Si të merrni një adresë IP të Qipros nga Kudo tjetër në vitin 2020 [+ VIDEO]

Nëse nuk jeni në Qipro, duke parë shfaqjet tuaja të preferuara në RIK1 ose mbulimi i lajmeve në Sigma mund të jetë e vështirë. Ju madje mund të zbuloni se nuk mund të bëni blerje ose të transferoni para nga llogaritë tuaja bankare në Qipro.

Disa uebfaqe qipriote kufizojnë ose bllokoni aksesin tuaj nëse adresa juaj IP është në një vend tjetër. Kjo njihet si geoblocking, dhe mund ta bëjë ishullin të duket më i vështirë për tu arritur duke shfletuar në internet sesa duke notuar.

’Shtë e mundur të gjeni rreth geoblocks. Për të hyrë në ndonjë faqe në internet që ju nevojitet, ju duhet thjesht një adresë IP e re në Qipro nga një shërbim i besueshëm.

Ne do t’ju tregojmë se si mund të marrësh një adresë IP qipriote duke përdorur një rrjet virtual privat (VPN) në disa hapa të thjeshtë. Ne gjithashtu do të shpjegojmë disa nga shumë mënyra të tjera që një VPN mund të përmirësojë tërë përvojën tuaj në internet.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Qipros me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Qipro. NordVPN është zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose në pajisjen tjetër.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Qipro.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re qipriote IP duke përdorur mjetin tonë të veçantë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një adresë IP të Qipros
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Qipros

Si një VPN mund t’ju Merr një adresë IP të Qipros

Një VPN lidh kompjuterin ose pajisjen tuaj me një server të sigurt në një vendndodhje të zgjedhjes suaj, një proces i njohur si tuning. VPN Premium kanë servera në të gjithë botën për të zgjedhur.

nëse ti zgjidhni një server VPN në Qipro, i gjithë trafiku juaj në internet do të udhëtojë nëpër atë server para se të arrijë në faqet që dëshironi të vizitoni. Në procesin e kalimit të të dhënave tuaja së bashku, serveri zëvendëson adresën tuaj IP aktuale me IP-në e vet qipriote.

Kjo adresë e re IP bën që të duket sikur po kërkoni nga brenda vendit. Si rezultat, faqet e internetit do t’ju japin qasje në gjithçka që ju nevojitet në Qipro.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Me vendndodhjen tuaj të vërtetë të maskuar, mundeni shikoni çdo shfaqje në Omega TV, paguani faturat në ishull, vazhdoni me lajmet lokale në Nikosia, dhe madje merrni Rezultatet e kërkimit specifike për Qipron në greqisht. Dhe me VPN të duhur, mund të bësh shumë më tepër se kaq.

Nëse jeni duke investuar në një biznes apo pronë në Qipro, një IP Qipriote ju jep qasje në informacione që investitorët e tjerë nuk mund të marrin. Vetëm listat dhe raportet lokale tregojnë vlera të vërteta të pronës dhe tendencat e tregut.

VPN-të më të mira përdorin gjithashtu encryption më të fortë në botë dhe karakteristika të tjera të sigurisë më të lartë mbroni të dhënat dhe identitetin tuaj në internet. Ju mund të shfletoni pa frikë se mos këputeni ose ndiqeni. Edhe në rrjetet publike wi-fi, askush nuk mund të ketë qasje në pajisjet tuaja.

Një tjetër mundësi për të marrë një adresë IP të Qipros është një shërbim me prokurë falas, por nuk do të mbrojë privatësinë ose pajisjet tuaja. më proxies falas përdorin encryption të dobët që hakerat kanë plasaritur. Ata përdorin gjithashtu rrjete nga kolegët me kolegë që u japin përdoruesve të tjerë akses në lidhjen tuaj.

Të paktat VPN falas që janë të sigurta për t’u përdorur janë shumë të pasigurt për transmetim. Rrjetet e tyre të kufizuar të serverëve janë të lehta për faqet transmetuese për tu zbuluar dhe bllokuar. Serverët janë gjithashtu të ngadaltë, kështu që festa juaj e shikimit për kontrabandën Hendrix do të jetë të rrënuar nga ndërprerjet dhe buffering.

VPN-të më të mira që rekomandojmë kanë rrjete të mëdha globale të serverëve të rrufeve të shpejta. Jo vetëm kaq, VPN premium mund të anashkalojnë të dy geoblocks të vështira dhe ekranet VPN për t’ju dhënë qasje në faqet si Netflix dhe IPlayer BBC, përveç çdo gjëje që dëshironi në Qipro.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Qipro: Ju duhet të paktën një për të marrë një adresë IP Qipriote.
 • Mundësitë e zhbllokimit: VPN që mund të rrahin geoblocks, të përdorura nga SHBA Netflix dhe Sky Go, janë zgjidhjet më të mira për të transmetuar kanale televizive në Qipro.
 • Shpejtësi e lartë: Nëse jeni duke parë filma dhe shfaqje televizive, përrua, ose lojëra, serverët e shpejtë janë thelbësorë.
 • Siguria e përparuar: Një VPN me kriptim AES, një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhja DNS do t’ju mbajë të sigurt dhe të dhënat tuaja pa marrë parasysh se ku shkoni në internet.
 • User-friendly: Aplikimet intuitive dhe mbështetja 24/7 e klientit sigurojnë që ju të mund të vendosni dhe përdorni VPN tuaj pa telashe.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP qipriote

1. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN 70% TUAJ për të marrë një adresë IP të Qipros me NordVPN TANI!

