Si të merrni një adresë IP të Spanjës nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Nëse nuk jeni jashtë Spanjës dhe doni të shihni RSTV.es, do të keni probleme. Fatkeqësisht, shumë Kanalet televizive spanjolle janë të bllokuara. Kjo do të thotë që siti i transmetimit nuk do të të lejoj të shikosh nga jashtë Spanjës.

Ne e dimë se sa zhgënjyese është kur nuk mund të arrini në përmbajtjen që dëshironi ose keni nevojë, por ka një rregullim të lehtë. Me ndihmësin e a Shërbimi VPN, ju mund të mashtroni faqet e internetit për të menduar se jeni në Spanjë duke përdorur një adresë IP spanjolle.

IP-ja juaj në Spanjë gjithashtu do t’ju japë qasje të pakufizuar në llogaritë bankare spanjolle, lajmet rajonale dhe faqet e mediave sociale dhe shumë më tepër. Në këtë udhëzues, ne do të shpjegojmë saktësisht se çfarë ju duhet të bëni.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Spanjës me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN që ka serverë në Spanjë. Ne rekomandojme ExpressVPN ose një nga tre opsionet e tjera të paraqitura më poshtë.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin / pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Spanjë.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë këtu.

Tabela e përmbajtjes

 • Si mund të marrë një VPN Ju Adresa IP e Spanjës
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt dhe ju lejon të rrjedhin pothuajse gjithçka
 • Si të zgjidhni VPN-në më të mirë për ju – tofarë duhet të kërkoni
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Spanjës: ExpressVPN, NordVPN, CyberGhost, Surfshark

Si mund të marrë një VPN Ju Një Adresë IP Spanjolle

Kur përdorni një VPN, trafiku juaj në internet drejtohet përmes çdo serveri që zgjidhni në rrjet. Nëse lidheni me një server në Spanjë, trafiku juaj do të caktohet a Adresa IP spanjolle, maskimin e vendndodhjes tuaj aktuale. Ky proces quhet tunelim VPN.

Websitedo uebfaqe që futni do ta besojë atë ju jeni në Spanjë. Do të keni qasje të pakufizuar në përmbajtjen tuaj të preferuar të transmetimit dhe faqet e internetit ose shërbimet e tjera që ju nevojiten në Spanjë.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Një adresë IP e Spanjës do t’ju ofrojë qasje faqet rajonale të rrjedhës si Mitele.es, kështu që ju mund të shikoni të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara. Do të keni gjithashtu përdorim të pakufizuar të faqeve të tjera spanjolle si banka juaj, të cilat mund të kufizojnë hyrjen tuaj nga jashtë.

Adresa juaj IP Spanjolle gjithashtu do t’ju ndihmojë të bëni hulumtimi rajonal i tregut, pasi do të keni mundësi të bëni kërkime si lokal. Mbi të gjitha, qasja në të njëjtën përmbajtje si Spanjollët në shtëpi është një mënyrë e shkëlqyeshme për të mësoni për kulturën dhe gjuhën spanjolle.

Shërbimet VPN që ju rekomandojmë të kemi Karakteristikat më të mira të sigurisë, përfshirë teknologjinë e kriptimit të AES dhe politikat pa log. Privatësia është kritike kur transmetoni ose merrni materiale të ndjeshme, të tilla si të dhëna bankare ose biznesi.

Atje jane VPN falas dhe shërbime të përfaqësuesit, por ata mos siguro sigurinë ose hyrjen do të merrni me një VPN premium. Shumë prej tyre përdorin kriptim të dobët që hakerat mund t’i godasin lehtë. Disa prej tyre madje i shesin të dhënat tuaja palëve të treta.

