Si të merrni një adresë IP të Suedisë nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Shikimi i SVT dhe TV4 në internet ose hyrja në llogaritë tuaja bankare suedeze mund të jetë e vështirë nga jashtë Suedisë. Streaming faqet, rrjetet e mediave sociale, faqet e internetit financiare, dhe madje edhe motorët e kërkimit shikoni në adresën tuaj IP për të zbuluar se ku jeni.

Nëse IP juaj tregon një vend tjetër përveç Suedisë, do të gjeni qasjen tuaj në shumë site dhe shërbime të kufizuara ose të bllokuara. Për të kapërcyer këto barriera, keni nevojë për një adresë IP Suedeze, dhe ka mënyra të sigurta dhe të pasigurta për ta marrë një të tillë.

Lajmi i mirë është se metoda më e sigurt për të marrë një IP të Suedisë është gjithashtu më e lehtë. Gjithçka që ju nevojitet është një VPN e besueshme me serverë në Suedi. Ja se si funksionon.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP Suedeze me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Suedi. ExpressVPN është zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni aplikacionin e softuerit VPN dhe instaloni në pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Suedi.
 4. Klikoni këtu për të kontrolluar adresën tuaj të re IP me mjetin tonë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si mund të të marrë një VPN një adresë IP suedeze
 • Një VPN ka më shumë sesa të ndryshojë IP-në – Siguria në internet dhe Streaming i Pafund
 • Si të zgjidhni VPN-në më të mirë për ju – Karakteristikat që ju nevojiten
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP nga Suedia

Si një VPN mund t’ju Merr një adresë IP të Suedisë

A VPN devijon trafikun tuaj të internetit përmes një serveri privat të operuar nga ofruesi i shërbimit. VPN Premium kanë rrjete të mëdha serverash me shumë vendndodhje për të zgjedhur nga e gjithë bota.

Nëse lidheni me një server në Suedi, faqet e internetit do të shohin vetëm IP suedezin e serverit, jo vendndodhja juaj e vërtetë. Sitet që shikojnë në adresën tuaj IP do të mashtrohen në mendimin se jeni vërtet në Suedi dhe do t’ju ofrojnë akses të plotë.

Ashtu si kjo, faqet e transmetimit të bllokuar, shërbimet rajonale të lajmeve dhe portalet e kufizuara të bankave do të jenë të disponueshme për ju pa sherr.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Kur ndryshoni adresën tuaj IP duke përdorur një VPN, ju mund të anashkaloni geoblocks që kufizojnë hyrjen e përmbajtjes për përdoruesit në Suedi. Të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara në TV4 dhe SVT do të jenë në majë të gishtave, së bashku me Netflix amerikan, iPlayer i BBC-së, dhe shumë më tepër. Por kjo nuk është akoma arsyeja më e mirë për të përdorur një VPN.

Ytdo herë që vizitoni një faqe në internet ose transmetoni një shfaqje TV, ju ndani informacione rreth vetes, përfshirë vendndodhjen tuaj dhe zakonet tuaja në internet. Nëse doni të mbani informacionin tuaj personal larg syve të këqij, një VPN me cilësi të lartë është mjeti më i mirë për punën.

Një VPN premium fsheh trafikun tuaj të internetit me kriptim të përparuar. Ky kriptim ju mban të sigurt në rrjetet publike wi-fi dhe ndalon hakerat, ofruesi juaj i shërbimit të internetit (ISP) dhe kompanitë reklamuese nga ndjekja e ju.

Proxies falas mund të ndërrojnë edhe adresën tuaj IP, por ato përdorni encryption të dobët, prit reklama të dyshimta, ose madje shes informacionin tuaj privat palëve të treta. Shumë prej tyre janë gjithashtu të ngadaltë dhe lehtësisht të bllokuar nga ofruesit e transmetimit, kështu që ne nuk i rekomandojmë ata për të parë TV suedez.

