Si të merrni një adresë IP të Republikës Czecheke Kudo tjetër në vitin 2020 [+ VIDEO]


Nëse dëshironi për të qëndruar në krye të punëve aktuale në Ceska Televizion, ose të hyni në platformat tuaja bankare çeke, ju do të keni nevojë për një adresë IP të Republikës Czecheke.

Faqet transmetuese, portalet financiare dhe rrjetet e mediave sociale përdorin adresën tuaj IP për të zbuluar se ku jeni. Ata e përdorin këtë informacion për të vendosur çfarë përmbajtje për t’ju treguar, dhe në çfarë gjuhe ta tregosh.

Këto filtra, të quajtur geoblocks, janë lehtë për tu marrë me VPN të duhur. Nëse doni një adresë IP të Czechekisë, kërkoni një VPN të sigurt që ofron serverat në Republikën ekec. Shtë e lehtë për tu bërë.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP Czech me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në iaeki. ExpressVPNështë ofruesi ynë i rekomanduar VPN për Republikën eke
 2. Shkarkoni aplikacionin VPN dhe instalojeni në pajisjen tuaj.
 3. Nisni aplikacionin dhe gjeni Republikën Czecheke në listën e opsioneve të vendndodhjes. Klikoni Lidhu.
 4. Përdorni mjetin tonë për të kontrolluar adresën tuaj të re IP.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju marrë një adresë IP Czecheke
 • Elfarë mund të bëjë një VPN? Transmetoni çdo përmbajtje nga kudo
 • Si të zgjidhni VPN-në më të mirë për ju – tofarë duhet të kërkoni
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP Czecheke

Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të iaekisë

Një VPN ndryshon adresën tuaj IP nga duke rivotuar trafikun tuaj përmes një serveri privat. Ky proces maskon vendndodhjen tuaj të vërtetë, sepse a uebfaqja sheh vetëm adresën IP të serverit VPN.

Pra, nëse lidheni me një server Czechek në aplikacionin VPN, tunifikimi i VPN e bën atë paraqiteni sikur jeni vërtet në Republikën eke. Një VPN e mirë do të ofrojë shumë vende në të gjithë botën dhe do t’ju lejojë të ndërroni serverët dhe IP-të aq herë sa dëshironi.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Kur ndryshoni adresën tuaj IP me një VPN, zhbllokoni përmbajtjen e kufizuar për përdoruesit në një vend të caktuar. Kjo do të thotë që mundeni shikoni TV Nova ose Ceska Televize si je vërtet në Pragë, ose shiko rezultate të rëndësishme rajonale në mediat sociale.

Nëse studioni gjuhë dhe kulturë sllave, mund të përdorni adresën tuaj IP të Czechekisë për të shfletoni në gjuhën Czecheke. Ju gjithashtu mund të kryejnë hulumtime të tregut dhe shiko të njëjtat rezultate të kërkimit në Google, shihni klientët tuaj në Republikën Czecheke.

Për më tepër, nëse jetoni në një vend me filtra të internetit të vendosura nga qeveria dhe censurë, Iaekia është një vend i mirë për të zgjedhur për hyrje të lirë në internet. Gjiri Pirate, i bllokuar gjithnjë e më shumë në të gjithë Evropën dhe në mbarë botën, është i disponueshëm në dispozicion në Republikën eke.

Nëse doni ta mbani aktivitetin tuaj të fshehur nga ofruesi i shërbimit tuaj të internetit (ISP) dhe identiteti juaj i fshehur nga faqet e internetit që vizitoni, a VPN që ofron kriptim të fortë është një zgjedhje më e mirë sesa një ndërrues IP falas si një përfaqësues.

Proxies dhe VPN të lira janë shumë më të lehtë për tu zbuluar, dhe mund të bllokohet lehtësisht nga faqet streaming ose të vërehet nga ISP-ja juaj. VPN të lira gjithashtu kanë tendencë të ofrojnë shpejtësi më të ngadaltë dhe nuk janë zgjidhje e mirë për transmetim.

Për të qëndruar i sigurt gjatë transmetimit, përrua, ose duke përdorur wi-fi publike, dhe për të zhbllokuar përmbajtje në të gjithë botën, kërkoni një VPN me Karakteristikat premium të sigurisë dhe një rrjet të madh serverash.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë: VPN-të kryesore ofrojnë karakteristika të fshehjes së identitetit si kriptimi i dyfishtë, mbrojtja nga rrjedhja e DNS, Qepa mbi VPN dhe një ndërprerës vrasës.
 • Lidhje me shpejtësi të lartë: Nëse dëshironi të keni një transmetim të qetë dhe shkarkime të shpejta, do t’ju duhet një VPN me shpejtësi të provuar të shpejtë.
 • Asnjë politikë e shkrimeve: Nëse jeni të shqetësuar për privatësinë, sigurohuni që ofruesi juaj VPN të mos ruajë asnjë informacion personal për ju ose të mos mbajë shënime të shfletimit tuaj.
 • Aplikacione miqësore për përdoruesit: Kërkoni aplikacione që janë të thjeshta për t’u instaluar, ofroni cilësime të paravendosura të sigurisë dhe ju lejojnë të ndërroni me lehtësi midis vendeve.
 • Serverat në iaeki: Nëse doni një adresë IP Czecheke, do t’ju duhet të paktën një server në Republikën eke.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP Czecheke

1. ExpressVPN

Vlerësimi i përgjithshëm: 4.9 – VPN më e shpejtë që kemi testuar për Republikën eke

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN është një nga VPN më të vlerësuarat vpnMentor në përgjithësi dhe është rofrues icommended për një adresë IP të iaekisë. Ajo ka një vendndodhje të rrjetit në Republikën Czecheke, me disa serverë dhe adresa IP për të zgjedhur.

ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetim. Serverat e saj janë ndriçon shpejt dhe kanë aftësi të shkëlqyera për zhbllokimin. ExpressVPN madje mund të gjejë kufizime mjaft të ndërlikuara gjeo-kufizuese si ato në iPlayer të BBC-së, Hulu, Netflix dhe HBO GO.

Karakteristikat e përparuara të sigurisë përfshijnë kriptimin e klasës ushtarake AES, një ndërprerës vrasës dhe mbrojtjen e rrjedhjes DNS dhe IPv6. Më mirë akoma, aplikacionet ndër-platformë do zgjidhni konfigurimin më të mirë të sigurisë për ju nëse preferoni thjesht të shkarkoni, instaloni, lidhni dhe shkoni.

ExpressVPN ofron një Garanci 30-ditore, pa pyetje, për kthimin e parave.

Dëshironi të dini më shumë rreth aftësive të ExpressVPN? Lexoni rishikimin tonë të hollësishëm të ekspertëve.

Merrni ExpressVPN Tani!

2. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Përfitimet e NordVPN Infographic

OFERTA E KUFIZUAR E KOHS: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një Ad IP të Czechekisë me NordVPN TANI!

NordVPN ka 45 servera në Republikën eke. Ata të gjithë mbështesin aktivitetin P2P, gjë që e bën këtë VPN i shkëlqyeshëm për përrua. Përdoruesit theksojnë shpejtësinë e lartë të NordVPN për shkarkim.

Nëse keni nevojë për qasje në IP-të Czecheke dhe IP të vendeve të tjera, do të jeni të gjithë të vendosur me NordVPN, i cili ofron 5,000 servera në 62 vende. Aplikimet lejojnë ndërrimi i pakufizuar i serverit, dhe ndërfaqja e hartës e bën të thjeshtë për të parë se ku jeni lidhur.

NordVPN mbështet protokolle të shumta sigurie dhe ofron mbrojtje automatike të integruara si një vrasin çelsin dhe enkriptimin e dyfishtë. Shtë një zgjedhje e shkëlqyeshme për të dy fillestarët VPN dhe përdoruesit me përvojë që duan të personalizojnë cilësimet e tyre.

Ti mundesh provoni NordVPN falas për 7 ditë, ose regjistrohuni me paqen e mendjes së a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

Merrni NordVPN Tani!

3. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë për Republikën eke

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost ka një reputacion për shpejtësinë dhe aftësitë e zhbllokimit, gjë që e bën atë një përdoruesi i preferuar për transmetim. Një profil i dedikuar për transmetimin zgjedh serverin më të mirë për ju, dhe a bllokues të integruar të reklamave ju ndihmon të shmangni ato shfaqje të bezdisshme.

Një abonim nga muaji në muaj vjen me një çmim të shkëlqyeshëm, por mund të merrni zbritje edhe më të mëdha nëse regjistroheni për një periudhë më të gjatë. Ju mund ta bëni atë pa frikë, beacuse CyberGhost ofron një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave.

Rrjeti mbresëlënës i CyberGhost ju ofron 70 servera në Republikën eke dhe më shumë se 3000 servera në të gjithë botën. CyberGhost nuk i mban regjistrat dhe përdor veçori të sigurisë së nivelit të lartë si kriptimi i fortë dhe një ndërprerës vrasjeje.

Lexoni rishikimin tonë të ekspertëve të CyberGhost për informacion të detajuar.

Merrni CyberGost Tani!

4. Surfshark

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.5 – Dhjetë VPN më e lartë për shpejtësinë, vlerën dhe sigurinë

Ofron Surfshark aftësi të jashtëzakonshme zhbllokimi (përfshirë një premtim për të zhbllokuar Netflix jo shumë të ndërlikuar). Ajo siguron kriptim i sigurt dhe a rrjet i serverëve në rritje botëror. Për një të porsaardhur në tregun VPN, Surfshark ka bërë përshtypje si ekspertët tanë ashtu edhe përdoruesit e përditshëm.

Surfshark nuk lëshon shumë detaje në lidhje me rrjetin e serverit të tij, por ka të paktën një lokacion serveri në Republikën Czecheke. Mbështetësit e serverave Aktivitetet e P2P, përfshirë torrentin.

Surfshark gjithashtu ofron një shumëllojshmëri të mbrojtjeve të intimitetit, siç është kodimi i shkallës ushtarake, bezdisje multi-hop (një veçori që kodon trafikun tuaj në disa servera), dhe a bllokues të integruar të reklamave.

Një kontratë mbulon një numri i pakufizuar i pajisjeve, që do të thotë që ju mund të mbroni miqtë dhe familjen tuaj pa ndonjë kosto shtesë. Nëse nuk jeni i sigurt, mund të regjistroheni me paqen e mendjes së një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Surfshark.

Merrni Surfshark Tani!

Leximi më tej

Si të merrni lehtësisht bllokimet e VPN të kaluara nga Netflix dhe faqet e tjera

Përdorni këto Kodet Kupon për Marrëveshjen më të Mirë në VPN-në tuaj

5 VPN më të mira për Republikën Czecheke – më e shpejtë dhe më e sigurt

Udhëzuesi Ultimate Fillestar për NewPies VPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map