Si të merrni një adresë IP të Xhamajkës nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Nëse dëshironi për të parë TVJ ose CVM Televizionin nga Jamaica, ju duhet të ndryshoni adresën tuaj IP. Adresa juaj e IP është nënshkrimi juaj dixhital, dhe faqet e internetit e përdorin atë për të kuptuar se ku jeni.

Disa site, përfshirë portalet bankare dhe ato rajonale sociale rrjetet, përdorni vendndodhjen tuaj për të vendosur se çfarë përmbajtje do t’ju tregojë. Këto filtra quhen geoblocks. Për t’i rrethuar ato, duhet të merrni një adresë IP të Xhamajkani pa kompromentuar sigurinë tuaj në internet.

Shtë e thjeshtë të bësh me një VPN që ka serverë Xhamajkani. E drejta VPN do t’ju japë një IP në Xhamajka, ju mbaj të sigurt në internet, dhe ju lejoj përmbajtje transmetimi nga kudo.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Jamaican me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Xhamajka. Ne rekomandojme HMApër një adresë IP të Jamaican.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose në pajisjen tjetër.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Xhamajka.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të veçantë.

Merrni një adresë IP të Xhamajkës Tani!

Tabela e përmbajtjes

 • Si mund të të marrë një VPN Adresa IP e Xhamajkës
 • Elfarë mund të bëjë një VPN? Shmangni Mbledhjen e të Dhënave dhe Stream Anydo gjë
 • Zgjedhja e VPN më e mirë: Ju Duhen Këto Karakteristika
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Xhamajkës

Si mund të marrë një VPN Ju Adresa IP e Xhamajkës

Një VPN rishikon trafikun tuaj në internet përmes një serveri privat operohet nga ofruesi. Do gjë që dërgoni dhe merrni udhëtime përmes këtij serveri përpara se të shkoni në destinacionin e tij.

Ky proces, i quajtur VPN tunelimi, i jep trafikut tuaj a adresa e re IP bazuar në vendndodhjen e serverit VPN. Nëse përdorni një server në Xhamajka, faqet e internetit dhe shërbimet do të shohin IP-në e serverit dhe mendojnë se jeni me të vërtetë në ishull.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Adresa juaj IP e Jamaican nga VPN juaj do ta bëjë më të lehtë shikoni shfaqjet tuaja të preferuara Xhamajkane dhe vazhdoni me ngjarjet aktuale në ishull. Ju gjithashtu mund të paguani të njëjtat çmime hoteliere si banorët e ishullit, duke ju lejuar juve kurseni para të mëdha në pushimet tuaja në Xhamajka.

Duke u bashkuar në rrjetet sociale rajonale, mundeni hulumtim në tregjet Xhamajkane si një i brendshëm. Nëse po e zgjeroni biznesin tuaj në Karaibe, duke e ditur se çfarë janë në mendjen e qytetarëve të Xhamajkës, do t’ju japë një avantazh të madh ndaj konkurrentëve.

Përveç anashkalimit të geoblocks, një VPN ndalon gjurmuesit të mbledhin të dhënat tuaja, edhe kur përdorni rrjete publike wi-fi të pasigurta. Kriptimi i shkallës ushtarake dhe karakteristikat e përparuara si mbrojtja e rrjedhjeve ju mbaj anonim kur përroni, shfletoni ose transmetoni.

Ju mund të përdorni shërbime falas si proxies për të ndryshuar adresën tuaj IP, por ato nuk janë të besueshme për transmetim për shkak të lidhjeve të ngadalta ose të paqëndrueshme. Shumë prej tyre përdorin rrjete të pasigurta nga kolegët (P2P), të cilat jepni përdoruesve të tjerë akses në lidhjen tuaj.