Për t’i mbajtur të dhënat tuaja të sigurta dhe për të zhbllokuar me lehtësi përmbajtjen tuaj të preferuar të geobllokuar në të gjithë botën, ju duhet një VPN që kombinon siguria e nivelit të lartë, një rrjet i madh dhe i azhurnuar i serverëve dhe lidhje të shpejtë.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Suedi: Ju do të duhet të paktën një server suedez për të marrë një adresë IP të Suedisë.
 • Teknologji e përparuar e sigurisë: Shikoni për një VPN që përdor standardin e përparuar të kriptimit (AES) dhe ofron veçori si një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje për rrjedhje DNS.
 • Shpejtësi të lartë: Për të transmetuar në internet dhe për të shkarkuar pa vonesa, do t’ju duhet serverë të shpejtë dhe bandë të pakufizuar.
 • Aplikime miqësore për përdoruesit: Aplikimet intuitive që janë të thjeshta për tu instaluar dhe konfiguruar janë një plus i madh, veçanërisht nëse jeni fillestar i VPN.
 • Politika e mos-prerjeve: VPN Premium që janë seriozë në lidhje me privatësinë tuaj nuk do të regjistroni asnjë informacion identifikues për ju ose sjelljen tuaj në internet.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP Suedeze

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë që Ne Testuam për Suedinë

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN ka Serverët suedezë me shumë adresa IP për të zgjedhur. Serverat janë të shpejtë, të qëndrueshëm dhe kanë një reputacion midis përdoruesve për të qenë në gjendje anashkalojë geoblocks me lehtësi.

ExpressVPN ofron siguri në topnotch, too. Ai nuk mban regjistrat, përdor kriptimin e klasës ushtarake AES dhe jep veçori të përparuara si një ndërprerës vrasjeje dhe mbrojtje nga rrjedhja DNS përmes aplikacioneve miqësore për përdoruesit.

Ju mund të provoni pa rrezik të shërbimit nën 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani

2. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një Ad IP të Suedisë Me NordVPN TANI!

NordVPN është VPN-ja jonë më e vlerësuar më e mirë për një arsye. Ajo ofron një kombinim gati ideal për shpejtësinë, veçoritë e sigurisë dhe një rrjet të madh serverash. Nëse dëshironi një adresë IP suedeze, është një zgjedhje e shkëlqyeshme 175 servera në Suedi zgjedh nga.

Nëse jeni një transmetues, do ta doni thjeshtësinë e mënyrës SmartPlay të NordVPN. A Karakteristikë CyberSec që bllokon malware dhe reklamat me qëllim të keq janë të shkëlqyera për paqen e mendjes. NordVPN nuk mban regjistrat dhe përdor shifrimin e AES.

Sikur të mos ishin të gjitha këto, NordVPN ju jep një Gjykim 7-ditor, pa qasje në të gjithë, së bashku me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

Merrni NordVPN Tani!

3. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – Ndërfaqja e Dizajnuar Intuitive për Streaming Instant

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost ofron një rrjet mbresëlënës të serverëve në të gjithë botën, përfshirë 30 serverë në Suedi. CyberGhost përdor kriptim të përparuar dhe nuk mban regjistrat. Isshtë i dashur nga përdoruesit për shpejtësinë dhe aftësitë e tij të zhbllokimit, të cilat e bëjnë atë një zgjedhje e mirë për transmetim.

Planet e pajtimeve janë me çmim të përballueshëm, dhe kontratat më të gjata vijnë me zbritje të mëdha. Një kontratë mbron deri 7 pajisje menjëherë, që do të thotë CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të mbajtur të gjithë familjen të sigurt.

Nëse jeni të pavendosur, mund të regjistroheni dhe të provoni pa rrezik rrezikun e shërbimit, pasi CyberGhost ofron një bujare Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

Merrni CyberGost Tani!

4. Surfshark

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.5 – Dhjetë VPN më e lartë për shpejtësinë, vlerën dhe sigurinë

Surfshark është një hyrje relativisht e re në tregun VPN, por është një ofrues mbresëlënës. Serverat janë i shpejtë dhe i vendosur mirë, dhe ata janë të aftë në zhbllokimin e geoblocks – madje edhe ato mjaft të ndërlikuara si US Netflix. Rrjeti përdor encryption të fortë AES dhe nuk mban regjistrat e përdoruesve.

Ndërsa Surfshark nuk lëshon me lehtësi informacione rreth rrjetit të serverit të tij, ne kemi konfirmuar se ai ka të paktën një vendndodhje serveri në Suedi me disa IP suedeze. Përdoruesit e rinj mund të përfitojnë nga 30 ditë garanci për kthimin e parave për ta provuar atë pa rrezik.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Surfshark.

Leximi më tej

Merrni marrëveshjen më të mirë në VPN tuaj me këto kode online kuponi

10 VPN-të më të mira për Suedinë për një lidhje të shpejtë dhe të sigurt

Si të Transmetoni TV Suedez Jashtë Suedisë – Hassle Free!

VPN-të më të shpejta sipas Testimit tonë të Ekspertit

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map