Si të merrni një adresë IP të Turkmenistanit kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]

Eshte shume vështirë të ndiqni lajmet ose të transmetoni filma në Turkmenisht nëse nuk jeni jashtë Turkmenistan. Një adresë IP e Turkmenistanit është çelësi që zhbllokon përmbajtjen dhe faqet e internetit që janë në dispozicion vetëm brenda vendit.

Mjeti më i mirë për të ndryshuar adresën tuaj IP është një rrjet privat virtual (VPN). për fat të keq, ofruesit më të besueshëm VPN nuk operojnë serverë në Turkmenistan për shkak të mbikëqyrjes së rëndë të vendit në internet dhe censurës.

Ne testuam qindra VPN për të gjetur dy shërbimet e sigurta, të besueshme që ofrojnë adresat IP në Turkmenistan. Lexoni për të mësuar se si këto dy VPN të sigurta ju japin IP IP të Turkmenistanit dhe ju mbrojnë nga mashtrimet.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Turkmenistanit me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Turkmenistan. Ne rekomandojmë HideMyAss! Për sigurinë dhe performancën.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose pajisjen celulare.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Turkmenistan.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të veçantë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të Turkmenistanit
 • Elfarë mund të bëjë një VPN? Shmangni censurimin dhe qëndroni të sigurt në internet
 • Zgjedhja e VPN më e mirë për ju – Kërkoni për këto karakteristika
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Turkmenistanit

Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të Turkmenistanit

Kurdoherë që përdorni një uebfaqe ose shërbim online, adresa juaj e IP është e përfshirë me të gjitha të dhënat ju dërgoni. Mund ta mendoni si firmën tuaj dixhitale, duke u thënë faqeve saktësisht se ku jeni. Nëse një faqe në internet është e bllokuar, ju nuk do të keni akses të plotë nëse IP juaj nuk është në Turkmenistan.

Një VPN ndryshon adresën tuaj IP duke kriptuar dhe devijuar trafikun tuaj përmes një serveri privat. Kur të dhënat tuaja arrijnë në një faqe në internet, ato tregon adresën IP të serverit VPN. Aktiviteti juaj nuk mund të gjurmohet në IP tuaj të vërtetë.

Për sa kohë që përdorni një server VPN në Turkmenistan, trafiku juaj do të ketë një adresë IP Turkmenistani. Ashtu si kjo, e gjithë përmbajtja turke që ju dëshironi do të jetë në dispozicion për ju.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Me adresën tuaj të re të Turkmenistan IP, ju mund të shihni të gjithë përmbajtjen e njëjtë si dikush në vend. Ti mundesh merrni perspektivën zyrtare të Turkmanit mbi ngjarjet botërore. Nëse po udhëtoni për në qytetin e mermerit të bardhë Ashgabat, mund të paguani të njëjtat çmime hoteliere si banorët lokalë.

Nëse mbani kontakte me të dashurit në Turkmenistan, është e rëndësishme të përdorni një VPN të sigurt për mbrojtjen e tyre dhe tuajin.

Interneti turkmen është një nga rrjetet më të monitoruara dhe të censuruara në botë. Përdorimi i një IP të Turkmenistanit bën që të duket sikur miqtë tuaj po komunikojnë me njerëz brenda vendit. Ata do të jenë shumë më pak të ngjarë të bëhen viktima të mbikëqyrjes së qeverisë.

Përveç mbajtjes së veprimtarisë tuaj të fshehur nga spiunët e qeverisë, VPN premium ju mbrojnë kur përdorni wi-fi publike. Kriptimi i shkallës ushtarake dhe karakteristikat e përparuara të sigurisë mbani të sigurta të dhënat dhe pajisjet tuaja, edhe nëse hyni në llogaritë tuaja bankare të Turkmenistanit nga jashtë.

Shumë faqe në internet reklamojnë shërbime falas që mund të ndërrojnë adresën tuaj IP, por shumica VPN dhe proxies falas nuk janë të sigurt për t’u përdorur. Rreziqet janë veçanërisht të mëdha në Turkmenistan, sepse ofruesit e shërbimeve të pandershme e dinë se është e vështirë të marrësh një IP të Turkmenistanit.

Proxies më të këqij do t’ju joshin me premtime për qasje të lirë në përmbajtjen turke. Disa nga rrjetet e tyre në fakt kanë malware. Ofertat e tjera janë i plotë mashtrime, ku ofruesi vjedh të dhënat tuaja pa ju dhënë kurrë IP ju duhet.

