Si të merrni një adresë IP të Polonisë nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]

Nëse jeni jashtë Polonisë, me siguri keni vërejtur se ju nuk mund të shikojnë shumë nga përmbajtja në faqet transmetuese si ipla.tv ose TVP VOD. Ju gjithashtu mund të keni probleme për të hyrë në portalin tuaj të bankave polake, shërbimet e pagimit të faturave ose shërbimet rajonale të lajmeve.

Shumë faqe në internet shikojnë adresën tuaj IP për të zbuluar se ku jeni. Disa prej tyre u jepni akses të plotë përdoruesve brenda Polonisë, një proces i njohur si geoblocking. Nëse jeni jashtë vendit, qasja juaj do të jetë e kufizuar ose madje edhe do të bllokohet plotësisht.

Shtë një problem i thjeshtë për tu zgjidhur me një VPN, e cila ju jep një adresë IP polake në sekonda. Ne do t’ju tregojmë se si.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Polonisë me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me një server në Poloni. Ne rekomandojme Cyberghostpër një IP polak, por do të gjeni disa zgjedhje më të shkëlqyera më poshtë.
 2. Shkarkoni programin dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose në pajisjen tjetër.
 3. Hapni aplikacionin dhe lidheni me një server në Poloni.
 4. Përdorni mjetin tonë për të verifikuar që ju tani keni një adresë IP në Poloni!

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një adresë IP të Polonisë
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt dhe ju lejon të rrjedhin pothuajse gjithçka
 • Si të zgjidhni VPN-në më të mirë për ju – tofarë duhet të kërkoni
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Polonisë

Si një VPN mund t’ju marrë një adresë IP polake

Një VPN devijon trafikun tuaj të internetit (gjithçka që dërgoni dhe merrni në internet) përmes një prej serverëve të tij privatë. Procesi ju jep një adresa e re IP që përputhet me vendndodhjen e serverit VPN.

Nëse lidheni me një server në Poloni, adresa juaj e vërtetë IP do të maskohet dhe zëvendësohet me një polonisht. Ju do të kenë të njëjtën qasje në faqet polake dhe shërbimet e transmetimit si dikush i ulur në shtëpi në Varshavë.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Një VPN me cilësi të lartë bën shumë më tepër sesa të ndryshoni IP-në tuaj. Alsoshtë gjithashtu mjeti më efektiv i sigurisë dhe intimitetit në dispozicion sot. Kriptimi i fortë i VPN-së së mirë parandalon ISP-në tuaj ose autoritetet të spiunojnë ju.

VPN-të kryesore gjithashtu ndalojnë reklamuesit dhe palët e treta të korrin të dhënat e shfletimit tuaj. Masat e përparuara të sigurisë i mbajnë të dhënat tuaja të sigurta në wi-fi publike dhe fshihni identitetin tuaj kur jeni duke torrentuar ose duke bërë kërkime konfidenciale të tregut.

Proxies falas mund të ndryshojnë adresën tuaj IP, por ato nuk ofrojnë mbrojtje të besueshme të të dhënave. Ata janë gjithashtu zgjedhje të këqija për transmetimin për shkak të lidhjeve të tyre jo të besueshme dhe shpejtësive të ngadalta.

Më keq, shumë ndërrues të lirë të IP dhe janë të lehtë për tu zbuluar. Kjo do të thotë që faqet e internetit do të dinë që keni ndryshuar adresën tuaj IP dhe mund t’ju mohojnë qasjen. VPN-të më të mira kalojnë edhe ekzaminimin e ashpër VPN të përdorur nga Netflix amerikan dhe iPlayer BBC.