NordVPN ka 4 serverë në Qipro dhe mbi 5,000 në të gjithë botën, kështu që do të gjeni lehtësisht një server që i përshtatet nevojave tuaja. Streamers e duan tiparin SmartPlay, i cili automatikisht ju çon në serverin më të mirë për të zhbllokuar çdo shërbim transmetimi që dëshironi të përdorni.

NordVPN përdor encryption AES 256-bit dhe 2048-bit dhe një Protokoll i dyfishtë VPN (multi-hop) për të siguruar që trafiku juaj në internet është gjithmonë i mbrojtur. Suita unike e CyberSec bllokon malware dhe reklama të bezdisshme pop-up.

Ti mundesh siguroni deri në 6 pajisje me një llogari të vetme NordVPN, kështu që e gjithë familja juaj mund të mbetet e sigurt. Ndihma është një klik larg 24/7 përmes mbështetjes së bisedës live kanali, dhe mësimet në internet të NordVPN janë kaq të mira, ne i kemi përdorur ato për të trajnuar shkrimtarët në konfigurimin e përparuar VPN.

Të gjitha pajtimet e reja të NordVPN mbrohen gjithashtu nga a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë që Ne Testuam për Qipron

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni atë: Merrni 49% Pushim nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

Sigurimi i Lidhjet më të shpejta të çdo VPN personale në treg, ExpressVPN është një zgjedhje popullore në të gjithë botën për transmetim. Shtë gjithashtu një ndërprerës kampion i geoblock me bandë të pakufizuar bandë, kështu që ju mund të binge-shikojnë ANT 1 dhe Alpha TV gjithçka që ju dëshironi.

Rrjeti i ExpressVPN i 148 vende në të gjithë botën përfshin opsione të shumta për IP të Qipros. Kriptimi i shkallës ushtarake mbështetet nga një ndërprerës vrasës dhe disa lloje të mbrojtjes së rrjedhjeve për të siguruar që vendndodhja juaj e vërtetë nuk zbulohet kurrë.

Nëse jeni duke udhëtuar, do të pëlqeni tipar të rrallë të tunelit me ndarje. Kjo ju lejon të drejtpërdrejtë lidheni me shërbimet lokale, si aplikacione portier, ndërsa akoma hyni në faqet e internetit Qipriote.

ExpressVPN gjithashtu operon nën një politikë të rreptë, të verifikuar të mos logve dhe pranon pagesa në Bitcoin për t’ju dhënë mundësinë e anonimati i plotë. Mund ta provoni ExpressVPN për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN Tani!

3. HMA VPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 – VPN Premium që Mbulon Më Vendet

HideMyAss VPN!

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 75% për të marrë një adresë IP në Qipro me HMA TANI!

HMA operon servera pothuajse në çdo vend të botës, përfshirë 2 në Qipro. Ju nuk do ta keni problem ta shikoni përmbajtjen globale në internet nga pothuajse kudo me HMA, dhe lidhjet janë të ngurta dhe të besueshme.

Aplikacionet vizuale, të përdorura lehtë të HMA bëjnë që të lidhen me të vërtetë të thjeshtë. Thjesht zgjidhni Paracaktimi i modalitetit të vendndodhjes për të marrë një adresë IP të Qipros në disa klikime. Do të mbroheni nga enkriptimi AES-256, parandalimi i rrjedhjeve dhe një ndërprerës i vrasjes, kështu që përdorimi i wi-fi publik nuk është problem.

Përdoruesit janë gjithashtu të impresionuar nga HMA shërbim i shpejtë i ngarkimit të skedarëve. Ju shpejt mund të ndani skedarë të mëdhenj pa përdorur email ose një shërbim FTP, dhe falas të tij! Është një kursimtar i madh në kohë nëse punoni në distancë.

HMA gjithashtu ka serverat e dedikuar për transmetim, kështu që do të keni një pamje të qetë Brousko sa herë që dëshironi. Kontaktoni shërbimin e klientit për të pyetur rreth a prove falas, ose thjesht regjistrohuni me mbrojtjen e a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA.

HMA mund të zhbllokojë: 

 • Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua:

 •  Po, serverë të caktuar P2P të disponueshëm

HMA punon në këto pajisje:

 •  Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers.

Merrni HMA Tani!

Leximi më tej

Kurseni para në VPN tuaj tani duke shikuar ofertat më të fundit në faqen tonë të marrëveshjeve!

Dëshironi të qëndroni të azhurnuar me dramën kryesore të BBC? Ne do t’ju tregojmë VPN-të më të mira për transmetimin e BBC-së në iPlayer.

Mbani veten të sigurt me udhëzuesin tonë për të shmangur rreziqet në internet ndërsa udhëtoni jashtë vendit.

A punoni gjatë udhëtimit? Ju duhet një nga VPN-të më të mira për nomadët dixhital.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me