Si të merrni një adresë IP të Perusë nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]

Nëse doni të shikoni Televizionin Latina ose të hyrni në portalin tuaj të bankës në Peru ndërsa jeni jashtë vendit, mënyra më e mirë për ta bërë atë është me një Rrjet Virtual Privat (VPN). VPN e duhur do t’ju japë një adresë IP të Perusë menjëherë.

Faqet e avullimit, faqet e lajmeve dhe rrjetet e mediave sociale shikojnë adresën tuaj IP për të zbuluar se ku jeni. Nëse IP juaj thotë se nuk jeni në Peru, mund t’ju mohohet hyrja në faqet tuaja të preferuara ose të bllokohen nga shërbimet në internet.

Problemi rregullohet lehtësisht me një VPN me serverë në Peru. Lexoni më tej për të zbuluar se si është bërë.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Perusë me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me të paktën një server në Peru. ExpressVPN është ofruesi ynë i rekomanduar për një adresë IP të Perusë.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Peru.
 4. Përdorni mjetin tonë për të kontrolluar adresën tuaj të re IP.

Tabela e përmbajtjes

 • Si mund të të marrë një VPN Adresa IP e Perusë
 • Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN për Ju? Siguria në internet dhe Qasja Global Streaming!
 • Si të zgjidhni VPN-në më të mirë për ju – tofarë duhet të kërkoni
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Perusë

Si mund të të marrë një VPN Adresa IP e Perusë

Një VPN funksionon duke rivotuar trafikun tuaj të internetit përmes një prej serverave të tij. Ofruesit Premium VPN ju japin akses në një rrjet i madh i serverave ane e mbane botes.

Nëse lidheni me një server në Peru, trafiku juaj do të devijohet përmes këtij serveri përpara se të dërgohet kudo tjetër. Ky proces i jep trafikut tuaj një adresë të re IP në Peru, një proces i quajtur tunelimi VPN.

Ashtu si kjo, do të shfaqet në çdo faqe në internet që vizitoni se jeni në të vërtetë në Peru. Gjeo-kufizimet që më parë bllokuan ose kufizuan hyrjen tuaj do të zhduken – Nëse përdorni një VPN të cilit mund t’i besoni.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Kur vizitoni një uebfaqe, hyrni në një platformë streaming, ose thjesht përdorni Google, ju ndani informacione rreth vetes dhe vendit ku jeni.

nga duke përdorur VPN-në tuaj për të ndryshuar adresën tuaj IP, ju mund të anashkaloni geoblocks që kufizojnë përmbajtjen për përdoruesit në një vend të caktuar. Kjo do të thotë që ju mund të shikoni shfaqje si Amor de Familia edhe kur nuk jeni në Peru.

Ndërprerësit pa IP si proxies nuk janë zgjidhje e shkëlqyeshme për transmetim, sepse ato kanë tendencë të ofrojnë shpejtësi të ngadaltë. Shërbimet falas përdorin gjithashtu encryption më pak të sigurt, reklamat e hosteve, ose madje shes informacionin tuaj privat palëve të treta.

Karakteristikat e forta të encryption dhe topnotch të ofruara nga VPN premium ju lejojnë të shfletoni internetin në mënyrë anonime. Këto VPN ndalojnë gjurmuesit dhe reklamuesit të mbledhin të dhënat tuaja dhe t’ju mbajnë të sigurt ndërsa përroni.

Një VPN me cilësi të lartë me serverë në Peru do të zhbllokojë jo vetëm Televizionin Latina, TV Peru dhe llogaritë tuaja financiare Peruiane, por edhe përmbajtjen e bllokuar në të gjithë botën si SHBA Netflix, BBC iPlayer, dhe me shume.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Peru: Ju do të duhet të paktën një për të marrë një adresë IP të Perusë.
 • Politika e mos-prerjeve:Një VPN premium me një politikë të rreptë të intimitetit nuk do të regjistrojë asnjë informacion identifikues për ju.
 • Kriptimi i AES: Sigurohuni që ofruesi juaj VPN të përdor standardin e përparuar të kriptimit (AES). Sshtë zgjidhja më e mirë në dispozicion për të mbajtur informacionin tuaj privat të sigurt.
 • Shpejtësi të lartë: Një VPN me serverë të shpejtë është një gjë e domosdoshme nëse doni të transmetoni filma ose të shikoni video pa buffering ose lagje të vazhdueshme.
 • i madh aplikimet: Shikoni për një VPN që ofron aplikacione miqësore për përdoruesit që do të funksionojnë në të gjitha pajisjet tuaja dhe t’ju lejojnë të ndryshoni shpejt dhe lehtë serverat.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Perusë