Faqet streaming mund të zbulojnë dhe bllokojnë lehtësisht ndërruesit e IP falas. Pra, nëse një nga qëllimet tuaja është të shikoni televizionin spanjoll, nëse zgjidhni VPN të gabuar, nuk do të jeni më mirë se sa ishit më parë. Ndërkohë, VPN-të më të mira do t’ju bëjnë të kaloni edhe blloqet e vështira në Netflix.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 1. Serverat në Spanjë – Do t’ju duhet të paktën një për të marrë një adresë IP të Spanjës.
 2. Shpejtësi e lartë – Një VPN e shpejtë me një bandë të pakufizuar të bandës do t’ju lejojë të transmetoni përmbajtje me lehtësi, pa vonesa ose buffering.
 3. Mundësitë e zhbllokimit – Nëse VPN juaj ka një rekord të zhbllokimit të Netflix dhe Hulu, kjo do t’ju lejojë të përdorni çdo rrjet televiziv spanjoll që dëshironi..
 4. Rrjeti i serverëve – Duke zgjedhur një ofrues VPN me një rrjet të madh, do të keni mundësi të përdorni përmbajtje nga e gjithë bota.
 5. Karakteristikat e sigurisë – Sigurohuni që VPN juaj të ketë encryption Standard Standard Encryption (AES), mbrojtje rrjedhje DNS dhe një ndërprerës vrasës.

VPN-të më të mira për të marrë një IP adresë spanjolle

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e shpejtë që Testuam për Spanjën

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN është një turmë e preferuar për shkak të serverëve të saj të shpejtë që sigurojnë që nuk do të mbetet i pritur për të shkarkuar përmbajtjen. i saj aftësitë e geobllokimit janë të forta, kështu që do të keni mundësi të përdorni çdo vend që dëshironi në Spanjë.

me serverat si në Barcelona ashtu edhe në Madrid, ExpressVPN është një zgjedhje kryesore për të marrë një adresë IP të Spanjës. Masat e sigurisë përfshijnë kriptimin e klasës ushtarake AES. Me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, mund t’i jepni një e shtënë pa asnjë rrezik.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani

2. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një adresë IP të Spanjës me NordVPN TANI!

Nikoqirët e NordVPN 45 serverë në Spanjë, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për marrjen e një adrese IP të Spanjës. NordVPN gjithashtu ofron shërbim ndaj klientit 24/7 përmes bisedës live, e cila mund të jetë e dobishme posaçërisht për newbies VPN.

me kriptimi i shkallës ushtarake dhe një politikë e rreptë mos-logjikesh, mund të jeni i sigurt se të dhënat tuaja do të jenë të sigurta me NordVPN. Edhe më mirë, ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

Merrni NordVPN Tani!

3. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë / VPN më e mirë për Mac / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetim të menjëhershëm

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost është një tjetër VPN solide që ofron Kriptimi i AES dhe mbrojtja wi-fi publike. Ai krenohet me shpejtësi të shpejtë, servera në të gjithë globin, dhe pa regjistrime të të dhënave të përdoruesve. me 90 serverë në Spanjë, është një zgjedhje e shkëlqyeshme për adresën tuaj të re IP.

Nëse e gjithë familja juaj dëshiron të përdorë një VPN në pajisjet e tyre, do të vlerësoni që CyberGhost lejon deri në 7 lidhje të njëkohshme të pajisjes me një llogari. Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh është një nga më bujarët në biznes.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

Merrni CyberGost Tani!

4. Surfshark

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.5 – Dhjetë VPN më e lartë për shpejtësinë, vlerën dhe sigurinë

Surfshark është i ri në skenën VPN, por tashmë po bën përshtypje për shumë përdorues. Me majë karakteristika të sigurisë dhe shpejtësi të lartë, Surfshark garon mirë me emrat e mëdhenj të VPN. Rrjeti i gjerë i serverëve përfshin shumë servera në Spanjë.

me kriptimi i shkallës ushtarake dhe një politikë pa log, Surfshark merr seriozisht mbrojtjen e të dhënave. Nuk ka asnjë periudhë provë falas, por mund ta provoni të rrezikoni pa një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Surfshark.

Leximi më tej

Marrëveshjet dhe kuponat më të mirë të VPN

VPN-të më të mira për t’u përdorur në Spanjë

Udhëzuesi ynë i plotë për fillestarët VPN

Si të shikoni antenën 3 nga kudo

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map