni CyberGhost pa rrezik me një Gjykim falas 24-orësh dhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni CyberGost Tani!

2. ExpressVPN

Vlerësimi i përgjithshëm: 4.9 – VPN më e shpejtë që kemi testuar për Maqedoninë

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN më e shpejtë & provojeni për 30 ditë pa rrezik!

VPN më e shpejtë personale ne kemi testuar ndonjëherë, ExpressVPN është një zgjedhje ideale për transmetim dhe shkarkim. Përveç që ju japin mundësinë për të hyrë në serverat në Maqedoni, ExpressVPN ju ndihmon të zhbllokoni përmbajtjen në 93 vende të botës.

Me aplikacione të përdorimit të lehtë për të gjitha platformat kryesore, ExpressVPN ju lejon të shijoni një internet të sigurt në një sërë pajisjesh. Mund të siguroni deri në 3 nga ato pajisje menjëherë, pa humbur asnjë nga shpejtësinë mbresëlënëse të VPN.

Një kombinim i kriptimit AES-256, një ndërprerës i besueshëm vrasës dhe nivele të shumta të mbrojtjes së rrjedhjeve sigurojnë që tuaji informacioni privat nuk do të ekspozohet kurrë. Provoni ExpressVPN për veten tuaj pa një rrezik, 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN Tani!

3. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një Ad IP të Maqedonisë Me NordVPN TANI!

NordVPN ka mbaruar 5,000 serverë në të gjithë botën, përfshirë 4 në Maqedoni. I njohur si një udhëheqës botëror në intimitetin dhe sigurinë në internet, ky VPN i fuqishëm mbështet kriptimi i shkallës ushtarake me VPN të dyfishtë, Qepë mbi VPN, dhe më shumë.

NordVPN ofron një gamë të aplikacioneve për desktop, pajisjet e lëvizshme, konzollat ​​e lojërave dhe TV të mençur. Një plan lejon 6 lidhje të njëkohshme, kështu që të gjithë në shtëpi mund të qasen në përmbajtjen maqedonase me shpejtësi të lartë.SmartPlay teknologji automatikisht zgjedh serverin që ju nevojitet për të anashkaluar geoblocks në përmbajtjen transmetuese. Ju mund ta provoni vetë NordVPN me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani!

Leximi më tej

Mësoni më shumë rreth pse nuk është kurrë e sigurt të përdorni një përfaqësues falas.

Mësoni se si ekspertët tanë verifikojnë (ose ekspozojnë) politikën e mos-logave të një VPN.

A po bëni mjaft për të mbrojtur privatësinë tuaj në internet?

Shikoni filma dhe shfaqje televizive në internet me VPN-të më të mira për transmetim.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me