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë Ne Testuam për Perusë

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN gëzon një reputacion të merituar për serverat ultra të shpejtë që mund të anashkalojnë geoblocks me lehtësi. Ajo ka një lokacion të dedikuar të serverit në Peru, me shumë serverë dhe adresa IP për të zgjedhur.

ExpressVPN udhëheq industrinë kur bëhet fjalë për sigurinë. ajo nuk mban regjistrat dhe përdor Kriptimi i shkallës ushtarake AES. Përdoruesit e rinj mund të regjistrohen me paqen e mendjes së 30-ditor, jo-pyetje-pyeti, garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN Tani

2. HMA

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 – Rrjeti më i madh i Serverëve në të gjithë botën

pajisja hidemyass

OFERTA SPECIALE: GRAB ZGJEDHJEN TUAJ 75% për të marrë një Ad IP të Perusë me HMA TANI!

HMA ofron rrjeti më i madh i serverëve nga të gjitha VPN që shqyrtojmë dhe rekomandojmë. Ajo ofron dy lokacione të serverëve në Peru dhe, bazuar në vlerësimet e përdoruesve, ato janë të shpejta dhe zhbllokojnë faqet me përmbajtje gjeo-kufizuar dhe përmbajtje me lehtësi.

HMA përdor Kriptimi i shkallës ushtarake AES dhe ofron aplikacione vendase për të gjitha platformat kryesore. Ai mban disa informacione për lidhje, por politika e privatësisë së kompanisë e bën të qartë që të dhënat mbahen vetëm për qëllime diagnostikuese, dhe asnjë aktivitet i përdoruesit nuk është regjistruar.

Ju mund të provoni HMA nën një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA

HMA mund të zhbllokojë: 

 • Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua:

 •  Torrenti dekurajohet.

HMA punon në këto pajisje:

 •  Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers.

Merrni HMA Tani

3. Ivacy VPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.2 – VPN me vlerën më të mirë për një adresë IP të Perusë

ivacy-pajisje

Vetëm për një kohë të kufizuar – Merrni deri në 83% FALAS Ivacy TANI!

Ivacy VPN është një zgjedhje solide nëse dëshironi një kombinim të shpejtësisë dhe sigurisë. Ajo ofron një lokacion të dedikuar të serverit në Peru, me disa adresa IP për të zgjedhur. Ivacy-së serverat janë të shpejtë dhe mund të zhbllokojnë Netflix dhe iPlayer të BBC-së.

Ato janë konfiguruar gjithashtu për P2P dhe përrua, gjë që e bën Ivacy VPN një përdorues të preferuar për të shkarkuar skedarë të mëdhenj.

Ivacy VPN përdor encryption të fortë AES 256-bit, dhe aplikacionet ofrojnë karakteristika të sigurisë topnotch si një ndërprerës vrasës. Një pajtim mbron pesë pajisje menjëherë. Ju mund të regjistroheni për një muaj me qetësinë e një garancie 7-ditore të kthimit të parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Ivacy VPN.

Merrni Ivacy VPN Tani

Leximi më tej

5 VPN-të më të mira pa log – Shërbimet më të sigurta, më të lira dhe më të shpejta

VPN-të më të shpejta për vitin 2020 (Sipas Testeve tona në shtëpi)

Kodet e kuponëve për marrëveshjen më të mirë në VPN tuaj – 100% e garantuar

Si të anashkaloni bllokimet VPN dhe të rrjedhni gjithçka

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map