Si të merrni një adresë IP të Porto Rican kudo në 2020 [+ VIDEO]

Vazhdoni me shfaqjet tuaja të preferuara në WKAQ-TV është e vështirë nëse po përpiqeni të shihni nga jashtë Porto Riko. Ju gjithashtu mund të keni probleme për të hyrë në llogarinë tuaj në internet të Puerto Rican nëse udhëtoni jashtë shtetit, madje vetëm në territorin e SHBA.

Këto çështje lindin sepse disa faqe në internet përdorin geoblocks për t’i ndaluar njerëzit të hyjnë në përmbajtjen e tyre nga jashtë një rajoni të caktuar. Sidoqoftë, a mënyrë e thjeshtë përreth këtyre blloqeve është të merrni një adresë IP të Porto Rican duke përdorur një rrjet virtual privat (VPN).

Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë se si të merrni me lehtësi një adresë IP të re në Porto Riko. Ju nuk do të duhet të humbisni përsëri një episod të Detalës dhe Señora-s.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Porto Rican me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Porto Riko. HMAis zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose në pajisjen tjetër.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Porto Riko.
 4. Klikoni këtu për të kontrolluar adresën tuaj të re të Puerto Rican duke përdorur mjetin tonë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si mund të marrë një VPN Ju Adresa IP e Porto Rican
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Porto Rican

Si mund të marrë një VPN Ju Adresa IP e Porto Rican

Kur të regjistroheni në një VPN, ju mund të dërgoni trafikun tuaj në internet përmes serverave të sigurt në të gjithë botën. Nëse lidheni me një server në Porto Riko, do të duket sikur po shfletoni internetin nga ishulli.

Ndërsa serverat VPN nuk janë të përhapur në Porto Riko, ne kemi gjetur një çift ofrues me serverë Porto Rican që ofrojnë të gjitha përfitimet që duhet të prisni nga një VPN cilësore. Vazhdoni të lexoni për të zbuluar se çfarë tjetër mund të bëjë një VPN për ju.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Nëse po mendoni të investoni në pronë në Porto Riko, qasja në rrjetet lokale të zonës do t’ju japë një avantazh të brendshëm. YDo të jeni në gjendje të kërkoni listat lokale të pasurive të patundshme për t’u siguruar që po shihni çmimet më konkurruese.  

Kjo qasje lokale është gjithashtu e dobishme nëse bëni biznes në Porto Riko, sepse ju mund të bëni hulumtime të tregut specifik për rajonin. Për shembull, mund të provoni efektivitetin e strategjive të marketingut që keni përdorur në territorin e SHBA, dhe t’i rregulloni ato nëse është e nevojshme përpara se të bëni një investim të madh.

Disa ndërrues të IP-ve falas gjithashtu mund t’ju japin një adresë IP të Porto Rican, por ne nuk ju rekomandojmë t’i përdorni. më Ndryshuesit IP falas, ose proxies, përdorni encryption të dobët, nëse ka fare. Nëse jeni duke bërë kërkime biznesi ose bankare në internet, të dhënat tuaja mund të përgjohen nga hakerat.

Një VPN premium siguron që nuk do të ndodhë. VPN-të më të mira përdorin parandalimin e kriptimit dhe ndjekjes së shkallës ushtarake për të mbrojtur lidhjen tuaj dhe aktivitetin e internetit.

Përveç sigurimit të sigurisë më të mirë në internet, një VPN me cilësi të lartë mund të flladizojë geoblloqe të vështira dhe teknologji të kontrollimit të VPN. Kjo do t’ju japë të qetë dhe hyrje e pakufizuar në iPlayer të BBC-së, gjithë bibliotekën e SHBA Netflix, dhe të gjithë përmbajtjen që ju nevojitet në Porto Riko.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Porto Riko: Ju do të duhet të paktën një për të marrë një adresë IP të Porto Rican.
 • Siguri e shkëlqyeshme: Shikoni për enkriptimin e AES dhe veçori si Double VPN dhe një ndërprerës vrasës.
 • Politika e mos-logs: Zgjidhni një VPN që nuk regjistron aktivitetin e përdoruesit, kështu që ofruesi juaj nuk mund të detyrohet të dorëzojë informacione në lidhje me shfletimin tuaj te qeveria amerikane ose këdo tjetër.
 • Shpejtësi të lartë: Një VPN me lidhje të shpejtë dhe një zgjedhje të gjerë të serverëve do t’ju lejojë të transmetoni pa zhurmë.
 • Mbështetja e klientit: Shkoni për një ofrues VPN që ofron mbështetje bisede live 24/7 nëse është e mundur.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Porto Rican

1. HMA VPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 nga 5.0 – Mbulimi më i mirë global në mesin e të gjitha VPN Premium

pajisja hidemyass

Me një rrjet që mbulon 190+ vende dhe territore, përfshirë 2 serverë në Porto Riko, HMA mund të plotësojë nevojat e serverëve të përdoruesve pothuajse kudo në botë.

HMA është i lehtë për t’u përdorur, me tre mënyra të paracaktuara që ju lejojnë lidheni dhe mbroheni vetëm me një klik. Ju mund të shijoni filma të pandërprerë me HMA serverë të dedikuar për transmetim. Një shërbim unik i ngarkimit të shpejtë unik ju lejon të ndani skedarë të mëdhenj falas falas.

Ju mund të provoni HMA për veten tuaj me një prove falas, dhe ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave kur të regjistroheni.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA

Merrni HMA Tani

2. PureVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.1 nga 5.0 – Opsioni më i mirë për mimin për një IP të Porto Rican

Pajisjet PureVPN

PureVPN ka mbaruar 2,000 servera në të gjithë botën, me 3 në Porto Riko, kështu që lehtë mund të shihni D easilya a Día con Raymond y Dagmar kur jeni larg nga ishulli. Ti mundesh siguroni deri në 5 pajisje nën një llogari kështu që të gjithë në familje mund të shikojnë të preferuarat e tyre, gjithashtu.

Së bashku me sigurinë e hekurt, ky ofrues ofron tunele të ndara kështu që ju mund të vendosni se cilat të dhëna dëshironi të dërgoni përmes tunelit VPN dhe çfarë të dërgoni megjithëse lidhja juaj normale ISP. i veçantë Serverët e gatshëm me ozon bllokojnë faqe interneti me qëllim të keq dhe reklama të padëshiruara.

Ju mund të provoni PureVPN për veten tuaj pa asnjë rrezik, falë Garanci për kthimin e parave 31-ditore.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të PureVPN.

Merrni PureVPN Tani

Leximi më tej

Dëshironi të jeni të sigurt që po merrni çmimin më të mirë të mundshëm në VPN tuaj? Shikoni faqen tonë të marrëveshjeve për të kursyer veten para të holla.

Mësoni në lidhje me Aktin e Cloud dhe si mund të ruani privatësinë tuaj në internet.

Shifrat e filmit, hidhini një sy rekomandimeve tona të VPN për transmetimin e qetë të filmit në vitin 2020.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me