Për shkak se qeveria turke bllokon kaq shumë site, ju duhet një premium VPN që ju lejon të ndërroni serverët me lehtësi. Ju mund të përdorni një IP të Turkmenistanit për të hyrë në përmbajtje të kufizuar në Turkmenistan, dhe serverë në vendet e tjera për të shikoni Netflix dhe përmbajtje të tjera globale.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Kriptimi i fortë: Shikoni për Standardin e Shkrimit të Avancuar (AES), llojin e kriptimit të përdorur nga bankat zvicerane dhe ushtarakët elitë.
 • Ndërrimi i pakufizuar i serverit: VPN juaj duhet të ju lejojë të kaloni me lehtësi dhe shpejt ndërmjet vendeve brenda dhe jashtë Turkmenistanit për të shmangur blloqet e përmbajtjes.
 • Serverat e shpejtë: Nëse dëshironi të shikoni video ose shkarkoni torrente, keni nevojë për lidhje me shpejtësi të lartë.
 • Masat e përparuara të sigurisë: Një ndërprerës i vrasjes dhe mbrojtja e rrjedhjes sigurojnë që lokacioni juaj i vërtetë të mos zbulohet kurrë, edhe nëse lidhja e serverit tuaj VPN bie.
 • Serverat në Turkmenistan: Ata nuk janë të lehtë për tu gjetur, por do t’ju duhet të paktën një server VPN në Turkmenistan për një adresë IP të Turkmenistanit.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Turkmenistanit

1. HideMyAss!

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 – VPN me rrjetin më të gjerë të serverëve në të gjithë botën

HideMyAss VPN!

Regjistrohuni Tani për 75% Ulje nga HideMyAss! abonim

HideMyAss! (HMA) është i mirënjohur për operimin në më shumë vende se çdo VPN tjetër personale. Do të gjeni serverë të sigurt në 190 vende në botë, përfshirë dy servera në Turkmenistan me gjashtë adresa IP për të zgjedhur.

HMA ofron më shumë sesa thjesht një listë mbresëlënëse të opsioneve të vendndodhjes. Do të merrni mbrojtjen e kriptimit të shkallës ushtarake, mbrojtje nga rrjedhjet dhe një ndërprerës automatik të vrasjes. Aplikacione miqësore për përdoruesit zhbllokoni lehtësisht faqet e ndërlikuara të transmetimit si Netflix dhe iPlayer BBC.

Aplikacionet gjithashtu kanë mënyra të paravefiguruara për t’ju ndihmuar të gjeni serverin që ju nevojitet. Modaliteti i Vendndodhjes ju lejon të lidheni menjëherë në një server me një IP Turkmen. Kur goditni një mur censure, përdorni Liria Mode për të kaloni automatikisht në një server në një vend me fjalë të lira.

HideMyAss! ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave për përdoruesit e rinj.

 Lexoni rishikimin tonë të ekspertëve të HideMyAss! për informacion më të detajuar.

Merrni HMA Tani!

2. PureVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.1 – VPN më e lirë e sigurt për një adresë IP të Turkmenistanit

PureVPN-pajisje

Merrni 88% Pushim Abonimin Tuaj PureVPN – KUFIZUAR vetëm KOHA!

PureVPN ka ofruar një shërbim të sigurt, të pasur me funksion VPN për vite me rradhë. Përdoruesit e duan shpejtësinë e saj, dhe përmirësimet e fundit në aftësitë e tij të zhbllokimit e bëjnë atë një zgjedhje solide për transmetim.

Një rrjet mbi 2,000 serverë në më shumë se 140 vende përfshin një vendndodhja në Turkmenistan. Ndërrimi i pakufizuar i serverëve do të thotë që mund të përdorni IP lehtë në të gjitha ato vende me lehtësi.

Edhe më mirë, ka një veçori unike që zvogëlon nevojën për të ndërruar serverat. Me PureVPN tunele të ndara, ju mund të lidheni drejtpërdrejt me një shërbim në zonën tuaj lokale (p.sh. një shërbim të ushqimit ose pagesa të faturave) ndërsa ende përdorni një përmbajtje në Turkmenisht duke përdorur serverin VPN.

Përdoruesit e praktikuar VPN do të mahniten me gamën e protokolleve të sigurisë dhe karakteristikave të përparuara të PureVPN, përfshirë IP të dedikuara dhe përcjellja e portit. Nëse nuk ju duhen të gjitha shtesat, cilësimet e paracaktuara në aplikacione ofrojnë lidhje të shpejtë dhe siguri të hekurit.

Përfitoni nga “dita e bonusit” unik i PureVPN Garanci për kthimin e parave 31-ditore të provoni pa rrezik rrezikun e shërbimit.

Dëshironi të dini më shumë rreth PureVPN? Lexoni rishikimin tonë të ekspertëve këtu.

Merrni PureVPN Tani!

Leximi më tej

Merrni marrëveshjen më të mirë në VPN tuaj me kode ekskluzive të kuponit

VPN-të më të shpejta për të parë TV dhe Stream Movies online

Gjithçka që duhet të dini për VPN-të: Udhëzuesi ynë i plotë për fillestarët

Zhbllokoni Netflix, iPlayer të BBC dhe Hulu nga Kudo – Këtu është Si

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map