Nëse zgjidhni një VPN premium me një rrjet të gjerë serverash, do të keni mundësi zhbllokimin e përmbajtjes nga e gjithë bota, të gjithë ndërsa qëndroni anonimë dhe të sigurt nga krimi kibernetik.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Poloni. Ju do të duhet të paktën një për të marrë një IP polak.
 • Kriptim i fortë. Standardi i Avancuar i Kriptimit (AES) është lloji më i sigurt dhe më i sigurt i enkriptimit; të gjitha VPN-të tona të rekomanduara e përdorin atë.
 • Asnjë politikë e prerjeve.Kërkoni një politikë të rreptë të privatësisë për t’u siguruar që VPN juaj nuk do të kursejë ose shesë ndonjë informacion në lidhje me ju.
 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë. VPN me vlerësim më të lartë ofrojnë karakteristika të përparuara të sigurisë si një ndërprerës vrasës ose mbrojtje shtesë nga malware.
 • Serverë të shpejtë. Nëse doni të transmetoni video ose të shkarkoni torrente, do t’ju duhet serverë të shpejtë dhe bandë të pakufizuar.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP polake

1. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë / VPN më e mirë për Mac / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetimin në çast

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost është një nga VPN-të tona më të vlerësuara, duke ofruar një nga rrjetet më të gjerë të serverëve përreth, me rreth 70 servera në Poloni. Serverët e CyberGhost janë të shpejtë, të sigurt dhe i besueshëm për zhbllokimin e vendeve me gjeo-të kufizuar dhe përmbajtja.

CyberGhost përdor kriptimin e AES dhe nuk i logon të dhënat e përdoruesit. Ti mundesh mbroni deri në 7 pajisje me një pajtim, e cila është bujare për një VPN premium. Provojeni atë nën të njëjtën mënyrë bujare Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni CyberGost Tani!

2. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e shpejtë që Testuam për Poloninë

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse dëshironi anashkalojnë me siguri geoblocks. Ajo ka një vendndodhje rrjeti në Poloni me shumë serverë dhe adresa IP për të zgjedhur. Përdoruesit shpesh theksojnë shpejtësitë e shpejta që ExpressVPN është i famshëm për të.

ExpressVPN nuk mban regjistrat, përdorimet Kriptimi i shkallës ushtarake AES, dhe ofron veçori të përparuara të sigurisë si një ndërprerës i integruar vrasës. Nëse nuk jeni i sigurt, mund ta provoni shërbimin nën 30-ditor, jo-pyetje-pyeti, garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

3. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një IP IP Poloni me NordVPN TANI!

NordVPN ofron 49 serverë në Poloni. Shumë prej tyre janë konfiguruar për aktivitetin P2P, i cili është ideal nëse do të përplaseni. Ka një reputacion të gazuar për të anashkaluar geoblocks më të ndërlikuara, duke përfshirë ato në Hulu, Netflix dhe iPlayer të BBC.

Përdor Kriptimi i AES, dhe ofron një shtesë bllokimin e reklamave dhe mbrojtjen e malware tipar i quajtur CyberSec. Do të jeni të lirë nga reklamat e shpeshta, të bezdisshme të popup-it që gjenden në shumë site streaming.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani!

4. Surfshark

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.5 – Dhjetë VPN më e lartë për shpejtësinë, vlerën dhe sigurinë

Surfshark ka shumë servera në Poloni dhe, bazuar në testet tona brenda shtëpisë, ato janë të shpejtë dhe të aftë në marrjen e geoblocks të kaluara. Ndërsa ofruesi është një hyrje mjaft e kohëve të fundit në tregun VPN, komente të shkëlqyera të përdoruesve janë grumbulluar tashmë.

Surfshark ofron veçori mbresëlënëse të sigurisë si një vrasin çelsin dhe mbrojtjen e rrjedhjes DNS, së bashku me kodimin AES 256-bit. A 30 ditë garanci për kthimin e parave ju lejon të provoni këtë shërbim të ri pa rrezik.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Surfshark.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Leximi më tej

VPN-të më të shpejta për vitin 2020 bazuar në provat tona brutale të ndershme

5 VPN-të më të mira për Poloninë – Më e shpejtë, më e shpejtë dhe më e lirë

5 VPN-të më të mira që nuk mbajnë regjistrat – më të sigurt & Cheapest

5 VPN-të më të mira për kandidatët dixhitalë dhe kushdo që punon në internet

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me