VPN me cilësi të lartë mbroni të dhënat tuaja, siguroni pajisjet tuaja kundër sulmeve malware dhe DoS dhe zhbllokoni përmbajtjen nga e gjithë bota brenda sekondave. Ata ju japin ndërrimin e pakufizuar të lokacionit dhe madje anashkalojnë bllokuesit VPN në zhbllokuar Netflix e SHBA,  IPlayer BBC, dhe me shume.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Xhamajka: Serverat VPN Jamaican nuk janë të lehta për tu gjetur, por të duhet të paktën një server në ishull për të marrë një adresë IP të Xhamajkanit.
 • Siguria e përparuar: VPN të nivelit të lartë ju mbrojnë me kriptim AES 256-bit ose më të fortë, së bashku me një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje për rrjedhje DNS.
 • Serverat e shpejtë: Për një përvojë të qetë, ju duhet një VPN që nuk do të ngadalësojë lidhjen tuaj.
 • Rrjeti i madh i serverëve: Shikoni një VPN me shumë mundësi vendndodhjeje në të gjithë botën.
 • Aplikime miqësore për përdoruesit: VPN-të më të mira ofrojnë aplikacione ndër-platformë që e bëjnë më të lehtë ndryshimin e vendndodhjes dhe konfigurimit, edhe nëse jeni fillestar VPN.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Xhamajkës

1. HMA

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 – VPN me rrjetin më të madh të serverëve në të gjithë botën

pajisja hidemyass

Kurseni 75% Zbritje HMA! Ofertë me kohë të kufizuar!

HMA ofron servera në më shumë vende (mbi 190) se çdo VPN premium tjetër. Rrjeti i madh përfshin 2 Vendndodhjet e serverëve Xhamajkane, me 6 adresa IP unike për të zgjedhur.

HMA ofron aplikacione ndër-platformë me një thjeshtë ndërfaqen e hartës që e bën të lehtë ndërrimin e vendeve. Aplikacionet gjithashtu kanë profile të paracaktuar që ju lidhen automatikisht te serveri më i mirë dhe më i sigurt për nevojat tuaja.

Një mori tjetër karakteristika miqësore për përdoruesit, së bashku me lidhje të besueshme në të gjithë botën, kanë ndihmuar për ta bërë HMA një nga këto VPN-të më të njohura në botë. Një pajtim mbron deri në 5 pajisje njëherësh.

Serverët përdorin kriptim të fortë AES, dhe veçoritë e përparuara të sigurisë HMA përfshijnë një ndërprerës vrasjeje dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS. Përdoruesit e rinj gëzojnë paqen e mendjes së a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Lexoni më shumë rreth HMA nga ekspertët tanë VPN këtu.

Merrni HMA Tani!

2. PureVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.1 – Zgjedhje e përballueshme, e besueshme për të anashkaluar Geoblocks

Pajisjet PureVPN

Mos e humbisni: Merrni 88% Ulje nga PureVPN Tani!

PureVPN gëzon një reputacion të merituar për letrat kredenciale të sigurisë topnotch dhe aftësi superiore zhbllokimi. Një rrjet që përfshin 140 vende përfshin një mbresëlënëse serverat në Xhamajka.

PureVPN mbështet aktivitetet e P2P dhe ka shpejtësi të mira të shkarkimit për përrua. Një e rrallë tipar i tunelimit të ndarë ju lejon të përdorni IP tuaj për të hyrë në rrjetet tuaja lokale në të njëjtën kohë që jeni duke përdorur një IP të Jamaican për të arritur përmbajtje të kufizuar gjeo.

Kriptimi AES 256-bit i mban të dhënat tuaja të sigurta, ndërsa serverët me gati Ozon bllokoni reklamat dhe malware.

Ju mund të mbroni deri 5 pajisje me një pajtim PureVPN, dhe pajtimet e reja vijnë me një Garanci për kthimin e parave 31-ditore.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të PureVPN.

Merrni PureVPN Tani!

Leximi më tej

Merrni marrëveshjen më të mirë në VPN tuaj me këto kode kuponi

Absolutisht gjithçka që duhet të dini për VPN-të

Si të anashkaloni geoblocks nga kudo tjetër për të hyrë në Netflix, Hulu, dhe më shumë 

VPN-të më të Shpejta – Streaming e Shpejtë dhe Shkarkime në të gjithë botën

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map